MY.UAНовини
Нафта не рятує․ Як Росія процвітає лише на паперах
Нафта не рятує․ Як Росія процвітає лише на паперах

Нафта не рятує․ Як Росія процвітає лише на паперах

Колись Петербурзький міжнародний економічний форум, відомий як ПМЕФ, був цариною для економічного сектору Росії. Однак зараз це лише ще один російський захід, що демонструє ізольованість Росії від світу.

Володимир Путін вкотре заявив на форумі про "історичний успіх" російської економіки. Бо ж і ВВП країни росте, і безробіття рекордно низьке, а кількість бідних – як ніколи мала. Втім у реальності Росія тримається досі через державні дотації у ВПК та на військових витратах, бо ж приватні інвестиції зникли, інфляція росте, а резерви вичерпуються.

24 Канал дізнався, як економіка Росії ще тримається на плаву, що стоїть за цифрами російського ВВП, коли вичерпається Фонд національного добробуту Росії та як напруга на Близькому Сході не допомагає Росії уникнути бюджетної діри.

Економічне диво Росії: що з ним не так

  • ВВП Росії росте чи ні

Валовий внутрішній продукт Росії вже 2 роки нібито зростає темпами, що вищі за середньосвітові, і щорічно ВВП країни демонструє приріст на 4%.

  • Відомо, що ВВП Росії за першою оцінкою Росстату за 2024 рік зріс на 4,1%, що на 0,2% більше за офіційний прогноз. Про це заявив прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін на зустрічі з Президентом РФ Володимиром Путіним, зазначивши, що показник перевищив очікування.
  • Потім Росстат уточнив оцінку ВВП – з 4,1% до 4,3%, пояснивши це тим, що оцінку переглянуто у зв'язку з уточненням даних про індекс фізичного обсягу валової доданої вартості галузі "будівництво" та уточненням даних про податки на продукти.

Що таке ВВП і як це впливає на економіку країни

Валовий внутрішній продукт – це всі продукти та послуги, які виробила країна за певний термін (найчастіше – за рік). Тобто все, що країна продала або ж заробила за гроші – все ВВП. Таким чином, чим більший ВВП, тим багатша країна. Тобто цей показник відображає напряму стан економіки, що потім впливає на рішення інвесторів, бізнесу тощо.

Наприклад, ще взимку цього року прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін заявив на зустрічі з Володимиром Путіним, що номінальний розмір ВВП Росії у 2024 році досяг нібито історичного максимуму – аж 200 трильйонів рублів.

Для довідки: номінальний ВВП – це показник усіх товарів та послуг, що були пораховані у поточних цінах за рік, без врахування інфляції. Цей показник не показує реального зростання економіки, а лише показує скільки все коштувало.

  • З інфляцією не все так добре

За даними російського сайту СтатБюро, у травні цього року рівень інфляції у Росії становив 0,43%, що більше, аніж у квітні. Нагадаємо, що з початку 2025 року рівень інфляції в країні становив 3,57%, а в річному обчисленні – аж 9,89%, що робить Росію на першому місці за рівнем інфляції у світі.

У російських ЗМІ вже починають писати про те, що в Росії за пів року відбулося прискорення інфляції. Там звичайно таке прискорення називають невеликим, але все ж додають, що воно несподіване, бо очікувалося, що сповільнення продовжиться.

  • Рівень безробіття та кількість бідних

Не зупинявся президент Росії вихваляти ще й мінімальний рівень безробіття країни. За його словами, цей показник досяг історичного мінімуму – 2,3%.

Що стосується кількості бідних у Росії, то за офіційними даними, за останні 25 років вона зменшилася із 42,3 мільйона у 2000 році до 10,5 мільйонів у 2025 році.

Однак економіст Олег Пендзин у розмові з 24 Каналом зауважив, що не варто зосереджуватися на тому, що говорив саме Путін. Річ у тім, що він живе в ілюзіях, а от в решти тих, хто виступав на форумі в Петербурзі – навпаки.

Олег Пендзин

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу

Говорилося на форумі й про охолодження російської економіки, й про різке падіння пропозиції робочої сили, й про шалені проблеми з трудовими ресурсами й ресурсами взагалі. Були розмови й про те, що необхідно негайно девальвувати рубль, адже інакше не будуть покриті потреби російського бюджету.

Проблем, в Росії в дійсності, є багато. Втім треба розуміти наступне: єдине за рахунок чого "виїжджає" російська економіка – кошти державних інвестицій у військово-промисловий комплекс країни.

Чому російська економіка досі тримається на плаву

Аналітик Андрій Шевчишин у коментарі для 24 Каналу розповів, що справжніх цифр щодо російської економіки ніхто не скаже. Отже, на чому можна базувати прогноз ВВП Росії, якщо її складові вже викликають питання.

