MY.UAНовини
Foreign Affairs: Україна все ще може перемогти
Foreign Affairs: Україна все ще може перемогти

Foreign Affairs: Україна все ще може перемогти

Коли президент США Дональд Трамп вступив на посаду в січні 2025 року, багато хто у Вашингтоні очікував швидкого врегулювання війни в Україні. Під час виборчої кампанії Трамп хвалився, що може закінчити конфлікт за 24 години. Хоча небагато аналітиків повірили цій конкретній обіцянці, багато хто будував здогадки про можливі умови та терміни майбутньої угоди. Інвестиційний банк JPMorgan Chase, наприклад, стверджував, що угода може бути досягнута до червня.

Тим не менш, у міру того як проходять тижні і дипломатія буксує, стає зрозуміло, що таке рішення не передбачається. Як зазначив колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Foreign Affairs наприкінці травня, ні в Росії, ні в України "немає особливих стимулів припиняти бойові дії". Україна відмовляється здавати свій суверенітет; Росія не прийме нічого меншого, ніж капітуляція України.

Цей висновок, однак, не означає, що все втрачено. Росія набагато слабша економічно, ніж розуміють багато аналітиків, і жорсткі санкції та експортні обмеження все ще можуть підірвати її воєнну економіку. Україна воює розумно і могла б переламати хід подій на полі бою з більшою кількістю високотехнологічних дронів, систем ППО, ракет далекого радіуса дії та боєприпасів. При зміні стратегії Україна все ще може виграти війну в найближчій перспективі — якщо і Європа, і Сполучені Штати вирішать надати їй необхідну допомогу.

ДОЗА РОБИТЬ ОТРУТУ

Більша частина передчасного оптимізму щодо врегулювання на початку цього року випливала з переважного переконання, що Україна програє і незабаром буде змушена вести переговори з відчаю. Трамп підживлював цей наратив, стверджуючи, що у українського президента Володимира Зеленського не залишилося "карт" для гри. Віце-президент США Джей Ді Венс пішов ще далі, заявивши, що в України — та її зарубіжних покровителів — ніколи не було жодного "шляху до перемоги". Посилаючись на перевагу Росії в живій силі та озброєннях, Венс стверджував, що якщо Сполучені Штати продовжать свою допомогу у сфері безпеки, це лише відстрочить неминуче поразку України.

Цей песимізм підтримується другим, так само згубним припущенням: що прихильність російського президента Володимира Путіна до підкорення України не може бути стримана. Оцінка колишнього аналітика ЦРУ Пітера Шредера у Foreign Affairs у вересні минулого року служить прикладом цієї точки зору, описуючи Путіна як "повністю віддалого" — особисто зацікавленого в тому, щоб не дати Україні стати європейською демократією, будь-якою ціною. Такий наратив містить зерно істини, але він також занадто акуратно поєднується з російською пропагандою. Не визнаючи жодної самостійності за Україною чи її зарубіжними партнерами, він припускає, що українська перемога — це фантазія, народжена західними ілюзіями, і це точка зору, яка ризикує стати самоздійснюваним пророцтвом.

Між тим, обидва припущення базуються на надмірно вузькому розумінні динаміки бойових дій та обмеженому розумінні політичних варіантів, доступних покровителям України. Незважаючи на значні обмеження на допомогу, яку Європа та Сполучені Штати пропонували протягом останніх трьох з половиною років, Україна досягла вражаючих перемог. Вона відбила початковий натиск Росії на Київ у березні 2022 року, маючи небагато більше переносних протитанкових ракет та рішучості, всупереч прогнозам багатьох військових аналітиків. Пізніше того ж року, у приголомшливому розгромі російських сил, Україна відвоювала майже тисячу квадратних миль у Харківській області без сучасної броньованої техніки чи повітряного прикриття. І всього кілька тижнів тому Україна вразила світ, здійснивши операцію "Павутина", раптову атаку, яка використовувала дешеві дрони з дистанційним керуванням для завдання істотної шкоди російській далекій авіації.

