MY.UAНовини
Роботаксі Tesla для обраних: як працює безпілотне таксі Маска і чому це ще не революція
Роботаксі Tesla для обраних: як працює безпілотне таксі Маска і чому це ще не революція

Роботаксі Tesla для обраних: як працює безпілотне таксі Маска і чому це ще не революція

Tesla запустила довгоочікуваний сервіс роботаксі – але замість тріумфального прориву світ побачив сирий продукт у режимі напівтесту. Уперше автономні Tesla вийшли на дороги Остіна 22 червня, проте доступ до сервісу отримали лише обрані інфлюенсери, а самі поїздки відбуваються з "монітором безпеки" на пасажирському сидінні. Натомість критичним журналістам у перші дні буквально закрили двері в машини – іще до того, як ті встигли поставити незручні запитання.

Перші дні запуску показали: поки що це не революція, а обмежена демоверсія. У соцмережах уже з’явилися свідчення про технічні збої, phantom braking, хаотичне маневрування – і все це при тому, що в Остіні поки курсує лише кілька десятків автівок. Влада США вже звернула увагу на порушення дорожніх правил з боку Tesla, тож не факт, що така модель запуску здатна переконати громадськість у безпечності нових технологій.

24 Канал підготував матеріал про перші враження від роботаксі на основі публікацій The Verge, Bloomberg та TechCrunch.

Роботаксі Tesla – поки що не для всіх і не зовсім безпілотне

У неділю, 22 червня, Tesla нарешті запустила те, про що говорила роками – свій перший роботаксі-сервіс. Місцем для дебюту стала столиця Техасу – Остін. І хоч запуск можна вважати історичним моментом для компанії Ілона Маска, насправді все виявилося не так футуристично, як це могло би звучати.

Передусім, сервіс не доступний широкому загалу. На старті поїздки можна здійснити лише за інвайтами, які отримали переважно лояльні до компанії інфлюенсери. Tesla також не уточнила, коли сервіс відкриють для звичайних користувачів.

Попри обіцянки Маска про "повністю безпілотні" автомобілі, всередині кожного роботаксі є співробітник Tesla – "монітор безпеки", який сидить на пасажирському місці попереду й може в будь-який момент зупинити машину. Це не зовсім звично для комерційного використання: зазвичай таке трапляється лише на етапі тестів.

Ще один нюанс – геозона. Tesla дозволяє роботаксі їздити лише в чітко окресленій частині Остіна. Авто не їздять шосе, уникають аеропортів, складних перехресть і поганої погоди. У деяких випадках компанія також застосовує "машини-переслідувачі" або операторів, які дистанційно втручаються у процес руху.

У рамках обмеженого запуску компанія використовує 10 – 20 Model Y із написом Robotaxi збоку. А от футуристичний Cybercab, який презентували торік, з’явиться не раніше 2026 року.

Запуск був доволі млявим. Станом на 13:00 22 червня за східним часом США (тобто вже кілька годин після старту) багато запрошених ще навіть не мали доступу до застосунку. Один із популярних фанів Tesla, Соєр Меррітт, жартома скаржився, що, чекаючи, побачив 30 машин конкурента – Waymo, перш ніж побачив хоч одне Tesla-роботаксі.

Цікаво! Замість журналістів у перші машини сіли YouTube-інфлюенсери, лояльні до компанії, – багато з них відкрито підтримують бачення Ілона Маска, пише The Verge. Ті ж, хто намагався поставити критичні запитання або просто підійти до користувачів на вулиці, стикалися з відвертим глузуванням у соцмережах. У дописах із запуску неодноразово з’являлася фраза: "Ми – тепер медіа".

На платформах X та YouTube запуск висвітлювався у стрімах, постах і реакціях вузького кола впливових "медійників Tesla". Їхній контент складався переважно з захоплення продуктом і недовіри до традиційних ЗМІ. Ті ж, хто критикував подачу – зокрема дослідники культури інтернету або журналісти-розслідувачі, – порівнювали це з "корпоративною пропагандою" та "ефектом луни". Автор книжки Ludicrous Ед Нідермайєр назвав впливових фанів Tesla своєрідним хором, який підсилює потрібний компанії наратив.

