MY.UAНовини
За Ющенка, Януковича та Порошенка: як Україна знищила свої міни, які могли зупинити окупантів
За Ющенка, Януковича та Порошенка: як Україна знищила свої міни, які могли зупинити окупантів

За Ющенка, Януковича та Порошенка: як Україна знищила свої міни, які могли зупинити окупантів

Протипіхотні міни можуть значно вплинути на війну в Україні

У неділю, 29 червня, стало відомо, що Україна виходить із Оттавської конвенції, яка забороняє використання, накопичення та виробництво протипіхотних мін. У вечірньому зверненні президент України Зеленський наголосив, що саме вони є інструментом, який дуже часто не має альтернативи для оборони.

До конвенції Україна приєдналася у лютому 1999 року – на той момент держава мала п’ятий найбільший арсенал протипіхотних мін у світі (після Китаю, Росії, США та Пакистану, жодна з яких до конвенції не приєдналася) – близько 6 мільйонів одиниць типу знаменитої міни "Пелюстка".

"Телеграф" з’ясував, як відбувалася ліквідація цих запасів, чи використовувала Україна ці міни на полі бою та які перспективи у сфері оборони має тепер.

Коли розпочали ліквідацію протипіхотних мін в Україні

4 стаття Оттавської конвенції підкреслювала: "кожна держава-учасниця зобов’язується знищити або забезпечити знищення всіх запасів протипіхотних мін, які їй належать, або якими вона володіє, або які знаходяться під її юрисдикцією або контролем, у найкоротші терміни, але не пізніше ніж через чотири роки після вступу". Конвенція була ратифікована урядом у 2005 році, Україна зобов’язалася знищити всі протипіхотні міни до 2010 року, проте ліквідація цього озброєння почалася набагато раніше.

Умови цієї статті Україна, до речі, порушила

Першу партію мін ПФМ-1 у кількості 101 088 одиниць було знищено у березні-квітні 1999 року на базі навчального центру "Десна" Міністерства оборони України. Вартість операції становила приблизно 120 тисяч євро (близько 150 тисяч доларів США). Після аналізу екологічних наслідків цього процесу Україна вирішила шукати безпечніший спосіб утилізації решти мін ПФМ-1.

Міна "Пелюстка" під опалим листям

1 вересня 2003 року в Донецьку, на заводі хімічних виробів, знищили близько 400 тисяч протипіхотних мін ПМН та ПМН-2. Цей проект став першим кроком на шляху ліквідації шестимільйонного арсеналу. Така серйозна ініціатива тоді отримала назву "Пелікан", бо із пластикових корпусів знищеної зброї планували створювати іграшкових птахів.

Військовий аналітик Дмитро Снєгирьов у коментарі "Телеграфу" звернув увагу на цей факт: знищення мін відбулося ще до ратифікації угоди:

"Є певні питання, які намагаються не озвучувати, але вони є важливими для української сторони. Україна підписала конвенцію в лютому 1999 року у Нью-Йорку, але ратифікація її Верховною Радою відбулася тільки у 2005 році. Тим часом ще у травні 2003 року на Донеччині, в межах рамкової домовленості між Кабінетом Міністрів України та урядом Канади, були ліквідовані останні міни типу ПМН. Тобто виникає питання: на підставі чого? Якщо конвенція не була ратифікована, яким чином відбувалося знищення озброєння? Це має стати предметом прискіпливої уваги з боку правоохоронних органів – хто ухвалював відповідні рішення і на підставі чого були знищені протипіхотні міни натискної дії?", – зазначив Снєгирьов.

Дмитро Снєгирьов, військовий оглядач

Коли конвенція була ратифікована

Лише у 2005 році, вже за каденції Віктора Ющенка, Верховна Рада України офіційно ратифікувала Оттавську конвенцію. Постійне представництво України при ООН у грудні 2006 року передало Генеральному секретарю офіційний звіт про запаси та плани знищення протипіхотних мін відповідно до Оттавської конвенції.

