/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F2e9fd110a823ea1c656af3ce19f1884b.jpg)
Цифри лякають: військовий закликав за СЗЧ карати командирів, які віддають накази
Герман Ісаєв, заступник командира батальйону ASGARD у складі 412-го полку NEMESIS Сил безпілотних систем, висловив свою думку щодо зниження мобілізаційного віку в Україні та феномену СЗЧ — самовільного залишення військової частини.
Про заклик із 18 років
"Я ні за, ні проти. Просто вважаю, що у 18 років людина ще не сформована психологічно та емоційно. Це нестабільний вік. Так, з них можна 'ліпити' бійців, але, на мій досвід, 24–25 років — куди більш підходящий вік. — копаєш, стріляти — стріляєш. Так діяли в радянській армії", — сказав Ісаєв в інтерв'ю на YouTube.
Про СЗЧ: "Не всіх треба судити - треба розуміти"
На його думку, підхід до теми самовільного залишення частини має бути більш виваженим:
"Неможливо утримувати людей наказами, шлагбаумами чи погрозами - це не працює. Якщо ми мобілізуватимемо людей, які весь час думатимуть, як би втекти - ми тільки збільшимо кількість СЗЧшників, а їх і так чимало".
Ісаєв упевнений: потрібно не лише карати, а й розбиратися в причинах, через які військові йдуть самовільно.
"Чому в нас карають СЗЧшника, а не командира, який дав, можливо, абсурдний чи небезпечний наказ? Цим мають займатися компетентні органи. Проблема СЗЧ є, і вона велика. Офіційні цифри — лякаючі", — зазначив він.
Українські військові
Фото из открытых источников
Про повернення бійців
Офіцер нагадав, що вже ухвалено рішення про декриміналізацію СЗЧ, тому що багато бійців, які залишили частини, бояться повертатися — на них може чекати в'язниця.
Військові сидять у тамбурі / фото: Facebook
"Потрібно створити механізм, який дасть таким людям вибір. У мобілізованих є вибір, куди їх направлять. Чому не дати такий вибір і тим, хто хоче повернутися після СЗЧ? Упевнений, багато хто дійсно повернувся б і став би нормальним підкріпленням. обставини".
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала