MY.UAНовини
Гелікоптери, танки Leopard і БТР M113: як Португалія допомагає Україні у війні з Росією
Гелікоптери, танки Leopard і БТР M113: як Португалія допомагає Україні у війні з Росією

Гелікоптери, танки Leopard і БТР M113: як Португалія допомагає Україні у війні з Росією

28 травня 2024 року Україна підписала три безпекові угоди з державами-партнерами. Однією з них стала двостороння угода з Португалією – Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Португалією.

Ця угода стала дванадцятою в серії двосторонніх безпекових угод, які Україна почала укладати з 12 січня 2024 року в рамках формалізації Спільної декларації про підтримку України, підписаної 12 липня 2023 року країнами "Групи семи" (G7).

24 Канал продовжує серію матеріалів про безпекові угоди з Україною. Яку допомогу та в яких обсягах Україна отримала за рік від Португалії – читайте далі.

Станом на 28 травня 2025 року Україна уклала вже 29 двосторонніх угод про співробітництво, які підписані на 10 років і передбачають надання Україні військової підтримки, співпрацю в оборонно-промисловому комплексі, проведення навчань для українських військових, гуманітарну підтримку, посилення санкційного тиску на Росію і притягнення агресора до відповідальності.

Детальніше про підсумки року безпекової угоди з Португалією – читайте на сайті Центру Дністрянського.

Які зобов’язання взяла на себе Португалія в межах безпекової угоди

У межах безпекової угоди Україна та Португалія закріпили комплексне партнерство за 10 пунктами:

  • Надання Україні озброєння і військової техніки.
  • Співпраця в оборонно-промисловому комплексі (далі – ОПК).
  • Використання заморожених російських активів для підтримки України.
  • Навчання і тренування українських військових.
  • Санкції проти Росії та її прибічників.
  • Невійськова безпека і цивільний захист.
  • Розмінування українських територій.
  • Захист критичної інфраструктури.
  • Гуманітарна підтримка та підтримка у відновленні України.
  • Притягнення Росії до відповідальності.

У сфері військової підтримки Португалія зобов’язалась спрямувати щонайменше 126 мільйонів євро на закупівлю озброєння і військової техніки для України в 2024 році, зокрема шляхом посилення авіаційних і морських спроможностей України.

Як і в яких обсягах Португалія підтримувала Україну

Протягом першого року виконання безпекової угоди військова підтримка залишалась пріоритетною сферою допомоги з боку Португалії, на відміну від деяких інших пунктів, передбачених положеннями угоди.

  • Військова підтримка

У 2024 році Португалія перевиконала план військової підтримки, закладений у безпековій угоді. Замість анонсованих 126 мільйонів євро, Португалія спрямувала 226 мільйонів євро на військову допомогу Україні.

  • Зокрема ще навесні 2024 року Португалія зробила внесок на суму 100 мільйонів євро в "чеську ініціативу" із закупівлі 155-мм артилерійських снарядів для України.
  • Додатково країна виділила 52 мільйони євро Коаліції дронів для закупівлі і виробництва за запитами Сил оборони України безпілотників різних типів на території Португалії.

За рік виконання безпекової угоди Португалія передала Україні дві партії гелікоптерів. Першу партію із 6 гелікоптерів Ка-32, які призначені для транспортування вантажів і проведення пошуково-рятувальних операцій, Україна отримала на початку вересня 2024 року. Реалізація цього проєкту тривала 2 роки, адже оборонне відомство Португалії анонсувало передачу Україні цих гелікоптерів ще восени 2022 року.


Гелікоптери Ка-32 / фото Міністерство оборони Португалії

Другу партію, до складу якої увійшли 8 гелікоптерів SA-330 Puma, Португалія надіслала Україні наприкінці 2024 року. Особливістю цих гелікоптерів є використання сучасних систем керування вогнем для ураження надводних і підводних цілей ворога, що уможливлює запуск протикорабельних ракет Exocet.


Гелікоптер SA 330S Puma ВПС Португалії / Фото Francisco Brito Alves

Окрім цього, із початку повномасштабного вторгнення Росії Португалія передала Україні десятки БТР M113, 3 танки Leopard 2A6, 5 медичних бронемашин на базі M113 і M577, 105-мм гаубиці, а також боєприпаси різних калібрів.