Справді, що найбільш послідовно перешкоджало військовим зусиллям України, так це не брак живої сили у Києва чи слабка рішучість порівняно з Путіним, а скоріше недостатнє постачання передовими військовими можливостями. Довго після того, як Росія розгорнула свої найсучасніші танки, винищувачі п'ятого покоління, системи ППО далекого радіуса дії та передові балістичні й крилаті ракети, Україна все ще чекала поставок аналогічних можливостей від своїх західних партнерів. Коли деякі з цих систем нарешті прибули, Україні було заборонено використовувати їх проти цілей всередині Росії, доки Сполучені Штати не пом'якшили свої правила ведення бою в середині 2024 року. Істина прямо протилежна тому, що стверджувала нинішня адміністрація. Замість того щоб затягувати війну, надаючи Україні занадто багато військової допомоги, зарубіжні союзники Києва затягнули її, надаючи занадто мало, і часто зі значними затримками.

Коли мова заходить про каральні економічні заходи проти Росії, міжнародна реакція була аналогічно половинчастою. У перші дні війни Сполучені Штати та їхні союзники по G-7 створили санкції та експортні обмеження, які, як вважалося, мають потужний удар, але насправді мали так багато пом'якшуючих факторів, що були позбавлені свого повного впливу. У квітні 2022 року, відразу після російського вторгнення, Канада, Великобританія, Сполучені Штати та Європейський союз виключили сім російських банків з SWIFT, домінуючої міжнародної платіжної системи. Багато аналітиків раніше називали цей крок "ядерним варіантом", який спустошить російську економіку.

Але виключення було настільки вибірковим у своєму застосуванні — націленим лише на сім банків із сотень у Росії — що російська економіка фактично зросла у 2023 та 2024 роках. Поступове введення експортних обмежень також дало Росії час адаптуватися, як і численні винятки для певних типів російських банків чи транзакцій: цивільна ядерна енергетика, авіаційне обслуговування та технічне обслуговування, та продажі добрив, наприклад, все ще могли оброблятися. Як кажуть, доза робить отруту — і недостатнє дозування каральних економічних заходів призвело до непереконливої кампанії з обмеженим стратегічним ефектом.

СХИЛЯННЯ ШАЛЬКИ ТЕРЕЗІВ

Незважаючи на ці прорахунки, перемога для України — мінімально визначена як збереження її суверенітету та продовження курсу на членство в НАТО та ЄС — все ще цілком досяжна. Досягнення цього, однак, вимагає фундаментального зсуву в західній стратегії, який поєднує велике збільшення військової допомоги з більш надійними економічними заходами для обмеження російської воєнної економіки.

Основою цієї нової стратегії є мобілізація Заходом приблизно 300 мільярдів доларів у заморожених російських активах, що знаходяться в їхніх юрисдикціях — переважно в ЄС — для підтримки поточної боротьби України. Донині адміністрація Трампа не проявляла жодного бажання використовувати санкціоновані Конгресом кошти для підтримки України. Тому, як написали Воллі Адейемо та Девід Шаймер у Foreign Affairs, має сенс конфіскувати ці активи і, по суті, "змусити Росію платити" за захист України. Деякі лідери ЄС стверджували, що ці активи повинні бути збережені для зусиль з реконструкції після закінчення війни. Інші хвилюються щодо створення небезпечного прецеденту для верховенства права шляхом конфіскації коштів країни — навіть якщо ця країна порушила міжнародні закони та займається масовим вбивством цивільних. Якщо Європа збирається допомогти завершити цю війну, вона повинна відкласти ці занепокоєння вбік і діяти зараз.

Ці кошти могли б служити множинним цілям. Частина може бути інвестована в зростаючу оборонно-промислову базу України: її дронний сектор, наприклад, став високо інноваційним, але потребує додаткових інвестицій для промислового масштабу виробництва, розробки сенсорів та заходів протидії електронній війні. Інша частина могла б допомогти Україні закуповувати ракети далекого радіуса дії та інші збройні системи з Європи, допомагаючи континенту нарощувати виробничі лінії, які підтримують як оборону України, так і, після закінчення війни, стримування НАТО. Третя частина могла б фінансувати виробництво можливостей американського виробництва — таких як системи ППО та далекобійні точні вогневі засоби — які потрібні Україні, але яких Європі наразі не вистачає в достатніх кількостях. І нарешті, залишок міг би піти на розподілену генерацію енергії, захист критичної інфраструктури, такої як розподільні пристрої та електричні підстанції, та гуманітарні потреби.

Тим не менш, допомога Україні в перемозі вимагає більше, ніж просто передача зброї. Західні уряди повинні віддати пріоритет угодам про спільне виробництво, обміну інтелектуальною власністю та партнерствам у сфері оборонного виробництва — особливо у виробництві ракет та боєприпасів, броньованих машин, дронів та технологій протидії дронам, а також кібер-, командних та координаційних систем і систем електронної війни. Такі домовленості зменшили б залежність України від іноземних ланцюгів постачання, зміцнили б її внутрішній потенціал та сприяли б довгостроковій сумісності з силами НАТО. Так само важливо для цих урядів дати Україні доступ до технологій обслуговування та підтримки життєвого циклу і програмного забезпечення, щоб західні платформи могли бути адаптовані до поля бою, що розвивається.

Незважаючи на чисельну перевагу противника, Україна неодноразово демонструвала свою здатність компенсувати свої недоліки асиметричними тактиками, такими як потоплення частин російського Чорноморського флоту морськими дронами та ракетами і позбавлення Росії переваги в повітрі за рахунок творчого використання своєї обмеженої ППО. При більш стійкій військовій, технологічній та економічній підтримці Україна могла б розвинути нові переваги, такі як краща інтеграція дронів, наземних мін та далекобійних вогневих засобів для сковування російських сил та знищення їхніх логістичних вузлів.

КОЖЕН ІНСТРУМЕНТ З АРСЕНАЛУ

Щоб підтримати військові можливості України, Захід також повинен націлитися на економічні основи російських військових зусиль. На щастя для України, російська економіка залишається крихкою. Хоча ВВП країни збільшився за останні два роки, структурні слабкості рясніють в її економіці: 20-відсоткова процентна ставка, 68-відсоткове зниження російського суверенного фонду добробуту з лютого 2022 року, та постійна інфляція близько дев'яти відсотків. Ці вразливості представляють можливості.

По-перше, Захід повинен націлитися на основне джерело доходів Росії: експорт енергії. Наразі Європа все ще імпортує приблизно 23,5 мільярда доларів російської нафти та природного газу. Якщо Європа збирається серйозно ставитися до завершення війни, вона повинна зменшити енергетичні доходи Москви та потоки іноземної валюти. Більше того, Росія систематично ухилялася від стелі цін на нафту G-7, значно ослаблюючи її передбачуваний вплив. Західні країни повинні ввести повне ембарго або круті тарифи на російську нафту та газ і повинні посилити регулювання, зайнятися більш систематичним морським відстежуванням та прийняти більш суворі правові заходи для суворого дотримання стелі цін G-7. І якщо треті сторони ігнорують ці обмеження, G-7 повинна ввести на них санкції.

Країни G-7, між тим, повинні ще більше ізолювати Росію фінансово. Кремль скористався винятками режиму санкцій і має владу направляти російські банки на обробку будь-яких необхідних платежів. Щоб значно порушити торгівлю Росії, девальвувати рубль та збільшити економічну невизначеність, G-7 повинна виключити всі російські банки з SWIFT та підданати їх повним блокуючим санкціям, які забороняють всі транзакції з санкціонованою організацією. Якщо фінансові інститути в зарубіжних країнах сприяють ухиленню від санкцій, вони теж повинні бути піддані вторинним санкціям. Лише застосовуючи повну міць цих санкційних інструментів, союзники України можуть досягти успіху в ослабленні російської військової машини.

