MY.UAНовини
Радіостанція Судного дня знову "заговорила": що це означає і чи є загроза для України
Радіостанція Судного дня знову "заговорила": що це означає і чи є загроза для України

Радіостанція Судного дня знову "заговорила": що це означає і чи є загроза для України

Загадкова радянсько-російська радіостанція УВБ-76, частина глобальних "міських легенд" та конспірології, відома також як радіо "Судного дня" чи "Жужжалка", зафіксувала рекордну активність у день саміту НАТО – 24 зашифровані повідомлення за добу. Такий рівень активності є винятковим і востаннє спостерігався лише незадовго до початку повномасштабної війни Росії проти України.

Моніторинговий ресурс "УВБ-76 эфір", який спеціалізується на відстеженні трансляцій станції, зафіксував перше повідомлення приблизно о 9-й ранку. Друге надійшло буквально через кілька хвилин, і далі кодовані сигнали звучали упродовж усього дня. Останній з них пролунав близько 17:00, довівши загальну кількість до 24.

Загалом достеменного пояснення природи цих повідомлень немає. У соцмережах та серед аналітиків поширена версія, що "жужалка" використовується російськими військовими структурами для перевірки зв'язку або активації певних процедур, пов'язаних із бойовою готовністю. Утім, підтверджень цьому немає.

Після опівночі модератори каналу нагадали, що до 2010 року передавач УВБ-76 перебував у Поварово, Московська область – нині закинутій військовій частині, з якою пов’язують перші роки існування станції. На думку спостерігачів, такі сплески активності УВБ-76 часто збігаються у часі з ключовими геополітичними подіями. У цьому випадку – з проведенням саміту НАТО, хоча прямого зв'язку офіційно ніхто не підтверджує.

Призначення самої станції досі лишається предметом домислів: одні вважають її частиною військового зв'язку, інші – елементом системи резервного оповіщення. Найпоширеніше ж припущення полягає в тому, що вона просто сигналізує про присутність чергового оператора на зміні. 24 Канал розповідає історію цього загадкового радіо.

Що таке "Жужжалка" і радіостанція УВБ-76

Радіостанція УВБ-76, відома також як "Жужалка" (Buzzer) або "Радіостанція Судного дня", є однією з найзагадковіших короткохвильових станцій світу. Вона працює на частоті 4625 кГц і мовить цілодобово з середини 1970-х років.

Більшу частину часу слухачі чують лише монотонне жужання, тому й з’явилася народна назва – "Жужалка". Зіставлення даних із відкритих джерел вказує, що УВБ-76 походить із часів Радянського Союзу (за різними оцінками – від 1975 до 1982 року) і з тих пір залишається активним.

Іноді постійне жужжання переривається голосовими повідомленнями: строгою чоловічою та жіночою мовою зачитують послідовність цифр, слів чи імен. Кожна літера закодованого тексту позначається першим іменем ("Николай – Женя – Татьяна – Иван" відповідає набору літер Н–Ж–Т–И).

Уривки з УВБ-76: дивіться відео

Ці закодовані "депеші" розшифровують ентузіасти, але їхнє значення залишається невідомим. Так, у переданих сигналах можуть фігурувати абсурдні слова – наприклад, "кубокит", "пактобей" або "пупсокот". Таке поєднання чисел і незвичних слів у форматі військової азбуки підсилює містичність станції в очах спостерігачів.

Історія радіо "Судного дня"

УВБ-76 стала помітною для міжнародної аудиторії наприкінці Холодної війни. Хоча точної дати її запуску немає, вважають, що мовлення почалося в середині 1970-их.

  • На початку 1980-х радіоаматорський світ вперше зафіксував постійне жужжання на частоті 4625 кГц.
  • У 1990-х мовлення продовжилося – станція стала активнішою: до прикладу, до 1992 року голосові повідомлення траплялися раз на декілька років, а в наступному десятилітті лунали щотижня або навіть щодня.

Нібито місце розташування передавача УВБ-76: дивіться відео

У червні 2010 року сталося одне із найгучніших відхилень у роботі УВБ-76: передавач раптово замовк на цілий день, а за кілька днів передавав в ефір незвичні сигнали – від чужорідних голосів до фрагментів творів Чайковського. Після цього передавач, ймовірно, змінив місце розташування – радіоаматорські мережі засікли нові джерела сигналу поблизу Санкт-Петербурга (радіоцентр "Вулкан").