Це не перша така інформаційна стратегія Tesla. Компанія ще у 2020 році розпустила свою пресслужбу, відмовившись від комунікацій із критичними медіа. Відтоді Маск активно використовує Twitter/X, щоб комунікувати напряму з лояльною аудиторією. Для фанів така підтримка не безкорислива: вони отримують доступ до закритих заходів, бонуси, а іноді – і фінансові переваги через партнерські програми. Але експерти попереджають: модель "медіа всередині фан-клубу" може працювати тільки до того моменту, поки зовнішній світ не побачить більше реальних збоїв.

Пізніше Маск підтвердив, що запуск таки відбудеться в другій половині дня. Вартість поїздки – фіксована: 4,20 доларів. Сума не випадкова – Маск не вперше вживає цей числовий жарт, натякаючи на "420", культове число для прихильників марихуани.

Разом із запуском на сайті Tesla з’явилася нова сторінка сервісу: там є правила, інструкції та форма для підписки на оновлення про запуск у нових містах. Маск уже заявив, що "за кілька місяців" у дорозі буде до тисячі таких авто.

Після запуску користувачі почали публікувати перші відео поїздок: виклики машин, інтерфейс додатку, стартові екрани з улюбленими музичними застосунками – все виглядало спокійно й передбачувано. Хтось назвав сервіс як Uber, хтось – "полюванням на покемонів, але з автівками".

У салоні пасажирів просили показати застосунок, щоби підтвердити особу. Самі монітори безпеки зазвичай мовчали – навіть коли до них зверталися. Усередині авто – знайомий за Tesla інтерфейс: на екрані – візуалізація дороги, кнопки на кшталт "зупинитись" чи "викликати підтримку". Підтримка відповідає не одразу – у стрімі одного з тестувальників оператор вийшов на зв’язок через дві хвилини після натискання кнопки. Щоправда, зв’язок був поганим.

Під час поїздок авто долали типові для міста ситуації: пішоходи, ремонтні ділянки, "лежачі поліцейські", розвороти. Швидкість – до 40 миль на годину. Більшість описували поїздку як "плавну", "нормальну", "приємну". Один з користувачів X визнав, що зміг змусити авто "заглючити" – і тоді довелося втручатися оператору, але інцидентом це не назвали.

Голова команди автопілоту Tesla Ашок Елусвамі поділився фото з "вечірки запуску" – у кімнаті десятки людей спостерігають за камерами десятків машин у режимі реального часу.

Що далі – поки відкрите питання. Маск планує запуск і в Каліфорнії, де правила набагато жорсткіші. При цьому він запевняє: рухатимуться обережно, але не виключає появу понад тисячі роботаксі вже за кілька місяців.

Важливо! У Tesla чергова гучна відставка – компанію залишив Омід Афшар, один із найближчих соратників Ілона Маска та керівник, який відповідав за продажі й виробництво в Північній Америці та Європі. Його ім’я зникло з внутрішнього довідника, а частина підлеглих уже перейшла під керівництво Тома Чжу – старшого віцепрезидента з автомобільного напряму. Причини звільнення наразі не оголошені, а сам Афшар та Tesla не коментують ситуацію.

Афшар приєднався до Tesla у 2017 році й був частиною вузького кола людей, що безпосередньо працюють із Маском. Сам він згадував, як під час "пекла запуску Model 3" вони працювали практично без вихідних. Він також курував будівництво гігафабрики в Остіні та активно підтримував останній запуск сервісу роботаксі, навіть публікував хвалебні дописи у соцмережах у день свого зникнення з компанії.

Відставка Афшара стала черговою в низці звільнень, які відбулися на тлі складного періоду для Tesla: продажі знижуються, акції впали на 19%, а компанія переорієнтовується на ШІ та автономний транспорт. Разом із ним нещодавно пішли й інші ключові фігури, зокрема інженер проєкту робота Optimus та директорка з персоналу для Північної Америки.

Поки Tesla починає, конкурент – Waymo – вже має понад 1 500 безпілотних машин, які курсують Сан-Франциско, Лос-Анджелесом, Фініксом і Остіном. До наступного року планують наростити парк до 2 000 авто та вийти на нові міста – Атланту, Маямі та Вашингтон.

Перші ляпи

Попри фанатичний ентузіазм інфлюенсерів, які першими отримали доступ до нової послуги, реальність виявилась куди менш бездоганною, пише The Verge. У соцмережах та на Reddit користувачі публікують все нові відео й історії – і от уже є невеличка добірка помилок, яких припустились роботаксі.