Західні уряди також можуть подвоїти свої зусилля щодо експортних обмежень на високотехнологічні компоненти, включаючи напівпровідники, прецизійні верстати, оптику, авіаційні компоненти та промислове програмне забезпечення. Експортні обмеження на Росію існують уже більше десяти років, але це не рішення типу "зробив і забув"; значне підривання здатності Кремля поповнювати та підтримувати своє військове обладнання вимагає постійного примушування, коли виникають обхідні шляхи та третьосторонні підставні особи. Міністерство торгівлі США повинно ще більше обмежити доступ Росії до товарів "подвійного призначення" — продуктів, цінних як у цивільних, так і у військових застосуваннях — щоб обмежити її виробництво високотехнологічної зброї та підірвати її військово-промисловий комплекс. Аналогічно, західні уряди можуть зробити більше, щоб націлитися на російську оборонну промисловість, санкціонуючи більше російських фірм, які виробляють суттєве оборонне обладнання, таке як дрони, ракети та броньовані машини.

Навіть після трьох з половиною років повномасштабної війни прихильники України не наблизилися до вичерпання арсеналу санкцій. Якщо суворо застосовувати та міжнародно примушувати, комбінація цих посилень санкцій підірвала б російську економіку.

КИТАЙСЬКИЙ ФАКТОР

Тим не менш, також важливо визнати, що Росія більше не веде цю війну поодинці. Вона знайшла стійку підтримку від коаліції автократичних держав — підтримку, яка дозволила їй пережити укус західних санкцій та поповнити критично важливі матеріали. Всього через кілька місяців після початку війни західні розвідувальні агентства та військові аналітики оцінили, що Росія значно виснажила свій запас високоточних боєприпасів. Коли санкції вступили в силу і збільшилася нестача компонентів, Кремль був змушений нормувати цю зброю. Це нормування справило реальний вплив на війну, поступово повертаючи динаміку поля бою на користь України. Темп російських точних ударів помітно знизився до кінця 2022 року, частково замінений використанням некерованих бомб та перепрофілюванням систем, таких як ракета ППО С-300, для ролей наземної атаки.

Однак до осені того року Іран почав постачати Росії дрони. Потім, до 2023 року, Китай став основним постачальником Росії технологій подвійного призначення, включаючи понад 90 відсотків імпортованої мікроелектроніки. Північна Корея, між тим, надала балістичні ракети малої дальності і, пізніше, війська.

Протистояння цій осі агресорів потребуватиме зсуву в західній стратегії. Ймовірно, мало що Європа або Сполучені Штати можуть зробити, щоб відговорити Північну Корею, але Іран був сильно ослаблений після своєї війни з Ізраїлем і тепер має менше що запропонувати, оскільки Росія масово виробляє свої власні дрони. Це залишає Китай, чиї внески до російської оборонно-промислової бази набагато більш значущі, ніж внески Ірану або Північної Кореї. Щоб обмежити китайську підтримку Москви, потрібен єдиний трансатлантичний підхід для підвищення вартості підтримки Пекіна. Це означає використання торгівлі та доступу до ринку — сфер, у яких Європа має унікальний вплив — для застосування тиску. Європейські лідери визнають ключову роль Китаю в забезпеченні російських військових зусиль, але вони не зробили серйозних кроків, щоб зупинити це; простих висловлювань несхвалення недостатньо. Якщо війна в Україні має бути стримана і в кінцевому підсумку вирішена, Європа повинна ясно дати зрозуміти Пекіну, що нормальні комерційні відносини не можуть співіснувати з підтримкою Китаєм війни проти європейського порядку безпеки.