Згідно з даними, переданими в ООН, основну частину арсеналу становили міни ПФМ-1 — 5,95 млн одиниць. надлишкові, а керовані типи планували утилізувати добровільно, хоча формально не підпадали під дію Конвенції.

У звіті зазначено, що знищення мін ПФМ-1 мало розпочатися у грудні 2006 року на казенному заводі "Зірка" у місті Шостка Сумської області. Утилізація мала відбуватися методом високотемпературного спалювання з використанням газоочисних систем, відповідно до екологічних норм ЄС.

Завод "Зірка" у Шостці Сумської області

Україна також підтвердила, що не виробляє протипіхотні міни та не має програм їх виготовлення. У навчальних цілях зберігалися лише 1950 хв (ПМН-2 та ПФМ-1), які були передані Міністерству оборони для підготовки фахівців із розмінування.

У січні 2012 року, вже за часів каденції Януковича, Україна підписала з Агентством НАТО з технічного обслуговування та постачання (NAMSO) угоду про демілітаризацію. А 2013-го між Міністерством оборони України, Павлоградським хімзаводом та Агентством НАТО з підтримки та постачання (NSPA) було укладено окрему угоду про знищення мін ПФМ-1.

Павлоградський хімзавод

19 березня 2013 року в Україні офіційно розпочалася утилізація протипіхотних мін ПФМ-1 "Пелюстка" у рамках міжнародного проекту з демілітаризації. Роботи виконувались на базі Павлоградського хімічного заводу за підтримки НАТО та Європейського Союзу.

Як ліквідували міни під час російсько-української війни

У 2014 році, вже під час президентства Порошенка та після окупації Криму, частини Донецької та Луганської областей та військових дій, Європейський Союз виділив на цей проект 1,8 млн євро. У 2015 році цю суму було збільшено до 3,689 млн євро. Згідно з планом, за ці кошти передбачалося знищити 3,33 млн. хв. У вересні 2015 року було підписано додаткову угоду, яка встановила конкретну вартість утилізації: 1,08 євро за одну міну виділяв проект НАТО, ще 250 тисяч євро – Україна.

Аналітик Дмитро Снєгирьов наголосив, що ліквідація мін відбувалася вже після початку війни з Росією, коли такі боєприпаси могли бути критично необхідні для оборони.

"2015 рік — вже під час російсько-української війни. І тут увага: посол ЄС в Україні Ян Томбінський тиснув на український уряд та українську сторону щодо утилізації 3 млн протипіхотних мін, аргументуючи свою позицію тим, що наша країна має утилізувати цю кількість, тому що програма профінансована ЄС", — наголосив він.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський (2012-2016)

Снєгирьов також звернув увагу на те, що знищення мін тривало навіть тоді, коли вже йшли активні бойові дії, і називає це політичним прорахунком, який потребує правової оцінки.

"На моє переконання, це є елементом держзради. Епізод за 111-ю статтею має бути відповідно інкримінований тодішньому військово-політичному керівництву нашої країни. Тобто йде війна, а ми 3 млн мін утилізуємо. Причому незрозуміло на підставі чого", — зазначив експерт.

На його думку, ці обставини мають бути предметом дискусії не лише в Україні, а й у діалозі з міжнародними партнерами, зокрема з Польщею, яка мала пряме відношення до реалізації програми.

"Це зараз дає підстави українському політичному керівництву передати палкий привіт країнам ЄС і в першу чергу Польщі, чий представник, власне, тоді був послом ЄС в Україні. Саме варто українському президенту поставити польській стороні питання щодо передачі Силам оборони України саме тих 3 млн протиполітичних мін , які були знищені, в тому числі". — заявив Снєгирьов.

У 2016 році в рамках цього проекту НАТО модернізував інфраструктуру утилізації: за кошти уряду Норвегії було оновлено інсинератор, а НАТО надало майже 30 тисяч євро на придбання ротаційної печі. Міни ПФМ-1 були додані до переліку озброєння, яке підлягає демілітаризації, на прохання України для виконання зобов’язань щодо Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін. Станом на 12 жовтня 2016 року в Україні було утилізовано ще 975 тисяч хв ПФМ-1.