З незначного – авто не впізнало вантажівку UPS, яка здавала назад, і спробувало втиснутись у паркомісце. В іншому випадку – наїхало на бордюр. Але були й більш тривожні моменти: наприклад, Tesla ненадовго виїхала на зустрічну смугу або висадила пасажира просто посеред завантаженого перехрестя.

Окрема тема – phantom braking. Це коли авто раптово гальмує без очевидної причини: ні пішохода, ні перешкоди. Tesla вже давно відома своїм проблемним підходом до візуального сприйняття навколишнього середовища – її система повністю покладається на камери, й тінь або дорожня розмітка можуть викликати у неї тривогу. За перші дні зафіксовано щонайменше три випадки такого гальмування.

Варто зауважити: про всі ці інциденти ми дізнаємося виключно завдяки самим користувачам, які документують свої поїздки й публікують їх у відкритому доступі. У Техасі, на відміну від деяких інших штатів, Tesla не зобов’язана звітувати про технічні збої чи проблеми з безпекою. Хоча нещодавно місцева влада затвердила нову систему дозволів для автономного транспорту, яка в теорії може ускладнити життя компанії – наприклад, передбачено можливість відкликання дозволу, якщо авто визнані потенційною загрозою.

На тлі скарг знайшлися й ті, хто залишився повністю задоволеним. Відомий теслист Соєр Меррітт, який за два дні здійснив 20 поїздок, стверджує: жодної аварійної ситуації, усе було "гладко й комфортно". Проте більшість відгуків, наприклад, на Reddit, зосереджуються не на технічній частині, а на застосунку: користувачі нарікають, що неможливо точно вказати точку посадки чи місце висадки — жодної корекції маршруту немає.

І це лише перші дні обмеженого тесту: поки що в Остіні курсує лише 10 – 20 машин. Маск, утім, не планує зупинятися – каже, що вже за кілька місяців таких авто буде тисячі, а до кінця наступного року – мільйон. Якщо такі мікроінциденти трапляються вже зараз, то уявити масштаб можливих проблем у майбутньому – неважко.

Tesla і американські регулятори: непрості стосунки

Цікаво, що компанія Маска вже вляпалася у перші регуляторні неприємності, пише Bloomberg. Американська Національна адміністрація безпеки дорожнього руху (NHTSA) звернулася до Tesla після того, як у соцмережах почали з’являтися відео з явними порушеннями правил дорожнього руху з боку автономних автівок.

І хоча сервіс працює в обмеженому форматі – лише для запрошених користувачів, з обов’язковою присутністю "монітора безпеки" на пасажирському сидінні, відео з дороги демонструють, що проблем у цих поїздках вистачає.

Одне з відео, зняте з заднього сидіння, показує, як кермо Tesla починає смикатися – навігація, здається, не може обрати маршрут. Після короткого моменту дезорієнтації авто таки знаходить дорогу, але при цьому заїжджає на зустрічну смугу, нехай і без наслідків – руху назустріч не було.

Інший епізод, який швидко став вірусним, показує, як роботаксі кілька разів гальмує, проїжджаючи повз поліцейські машини. Сцена більше нагадує поведінку наляканого тінейджера з косяком у кишені, ніж передову автономну технологію.

У коментарі TechCrunch регулятор підтвердив, що знає про інциденти й уже контактує з Tesla:

NHTSA збирає додаткову інформацію. Після оцінки ситуації ми ухвалимо всі необхідні дії для захисту безпеки на дорогах.

У відомстві нагадують, що нові технології не проходять попереднє затвердження: кожен виробник самостійно підтверджує, що його авто відповідають встановленим стандартам. А вже потім, у разі проблем, NHTSA має право розпочати розслідування.

Це далеко не перший випадок, коли агентство придивляється до автопілоту Tesla. Минулого місяця, за даними Electrek, NHTSA вже занепокоїлась тим, що компанія може використовувати проблемну функцію Full Self-Driving – повний автопілот (в Китаї її навіть змусили перейменувати на "Інтелектуальний асистований рух", бо жодної повної автономії вона не забезпечує) – у комерційних поїздках роботаксі. Тоді Tesla, вочевидь, змогла тимчасово переконати регулятора, що все під контролем – але реальний запуск у Остіні почав руйнувати цей образ буквально з першого дня.

Усе це відбувається на тлі змін у політичному бекграунді Ілона Маска. Якщо ще місяць тому його близькість до Дональда Трампа дозволяла йому почуватися більш упевнено в стосунках із федеральними регуляторами, то тепер – після публічного розриву – ситуація може змінитися на протилежну. І деякі лояльні до Трампа чиновники, навпаки, можуть почати тиснути на Tesla.