  • Співпраця в ОПК

Ще з 2022 року Україна почала налагоджувати та зміцнювати двостороннє співробітництво з португальською оборонною компанією Tekever, яка спеціалізується на виробництві безпілотників для розвідки, спостереження та наведення на ціль.

Сили оборони України використовують два типи дронів, розроблених компанією Tekever, – БпЛА AR3 і БпЛА AR5. Обидва комплекси призначені для ведення розвідки на морі та на суші, проте система AR5 є більш вдосконаленою, порівняно з AR3. Дрони AR5 більші за розмірами, можуть нести корисне навантаження вагою до 50 кг, замість 4 кг у версії AR3, і мають більшу тривалість польоту.

У компанії Tekever офіційно повідомили, що за 3 роки застосування їхніх дронів у російсько-українській війні Силам оборони України вдалось завдати збитків ворогу на суму понад 4 мільярди доларів США, зокрема шляхом знищення двох систем ППО С-400.

Україна та Tekever продовжують поглиблювати двостороннє співробітництво. У квітні 2025 року керівництво компанії заявило про відкриття представництва в Україні. Це значно прискорить темпи обслуговування БпЛА, збільшить можливості для навчання операторів дронів на території України та розширить співпрацю з українським ОПК.

  • Використання заморожених російських активів для підтримки України

Португалія приєдналась до колективних ініціатив Європейського Союзу із використання заморожених російських активів для підтримки України.

Уперше ЄС ухвалив низку правових актів щодо уможливлення передання прибутків від заморожених російських активів Україні наприкінці весни 2024 року.

За кілька місяців – у липні – Європейська комісія повідомила про надання Україні першого траншу на суму 1,5 мільярда євро за рахунок доходів від заморожених російських активів. Ці кошти були спрямовані на військову допомогу, зокрема на закупівлю ППО та артилерійських снарядів, а також на інвестиції в український ОПК.

Другий подібний транш за рахунок прибутків від заморожених російських активів на військову допомогу ЄС анонсував у травні 2025 року. Зокрема майже 1,9 мільярда євро Євросоюз виділить на посилення ОПК України, закупівлю артилерії та боєприпасів, а ще – на посилення української ППО.

Окрім цього, наприкінці жовтня ЄС схвалив рішення про надання Україні позики до 35 мільярдів євро – як частини програми Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine (ERA) від G7. Ця програма ініційована країнами G7 і передбачає надання Україні кредитних коштів на суму 50 мільярдів доларів за рахунок доходів від заморожених російських активів, зокрема активів Центрального банку Росії.

Станом на 28 травня 2025 року Україна отримала вже 4 транші від ЄС на суму 6 мільярдів євро в межах програми ERA. Ці кошти ЄС спрямував на покриття пріоритетних бюджетних видатків України.

  • Навчання і тренування українських військових

Оскільки Португалія є країною ЄС, вона долучилась до місії ЄС із підготовки українських військовослужбовців EUMAM. Із 2022 року країни-учасниці цієї місії, зокрема і Португалія, загалом підготували вже понад 75 000 українських військових до виконання різних бойових завдань.

Як учасниця Коаліції авіаційних спроможностей Португалія ще навесні 2023 року анонсувала підготовку українських пілотів винищувачів F-16, а також інженерного складу. Так, Португалія долучилась до групи з 11 країн, які зобов’язались організувати навчальну програму для пілотів, техніків і допоміжного персоналу Повітряних сил України.

Зокрема, протягом 2025 року норвезькі військові інструктори тренують українських пілотів F-16 і наземні екіпажі на авіабазах португальських Повітряних сил.

  • Санкції проти Росії та її прибічників

Португалія посилює санкційний тиск на Росію в межах комплексних пакетів санкцій Європейського Союзу.

Із 28 травня 2024 року до 28 травня 2025 року ЄС оголосив 4 комплексні пакети санкцій проти Росії та її прибічників, які були спрямовані на військову галузь, енергетичний сектор Росії, а також фізичних та юридичних осіб, які відповідальні за воєнні злочини, зокрема за депортацію українських дітей.

