MY.UAНовини
«Піджак недофюрера», «татко-Трамп» і «ворог із Брюсселя»: як медіа та пропагандисти висвітлювали саміт НАТО
«Піджак недофюрера», «татко-Трамп» і «ворог із Брюсселя»: як медіа та пропагандисти висвітлювали саміт НАТО

«Піджак недофюрера», «татко-Трамп» і «ворог із Брюсселя»: як медіа та пропагандисти висвітлювали саміт НАТО

Деякі західні медіа називають саміт НАТО у Гаазі неамбітним, російські пропагандисти — «чаюванням» і підлабузництвом Трампу. Російські чиновники — традиційно погрожують ЄС і НАТО.

Лідери 32 держав зібралися на щорічний саміт НАТО, який цього року відбувся 24—25 червня 2025 року у Гаазі на тлі протистояння Ізраїлю та Ірану, що призупинилося за кілька днів до початку саміту, та війни в Україні. Це був перший саміт, організований Нідерландами, під головуванням нового Генерального секретаря Альянсу Марка Рютте. Ключовим питанням саміту було збільшення оборонних витрат держав-учасниць до 5% ВВП.

Цього року особливостями стали скорочений формат саміту, адаптований до стилю комунікації президента США Дональда Трампа, через що офіційна частина тривала лише 2,5 години, та заходи безпеки, на які Нідерланди витратили понад 180 млн євро.

Марк Рютте на підсумковій пресконференції у середу, 25 червня, сказав, що ухвалення Гаазького плану оборонних інвестицій стане «квантовим стрибком у колективній обороні» та розповів про розвиток промислової та військової кооперації з Європейським Союзом, Україною та в Індо-Тихоокеанському регіоні. А очільник Держдепартаменту США Марко Рубіо назвав зустріч у Гаазі «самітом Трампа», завдяки якому, за його словами, НАТО й удалося домогтися того самого історичного прориву у збільшенні видатків.

Президент Франції Еммануель Макрон у своєму виступі сказав, що Європа має взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку, бо США давно цього очікують, і закликав Трампа припинити торговельну війну з Європою після досягнення угоди про збільшення витрат на оборону в рамках НАТО.

Під час саміту відбулася зустріч президентів України та СШАВолодимир Зеленський обговорив із Дональдом Трампом, серед іншого, питання закупівлі американських систем ППО. У підсумковій декларації саміту в Гаазі лідери держав підтвердили відданість принципам колективної оборони, закріплених у статті 5 Вашингтонського договору, згідно з яким напад на одного члена Альянсу є нападом на всіх. У третьому пункті підсумкової декларації двічі згадується Україна. Відтепер мілітарна та фінансована допомога держав-членів може зараховуватися як частка у плані підвищення видатків на оборону, що сприятиме інвестиціям в оборонну промисловість України та спрямуванню військової допомоги:

«Члени Альянсу підтверджують свої незмінні суверенні зобов’язання надавати підтримку Україні, чия безпека сприяє нашій безпеці, і з цією метою включатимуть прямі внески на оборону України та її оборонну промисловість у розрахунок оборонних видатків членів Альянсу».

Реакції міжнародних медіа на саміт

У матеріалі Politico з назвою «Європі вдалося утримати Трампа в НАТО. І що тепер?» автори розмірковують над дилемою, яка постала перед європейськими лідерами: як знайти кошти для досягнення цільових витрат на оборону у розмірі 5% від ВВП, водночас із ризиком скорочення контингенту американських військ у Європі. Для цього європейським політикам буде необідно переконати громадську думку суттєво збільшити обороні витрати, скоординувати закупівлі та розвиток власних військово-промислових комплексів. З посиланням на джерело у НАТО європейські співрозмовники Politico, попри результати саміту, побоюються, що Трамп може все-таки відкликати 20 000 американських солдатів, які були направлені до Європи за наказом президента Байдена у 2022 році.