Теги за темою
Ілон МаскTesla
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Зеленський визначив, хто представить Україну на переговорах з РФ у Стамбулі
Европейская правда
2025-07-23T09:00:53Z
Протести в Києві: конгресвумен Тейлор Грін закликала українців повалити Зеленського через закон про НАБУ
Фокус
2025-07-23T09:00:19Z
Закон про обмеження повноважень НАБУ і САП набув чинності: текст документа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T08:54:33Z
Путін розширює повноваження ФСБ і перетворює Росію на військову диктатуру - розвідка
УкраинФорм
2025-07-23T08:54:29Z
В ОЕСР попередили Банкову про наслідки для оборонних інвестицій в Україну через НАБУ
Европейская правда
2025-07-23T08:51:44Z
В Україні вперше з початку повномасштабної війни люди вийшли на акції протесту: що вони розповіли
TSN
2025-07-23T08:51:08Z
Сирському 26 липня виповниться 60 років, але він не піде у відставку, – WP
24tv
2025-07-23T08:48:25Z
У Берліні тривають обшуки у членів ультраправої групи
Европейская правда
2025-07-23T08:48:22Z
На Кіровоградщині через негоду без світла залишаються майже 6000 абонентів
УкраинФорм
2025-07-23T09:00:26Z
Негода вдарила по столичному зоопарку: пошкоджено вольєри, огорожі та дерева
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T08:55:14Z
Росіяни атакували дроном Пологівський район на Запоріжжі, є пошкодження
УкраинФорм
2025-07-23T08:45:54Z
Пророкували падіння в серні 2024-го: Сирський розповів, як вдається втримати Покровськ
24tv
2025-07-23T08:42:37Z
Ворог проривається на висоти: Братчук повідомив про загострення на Запоріжжі
GlavRed
2025-07-23T08:42:02Z
Спецпризначенці ГУР взяли в полон чотирьох загарбників під час стрілецького бою
УкраинФорм
2025-07-23T08:36:51Z
Українські бійці знешкодили танки, РСЗВ «Град» та РЛС «Гармонь» росіян
УкраинФорм
2025-07-23T08:31:46Z
Липень просто так не відпустить. Що може "потішити" українців 25-27 числа
Telegraf
2025-07-23T08:30:51Z
Не хоче нашкодити людям. Зоолог розповів про дивну поведінку відомої лисиці на одному з пляжів Одеси
Telegraf
2025-07-23T08:09:36Z
"Порішати" інвалідність стало важче, та все ще можливо: що не так з реформою МСЕК
Telegraf
2025-07-23T08:33:58Z
5 найнебезпечніших психологічних міфів про схуднення, які заважають вам жити
24tv
2025-07-23T08:27:43Z
ВООЗ занепокоєна новим спалахом вірусу у світі
iPress
2025-07-23T07:33:48Z
Яка дешева риба не містить ртуті, але має найкорисніший склад
24tv
2025-07-23T07:30:04Z
Японія передала для столичних лікарень сучасне реабілітаційне обладнання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T06:36:44Z
Скільки вам залишилося жити: розроблено тест, який може показати, коли ви помрете
Фокус
2025-07-23T06:15:44Z
Сказ і чума атакують: Україна фіксує нову хвилю небезпечних інфекцій серед тварин
Gazeta UA
2025-07-23T04:51:14Z
Кому потрібно більше спати – жінкам чи чоловікам
24tv
2025-07-23T04:39:57Z
ВООЗ б'є на сполох через поширення небезпечного вірусу, який переносять комарі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T03:42:39Z
Ретроградний Меркурій у серпні: для 4 знаків зодіаку починається нова глава життя
GlavRed
2025-07-23T08:33:12Z
Неприємний запах з дивану зникне за хвилини: один засіб творить дива
GlavRed
2025-07-23T08:27:01Z
Ці 5 речей роблять вашу спальню безладною: вони є майже у кожного
24tv
2025-07-23T07:45:46Z
Три високогірні озера в Карпатах, про які мало хто знає
24tv
2025-07-23T07:42:34Z
Чому скорочений робочий тиждень вигідний і працівникам, і компаніям: дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T07:36:11Z