Крім того, статистичними даними можна маніпулювати, тобто висвітлювати ті аспекти, які потрібно, а ті, що не потрібно, просто ховати.

Андрій Шевчишин

Фінансовий аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків

Відтак, на загал ми бачимо, що статистика зростання ВВП Росії доволі гарна. Але насправді вона стосується лише ВПК країни. І все, що відбувалось, формувалось на базі бюджетного державного імпульсу державних видатків.

Наприклад, якщо порівняти зростання російського ВВП у І кварталі цього року – за словами Путіна, це 1,5% – то за аналогічний період у 2024 році показник був на рівні 5,4%, тобто вищий, йдеться в аналізі від російського Центру макроекономічного аналізу і короткострокового прогнозування (ЦМАКП).

У мінекономіки Росії також прогнозують, що зростання ВВП у 2025 році становитиме 2,5%, але міжнародні експерти, пише Reuters, кажуть лише про показник до 1,6% порівняно з 4,3% у 2024 році.

Російська економіка зараз поки що тримається через високі державні видатки, які стимулюють ВПК, які виплачують військовим гроші, а ті, відповідно, їх витрачають тощо,
– зауважує Шевчишин.

Річ у тім, що економіка Росії перейшла на військові рейки. Все переформатовувалось на цей напрямок й держава вкладала у відповідні інвестиції.

Однак якщо глянути на приватні чи міжнародні інвестиції, вони, так би мовити, "схлопнулись": спочатку ці інвестиції просто йшли з ринку, а потім відбувалася так звана "імпортозаміна".

  • Відбувся внутрішній перерозподіл грошей: влада забирала фактично чужий бізнес і перерозподіляла кошти з нього. Зараз, як виявляється, інвестицій в країні просто немає, бо вони на низькому рівні.
  • Як наслідок: внутрішнє виробництво не конкурентоспроможне, а зовнішнє – не пускає інших. І тому зараз йде ручне управління економікою зі всіма її проблемами.
  • Крім того, є сигнали щодо сповільнення зарплат у всіх секторах, в тому числі ВПК.
  • І на це все ще й накладаються великі проблеми з нафтовим сектором країни.

Зауважте! На форумі в Петербурзі лунали заяви, що відбуватиметься охолодження економіки Росії, але, на думку Шевчишина, насправді вона зараз більше схильна до рецесії.

Звідки Росія бере гроші й до чого тут Фонд національного добробуту

За словами Шевчишина, неозброєним оком видно, як знизився славнозвісний Фонд національного добробуту Росії.

Ми бачимо, які видатки на рівні держави відбуваються, ми бачимо видатки, які на рівні муніципальних об'єктів відбуваються. Все це заливалося грошима держави з Фонду,
– пояснює він.

Цей імпульс вичерпується й всі сектори Росії перебувають в мінусі, окрім декількох експортоорієнтованих, а саме хімічна галузь, тобто добрива, ВПК тощо.

  • Фонд нацдобробуту Росії містить як золото, рублі, так і юані. Отже, золото можна ще продати, але кому? Хто його куплятиме в Росії?
  • Юані використовувати теж важко, бо така ж проблема з тим, кому їх продати. Теоретично, це можна зробити в Китаї. Але чи захоче, наприклад, Китай цього.
  • Решта все – рублі. І от що можна зробити з ними? Їх швидше за все можна викинути на власний ринок. І це збільшить їхню масу.

Є великі запаси валюти в деяких державних компаніях, а-ля "Сургутнафтогаз". Це компанія, яка не виплачувала дивіденди, але закумулювала велику ліквідність на рахунках. Тобто є компанії, до яких можна ще звернутися,
– каже Шевчишин.

Однак це не скасовує того факту, що Фонд нацдобробуту себе вичерпує. Дефіцит бюджету, дефіцит коштів та високі темпи витрат обслуговування внутрішнього боргу, недостатність залучення внутрішнього боргу, фінансування через репо-операції – усе це вказує, що на кінець цього року Фонд можу вичерпатися.

  • Варто додати, що Фонд насправді розділений на дві частини: на ліквідну та неліквідну. Коли ми кажемо, що Фонд вичерпається, ми маємо на увазі саме ліквідну частину.
  • Неліквідна ж частина – це акції, майнові зобов'язання, різні цінні документи тощо. Тобто фактично це те, що не продасться швидко, принаймні в поточній ситуації.

Зверніть увагу! За словами доктора економічних наук Ігоря Ліпсіца під час розмови з 24 Каналом, у російському Фонді національного добробуту залишилося десь 2,8 трильйона рублів. Натомість дефіцит російського бюджету на цей рік – 3,8 трильйона.

