MY.UAНовини
США більше не хочуть бути "світовим поліцейським" і наступ Росії на Суми: що пишуть західні ЗМІ
США більше не хочуть бути "світовим поліцейським" і наступ Росії на Суми: що пишуть західні ЗМІ

США більше не хочуть бути "світовим поліцейським" і наступ Росії на Суми: що пишуть західні ЗМІ

Україна намагається стримати російську навалу на Сумщині, паралельно відбиваючи масовані повітряні атаки проти мирних міст. Київ просить посилення протиповітряної оборони, але стикається з глибоким спротивом американської адміністрації, для якої безпека України та загалом всієї Європи перестає бути пріоритетом, і радше перетворюється в "надокучливу проблему", якої варто здихатися в найкоротші терміни.

24 Канал зібрав підбірку західних матеріалів, які стосуються сьогоднішньої ситуації в Україні, різкого розвороту американської зовнішньої політики та шкідливих "цивілізаційних" ідей, здатних виправдати будь-яку агресію.

Як Україна стримує навалу ворога на Сумщині

На північному фронті – чергове загострення, пише The Wall Street Journal. Росія стягнула близько 50 тисяч військових до Сумської області, що місцями втричі переважає українські сили. За словами Головнокомандувача Олександра Сирського, російські війська діють за простою, але ефективною тактикою — банально тиснуть чисельністю.

Їхня головна стратегія – виснажити нас кількістю,
– пояснює Сирський.

Лінія фронту, за оцінками Генштабу, за останній рік зросла ще майже на 180 кілометрів, тож тепер навколо України понад 1200 кілометрів території постійної загрози. У першій половині червня українські сили перекинули на Сумщину підрозділи військової розвідки. Зокрема, елітна група спецпризначенців з підрозділу "Тимур" мала атакувати окуповане росіянами селище, але натрапила на штурмову групу ворога. Бій тривав понад сім годин із застосуванням ледь не всього наявного озброєння: артилерії, дронів, касетних боєприпасів, гранатометів тощо.


Лінія бойового зіткнення на Сумщині / Мапа WSJ

За словами командира взводу, двадцятип’ятирічного Марка, це був "найжорсткіший бій у його житті". Вижили всі, але троє дістали поранення, а весь підрозділ – контузії. Росіяни, як зазначають бійці, були добре підготовлені й не відступали навіть після втрат.

Тієї ж ночі на Київ і низку інших міст Росія випустила 537 повітряних цілей – 477 дронів і 60 ракет. Це була наймасштабніша повітряна атака з початку повномасштабного вторгнення, наголошує Financial Times. Левова частина повітряних цілей була збита, але не всі. У столиці загинули цивільні, на Черкащині постраждали житлові будинки, а на Львівщині влучили по критичній інфраструктурі.

В небі над Києвом під час відбиття атаки загинув підполковник Максим Устименко – пілот F-16. Він встиг знищити сім ворожих цілей, але літак зазнав ушкоджень. Максим вивів машину якомога далі від житлових районів, але сам не встиг катапультуватися.


Президент надав загиблому пілоту Максиму Устименку звання Героя України

Така ситуація є черговим свідченням того, що Україні бракує систем перехоплення, тому використання винищувачів для протиповітряної оборони – вимушена міра. Президент України Володимир Зеленський вчергове звернувся до США з проханням посилити протиповітряну оборону країни.

Україна потребує посилення ППО – це те, що найкраще захищає життя. Йдеться про американські системи, які ми готові купити,
– зазначає Зеленський.

Проте, як зазначає Financial Times, адміністрація Трампа досі не дала згоди на продаж нових систем Patriot.

У тилу ситуація також далека від ідеальної. Після відходу з Курської області українські підрозділи очікували знайти підготовлену оборону на Сумщині. Натомість виявили старі окопи без укриття від дронів та відсутність мінних полів. Бійці самотужки облаштовують позиції, іноді змушені це робити просто під ворожим вогнем. Один із командирів, Кирило, каже, що "це виглядає так, ніби хтось готувався до танкової війни, а не до війни дронів". Міністр оборони України Рустем Умєров підтверджує проблеми, але наголошує:

Фортифікація – це не лише бетон і траншеї. Це адаптивна інженерна система, яка враховує тактику ворога і завжди має одну мету – захистити наших воїнів,
– заявив Умєров.