У період повномасштабного вторгнення Росії до України УВБ-76 привертала увагу медіа: напередодні 24 лютого 2022 року в частотному ефірі фіксували рідкісні голосові тривоги, а після початку війни "жужжалка" довгий час майже не повідомляла нічого, крім рівного тону.

У серпні 2024 станція несподівано знову активізувалася, передавши кілька закодованих послань. На початку 2025 року спостерігачі зафіксували сплеск активності – понад два десятки повідомлень лише 12 лютого, коли президент США і російський диктатор телефонували один одному.

Технічні характеристики загадкової радіостанції

УВБ-76 – це короткохвильова (біля 4,6 МГц) радiостанцiя. Вона працює на частоті 4625,0 кГц у режимі однополосної амплітудної модуляції (USB-SSB).

Згідно з відкритими даними, початково передавач стояв поблизу селі Єсипово Московської області (вузол зв’язку №624), а після 2010 року – в Ленінградській області (радіоцентр "Вулкан" біля села Керро). Імовірно, використовується передавач потужністю приблизно 15 кВт та великі короткохвильові антени (гіпотетично – горизонтальні диполі).

Формат мовлення – простий і незмінний. УВБ-76 транслює маркерний сигнал: короткі жужжачі тональні спалахи (близько 110 Гц), тривалістю ~1,2 с з паузою ~1–1,3 с. Виходить приблизно 20 – 30 таких "жужжань" на хвилину.

Мовлення ведеться цілодобово, зазвичай без перерв (за одним винятком: за деякими даними, станція "замовкає" щоденно з 07:00 до 07:50 за московським часом). Приблизно раз на кілька годин (або днів) маркер переривається, і в ефір іде голосове повідомлення. Воно складається із кількох цифр, слів чи абревіатур, проговорених "з іменами" (тобто кожну літеру повідомлення замінюють власним ім’ям). Наприклад, в одному з передач адресні цифри "72753" звучали як "КЛИНОК 0979 2679", де К–Клинок, а самі цифри зачитувалися через імена ("Клинок" замінює літеру "К", на початку прозивні група "Николай-Женя-Татьяна-Иван" тощо).


Ілюстрація Getty Images

Цей чисельно-словесний код склали десятки типових позивних ("НЖТИ", "МДЖБ", "ЖУОЗ", "АНВФ" тощо), але привласнення саме цим кодам значень невідоме. З відкритих джерел відомо, що позивні станції змінювалися: наприклад, головним позивним називалася "УЗБ-76" (до 2010 року), далі "МДЖБ" (2010–2015), "ЖУОЗ" (2016–2019), "АНВФ" (2019–2020) і з грудня 2020 – "НЖТИ". Повідомлення супроводжуються чергуванням імен, яке часто є одним із позивних станції.

Культурний і міфологічний вплив "Жужжалки"

УВБ-76 давно вийшла за межі звичайного радіо­спостереження і перетворилася на об’єкт міфів, легенд і поп-культурних конспірацій. Відтоді як у соціальних мережах і форумах почали обговорювати ці сигнали, з’явилися чутки про "Радіо Судного дня".

За однією з найпопулярніших теорій, озвучених навіть у журналі BBC, мовлення нібито пов’язане із радянською / російською системою "Периметр" ("Мертва рука") – автоматичною системою ядерного контрнападу на випадок знищення верхівки командування.

Застереження полягає в тому, що "жужжальний" сигнал виконує роль "хранителя" ланцюга команд: якщо мовлення обірветься, система дає команду автоматичного пуску ракет (звідси й назва "Станція Судного дня"). Інші гіпотези: що це – номерна станція спецслужб, аналог банальних номерних радіостанцій (і ехо Холодної війни) для передачі закодованих завдань агентам або військовикам.