27 вересня 2018 року на державному підприємстві "Науково-виробниче об’єднання "Павлоградський хімічний завод" відбулася офіційна церемонія з нагоди утилізації двомільйонної протипіхотної міни. У тому ж році, за словами омбудсмена Дмитра Лубинця, Україна зверталася до ООН із заявою, що не може повністю гарантувати виконання Оттавської конвенції (Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва та передачі протипіхотних мін та їх знищення) у зв’язку з війною. У 2020 році, вже за Зеленського, Україна відзвітувала про ліквідацію в цілому понад 3 мільйони заборонених протипіхотних мін відповідно до своїх зобов’язань за Оттавською конвенцією. 2020 року, оприлюдненому 21 листопада 2020 року.

Згідно з документом, у 2018-2019 роках Україна ліквідувала близько 900 тисяч хв, тоді як у наступному звітному періоді лише 216 тисяч. Незважаючи на отримане у 2019 році міжнародне фінансування на суму 22,3 млн доларів, темпи утилізації мін суттєво знизилися. У звіті також зазначено, що Україна, Греція та Шрі-Ланка залишалися єдиними країнами-учасницями Оттавського договору, які досі не знищили запасів заборонених мін. Україна станом на 2020 рік зберігала найбільший арсенал — 3,3 млн одиниць. Протягом 2021 року Україна не утилізувала жодної з наявних на складах протипіхотних мін, про що йдеться в опублікованому за цей рік звіті.

Чи використовувала Україна протипіхотні міни з 2022 року

У липні-серпні 2022 року Міністерство оборони РФ, пропагандистські медіа та прокремлівські молодіжні організації розпочали скоординовану інформаційну кампанію, спрямовану на дискредитацію України у зв’язку з нібито використанням протипіхотних мін ПФМ-1. Як повідомляв 17 серпня Центр протидії дезінформації при РНБО, кампанія розпочалася з обстрілів тимчасово окупованих територій РСЗВ "Ураган" та "Смерч", які використовують касетні боєприпаси з мінами ПФМ-1 та ПФМ-1С. Відразу після цього російські ЗМІ почали масово поширювати повідомлення про розкидані в Донецьку міни, а російські військові звинуватили Україну в грубому порушенні Женевської конвенції.

Паралельно з цим, у серпні 2022 року кілька молодих людей провели пікет перед посольствами США та Великобританії у Москві, протестуючи проти нібито використання ЗСУ "пелюсткових" мін. Представники так званої "Молодої гвардії" подали скаргу до ООН та заявили про мовчання Заходу щодо дій України.

Незважаючи на ці заяви, британська розвідка наголошувала на тому, що саме Росія систематично використовувала протипіхотні міни на Донбасі з початку повномасштабного вторгнення, завдаючи шкоди як українським військовим, так і мирному населенню.

31 січня 2023 року міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала звіт, в якому звинуватила Збройні сили України у використанні заборонених протипіхотних мін ПФМ-1 ("пелюстка") на Харківщині під час російської окупації.

Міни, які організація знайшла у районі Ізюму Харківської області

За даними HRW, українські військові нібито неодноразово застосовували міни біля російських військових об’єктів у районі Ізюму. Організація наголосила, що Україна є стороною Оттавської конвенції 1997 року, яка повністю забороняє використання протипіхотних мін незалежно від обставин.

Відповідь української влади на звинувачення не змусила на себе чекати. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець визнав, що проблема протипіхотних мін в Україні існує, але пояснив це обставинами війни.

"Очевидно, що це несе велику загрозу громадянським людям. Але ця проблема існує, тому що Україна протистоїть ворогові ще з 2014 року, ворогові, який має набагато більше різного озброєння та використовує проти наших людей весь свій арсенал", — заявив Лубинець.

2024 року президент США Джо Байден скасував власну заборону на передачу протипіхотних мін та санкціонував їх постачання Україні. Як повідомила The Washington Post, йдеться про так звані "нестійкі" міни, які самоліквідуються або розряджаються, що має зменшити ризики для цивільного населення.