Чи врятує Росію нафта та ситуація на Близькому Сході

Аналітик Андрій Шевчишин зауважує, що навіть конфлікт на Близькому Сході й здорожчання світових цін на нафту на цьому фоні не стали переломним моментом для російської нафти.

Річ у тім, що навіть у пікові моменти максимальна ціна на еталонну марку нафти Brent підіймалася десь до 80 доларів за барель, трішки більше. Водночас згодом ціна опускалася.

Для того, щоб хтось почав переглядати ціни нафти, потрібен час. Нафта повинна стабілізуватись на якомусь рівні, хоча б на кілька тижнів. Це для того, щоб покупці та продавці сказали "ну, мабуть, це дві ціни, давайте вже працювати по ним",
– пояснює Шевчишин.

Зараз сталого перебування на високих рівнях немає, а отже, нові контракти не будуть за високими цінами. Відтак, чимало навіть притримували свою нафту від продажу, намагаючись дочекатися результатів.

Отже, при всьому бажанні Росії мати високий рівень нафти, все виглядає так, що період нестабільності та сплеску ціни був настільки короткий, що майже ніхто, крім продавців нафти, не встиг скористатися цими можливостями,
– додає пан Андрій.

Для 24 Каналу Оксана Іщук, експертка з енергетики, пояснила, що у разі перекриття Ормузької протоки Іраном, він втрачає головного свого союзника – Китай.

Крім того, Іран опиниться під тиском ключових нафтових експортерів Близького Сходу – Саудівської Аравії, ОАЕ та Кувейту, а також Катару, який експортує через Ормузьку протоку скраплений природний газ.

Оксана Іщук

Виконавчий директор Центру глобалістики "Стратегія XXI"

Блокування Ормузької протоки змусить арабські держави втрутитися у конфлікт для захисту власних економічних інтересів. З цих причин Іран обмежився лише декларативним кроком – підтримкою парламентом Ірану закриття Ормузької протоки, без винесення остаточного рішення іранською Радою національної безпеки.

Іщук додає, що найбільший вплив ударів Ізраїлю та США по ядерних об'єктах Ірану на нафтові ціни був 23 червня – 79 доларів за барель, після чого вже 24 червня ціни впали до 67,9 долара за барель.

Це є рівнем на пару доларів вищим за середній рівень з початку квітня, тобто ціни повернулись на довоєнний рівень. Відтак станом на сьогодні очевидно, що підняття цін було короткостроковим, а відтак не мало впливу на економіку Росії,
– зауважує виконавча директорка Центру глобалістики.

Водночас вона додає, що у разі подальшого загострення конфлікту ціна на нафту буде підвищуватися, що, звісно, буде грати на користь Росії.

Будь-які перебої судноплавства в протоці призведуть до зростання витрат на страхування, вартість фрахту, і на доступних обсягах нафти на світовому ринку, що відобразиться на ціні та попиті на Urals,
– підсумовує Оксана Іщук.

Зверніть увагу! Падіння ціни на нафту в цьому році мало вплив на збільшення дефіциту бюджету Росії аж втричі, відтак в разі підвищення ціни динаміка буде зворотною.

Як може змінитися дефіцит російського бюджету відповідно до цін на нафту

Натомість як пояснює Олег Пендзин, про економіку Росії варто говорити з акцентом саме на нафту. Він наводить приклад, як міг би змінюватися дефіцит російського бюджету відповідно до цін на нафту:

  • Коли ціна на нафту Urals десь 57 доларів за барель, то дефіцит російського бюджету становить 3,8 трильйона рублів.
  • Коли ж ціна 70 доларів за барель – то дефіцит десь до 2 трильйонів.
  • Коли ціна 100 доларів за барель – тоді бюджет є профіцитним.

З цієї точки зору варто чітко розуміти, що у росіян є пряма залежність від ціни на нафту. Й саме на цьому базується їхня спроможність вести далі війну проти України,
– зауважує пан Олег.

Пендзин прогнозує, що якщо Іран наважиться перекрити Ормузьку протоку, то цілком можливо, що марка Brent сягне навіть 120 доларів за барель. Відтак, марка Urals може коштувати всі 110 доларів за барель.

На сьогодні важко щось сказати щодо ситуації на Близькому Сході. Там доволі багато питань емоційних. Крім того, ніхто не думав, що Трамп може влізти в цю війну й почати обстрілювати ядерну програму Ірану. Тому важко поки коментувати,
– підсумовує Пендзин.

  • Нагадуємо, що у 2025 році базова для бюджету Росії ціна на нафту становить 70 доларів за барель, а критичний рівень для неї – 60 доларів за барель.
  • До подій на Близькому Сході ціна російського чорного золота торгувалося нижче навіть 60 доларів – десь 56 доларів за барель.
  • Крім того, нещодавні удари США по атомних об'єктах Ірану спричинили бум ціни на нафту. Іран пригрозив закрити Ормузьку протоку, через яку проходить до 30% усієї нафти світу, що сколихнуло ринок нафти.