FoxNews присвятили 8-хвилинний сюжет обговоренню, чому під час заходів у Європі Трампа називали «татусем» (daddy). Ведучий Джессі Уоттерс коментував реакції самого Дональда Трампа на запитання про його ставлення до цього, сказавши, що «“Америка понад усе” не означає, що США залишаються наодинці» (America first doesnt mean America is alone). Генеральний секретар НАТО Марк Рютте згодом прояснив коментар, який він зробив під час двосторонньої пресконференції з президентом Трампом у середу, сказавши, що він не вважає лідера США «татусем» і посилався на це жартома.

Холлі Елліотт у статті для CNBC написала, що ця обмовка та «броманс» (публічний прояв приязні) між Рютте та Трампом ледве не вкрали основний фокус уваги на саміті, адже журналісти буквально засипали обох запитаннями. На пресконференції, що розпочалася після спільної декларації, Sky News зосередився на взаєминах Рютте та Трампа й на методах лестощів і впливу на американського президента, які ефективно спрацювали на поліпшення його настрою, а не на комюніке за підсумками саміту.

Редактор «Радіо Свобода» Рікард Юзвяк у матеріалі за підсумками саміту зосередився на тому, чи зняті всі запитання щодо застосування «5 статті» НАТО, звернувши увагу на те, що Трамп пом’якшив свої попередні заяви, сказавши на брифінгу з Марком Рютте, що «ми з ними до кінця», маючи на увазі партнерів по НАТО. Також Юзвяк написав, що питання членства України в НАТО на цю мить остаточно знято з порядку денного Альянсу, принаймні за президентської каденції Дональда Трампа. Він указав і на те, що на відміну від попередніх самітів у Вільнюсі та Вашингтоні, у Гаазі не було зустрічей у форматі Ради Україна — НАТО. А формулювання пресконференції за участі Володимира Зеленського з Марком Рютте та представниками ЄС Антоніо Костою та Урсулою фон дер Ляєн не містили традиційних формулювань про «міст» до членства або про те, що шлях України до Альянсу є «незворотним».

«Від курсу України до НАТО ніхто відмовлятися не збирається»

За інформацією LetsData, протягом 25 червня і до 11:30 26 червня у 126 телеграм-каналах створили 828 дописів на цю тему. Розповідаємо, які тези російські пропагандисти намагалися просунути для своєї аудиторії у російських і проросійських телеграм-каналах.

Автори публікацій у російських і українських проросійських телеграм-каналах переважно формували образ саміту НАТО як «непродуктивного». У 25 публікаціях із вибірки переказували позицію колумніста The Times Едварда Лукаса:

«Саміт НАТО в Гаазі нагадав потьомкінські села. Його головним завданням було приховати відсутність єдності серед держав-членів альянсу та їхню нерішучість», написали у телеграм-каналі зі згадкою міста Одеси, який має 23 тисячі підписників.

У іншому російському телеграм-каналі погляд Лукаса на саміт НАТО подавали як прислуговування Дональду Трампу:

«Щоб заспокоїти президента США, вони урізали порядок денний, відсунули Україну на другий план, применшили загрозу з боку Росії, дали порожні обіцянки й ухилилися від ухвалення термінових рішень».

Для підсилення сприйняття саміту НАТО як малопродуктивного «чаювання» пропагандисти цитували представників тих держав-членів НАТО, які найбільше виступають за збереження добрих стосунків із Росією. Зокрема, у пропагандистських телеграм-каналах цитували міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто, який тішився, що комюніке за підсумками саміту «не загострює ще більше напруженості між трансатлантичним альянсом і Росією».

Також у різних анонімних телеграм-каналах поширювали скриншот із Х із відповіддю прем’єра Угорщини Віктора Орбана на твіт Володимира Зеленського про його зустріч із генсеком НАТО й главами Євроради з Єврокомісією та цитували Орбана, подаючи це як те, що «Україна втягує Європу у війну»:

«Європейський Союз був заснований, щоб принести мир і процвітання своїм державам-членам. Прийняття країни, яка перебуває у стані війни з Росією, негайно втягне ЄС у прямий конфлікт. Несправедливо очікувати, що будь-яка держава-член піде на такий ризик».