В адміністрації Байдена пояснили, що рішення ухвалили на тлі масованих штурмів з боку Росії. Українська сторона запевнила, що міни не застосовуватимуть у густонаселених районах.

Що буде далі?

Дмитро Снєгирьов вважає, що лише на четвертому році війни Україна усвідомила перевагу Росії, яка не ратифікувала Оттавську конвенцію і активно використовує протипіхотні міни. Наразі РФ відмовилася від штурмів з важкою технікою, зосередившись на наступах малими піхотними групами, що сприяє їх тактичним успіхам.

"Так звані, "м’ясні штурми", в їх основі лежить головне — це перевага в живій силі. Найбільш ефективним заходом протидії була б навіть не "стіна дронів", а саме використання протипіхотних мін, яке унеможливлює проведення саме штурмів з використанням живої сили. мотоциклах, хоч пішки у росіян вже виникли б досить серйозні проблеми в момент подолання мінних полів", – пояснив оглядач.

За його словами, відмова від Оттавської конвенції — це правильне рішення, яке змінить перебіг бойових дій. Лінія зіткнення збільшилася на 200 км через введення резервів російської армії, чисельність якої зросла щонайменше на 150 тисяч осіб.

"Відповідно виникає питання, що не тільки стіна дронів повинна працювати — дрони дорожчі і в плані закупівлі, і в плані виробництва. В першу чергу — протипіхотні міни повинні бути тим важелем впливу, який не дозволить окупантам мати тактичні успіхи. Тим більше це потрібно вирішувати в досить стислі терміни, враховуючи їхній літній наступ. Липень, серпень, вересень – росіяни намагатимуться максимально покращити своє тактичне становище", – зауважив оглядач.

Дмитро Снєгирьов, військовий аналітик

Забезпечення армії протипіхотними мінами — це комплексний виклик, який потребує термінових рішень: не лише політичного, а й паралельного запуску логістики, виробництва та дипломатичних механізмів. Прикладом є Польща, яка відмовилася від конвенції і замінувала кордони з Білоруссю. Снєгирьов вказує, що під час пошуку мін Україна може зіткнутися з відповіддю країн НАТО:

"Це відповідно виклик і для нашої сторони, що ми можемо зіткнутися з тим питанням, що пошук якраз протипіхотних мін може натрапити на відповідь з боку країн НАТО: "нам самим потрібно", правильно?".

Аналітик наголошує, що країни колишнього Варшавського договору досі мають величезні запаси радянських протипіхотних мін, більшість із яких не утилізовано, і звідти Україна могла б отримати необхідні обсяги. Ключова роль у постачаннях відводиться Сполученим Штатам, які не є підписантом Оттавської конвенції і мають великі запаси мін.США можуть або дозволити реекспорт із Європи, або налагодити прямі поставки. Для цього українська влада повинна активізувати зовнішньополітичні та дипломатичні служби

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, що в ніч проти 17 травня росіяни атакували Київ касетними боєприпасами, що є порушенням норм і правил ведення війни. Ці снаряди збільшують кількість жертв та значно ускладнюють рятувальні операції.