На 8 днів вистачить 150 євро: назвали секретний грецький острів, який ще не зіпсували туристи
24tv
2025-07-23T07:30:13Z
Нарощування волосся: плюси та мінуси
24tv
2025-07-23T07:06:48Z
Курячий бульйон вийде ще смачнішим: як приготувати його з часниковими галушками
Telegraf
2025-07-23T07:00:17Z
Швидке прання за 15 хвилин: для чого насправді призначений цей режим
24tv
2025-07-23T06:30:38Z
Російська хвиля пробилась в Одесу: у авто звучала пісня на підтримку окупантів
Telegraf
2025-07-23T08:57:42Z
"У мене немає українського паспорта": Олег Винник здивував заявою про свої документи
Фокус
2025-07-23T08:36:20Z
У Києві відкрилася виставка про незламність матерів та дружин загиблих Героїв
ZN UA
2025-07-23T08:36:03Z
Без гриму і прикрас: Klavdia Petrivna з'явилась на публіці без сценічного образу
24tv
2025-07-23T08:15:40Z
Гардероб королеви Єлизавети ІІ представлять на виставці
УкраинФорм
2025-07-23T08:07:06Z
Оззі Осборн помер: останні слова, генетична мутація, коханка з РФ та позиція щодо війни в Україні
TSN
2025-07-23T08:06:30Z
Прийомний син і дочка-наркоманка: що відомо про шістьох дітей Оззі Осборна, яким дістанеться його спадщина
Telegraf
2025-07-23T08:00:30Z
Сяючий манікюр: найтрендовіший дизайн цього літа
24tv
2025-07-23T08:00:02Z
Спадщина Оззі Осборна: кому дістануться величезні статки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T07:51:23Z
Керівниця МСЕК щороку міняла прізвища і приймала коштовні подарунки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T09:00:10Z
Деяким українцям суттєво зменшать пенсію: хто у списку
Фокус
2025-07-23T08:57:57Z
Туреччина продемонструвала свою першу гіперзвукову балістичну ракету
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T08:45:04Z
Уже в серпні, – ексофіцер Повітряних сил сказав, на що робитиме ставку Росія під час атак
24tv
2025-07-23T08:42:09Z
Яким був ефір телемарафону «Єдині новини» й Першого каналу Суспільного 14—16 липня 2025 року — резюме 
Детектор М
2025-07-23T08:42:04Z
Розробники Boeing представили новий літак радіолокаційної розвідки E-7 Wedgetail
InternetUA
2025-07-23T08:31:17Z
Трагічно загинув Давид Дубницький: що відомо про українця знаменитого на весь світ
Фокус
2025-07-23T08:27:38Z
6 стародавніх прізвищ, які сьогодні вважаються дуже рідкісними: перевірте своє у переліку
24tv
2025-07-23T08:27:31Z
Українська продукція ОПК представлена на одній із найбільших оборонних виставок у Стамбулі
УкраинФорм
2025-07-23T08:18:18Z
Правоохоронці України та Чехії ліквідували мережу шахрайських call-центрів – фото
Лига
2025-07-23T09:00:51Z
“Сидів” за одне, “досидить” за інше: OLX-злочин наздогнав чоловіка
InternetUA
2025-07-23T08:51:25Z
Шахрайська схема з продажу дронів для ЗСУ зі збитками понад ₴50 млн. Організаторку екстрадовано до України
Украина Криминальная
2025-07-23T08:42:09Z
"Літак врятувати було уже неможливо": Ігнат прокоментував падіння Mirage-2000 на Волині
Фокус
2025-07-23T08:36:09Z
В Італії розбився надлегкий літак: є загиблі
Европейская правда
2025-07-23T08:31:51Z
В Дніпрі біля банкомату вбили жінку: до кривавої розправи може бути причетна дитина
Telegraf
2025-07-23T08:30:50Z
В Австрії засудили літнього італійця за сексуальний злочин проти малолітньої української біженки
УкраинФорм
2025-07-23T08:27:03Z
Судитимуть одеситку, яка вербувала жінок для сексуальної експлуатації за кордоном
Украина Криминальная
2025-07-23T08:15:33Z
Біля грецького Коринфа спалахнула масштабна лісова пожежа: евакуюють села
Европейская правда
2025-07-23T08:12:27Z
Росіяни вдарили по об'єкту АТ "Сумиобленерго"
24tv
2025-07-23T08:51:21Z