Наприклад, Popular Mechanics писав: "Деякі вважають, що ці сигнали можуть бути частиною військового зв’язку Росії – до підводних човнів чи підрозділів сухопутних військ. Можливо, це якийсь "Дзвінок Судного дня" ("Dead Hand"), що стежить за ядерними атаками". Ще одна версія – дослідження атмосфери: будучи короткохвильовою, станція могла б допомагати вивченню іоносфери.

Незважаючи на відсутність підтверджень, романтичний ореол УВБ-76 вплинув і на популярну культуру: теми про неї з’явилися в документальних проектах (наприклад, BBC, Wired, популярних YouTube-роликах та статтях), а сама "Жужжалка" стала героєм мемів, пісень і літературних сюжетів. Наприклад, у 2024 році невідомі увімкнули її ефір для трансляції кліпу на пісню українського репера, що підливало масла у вогонь конспірологічних теорій.


Чим насправді може бути радіо Судного дня / фото росЗМІ

Політичний контекст

УВБ-76 – однозначно військова станція. За даними відкритих джерел (наприклад, Priyom.org і російських медіа), вона перебувала у віданні Західного військового округу Росії (до його реорганізації в 2023 році) і, імовірно, належить міністерству оборони Росії. Офіційної інформації практично немає – Роскомнагляд не надає навіть російським медіа відповідей.

Водночас у 2024 – 2025 роках до неї прикувалася увага політиків: глава оборонного комітету Держдуми Андрій Картаполов запевняв, що УВБ-76 "до жодної системи "Периметр"… відношення не має" і "хоч ця радіостанція дійсно має свою досить важливу функцію, до сил ядерного стримування вона не прив’язана". Він також пояснював, що останні підвищення активності були "не більше ніж перевіркою її працездатності".

Є версія, що УВБ-76 – це відкрита (аналогічно до радянської "Моноліт") або закрита (КДБ/ФСБ, ГРУ) мережа зв’язку. Радіоаматор із радіостанції "Коммерсант FM" висловив версію, що "Жужжалка" могла використовуватися для комунікації між військкоматами Західного округу, а цифри в ефірі – це зашифровані накази.

Інша версія вважає радіостанцію "елементом оповіщення" – наприклад, активізація могла б сигналізувати українському чи світовому суспільству про підготовку великої операції. Однак ця гіпотеза не має жодного офіційного підтвердження. З відкритих публікацій відомо, що в Росії є кілька подібних станцій-"бузерів" на різних частотах, і УВБ-76 – не поодинокий випадок. Все це свідчить про те, що вона – радше "релікт" старої військової системи зв’язку, ніж вирішальний елемент нинішньої військової доктрини. Втім, перебування і технології такої станції можуть розглядатися як частина інформаційної інфраструктури Росії.

Безпековий аспект: ІПСО чи загроза

Про реальну роль УВБ-76 у системі безпеки Росії відомо мало, тому оцінки суто спекулятивні. Гіпотетично, станція могла би бути резервним каналом зв’язку армії в надзвичайних ситуаціях: при виконанні "секретних" або "скасованих" наказів тощо. Високочастотне звучання короткої хвилі дозволяє сигналам долати великі відстані, тож потенційно зв’язок міг би прослуховуватися по всій території країни та навіть за кордоном.

Натомість експерти з оборони та розвідки зазвичай не надають УВБ-76 особливого значення. Заступник директора Центру досліджень армії Михайло Самусь зауважував "Фактам" ICTV, що це "це інформаційно-психологічна операція, яка покликана, щоби породити страх, паніку та хаос в Україні".

  • Також зауважимо, що в період загрози ядерного удару (як система "Мертва рука") використовують інші, більш сучасні канали. Натомість УВБ-76 більше асоціюється зі "сигналом готовності" – нагадуванням, що штат зв’язку "на місці". У розумінні інформаційної безпеки УВБ-76 іноді розглядають як компонент психологічної війни.
  • Примусове мовчання або незвичні передачі цієї станції багато хто сприймає як "новину" з табору противника. Наприклад, у 2024–2025 роках її активність висвітлювали як нібито "зашифровані натяки" на майбутні плани Кремля. Однак слід уникати надмірних інтерпретацій.