Теги за темою
Україна
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Є лише в однієї людини на Землі - вчені розкрили найрідкіснішу групу крові
GlavRed
2025-07-01T03:27:36Z
До регіонів за тиждень доправили ліків на ₴248,5 мільйонів - Медзакупівлі
УкраинФорм
2025-07-01T02:09:50Z
Норвегія прийняла на лікування 443 українських пацієнтів, постраждалих внаслідок війни - Ляшко
УкраинФорм
2025-07-01T00:22:10Z
Україна підтримала Паризьку декларацію про психічне здоровʼя у всіх сферах
УкраинФорм
2025-06-30T22:09:18Z
Через дезінформацію в TikTok у молоді хибне уявлення про РДУГ — дослідження
ZN UA
2025-06-30T21:19:26Z
У Вінниці лікарі провели унікальну операцію жінці з вадами серця та онкологією
ГЛАВКОМ NET
2025-06-30T19:15:30Z
Чому холодна вода у спеку небезпечна: названо напої, які не можна пити влітку
GlavRed
2025-06-30T18:27:08Z
Прорив в трансплантації: знайшли спосіб запобігти відторгненню органів тварин
24tv
2025-06-30T17:27:15Z
Орбан проиграл "геям и украинцам". Как запрет прайда объединил Будапешт против власти Венгрии
Европейская правда
2025-07-01T04:07:11Z
Нова тактика ворожих нальотів: атаки роями дронів, «шахеди»-гібриди та обстріл після відбою
Комсомольская правда
2025-07-01T04:04:43Z
Оттавська конвенція "давай до побачення"?
GlavRed
2025-07-01T03:27:43Z
ISW: Москва переселяє росіян до окупованої України, обіцяючи землю й відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T02:48:45Z
Війна на Близькому Сході та росія: ізраїльський офіцер заявив, що США дали потужний сигнал
Знай
2025-07-01T02:42:41Z
Верховна Рада ухвалила закон, тепер всі ВЛК будуть записуватись на відео, - журналістка
Политека
2025-07-01T02:31:58Z
Путін програє, – ексглава МЗС пояснив, як європейці обійшли Кремль
24tv
2025-07-01T02:27:55Z
Польський генерал чесно відповів, наскільки Східна Європа готова до нападу Росії
24tv
2025-07-01T01:24:36Z
Спецпредставник Трампа відреагував на заяви Пєскова щодо переговорів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T00:51:06Z
Комунальні платежі: яким буде тариф на газ у липні
ZN UA
2025-07-01T04:04:41Z
Пенсії, штрафи, ціни та індексація зарплати: що зміниться для українців із 1 липня
24tv
2025-07-01T04:03:46Z
Пенсійна реформа: юрист розповів, як нараховуватимуть пенсії за новою системою балів
Хвиля
2025-07-01T04:00:48Z
Як українські аграрії обирають насіння та технології: підсумки опитування НАУ
AgroPortal
2025-07-01T04:00:00Z
Москва продовжує втрачати вплив у світі: Китай витісняє Росію з Куби - Reuters
УкраинФорм
2025-07-01T03:58:36Z
Подорожчання продуктів у Полтавській області: що буде з цінами у липні
Политека
2025-07-01T03:30:49Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Харківській області: хто має право на виплати від ООН
Политека
2025-07-01T03:00:54Z
Від 200 до 2000 гривень: в Україні анонсували індексацію пенсій
Хвиля
2025-07-01T03:00:32Z
Замість безмитного режиму ЄС і Україна погодили нову торговельну угоду
ZN UA
2025-07-01T01:49:32Z
Як не дати полуниці згнити: допоможе простий трюк, про який ви не знали
Telegraf
2025-07-01T04:03:31Z
Чоловічі парфуми для особливих подій: який брати на побачення, а чим пахнути на діловій зустрічі
24tv
2025-07-01T03:54:57Z
Вода, запах та струшування: як перевірити свіжість яєць
Знай
2025-07-01T03:51:38Z
Ніде яблуку впасти: на пляжах Одеси справжній аншлаг, хоча море ще навіть не тепле
24tv
2025-07-01T03:33:13Z
Супертест на IQ: знайдіть 2 відмінності на картинках із мультперсонажами за 10 с
GlavRed
2025-07-01T03:27:59Z