За цей рік під санкції ЄС потрапили 342 судна "тіньового флоту" Росії, хімічний завод, російські оборонні та судноплавні компанії, важлива російська нафтова судноплавна компанія, "Сургутнафтогаз", військова частина, відповідальна за обстріл дитячої лікарні "Охматдит" у Києві, пропагандистські ЗМІ, топменеджери провідних російських компаній в енергетичному секторі, а також суб’єкти, які посилюють ОПК РФ, зокрема в Китаї, КНДР, Індії, ОАЕ, Ірані, Сінгапурі, Узбекистані, Туреччині, Казахстані та Сербії.

Додатково Євросоюз розширив заборону на послуги з перевантаження російського скрапленого природного газу (СПГ) на території ЄС з метою транзиту до третіх країн, на доступ до портів російським суднам, на польоти над територією ЄС і на експорт до Росії товарів, які сприяють посиленню російського ОПК.


Володимир Зеленський і прем'єр Португалії Луїш Монтенегру / фото ОП

  • Невійськова безпека і цивільний захист

Безпекова угода з Португалією містить положення щодо співпраці в зміцненні кібербезпеки та інформаційної безпеки України, боротьбі з гібридними загрозами з боку Росії та посиленні цивільного захисту. Проте протягом першого року виконання цієї угоди офіційні відомства України та Португалії не повідомляли про подібну невійськову підтримку з боку Португалії.

Зокрема Португалія, на відміну від 17 інших держав-партнерів України, не приєдналась до IT-коаліції – найбільшої колективної ініціативи з підтримки Міноборони України та ЗСУ у сферах IT, зв’язку та кібербезпеки.

  • Розмінування та захист критичної інфраструктури

Як і надання невійськової підтримки, участь Португалії в гуманітарному розмінуванні українських територій і захисті критичної інфраструктури передбачена положеннями безпекової угоди. Водночас офіційні профільні відомства обидвох країн не оприлюднювали публічну інформацію щодо допомоги Португалії в цих сферах протягом першого року імплементації угоди.

Так, Португалія не приєдналась до найбільшої за кількістю країн-учасниць коаліції спроможностей – Коаліції з розмінування. Саме в межах цього колективного механізму інші 22 держави-партнери регулярно передають Україні спеціалізовану техніку та обладнання для розмінування, а також забезпечують підготовку фахівців із протимінної діяльності.

Подібним чином ще на початку 2024 року Україна та Португалія розпочали перемовини щодо співпраці у відновленні пошкодженої енергетичної інфраструктури та розвитку відновлюваної енергетики України. Проте офіційної інформації щодо більш конкретних кроків Португалії задля посилення стійкості критичної інфраструктури України протягом року виконання угоди не було.

  • Гуманітарна підтримка та підтримка у відновленні України

Португалія долучилась до гуманітарної підтримки України у сферах продовольчої безпеки, економічного партнерства і відбудови.

Ще з 2023 року Португалія бере участь у гуманітарній ініціативі Grain from Ukraine ("Зерно з України"). Цей проєкт покликаний зменшити шкоду для світової продовольчої системи, яку завдала і продовжує завдавати Росія шляхом блокади та обстрілів українських портів. Протягом 2023 та 2024 років Португалія спрямувала 7 мільйонів євро на цю колективну ініціативу задля подолання глобальної продовольчої кризи в умовах повномасштабної війни Росії проти України.

У сфері економічного партнерства Україна значно поглибила взаємодію з Агенцією з інвестицій та зовнішньої торгівлі Португалії (AICEP). Наприкінці 2024 року ця Агенція провела серію тренінгів із залучення прямих іноземних інвестицій, просування українського бізнесу на міжнародні ринки, розвитку e-commerce, а також підтримки участі в глобальних закупівлях для фахівців UkraineInvest – урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій. AICEP також активно підтримує португальські компанії, які вже працюють в Україні, і просуває ідею розширення португальського бізнесу шляхом залучення інвестицій.

Відбудова стала ще одним важливим напрямком підтримки з боку Португалії. Ця країна долучилась до відновлення об’єктів освіти у Житомирській області, зокрема Житомирського ліцею №25, будівля якого була зруйнована внаслідок російського авіаудару 4 березня 2022 року.

Задля підтримки української освіти Португалія також у 2024 році інвестувала 160 тисяч євро у створення двох "Шкіл Супергероїв" у Чернігівській і Черкаській областях. Цей проєкт існує за підтримки Фундації Олени Зеленської і надає можливість дітям, які проходять тривале стаціонарне лікування, продовжувати навчання у школі.