У анонімному телеграм-каналі із 441 тисячею підписників писали, що Дональд Трамп, мовляв, націлений на посилення дружби з Росією, тому:

«Союзники погодилися відмовитися від звичної риторики жорсткого засудження Росії — акцент змістився у бік “загальних намірів” підтримки України без емоційних випадів на адресу Москви. Це явний знак того, що європейські столиці, які навіть на словах зберігають відданість Києву, не хочуть вступати в конфронтацію з Трампом, який прагне дистанціюватися від режиму Зеленського».

А у телеграм-каналі з 499 тисячами підписників і низки інших комюніке трактували як вигідне Росії, адже:

«Комюніке саміту НАТО не містить згадки про перспективи вступу України до альянсу».

«Торік вони були. Але загули», додали в іншому телеграм-каналі з 25 тисячами підписників.

Комюніке дійсно не містить формулювань про вступ України до НАТО. Але воно і не містить відмови НАТО від позиції, що Україна і Грузія одного дня будуть членами НАТО, сформульованої у 2008 році на Бухарестському саміті Альянсу. А Генсек Марк Рютте у своєму виступі, звертаючись до Володимира Зеленського, сказав, що Альянс продовжить постійну підтримку України, яка у поточному році вже сягнула понад 35 мільярдів євро з 50 мільярдів, обіцяних на цей рік, і «що він оптимістичний із цього приводу».

Згоду НАТО допомагати Україні давати відсіч подавали і з російського боку як ознаку сталої прихильності НАТО до України.

«НАТО розраховує надати Києву у 2025 році фінансову підтримку на €35 млрд, заявив генсек альянсу Рютте… Тобто у рішенні нинішнього саміту курс України до альянсу не прописаний, але ніхто від нього відмовлятися не збирається, щоб поступитися Москві», — написав колаборант Олег Царьов. Він має у телеграмі 391 тисячу підписників.

Під час саміту НАТО відбулася зустріч президентів України та США. Пропагандисти про неї розповідали лише зі слів Дональда Трампа. Зокрема, російський пропагандист Дмитро Соловйов, чий канал у телеграмі має майже 1,3 мільйона підписників, передавав, що Дональду Трампу хотілося почути, як у Володимира Зеленського справи. А потім переказав давніші суперечливі висловлювання Дональда Трампа про стосунки з Росією та війну Росії проти України.

«Я просто хотів знати, як у нього справи. Він був дуже милий. Із зустрічі я виніс, що Зеленський хоче, щоб це закінчилося», — навів трохи повнішу цитату Трампа російській «воєнкор», який має у телеграмі 400 тисяч підписників.

Російські пропагандисти продовжують зображати Дональда Трампа як «друга Росії». Вони вихоплювали й інші цитати президента США, які підкріплювали у їхніх аудиторій приязне ставлення до Дональда Трампа. Наприклад, у телеграм-каналі з 239 тисячами підписників, як і в інших, розповіли, що після зустрічі з Володимиром Зеленським Дональд Трамп збирався поговорити з Володимиром Путіним, і фантазували на тему того, що американський президент скаже очільнику Кремля:

«Росія переживала про прийняття України до НАТО, і бачиш, ми не прийняли її та створили механізм обмеження фінансування України», — так уявляли слова Трампа у телефонній розмові з Путіним пропагандисти.

Проте далі у публікації від Дональда Трампа, який, мабуть, не читає російською, вимагали довести прихильність Росії та «просто зараз перестати давати гроші Україні… Покажи приклад, Донні!».

Ще один стереотип про Україну як територію під управлінням США поширив пропагандист, який має 418 тисяч підписників. Він приписав Марку Рютте слова, що «угода про припинення вогню в Україні має бути настільки сильною, щоб Путін більше ніколи не міг відібрати в американців жодного кілометра української території».