Без холодильників та морозилок: як в СРСР м'ясо не псувалось тижнями
GlavRed
2025-07-01T03:27:09Z
Пухкі неначе хмаринка: особливий рецепт улюблених сирників – увесь секрет в борошні
24tv
2025-07-01T03:12:31Z
Наймагічніший день у році: чиє життя дивним чином зміниться на краще
Gazeta UA
2025-07-01T03:09:05Z
Терезам краще не ділитись своїми секретами з іншими: гороскоп на 1 липня
24tv
2025-07-01T02:00:59Z
1 липня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна працювати на городі та у полі
24tv
2025-07-01T04:03:56Z
Пенсія в Чернігові: чоловік не отримав 204 тисяч від ПФУ, суд виніс рішення
Политека
2025-07-01T04:01:42Z
«Є навіть дитяча прокуратура». Посол дав рекомендації батькам українських школярів у Польщі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T04:00:51Z
З першим днем липня 2025! Яскраві листівки, щоб порадувати близьких у соцмережах
Telegraf
2025-07-01T03:39:04Z
Протигази у кожній родині: українців закликали запастися захистом
Знай
2025-07-01T03:36:16Z
Чому казати "накладений платіж" неправильно: як замінити цей вислів
GlavRed
2025-07-01T03:27:27Z
Конвеєр цілей для F-16: спливла несподівана причина катастрофи літака ЗСУ
GlavRed
2025-07-01T03:27:12Z
1 липня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
Комсомольская правда
2025-07-01T03:24:59Z
У Миколаєві вперше підписали меморандум про побратимство в ЗСУ
УкраинФорм
2025-07-01T02:37:33Z
Ще 970 ліквідованих окупантів: втрати ворога на 1 липня
24tv
2025-07-01T04:03:08Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 1 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T03:58:57Z
Десятки дронів атакували Луганськ. Вибухи, пожежі, вражено логістику ворога
Telegraf
2025-07-01T03:51:29Z
Удар по Запоріжжю, атака "Шахедами", вибухи в окупованому Луганську: хронологія 1124 дня війни
24tv
2025-07-01T03:33:18Z
В Азовському та Чорному морях російські бойові кораблі відсутні
УкраинФорм
2025-07-01T03:22:22Z
Жителю Закарпаття оголосили підозру за поширення у соцмережі відео з пересуванням військової техніки
УкраинФорм
2025-07-01T03:07:35Z
Удари по окупованих Донецьку та Луганську: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T03:03:58Z
Нічна атака на Запоріжжя: Федоров показав наслідки ударів РФ
ZN UA
2025-07-01T02:07:23Z
В Одесі на пляжі помітили пухнастого курортника: відео підкорило мережу
Telegraf
2025-07-01T01:27:07Z
Коригувала удари ворога по Запоріжжю: 19-річна агентка ФСБ отримала 15 років тюрми
УкраинФорм
2025-07-01T03:40:14Z
У Саратові пролунали вибухи, місто атакували БпЛА: місцевий аеропорт призупинив роботу
24tv
2025-07-01T03:39:16Z
В одній із областей масштабні пожежі підібралися до житлового сектора
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T03:21:13Z
В Україні судитимуть чоловіка, який через онлайн-банкінг обікрав свою бабусю майже на 100 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-01T03:16:54Z
У російському Саратові лунає тривожна сирена: лунають вибухи
TSN
2025-07-01T03:06:02Z
Росія вдарила 4 рази по Запоріжжю і Запорізькому району: які наслідки
24tv
2025-07-01T02:12:54Z
Внаслідок атак росіян у Запоріжжі та Запорізькому районі пожежа на підприємстві, пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-07-01T01:57:41Z
На деокупованій Херсонщині сапери за тиждень виявили та знешкодили понад 600 ВНП
УкраинФорм
2025-07-01T01:48:54Z
Шахраї продавали підроблені польські посвідчення водія
УкраинФорм
2025-07-01T01:33:50Z
Британський гурт зі сцени побажав смерті ЦАХАЛу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T02:21:14Z