  • Притягнення Росії до відповідальності

Португалія приєдналась до двох ключових коаліцій для притягнення Росії до відповідальності – Коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

У межах Коаліції зі створення спеціального трибуналу Португалія та близько 40 країн-партнерів 9 травня 2025 року після двох років діяльності закінчили підготовку проєктів установчих документів, необхідних для створення спеціального трибуналу, та офіційно завершили роботу Коаліції. Вже 14 травня Україна передала Раді Європи ці проєкти документів, зокрема Статут спеціального трибуналу. Наступним кроком має стати підписання двосторонньої Угоди між Україною та Радою Європи про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Трибунал працюватиме в Гаазі, а його юрисдикція поширюватиметься на 20 – 30 осіб, зокрема Путіна, Лаврова і Лукашенка. У разі обвинувачення винних чекатиме до 30 років за ґратами або довічне ув’язнення. Очікується, що трибунал зможе розпочати роботу вже у 2026 році.

А в рамках Міжнародної коаліції за повернення українських дітей країни-учасниці, зокрема і Португалія, у 2024 році змогли повернути до України майже 600 депортованих Росією дітей.

Із початку повномасштабного вторгнення Росії Португалія також робила індивідуальні внески для прискорення притягнення РФ до відповідальності. Так, навесні 2023 року Португалія виділила 75 тисяч євро на підтримку Міжнародного кримінального суду в зборі доказів воєнних злочинів, скоєних Росією в Україні, а також відрядила на 6 місяців національного експерта із Судової поліції до Офісу прокурора МКС.