ПОВЕРНУТИ ТЕЧІЮ

Амбіція Путіна домінувати над Україною навряд чи коли-небудь зменшиться, навіть коли російські втрати наближаються до мільйона. Що може змінитися, так це умови поля бою та оборонно-промислові умови, які роблять амбіцію Путіна здійсненною. Західні країни мають колективні ресурси для створення ситуації, за якої тенденції повертаються негативно для Росії. Як тільки стратегічні ризики накопичаться до такої міри, що Кремль змушений буде ставити складні питання про здатність Росії захищати себе проти інших ворожих акторів, він буде змушений переглянути свій підхід.

Справді, зі стратегічної точки зору, Росія вже програла цю війну. Незалежно від того, скільки додаткової території переходить з рук в руки, українська нація втрачена для Росії назавжди. Неважливо, скільки мільярдів доларів Москва витратить на пропаганду та "перевиховання", фільтраційні табори та камери тортур, вона ніколи не переконає українців прийняти її правління як легітимне. Те, що потрібно Україні зараз, — це час, інструменти та простір, щоб довести Кремлю, що окупація не лише аморальна, але й несумісна з довгостроковими потребами безпеки Росії.

У союзників України є вибір. Вони можуть продовжити нинішній підхід трансатлантичного розділення та мертвонародженої дипломатії, ризикуючи розширеною, довшою та набагато дорожчою війною. Або вони можуть діяти рішуче, щоб допомогти Україні повернути течію, придушити темп російського виробництва зброї та дати керівництву в Києві можливість вести переговори з позиції сили. Мирна угода може назавжди залишитися невловимою, але як тільки вартість продовження бойових дій стане неприйнятною, Росію в кінцевому підсумку можна змусити погодитися на перемир'я, подібне до того, яке фактично завершило Корейську війну. Як тільки ця точка буде досягнута і бойові дії зменшаться, з'явиться простір для України відновити свій демократичний мандат, переселити біженців, відновити інфраструктуру і — можливо, найкритичніше — завершити свій процес приєднання до ЄС та НАТО. Повернення всіх окупованих територій може зайняти більше часу, але Україна встановить основи стратегічної перемоги.

Перемога може прийти не швидко, дешево чи легко. Але вона все ще можлива і, ймовірно, коштуватиме менше життів та ресурсів, ніж увічнення статус-кво. Залишається побачити, чи готовий Захід — особливо Європа — зібрати політичну волю для забезпечення цього світлішого майбутнього.