У Польщі відкрили найбільше нафтогазове родовище в Балтійському морі
Хвиля
2025-07-23T08:45:54Z
Не Львів і не Ужгород: де найбільше подорожчали вторинні квартири на Заході
24tv
2025-07-23T08:42:39Z
Китай починає будівництво гідроелектростанції за 167 млрд доларів: стане найбільшою у світі
Фокус
2025-07-23T08:36:07Z
Хто має право на дострокову пенсію в Україні: в ПФУ назвали головні умови
GlavRed
2025-07-23T08:31:55Z
«Соєво-ріпакові правки» можуть збільшити переробку олійних, але несуттєво
AgroPortal
2025-07-23T08:30:38Z
Долар трохи знизився по відношенню до гривні, але євро стрімко дорожчає
Известия Киев
2025-07-23T08:28:08Z
Курси долара та євро на середу 23 липня
УкраинФорм
2025-07-23T08:27:39Z
Половина плантацій ожини в Україні — промислові
AgroPortal
2025-07-23T08:00:45Z
Ще один гравець Мілана може перебратися до Болоньї
Football.ua
2025-07-23T09:00:40Z
"Завжди опускають голову": українська бійчиня розповіла про росіян в ММА
24tv
2025-07-23T08:57:58Z
Українські арбітри працюватимуть на матчі кваліфікації Ліги конференцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T08:51:30Z
Челсі близький до узгодження особистих умов із Сімонсом
Football.ua
2025-07-23T08:46:32Z
«Наляканий до смерті». Гравець «Челсі» – про присутність Трампа на нагородженні на клубному чемпіонаті світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T08:42:46Z
ЄЮОФ-2025: Віталій Тарасюк - бронзовий призер у спортивній ходьбі
УкраинФорм
2025-07-23T08:42:40Z
Скрипник: В нас гарна обойма для старту. Хочеться стартувати з перемоги
Football.ua
2025-07-23T08:42:39Z
Тоттенгем є несподіваним претендентом на Родріго
Football.ua
2025-07-23T08:39:23Z
Нам потрібно ще багато працювати: Шовковський – про гру команди
1News
2025-07-23T08:30:45Z
Невідома катастрофа майже знищила людство: на Землі залишалося лише 1280 осіб
Фокус
2025-07-23T09:00:03Z
Землянам не бачити спокою? Чи вирує на Землі магнітна буря
Telegraf
2025-07-23T08:54:56Z
Alibaba запускає модель кодування штучного інтелекту, яку рекламують як найсучаснішу
InternetUA
2025-07-23T08:39:47Z
Рідкісний скарб часів Тридцятилітньої війни: в мідному казані знайшли срібні монети
Фокус
2025-07-23T08:36:03Z
Якою буде серія iPhone 17: всі нові функції
InternetUA
2025-07-23T08:01:04Z
"Вбивця флагманів" на підході: чого чекають експерти від нового смартфона OnePlus
Фокус
2025-07-23T07:51:36Z
Як покращити роботу роутера: простий секрет “правила 10 секунд”
InternetUA
2025-07-23T07:49:50Z
320 мільйонів дерев помирають щороку: названо те, що їх знищує — це не люди
Фокус
2025-07-23T07:45:30Z
Телескоп Габбл уперше сфотографував гостя з іншого світу розміром із велике місто
Фокус
2025-07-23T07:42:18Z
Тест-драйв Opel Mokka 2025: простір та збалансовані зміни
ITC
2025-07-23T08:57:42Z
У Китаї Xiaomi YU7 перепродають дорожче за новий
360ua.news
2025-07-23T08:51:49Z
Opel представив електричний позашляховик, який може стати серйозним конкурентом для спортивних хетчбеків
Топ Жир
2025-07-23T08:48:49Z
Вже за кілька років: Європа хоче заборонити авто з ДВЗ у прокатних сервісах
AutoGeek
2025-07-23T08:48:31Z
Для небагатих країн: представлено новий 7-місний кросовер Mitsubishi
ЗаРулем
2025-07-23T08:45:47Z
Нове покоління найнадійнішого авто у світі показали до презентації
Фокус
2025-07-23T08:30:39Z
Таких лише 19: на аукціон виставили рідкісний суперкар Ferrari
AutoCentre
2025-07-23T08:09:57Z
Легенда 60-х: виявлено 58-річний американський спорткар за $150 000 у новому стані
Фокус
2025-07-23T07:18:42Z
Новий колір та багате оснащення: Toyota оновила пікап Tundra
AutoCentre
2025-07-23T07:07:39Z