Пляжний люкс: Меган Маркл біля океану вигуляла лук за 270 тис. грн
GlavRed
2025-06-30T23:27:11Z
Можна подивитися за день: 3 українські серіали, що складаються з 4 епізодів
24tv
2025-06-30T21:48:42Z
Київська опера відкриватиме новий сезон виставою «Патріот»
УкраинФорм
2025-06-30T21:15:46Z
Набрав на дольче віті: Максим Галкін приголомшив своєю вагою
GlavRed
2025-06-30T20:27:39Z
Лілія Ребрик зворушила, як провела червень з чоловіком і трьома дітьми: "Воєнне літо"
TSN
2025-06-30T20:18:09Z
Створять ідеальну атмосферу: 5 цікавих фільмів для літнього вечора
24tv
2025-06-30T20:06:51Z
Замість quiet luxury: цей стиль підкорив TikTok
24tv
2025-06-30T19:27:03Z
Скандал на фестивалі: відомий британський гурт закликав до насильства просто зі сцени
24tv
2025-06-30T19:12:24Z
Юрист вказав на фатальну помилку водіїв при покупці авто: як не втратити машину
Хвиля
2025-07-01T03:21:28Z
Водіям пояснили, за ввезення яких авто доведеться сплачувати податок на розкіш
Хвиля
2025-07-01T02:21:10Z
Яскраво-помаранчевий автомобіль зробив злочинця легко впізнаваним
Топ Жир
2025-07-01T01:18:50Z
Тесла Model Y самостійно прибула до нового власника після півгодинної поїздки
Топ Жир
2025-07-01T00:48:31Z
Цей легендарний позашляховик тепер має американський двигун і став більш комфортним для доріг
Топ Жир
2025-07-01T00:03:52Z
Водій Mustang порушив швидкісний режим утричі, але це був лише початок його проблем
Топ Жир
2025-06-30T23:18:51Z
Революційний патент для акумуляторів електромобілів: швидка зарядка та далекі поїздки без зупинок
Топ Жир
2025-06-30T22:33:07Z
BMW відкликає тисячі електромобілів через ризик раптової втрати живлення під час руху
Топ Жир
2025-06-30T22:03:50Z
Xiaomi заявляє, що спалахи гальм у її новому позашляховику — це звичайне явище
Топ Жир
2025-06-30T21:33:04Z
Баварія додала Луїса Діаса до свого короткого списку потенційних підсилень
Football.ua
2025-06-30T21:46:53Z
Реал Мадрид не викуповуватиме Ніко Паса у Комо цього літа
Football.ua
2025-06-30T21:22:43Z
Флуміненсе шокував Інтер у 1/8 фіналу КЧС-2025
Football.ua
2025-06-30T21:09:13Z
Флуміненсе сенсаційно переміг Інтер та вийшов у чвертьфінал Клубного ЧС-2025
24tv
2025-06-30T21:09:08Z
Прядун продовжить кар'єру у Камбоджі
Football.ua
2025-06-30T20:55:31Z
Ліверпуль визначився з трьома головними кандидатами на позицію форварда
Football.ua
2025-06-30T20:28:40Z
Легендарний Тайсон назвав боксера з найсильнішим підборіддям: він бився з Кличком
24tv
2025-06-30T20:27:20Z
Інтер Маямі налаштований продовжити контракт із Мессі
Football.ua
2025-06-30T20:01:39Z
Мілан цікавиться Гірассі – CdS
Football.ua
2025-06-30T19:52:22Z
Космічний вантаж з людськими останками втрачено в морі після провалу місії
Portaltele
2025-07-01T04:10:56Z
Microsoft представила оновлення Windows 11 версії 25H2
InternetUA
2025-07-01T04:01:47Z
У Чехії археологи виявили кельтське поселення
УкраинФорм
2025-07-01T03:48:23Z
Google працює над міжплатформною синхронізацією для Android
InternetUA
2025-07-01T03:03:31Z
Як почистити гніздо зарядки смартфона в домашніх умовах: простий спосіб
Gazeta UA
2025-07-01T02:21:48Z
Playstation показала трейлер колекційного видання Ghost of Yotei
InternetUA
2025-07-01T01:37:48Z
ЗМІ: Єврокомісія відкрита до обмежень доступу дітей до соцмереж
InternetUA
2025-06-30T22:49:04Z
Стрімінг на космічному рівні: Netflix у колаборації з NASA показуватиме запуск ракет
ZN UA
2025-06-30T22:04:34Z
Витік розкриває нові подробиці про Samsung Galaxy Z Fold7
InternetUA
2025-06-30T21:07:12Z