Джерело: Foreign Affairs

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Психолог розповів про очевидну ознаку швидкого вигорання: як її можна виявити заздалегідь
Фокус
2025-07-03T16:21:53Z
Артрит і харчування: який зелений овоч може дійсно полегшити симптоми
24tv
2025-07-03T16:00:04Z
ВООЗ пропонує підняти ціни на три групи шкідливих продуктів
TSN
2025-07-03T15:33:40Z
Ботокс більше не потрібен: 7 продуктів, які реально омолоджують шкіру та розгладжують зморшки
TSN
2025-07-03T15:06:25Z
Режим харчування впливає на виникнення мігрені
24tv
2025-07-03T14:15:09Z
Календар магнітних бур на липень 2025: найнебезпечніші дати
Фокус
2025-07-03T14:06:26Z
Україна та Польща обмінюватимуться даними щодо інфекційних захворювань та епіднагляду
УкраинФорм
2025-07-03T13:42:36Z
"Серце Азовсталі" впроваджує цифрову діагностику для психологічної підтримки ветеранів
TSN
2025-07-03T13:36:56Z
До загального фонду держбюджету за червень надійшло ₴241,2 мільярда
УкраинФорм
2025-07-03T16:37:13Z
Перший інвестор Facebook залишився без $15 мільярдів через ранній продаж акцій
InternetUA
2025-07-03T16:31:26Z
Українці масово отримали гроші від держави: час перевірити банківські картки
GlavRed
2025-07-03T16:27:45Z
АРМА шукає управителів для «Терміналу Карпати», який раніше належав російському бізнесмену Кочеткову
AIN
2025-07-03T16:21:51Z
Після рекордного падіння гривня зміцнилась відносно долара і євро - курс валют на сьогодні
Известия Киев
2025-07-03T16:18:53Z
Кремль рахує збитки: доходи від нафти та газу впали до мінімуму за 2,5 роки
24tv
2025-07-03T16:06:48Z
Fondation Hirondelle оголосив тендер на дослідження медіаспоживання у прифронтових регіонах України
Детектор М
2025-07-03T16:06:42Z
Суд вилучив поле із зерном на кордоні з Польщею
AgroPortal
2025-07-03T16:00:08Z
МВФ уточнив, які реформи має виконати Україна для стійкості економіки
УкраинФорм
2025-07-03T15:48:49Z
В Росії вводять масштабні обмеження для громадян - що сталось
GlavRed
2025-07-03T16:27:32Z
Розмова Путіна з Трампом закінчилася: у Кремлі розповіли перші деталі
24tv
2025-07-03T16:24:52Z
«Під час війни це важко»: Зеленський закликав лідерів Європи підтримати Україну на шляху до ЄС
УкраинФорм
2025-07-03T16:24:02Z
У свіжому звіті ЦРУ підтримало висновки, що Росія сприяла перемозі Трампа у 2016 році
24tv
2025-07-03T16:21:24Z
Експерт назвав плюси і мінуси Польського головування в ЄС для України
УкраинФорм
2025-07-03T16:21:15Z
Убив двох зайців: навіщо Макрону знадобилась розмова з Путіним саме зараз
24tv
2025-07-03T16:18:07Z
Президентка Єврокомісії не стала казати, чи готують "план Б" через вето Орбана щодо України
Европейская правда
2025-07-03T16:18:06Z
Президентка Єврокомісії закликала країни ЄС інвестувати у зброю для України
Европейская правда
2025-07-03T16:12:34Z
Зеленський розповів, чого очікує від головування Данії у Раді ЄС
УкраинФорм
2025-07-03T16:12:15Z
Атакують і не дають проходу: туристам популярної столиці псують відпочинок "жучки кохання"
24tv
2025-07-03T16:33:12Z
Шість найгірших кольорів вхідних дверей на думку дизайнерів
Gazeta UA
2025-07-03T16:27:33Z
Знали, що у давнього слова "жевріти" є кілька різних значень: про яке з них чули ви
24tv
2025-07-03T16:15:35Z
Коридор акторки Аманди Сейфрід вражає стилем: які елементи "оживляють" мінімалістичний простір
24tv
2025-07-03T16:15:03Z
Літній хіт сезону: як приготувати смажені пиріжки з вишнями, що тануть у роті
Telegraf
2025-07-03T16:03:47Z