Теги за темою
Євросоюз
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Зеленський підписав закон про обмеження повноважень НАБУ і САП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:12:04Z
Ексглава МЗС про дії проти НАБУ і САП: "Поганий день для України"
Европейская правда
2025-07-22T19:37:32Z
На мітингу біля Банкової засвітилися відомі політики
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:36:03Z
Греція закликала ЄС до посилення міграційної політики
Европейская правда
2025-07-22T19:19:06Z
«Блюзнірство грантових патріотів». Виступ Тимошенко спровокував овації в Раді і обурення активістів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:06:19Z
Розбір НАБУ в цифрах: "Нуль доведених до посадок корупціонерів ТОПрівня"
FaceNews
2025-07-22T19:04:44Z
Німеччина назвала головну умову для швидкої передачі Україні комплексів Patriot
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:03:06Z
Рада "убивает" евроинтеграцию, реакция ЕС, задержание "хозяина Молдовы": новости дня
Европейская правда
2025-07-22T18:31:52Z
Лінія фронту станом на 22 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:30:36Z
"Те, що ми бачили в Криму 2014 року, зараз повторюється": про що нове моторошне пророцтво Макса Гордєєва
FaceNews
2025-07-22T19:45:44Z
Дикі тварини масово з’являються у містах та біля осель: зоолог пояснив ризики
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:27:06Z
Масована атака безпілотниками по Сумах: одна жінка загинула, троє отримали поранення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:48:07Z
У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога через ракетну небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:09:16Z
Запоріжжя атакує сарана, розміром із сірникову коробку: еколог пояснив, чи варто панікувати
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:41Z
Як може змінитися простір після демонтажу МАФів: приклад Печерська
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:24Z
У середмісті Житомира посеред вулиці утворилося провалля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:36:19Z
Як із фільму жахів. Запорізька область потерпає від нашестя сарани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:21:18Z
13 років без Богдана Ступки. Син легендарного актора показав архівні фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:12:58Z
«Зараз російської музики не має бути…» Інтерв’ю з Ігорем Чернявським, чию скрипку слухав Конгрес США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:54Z
Український гурт «Антитіла» заспівав українською мовою хіт «Смотри в меня» і представив кліп, яким просто довів до мурах, адже там показані реалії війни.
FM-TV
2025-07-22T10:49:26Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
У трьох областях України зафіксовано спалахи гострих кишкових інфекцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:45:05Z
Яка їжа влітку особливо небезпечна? Фахівець дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:06:37Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
У Греції вдруге за два тижні обмежили відвідування Акрополю через спеку
Европейская правда
2025-07-22T16:25:53Z
А ти знав, чому пляшка вина саме 0,75 л?
Корреспондент
2025-07-22T13:48:31Z
Українці в лідерах. Іноземці скуповують житло в одній із туристичних країн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:06:58Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Україна втратила винищувач Mirage-2000
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:30:47Z
«Їх» чи «їхній»? Мовознавиця пояснила, як українці неправильно вживають ці займенники
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:00:05Z
Ольга Селих – нова пані посол в Омані. У соцмережах розгорілися суперечки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:12:51Z
Церковний календар на серпень 2025: коли святкуємо Успіння Пресвятої Богородиці та медовий, яблучний і горіховий спас
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:00:27Z
Терорист Гіркін визнав УПЦ МП «оплотом русского міра» в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:51:36Z
Естонія платитиме гроші призовникам за хорошу фізичну форму
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:36:20Z
Найважливіші професійні навички у 2025 році: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:24:54Z
Міноборони готує зміни, які спростять фінансування підприємств оборонного сектору
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:10Z
У Луцьку учасника бойових дій з маленьким собакою працівниця автовокзалу не допустила до поїздки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:17Z
Нацбанк відкликав ліцензії трьох фінустанов
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:03:55Z
Усі українці, які здають в оренду нерухомість, повинні сплачувати податки – Южаніна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:09:38Z
Доходи РФ від нафти й газу в липні впадуть більш ніж на третину – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:06:35Z
Уперше за рік нових ФОПів зареєстровано більше, ніж закрито
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:27:22Z
РФ уночі завдала масованого удару по газових об'єктах України
FaceNews
2025-07-22T16:06:43Z
«Укртрансгаз» уперше застосував нову технологію для створення 3D-моделей газосховищ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:45Z
90% ударів по енергетиці України РФ цьогоріч завдала дронами – Клименко
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:00Z
«Укрзалізниця» отримає сотню нових пасажирських вагонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:36:17Z
Канада відкриває свій ринок для новозеландських молокопродуктів
AgroPortal
2025-07-22T15:00:23Z
Командир бригади «Лють» Казбан загинув у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:36:36Z
У ресторані Кацуріна виявлено серйозні порушення, а в персоналу не було медкнижок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T19:06:09Z
Суд відправив під варту керівника «Лісів України»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:33:55Z
Правоохоронці викрили підпільне виробництво сигарет у дитячому таборі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:21:45Z
На Глибочицькій через негоду завалився будівельний кран
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:46Z
Агенти РФ готували теракти в чотирьох областях: серед підозрюваних школярка з Полтавщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:00:34Z
У мережі з'явилося відео моторошного ДТП на проспекті Соборності
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:39:36Z
Мігрант на надувному колі намагався дістатися з Африки до Іспанії: плавця дивом врятували
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:18:37Z
У Києві затримано двох чоловіків, що підозрюються у підпалах авто на замовлення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:42Z
«Динамо» впевненою перемогою розпочало виступ у кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T20:15:33Z
Серія А та НХЛ підписали угоду про співпрацю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:57:00Z
Пішов з життя легендарний ексгравець «Ліверпуля»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:54:25Z
Кваліфікації Євро-2027 з футболу: визначилося місце проведення гри Литва – Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:47Z
Матчі «Олександрії» з «Партизаном» у Лізі Конференцій пройдуть без гостьових глядачів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:15:21Z
Юний шотландський хокеїст загинув внаслідок нещасного випадку в готелі на Ібіці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:57:54Z
Визначилися суперники збірної України з баскетболу 3х3 на етапі Жіночої серії у Сумгаїті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:43Z
Тхеквондист Гарбар здобув бронзу Універсіади
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:03:35Z
«Хамрун» – «Динамо»: де дивитися гру кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:57:11Z
Перевірка фактів від DW: Як розпізнати новини, створені ШІ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:30:18Z
Lidl створює систему обрахунку та контролю викидів на базі ШІ
AgroPortal
2025-07-22T16:00:31Z
Погодні умови змістили терміни льоту кукурудзяного стеблового метелика
AgroPortal
2025-07-22T14:30:18Z
Морські мешканці потерпають від аномальної спеки Середземномор'я: вчені б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:15:05Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
У McDonald's новий конкурент? Маск відкрив кафе Tesla
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:54:25Z
Українці все частіше купують гібриди та електрокари: рейтинг лідерів ринку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:51:56Z
Двигун не глушити: порада патрульного, яка допоможе уникнути зайвих питань
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:24:50Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z