/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F0283d6f9222f3a898a6f807c5d10e4f9.jpg)
Сенат США вилучив суперечливий «мораторій на штучний інтелект» із законопроекту про бюджет
Сенатори США переважною більшістю голосів проголосували за скасування суперечливої 10-річної заборони на регулювання штатами штучного інтелекту з «Великого прекрасного законопроєкту» адміністрації Трампа, повідомляє Axios .
Положення до законопроєкту про узгодження було внесено сенатором Тедом Крузом (республіканець від Техасу). Багато відомих керівників Кремнієвої долини, включаючи Сема Альтмана з OpenAI, Палмера Лакі з Anduril та Марка Андріссена з a16z, висловилися за так званий «мораторій на штучний інтелект», який, за їхніми словами, завадить штатам формувати непрацездатний набір правил, що може задушити інновації у сфері штучного інтелекту.
Опір цьому положенню став двопартійним питанням, оскільки більшість демократів і багато республіканців попереджали, що заборона державного регулювання зашкодить споживачам і дозволить потужним компаніям зі штучного інтелекту працювати з мінімальним наглядом. Критики також заперечували проти плану Круза пов’язати дотримання вимог з федеральним фінансуванням широкосмугового зв’язку.
Після обговорення цього положення сенатор Марша Блекберн (республіканка від Теннессі) у понеділок запропонувала поправку про скасування цього положення разом із сенаторкою Марією Кантвелл (демократкою від Вашингтона).
Блекберн (на фото вище) спочатку виступала проти цього положення, але минулими вихідними досягла угоди з Крузом, яка скоротила запропоновану заборону з 10 років до п'яти. Потім у понеділок Блекберн повністю відмовилася від підтримки цього положення.
Сенат проголосував 99-1 за скасування мораторію на штучний інтелект.