Санаторій в розкішному палаці: де на Закарпатті є унікальне село-курорт
24tv
2025-07-03T15:24:11Z
Як вивести білокрилку з капусти: народні засоби, які дають шикарний результат
24tv
2025-07-03T15:06:52Z
Регулярного поливу недостатньо! Що потрібно зробити з перцем у липні, щоб подвоїти врожай
Telegraf
2025-07-03T15:03:54Z
Простий спосіб виведення дротяника з картоплі: зникне назавжди
24tv
2025-07-03T15:03:16Z
Сусіди мільйонери: крихітна комора прибиральника коштує, як половина особняка
Фокус
2025-07-03T16:36:58Z
Чоловік шукає, кому віддати свої квартиру і гроші: але є одна умова
Фокус
2025-07-03T16:36:09Z
Удар по аеродрому Халіно: ЗСУ могли вразити "Панцир С-1" і ракетний склад
24tv
2025-07-03T16:33:06Z
Робота для пенсіонерів у Полтаві: кого кличуть на зарплату від 22 тисяч гривень
Политека
2025-07-03T16:30:56Z
“Меган принесе багато неприємностей”: що насправді думала Єлизавета II
360ua.news
2025-07-03T16:30:26Z
РФ найближчим часом може влаштувати масований наліт дронів
GlavRed
2025-07-03T16:27:46Z
У рідному місті Гітлера перейменували дві вулиці, названі на честь нацистів
Европейская правда
2025-07-03T16:25:01Z
Це відбулось раптово, – Притула розповів про смерть батька
24tv
2025-07-03T16:24:20Z
Україна вироблятиме дрони спільно з американською компанією Swift Beat
ZN UA
2025-07-03T16:21:13Z
"Ціни — космос": таксисти в Києві вимагають від 1000 гривень за проїзд під час повітряної тривоги
Фокус
2025-07-03T16:36:28Z
Пропагандисти заявляють, що ексмера Луганська Маноліса нібито підірвала смертниця
24tv
2025-07-03T16:33:48Z
Що зараз відбувається на різних ділянках фронта - оновлені дані Генштаба ЗСУ
Известия Киев
2025-07-03T16:33:35Z
Головне завдання — знищення живої сили: чому РФ продовжує наступати, попри втрати в техніці
Фокус
2025-07-03T16:21:30Z
Росіяни впродовж дня атакували два райони Дніпропетровщини, є загиблий і постраждалий
УкраинФорм
2025-07-03T16:18:13Z
У Києві презентували книгу «Від революції до війни »
УкраинФорм
2025-07-03T16:09:34Z
Умань попрощався з командиром 110-ї ОМБр Захаревичем
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T16:09:20Z
У Харкові через війну запровадили нульові податки та назвали причину
Gazeta UA
2025-07-03T16:09:02Z
Не так, як вони того бажали: офіцер ЗСУ розповів, як просувається російський наступ
24tv
2025-07-03T16:06:56Z
"Парк Юрського періоду: Відродження": ефектні динозаври-мутанти та спортивна Скарлетт Йоганссон
Фокус
2025-07-03T16:27:16Z
У Римі відбудеться допрем'єрний показ українського фільму «Малевич»
УкраинФорм
2025-07-03T15:45:00Z
Полісся представило нову форму на сезон 2025/26: три комплекти — три символи
Football.ua
2025-07-03T15:31:23Z
Омолоджуючі кольори для жінок після 60 років: одяг, який чудово освіжає
24tv
2025-07-03T15:30:24Z
Був моєю душею: дві українські актриси, які втратили чоловіків на війні
GlavRed
2025-07-03T15:27:52Z
За звання найекологічнішого автобуса поборються 14 моделей
AutoCentre
2025-07-03T15:16:06Z
Понад 25 років на сцені: де зараз Маруся зі "Спіймати Кайдаша" Ірина Мак
Telegraf
2025-07-03T15:12:27Z
В Одеському археологічному музеї відкрили унікальну виставку світлин журналістки
УкраинФорм
2025-07-03T15:12:08Z
Потап спантеличив дивним відео з "бійкою" Кароль та Лободи
TSN
2025-07-03T15:06:39Z
Пілавова підірвала жінка-смертниця: у РФ озвучили перші версії вибуху в Луганську
Фокус
2025-07-03T16:36:48Z
Псевдобанкір видурив у жінки майже 100 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-03T16:27:56Z