Дописи російських чиновників у телеграмі щодо підсумків саміту НАТО були менш прихильними до Дональда Трампа і НАТО. Вони містили претензії Росії втручатися у розвиток інших держав, які колись входили у її сферу впливу. У телеграм-каналі міністерства закордонних справ Росії вранці перед самітом НАТО опублікували цитати очільника цього міністерства Сергія Лаврова. Публікація починалася зі слів: «Далеко не вперше в історії, коли Захід виявляється недоговороздатним». Цим реченням підвели до пакту Молотова — Ріббентропа, угоди Радянського Союзу з нацистською Німеччиною 1939 року. Він є одним із документів, якими два режими ділили Європу на сфери впливу. І свідченням заперечення цими тоталітарними режимами права інших держав, про території яких ішлося, на самовизначення. Як ознаку пізнішого порушення домовленостей із Заходом Лавров наводив брак успішності Мінських домовленостей між Україною і Росією за посередництва лідерів Німеччини, Франції. Зовнішньополітичне відомство Росії, яке має у телеграмі 132 тисячі підписників, продовжує конструювати світ, де Росія має право на Україну та відмовляє Україні у праві на самовизначення:

«Не було ніякого суверенітету України, починаючи з держперевороту, який був підготовлений американцями, британцями і який зараз штучно підтримується».

На додачу, в публікації телеграм-каналу міністерства закордонних справ Росії подають Росію як жертву України, мовляв, в Україні заборонена російська мова. А ще — Росію як жертву НАТО, буцімто Альянс збирався збудувати в Україні військові бази. І це нібито загрожувало безпеці Росії. А далі публікація закінчується словами, що у ХХІ столітті було немало випадків, коли готовність Росії до «взаємно прийнятних компромісів і в діалозі з НАТО, і в діалозі зі США неодноразово була доведена»:

«Потім усе це було зруйновано тими, хто вирішив, що з ними почали розмовляти тоном не підлеглих, а самостійних незалежних учасників процесу. Якщо брати концептуально, ми на вірному шляху, але ще на нього твердо ногами не встали. Але дорогу здолає той, хто йде», — так завершується публікація телеграм-каналу міністерства закордонних справ Росії.

Суголосний російському МЗС допис опублікував і заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв 25 червня. Через сприяння ЄС Україні він написав, що «Брюссель сьогодні — справжній ворог Росії». Адже організація держав, мовляв, перетворюється на «воєнний блок», який «конкурує з НАТО». Тому тепер Росія буде виступати проти членства України і в ЄС, і в НАТО:

«ЄС, нафарширований зброєю, райдужними фріками та брюссельськими крикливими с…ами, — пряма загроза Росії. Саме так до нього і треба ставитися. Принаймні до зміни його підходів до нас. Це, звісно, не повинно заважати двосторонній співпраці з окремими країнами Європи».

А вихід, який Медвєдєв пропонує для «купірування цієї загрози»: «а) або сам ЄС має усвідомити, що київська квазідержава йому в принципі не потрібна; б) або, що безумовно краще, якщо в ЄС просто не буде кому вступати...».

Таким чином, російські чиновники публічно розширили «базу» ворогів Росії до держав Європи та погрожують їм силою. Ці публікації свідчать, що керівництво Росії продовжує вважати, що незалежні держави, які колись були у Російській імперії, повинні залишатись у сфері впливу Росії. А ті, хто підтримує право держав на самовизначення чи сприяє відсічі російській воєнній агресії, є ворогами Росії.