Тож висновок: УВБ-76 – це сукупність фактів, легенд і домислів. З технічного боку – це цілодобовий передавач на 4625 кГц із характерним "маркером" і зрідка – голосовими кодовими сигналами. Розрив у публічній інформації породжує безліч теорій: від звичайного військового зв'язку до ядерного тригера. На рівні інформаційної безпеки ця станція – радше символ непередбачуваності, "релікт Холодної війни", аніж активний механізм загрози. У будь-якому разі її сигнали залишаються предметом пильного спостереження як для радіоаматорів, так і для військових аналітиків.

Теги за темою
НАТО
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Сибіга: Україна повертатиме в офіційний вжиток українські назви іноземних міст
Европейская правда
2025-07-19T11:25:11Z
Зеленський доручив синхронізувати санкції ЄС в українській юрисдикції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:18:59Z
Генпрокурор заявив про закриття понад 30% кримінальних проваджень щодо бізнесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:56Z
У Польщі поширюють фейк щодо промови посла України про Волинь
Европейская правда
2025-07-19T10:37:59Z
Що буде після "трампівських" 50 днів для України та росії? ВИСНОВКИ.
FM-TV
2025-07-19T10:12:19Z
У Польщі заплановані масштабні мітинги проти імміграції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:09:17Z
У Польщі стався серйозний збій системи управління повітряним рухом
Европейская правда
2025-07-19T09:48:08Z
Половина жителів Німеччини вважають Росію загрозою
Европейская правда
2025-07-19T09:36:14Z
Конгесмени США підтримали продовження військової допомоги Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:18:35Z
Найбільший український енергохолдинг заявив про великі плани на Європу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:12:15Z
За півроку ДТЕК інвестував 4 млрд грн у ремонти ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:48:46Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Чеддер дешевшає, а сухе молоко дорожчає — підсумки липневих торгів GDT
Agravery
2025-07-19T05:21:49Z
Світовий ринок пшениці: в яких умовах доведеться торгувати Україні
AgroPortal
2025-07-19T05:00:34Z
На Сумщині телятник пропонують в оренду за 75 грн
AgroPortal
2025-07-19T10:30:02Z
Конфлікт у столичному метро: поліція розшукала дівчину, яка схвалювала РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:54:30Z
У клубі Києва під час вечірки вмикали російську музику
VGorode
2025-07-19T08:18:04Z
Російський командир наказав пристрелити власного пораненого бійця – перехоплення ГУР
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:12:41Z
«Атеш» виявив польовий госпіталь у бригаді морпіхів РФ в Севастополі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:18:30Z
Суд відмовився арештувати «будинок розпусти» у центрі Києва, пов'язаний з Кличком
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:06:49Z
Виконував бойові завдання на рідній Лиманщині та в районі Авдіївки. Згадаймо Ярослава Труша
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:00:23Z
Карта бойових дій в Україні станом на 19 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:54:37Z
Продовольчі ярмарки у Києві 19-20 липня: де можна придбати фермерські продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:24:37Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Більшість німців не підтримують заборону ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-07-19T11:01:10Z
Кажани дедалі частіше оселяються у багатоповерхівках: пояснення науковиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:00Z
Рік без Ірини Фаріон. Спогади найкращої подруги
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:45Z
У Фінляндії можна безкоштовно отримати житло: як працює програма
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:44Z
Вступна кампанія 2025: майже 400 тис абітурієнтів вже готові до вступу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:54:42Z
Україна повернула з окупації 11 дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:45:41Z
Літературознавиця, що викладає в західних університетах: Міф про «велику російську культуру» досі живий
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:00:38Z
Рік після загибелі Ірини Фаріон: Львів вшановує пам'ять
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:06:07Z
Чи правильно казати «зеесушник», «есбеушник»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:15:26Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
На Київщині потяг збив чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:30:26Z
Вдарила чоловіка шампурем: поліція на Черкащині розслідує вбивство під час відпочинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:39:23Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Південна Корея бореться з паводками: понад сім тис людей покинули свої домівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:48:58Z
«Дипломатичний» виїзд за $18 тис: у Львові викрили ексвикладача вишу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:06:03Z
Залишив напис і підпалив храм: на Закарпатті затримано підозрюваного
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:45:30Z
Людей виводили з палаючих квартир після атаки БпЛА: ДСНС показала фото з Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:54Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z