Зауважте! Станом на 24 червня російська марка нафти Urals коштувала за барель 64,94 долара, за даними TradingEconomics.

Теги за темою
ВВП
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Иво Бобул рассказал подробности встречи с Элтоном Джоном в Крыму: "Все были в шоке"
TSN
2025-07-26T06:09:20Z
Антонина Хижняк готова стать "Холостячкой": актриса рассказала о близком человеке
Знай
2025-07-26T05:51:40Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Wellboy признался, на кого из звездных певиц положил глаз
Апостроф
2025-07-16T14:36:06Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Магазинное больше не удивит: как сделать идеальное мороженое из трех ингредиентов дома
Telegraf
2025-07-26T07:03:54Z
Мода на крепкий сон: как мир оказался во власти нового тренда и как на этом делают бизнес
Фокус
2025-07-26T07:00:48Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Гости на пороге? Брускеты с авокадо и креветками станут настоящим спасением
Telegraf
2025-07-26T06:12:48Z
Отдых для души среди природы: в центре Украины есть уникальный водоем с кристально чистой водой
Telegraf
2025-07-26T06:12:16Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Трамп будет говорить с ЕК о войне в Украине - СМИ
Корреспондент
2025-07-26T07:06:03Z
Враг совершил массированную атаку на Украину: сколько целей сбила ПВО
TSN
2025-07-26T07:03:11Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Завтрак выходного дня: как легко приготовить идеальный боул
Gazeta UA
2025-07-26T06:15:42Z
5 признаков, что вам не хватает белка: что советуют врачи и нутрициологи
TSN
2025-07-26T04:36:29Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
От этих продуктов жирнеет кожа и появляются прыщи
Comments UA
2025-07-25T21:57:29Z
Что произойдет, если выпить просроченное лекарство
Gazeta UA
2025-07-25T21:42:49Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Как выглядел в молодости главнокомандующий ВСУ Сырский
Telegraf
2025-07-26T07:06:20Z
Patriot на горизонте: сколько на самом деле систем ПВО получит Украина и когда
Фокус
2025-07-26T07:00:18Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
В Україні прогнозують здешевлення картоплі
AgroNews
2025-07-26T07:07:31Z
Ограничение движения в Полтавской области: местные предупредили об изменениях
Политека
2025-07-26T07:00:58Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Утром РФ содрогалась от взрывов: какой оборонный завод оказался под атакой дронов
Comments UA
2025-07-26T06:36:12Z
Ночью россияне ударили по многоэтажке в Днепре и торговому центру в области, погиб мужчина
Комсомольская правда
2025-07-26T05:19:15Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Лапорта рассказал, ждать ли болельщикам новых игроков в Барселоне
Корреспондент
2025-07-26T07:00:41Z
Усик вспомнил, что чувствовали его дети в первые дни вторжения
Корреспондент
2025-07-26T06:09:07Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Появилась реакция Месси на решение о его дисквалификации в MLS
Корреспондент
2025-07-26T05:21:58Z
Тренер британца признался, какой момент в исполнении Усика стал неожиданным
Корреспондент
2025-07-26T05:07:57Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Украинский самолет побил 20 мировых рекордов
Gazeta UA
2025-07-26T06:42:28Z
Курс валют в Украине 26 июля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-07-26T06:36:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Создатели RPG-сенсации Clair Obscur: Expedition 33 побывали в Square Enix и провели встречу с разработчиками Final Fantasy
GameMag
2025-07-26T07:04:17Z
Искусственный интеллект или искусственное безумие: как ChatGPT довел мужчину до психбольницы... трижды
Знай
2025-07-26T06:51:56Z
СМИ: Microsoft готовится выстрелить новыми анонсами эксклюзивов Xbox Series X|S для PlayStation 5 и Nintendo Switch 2
GameMag
2025-07-26T06:01:51Z
Стало відомо, як захистити українські поля від навали сарани
AgroNews
2025-07-26T06:01:43Z
Продюсер Devil May Cry Хироюки Кобаяси готовится представить свой новый проект — игроков ждет ролевой экшен от ветерана Capcom
GameMag
2025-07-26T05:08:34Z
Магнитная буря 26 июля: чего ожидать от солнечной активности
TSN
2025-07-26T04:09:55Z
Разработчики Marvel Cosmic Invasion показали геймплей за Бета Рэй Билла и Серебряного сёрфера
GameMag
2025-07-26T04:07:48Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z
Цены на электромобили в Украине резко пойдут вверх: с чем это связано и когда лучше покупать
UAToday
2025-07-24T23:39:45Z