П'ять відсотків на оборону та «європейські схеми»

Один із ключових результатів саміту — домовленість про підтримання видатків на оборону на рівні п’яти відсотків від ВВП, із них 3,5 відсотка — на фінансування основних потреб у сфері оборони, і ще 1,5 відсотка — на інші проєкти, пов’язані з обороною, такі як інвестиції в критичну інфраструктуру, оборонну промисловість, забезпечення цивільної готовності тощо. Однією з тез російської пропаганди з цього приводу стало приниження значущості такого підвищення, намагання підтвердити тезу міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що: «Зростання військових витрат у НАТО до 5% не матиме скільки-небудь значущого впливу на російську політику».

Пропагандистка Ольга Скабєєва у телеграм-каналі використала цитату німецького воєнного експерта Ральфа Тіле, який сказав, що у 2002 році держави НАТО домовлялися про видатки на оборону в обсязі двох відсотків, але деякі країни все ще не досягли цього рівня.

«Ми сподіваємося, що до кінця року ці країни зможуть досягти цих 2%. Коли ми досягнемо 5% — тобто 3,5% плюс 1,5% 3 невідомо. Сьогодні — це, скоріше, день красивих обіцянок», — передає слова німецького експерта пропагандистка.

Нагадаємо, що у підсумковому комюніке вказані терміни досягнення рівня щорічних інвестицій в оборону — до 2035 року, з можливим переглядом траєкторії витрат у 2029 році з урахуванням потреб альянсу на той момент.

Невеликий телеграм-канал, присвячений політиці Німеччини (1 тис. підписників), опублікував допис, який розійшовся репостами серед російських «воєнкорів»-пропагандистів і в якому також просувається теза, що збільшення видатків країнами НАТО зараз — лише риторичний хід. «Навіть 3,5% — це висока планка. Частина країн відкрито говорить, що не зможе виконати поставлену мету, частина просто вважає, що зараз важливо продемонструвати єдність, а далі видно буде», — ідеться у дописі.

Деякі пропагандисти писали, що витрати на підтримку України будуть зараховуватися в необхідні п’ять відсотків на оборону. Щоправда, їхнє трактування цього є доволі специфічним. Так, пропагандистський телеграм-канал із 238 тис. підписників написав, що вписування фінансування України в оборонний бюджет країн НАТО означає, що підтримка тепер буде здійснюватися за «залишковим принципом».

«Трамп привніс у НАТО раціоналізм, який неминуче звузить грошовий потік у бік Києва та порушить питання про ціну територіальних поступок проти реальних ризиків», — пишуть пропагандисти.

Інші ж пропагандисти почали вигадувати майбутні корупційні «схеми» та писали, що через поєднання видатків на Україну з вимогами до свого оборонного бюджету європейські країни нібито просто хочуть обманути США, які просували такі вимоги.

«Працювати ця схема буде наступним чином: країна Євросоюзу Х спрямовує нібито на “військові потреби недорейха”, наприклад, 10 млрд, які розчиняються на рахунках фірм-одноденок, а потім гроші повертаються назад у країну Х “чорною” готівкою і криптовалютою, за вирахуванням 5—10% аферистів Зеленського. Таким чином, політики країни Х отримують у кишеню відмиті мільярди, а США отримує дірку від бублика», — фантазують автори пропагандистського телеграм-каналу з понад 400 тис. підписників.

«Недофюрер нашкріб на піджак»

У аналізованому масиві публікацій у телеграм-каналах понад 30 повідомлень стосувалися костюма, взуття та зовнішнього вигляду Володимира Зеленського. Здебільшого такі повідомлення містили іронічні коментарі, наприклад, як у дописі пропагандистського телеканалу «Царьград»:

«Зеленський уперше одягнув костюм. Судячи з виразу обличчя, костюм йому десь дуже сильно тисне».

Інше російське пропагандистське медіа Sputnik, висміюючи Зеленського, написало, що український президент «нарешті нашкріб на піджак».

Інші, зокрема проросійські, телеграм-канали підживлювали версію про те, що нібито Зеленського «змусили» одягнути костюм як умову для відвідин саміту НАТО та повторювали наративи, що знецінюють президента України, називаючи його одяг «костюмом чи наркоторговця, чи сутенера». Або поширювали конспірологію, мовляв, традиційний образ Зеленського, штани й футболка кольору хакі, «настільки набридли Трампу, що однією з умов допуску на саміт НАТО стала вимога оновити гардероб».

