/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Feb9110f3d6b8bd2f38385ebc2f54a841.jpg)
Справжнє поле бою: як прикордонники відбивають хакерські атаки
У спеціалізованому Центрі кібербезпеки фахівці моніторять ситуацію, аналізують загрози та дають відсіч хакерським групам, зазвичай афілійованим з російськими спецслужбами. Детальніше про це розповідає 24 Канал в межах програми "Кордон.UA".
Як ДПСУ протистоїть хакерським атакам
Місія кібервійськ – захистити інформаційні ресурси, від яких залежить безпека державного кордону та країни в цілому.
Ворог постійно намагається отримати доступ до даних, які циркулюють в інформаційно-комунікаційних системах ДПСУ,
– мовив начальник управління зв'язку та інформаційних систем ДПСУ Микола Лущик.
Російські хакерські угруповання діють під прикриттям або у прямій координації з ФСБ та головним управлінням генштабу Росії. Їхні цілі – різноманітні: від крадіжки персональних даних українців та інформації про переміщення військових вантажів до спроб дестабілізувати роботу пунктів пропуску.
Щоб протистояти таким потужним загрозам, українські кіберприкордонники постійно вдосконалюються. Це стосується і техніки, і професійного рівня. Навчання за міжнародними стандартами, передові програмні продукти й, що дуже важливо, обмін досвідом з колегами з інших відомств та країн-партнерів. За словами офіцерів, іноді доводиться діяти інтуїтивно, адже ворог постійно змінює тактику.
Від початку року зафіксовано 29 кібератак з боку країни-агресора та афілійованих структур. Всі атаки успішно відбито,
– зазначив Лущик.
Та все ж, за словами самих військових, найбільш ефективна підготовка – участь у національних та міжнародних кіберзмаганнях. Бо це не просто гра, а можливість випробувати власні сили в умовах, максимально наближених до реальних.
До речі, нещодавно прикордонна команда з кібербезпеки виборола перше місце на змаганнях Міжнародного форуму кіберстійкості 2025. Кажуть, що такі заходи допомагають не лише перевірити себе, а й зрозуміти логіку нападників.