У Сербії спалахнули масові акції протесту проти влади Вучича
28 червня в столиці Сербії спалахнули сутички між учасниками протестів і поліцією. Протест організували студенти та опозиційні активісти, які вимагали дострокових виборів та відставки президента Александра Вучича. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Reuters.
Це стало продовженням дев’ятимісячної хвилі протестів через, як вони стверджують, корупцію, фальсифікації на виборах та зловживання владою.
Протестувальники зібралися на площі Славія. За різними оцінками, на вулиці вийшло до 36 тис. людей. Коли частина з них спробувала прорвати поліцейський кордон, почались сутички: у правоохоронців кидали пляшки, петарди та фаєри – поліція відповіла жорстко, у тому числі силовим затриманням.
Як повідомляє видання, Вучич повторив, що вся зброя, яку Сербія придбала, є також у всіх інших країн світу, але жодна з них не була використана під час протестів у Белграді 15 березня. За його словами, якщо буде доведено, що проти мітингувальників застосовували звукову гармату, він більше не буде президентом.
Президент Сербії Александар Вучич на тлі масових протестів у країні заявив, що його країна не допустить сценарію, «подібного до українського Майдану». У відеозверненні Вучич наголосив, що всі звинувачення, які, за його словами, лунали проти сербської влади, спростували.