Пропагандист, колишній український медійник Дмитро Василець, який очолював заборонену в Україні проросійську партію «Держава» та якому СБУ оголосила про підозру через посягання на територіальну цілісність України, у своєму телеграм-каналі з аудиторією понад 440 тисяч підписників назвав Зеленського «брехуном і недофюрером», адже той «порушив власну обіцянку не вдягати костюм до кінця війни».

Тезу, що Зеленський вдяг костюм спеціально для зустрічі з Дональдом Трампом на полях саміту в Гаазі, повторив навіть публіцист і політтехнолог Станіслав Бєлковський, який регулярно дає коментарі для російських «ліберальних» медіа:

«Зустріч із Дональдом Трампом на полях саміту НАТО в Гаазі може взагалі відбутися і тим паче виявитися успішною тільки за умови, що він буде вдягнений у традиційний костюм».

У повідомленнях західних медіа, російських пропагандистів і чиновників, які стосувалися Саміту НАТО у Гаазі, помітні великі розбіжності. Західні медіа критикують саміт за брак амбітності. Російські пропагандисти підхоплюють такі позиції авторитетних видань і докручують їх для додавання абсурду міжнародній події. Російські пропагандисти намагалися подати результати саміту в Гаазі як позитивні для Росії чи як подію, яка повинна додавати войовничості росіянам. Як стимул до більшої войовничості, зокрема, пропагандисти подавали слова генсека НАТО Марка Рютте про досягнення у 2025 році обсягів підтримки України на рівні обіцяних раніше 50 мільярдів доларів. А також його ж слова про інвестиції в оборонне виробництво: «Підвищення військових витрат НАТО — “тільки початок”, тепер Альянс почне швидко розширювати військову промисловість».

З реляціями прихильних до Путіна російських «аналітиків» і лідерів думок про меншу кількість згадок Кремля як агресора та шлях України до НАТО контрастують погрози російських офіційних осіб і відомств, які звинувачують НАТО і ЄС у ворожості до Росії через рішення продовжувати підтримувати Україну та нарощувати видатки на оборону. Позиції Дмитра Мєдвєдєва та Сергія Лаврова доводять, що російська держава продовжує вважати світ розділеним на сфери впливу. І що Росія має право вимагати в інших держав не фінансувати власну оборону, заперечувати право держав на самовизначення чи підтримувати Україну, яка бореться з неспровокованою агресією ядерної держави — Росії.

Ілюстрація до тексту згенерована за допомогою чат-бота Grok

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
НАТОпропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Чи зустрінеться Путін з Трампом і Сі Цзіньпіном: Кремль дав відповідь
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:57:13Z
Атака на Одесу, вибухи в Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:24:47Z
Ізраїль і Сирія домовилися про припинення вогню за посередництва США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T01:30:11Z
Трамп висуває нові вимоги до ЄС: тарифи можуть зрости до 20%
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:09:01Z
В США закривають вечірнє шоу з популярним ведучим через критику та жарти про Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:30:03Z
Трамп підписав масштабний закон про криптовалюти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T22:57:25Z
Павленко: Буданов дав старт кампанії з підриву ВПК РФ
УкраинФорм
2025-07-18T20:00:23Z
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
Европейская правда
2025-07-18T19:57:27Z
WhatsApp можуть заборонити в Росії: в чому причина
InternetUA
2025-07-18T19:57:24Z
Reuters: Грецькі танкери продовжують постачати російську нафту попри санкції ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:36:23Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 19 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:33:45Z
Царьов поскаржився на занепад Донецька: місто троянд перетворилося на «місто пакетів в унітазі»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:33:16Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
19 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T03:21:32Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Людей виводили з палаючих квартир після атаки БпЛА: ДСНС показала фото з Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:54Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z