На Одещині сталася пожежа, що поширилася на городи: в ДСНС розповіли подробиці
24tv
2025-07-03T16:24:40Z
Вибух на агропідприємстві на Житомирщині: стала відома імовірна причина
FaceNews
2025-07-03T16:12:37Z
На Одещині виникла масштабна пожежа в екосистемі - горить 10 гектарів сухої трави
УкраинФорм
2025-07-03T16:00:06Z
У Запоріжжі викрито працівників ТЦК, які допомогли 1,5 тис. чоловіків уникнути мобілізації
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T15:45:21Z
Адвокат з Лондона напився під час процесу і зірвав суд: оштрафований на 170 тисяч гривень
360ua.news
2025-07-03T15:25:25Z
У Румунії ведмедиця загризла мотоцикліста
Европейская правда
2025-07-03T15:13:46Z
На сході Німеччини борються з кількома лісовими пожежами
Европейская правда
2025-07-03T15:13:13Z
Ford Mustang на бензині знову популярніший за Mach-E на тлі падіння продажів електромобілів компанії
Топ Жир
2025-07-03T16:33:13Z
Автопілот Tesla завіз людей під поїзд — родина ледь встигла вийти
ITC
2025-07-03T15:51:23Z
Ferrari F40 пошкоджено у ДТП з втечею. Хто за кермом?
Топ Жир
2025-07-03T15:48:43Z
Škoda готує електричний універсал, який змінить ринок, де панують позашляховики
Топ Жир
2025-07-03T15:18:36Z
Компанія Dodge відкликає тисячі електромобілів Charger, бо вони виявилися "занадто тихими"
Фокус
2025-07-03T15:15:35Z
Це може вбити кондиціонер в авто у спеку та холод: 5 простих правил для водіїв
Фокус
2025-07-03T14:36:58Z
Продажі єдиного електромобіля Honda в США зросли майже в 10 разів
Топ Жир
2025-07-03T14:33:15Z
ГОНОЧНИЙ ВІКЕНД RTR 2025
AutoCentre
2025-07-03T13:51:42Z
Новий Alpine A290 Rallye за $70 тисяч розкидає бруд та іскри
Топ Жир
2025-07-03T13:33:35Z
Стародубцева достроково завершила виступ на Вімблдонському турнірі
УкраинФорм
2025-07-03T16:33:06Z
Очільники ФІФА та УЄФА прокоментували загибель гравця «Ліверпуля» Жоти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T16:27:31Z
Лейпциг підписав захисника Кельна
Football.ua
2025-07-03T16:21:51Z
Страсбур готується до єврокубків із Барко у складі
Football.ua
2025-07-03T16:12:36Z
Колишній розкішний маєток Джордана з 17 ваннами здається в оренду: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T16:09:54Z
Полтава попрощалася із чотирма гравцями
Football.ua
2025-07-03T16:00:15Z
Жирона оголосила про відхід вихованця Кебе
Football.ua
2025-07-03T15:40:30Z
Моє серце розбите, – Клопп щемливо попрощався із загиблим Діогу Жотою
24tv
2025-07-03T15:33:34Z
У Крупського діагностували струс мозку
Football.ua
2025-07-03T15:22:57Z
Вчені поставили під сумнів користь домашніх тварин для психіки
Portaltele
2025-07-03T16:27:05Z
Telegram у чорному списку: експерти назвали найбезпечніші месенджери
Хвиля
2025-07-03T16:21:28Z
В Україні можна побачити яскравого, проте токсичного метелика: де саме вони водяться
Фокус
2025-07-03T16:21:00Z
Amazon запустила мільйонного робота й нову ШІ-модель
InternetUA
2025-07-03T16:01:55Z
Запитай в ChatGPT: 69% користувачів більше не переходять на сайти з пошуку
ITC
2025-07-03T15:51:49Z
Samsung Galaxy Fold7 «засвітився» на фото — нові деталі та характеристики
ITC
2025-07-03T15:51:23Z
Фатальна помилка, яку роблять всі: чи дійсно блискавка може зайти через розетку
24tv
2025-07-03T15:42:49Z
Хакери навчилися клонувати фішингові сайти за допомогою AI за 30 секунд
InternetUA
2025-07-03T15:31:18Z
Upwork блокує українських фрилансерів — AIN дізнався у Мінцифри, як вони планують з цим допомогти
AIN
2025-07-03T15:15:31Z