Росія тим часом продовжує обстріли, паралельно згадуючи переговори в Туреччині. У Києві це розцінюють як чергову спробу імітувати зацікавленість у перемовинах, не знижуючи при цьому інтенсивність бойових дій.

Москва не зупиниться, поки має змогу завдавати масованих ударів. Потрібен тиск на агресора,
– підкреслює Зеленський.

Зміна пріоритетів американської зовнішньої політики


Союзники намагалися переконали Трампа посилити економічний тиск на Росію, президент США відреагував стримано / Фото Getty Images

Утім, поки що важко уявити "яструбиного" Трампа, який вирішить сплутати всім карти та повністю стати на бік України або принаймні розпочати відкритий тиск на Кремль. На перший погляд, зовнішня політика другого терміну Трампа – це щось між імпровізацією і зневагою. Образи на союзників, митні війни з партнерами, ідеї анексувати Гренландію. Але, як не дивно, у цьому теж є стратегія, вона називається – пріоритизація, пише Foreign Affairs.

Суть у тому, що Америка більше не хоче і не може бути всюди водночас. Саме тому Штати обирають, на чому зосередитись. Та як би погано це не звучало, мова точно не про Україну.

Нова американська логіка звучить просто: Китай – головна загроза. Азія – головний театр. Всім іншим напрямкам залишається вторинна роль. Європа, кажуть у Вашингтоні, має подбати про себе сама. І саме тому війна в Україні в очах адміністрації Трампа скоріше не битва за цінності, а банальна перешкода.

Вона відволікає увагу та ресурси, тримає американські війська в Європі, які можна було б використати в інших місцях. Саме тому, чим швидше вдасться її завершити, тим швидше можна повернутися до головного – стримування Пекіну.

Архітектором цієї логіки вважають Елбріджа Колбі – колишнього чиновника Пентагону часів Трампа, а нині заступника міністра оборони з питань політики. Саме він роками просував тезу, що США повинні зосередитися на Китаї, як на головному противнику й побудувати "антигегемоністську коаліцію" в Індо-Тихоокеанському регіоні.

У 2021 році Колбі видав програмну книгу The Strategy of Denial (Стратегія Заперечення), де прямо написав, що головне для США – стримати Пекін, а все решта вже просто відволікання. Ідея війни в Європі як "недоречної помилки" походить саме звідти.

Foreign Affairs прямо пише, що мета Вашингтона – завершити війну швидко, бажано без довгих гарантій безпеки чи участі США в миротворчих місіях. Пропозиції Європи про присутність американських військових у форматі гаранта майбутньої мирної угоди відкидаються. Мир – це чудово, але без жодних зобов'язань для Америки. Інакше кажучи, менша американська присутність має "делікатно підштовхнути" Європу до де-факто визнання того факту, що в Росії є так звані історичні зони впливу. А Україна в цій конструкції чемно залишається за дверима НАТО – не тому, що так правильно, а тому, що так зручніше.

Це і є та сама пріоритезація, про яку говорить Колбі. Вона визначає не відмову США від лідерства, але їхню відмову від глобального лідерства. Америка більше не хоче бути "світовим поліцейським", бо вважає, що це було помилкою. Вона хоче сконцентруватися на одному противнику – Китаї. Саме для цього потрібне згортання інших напрямків. Байдуже, що там усе ще триває війна, гинуть мирні люди, і атакують країну, яка формально має підтримку серед американського населення. Якщо ця війна не вписується в новий пріоритет – її треба "завершити".

Логіка вбивчо цинічна, але послідовна. НАТО це хороша річ, якщо не доводиться платити. Допомога союзникам теж чудова ідея, якщо вони готові захищати себе самі. Patriot буде, але в першу чергу не Києву, а більш "пріоритетним" напрямкам, де поки навіть натяку немає на відкриту гарячу війну, наприклад, Тайваню. Усе підпорядковано одному питанню: чи допомагає це стримуванню Китаю. Якщо ні – то це вже зайве.

Що найгірше – ця логіка не зникне разом з Трампом. Обама мріяв про "поворот до Азії", Байден теж намагався. Але лише Трамп в парі зі своїм стратегом Колбі готові не лише мріяти про це як про ідеал, а й ламати старі зобов’язання. І коли американські танки підуть з Європи – назад вони вже навряд чи повернуться.

Врешті питання не в тому, погоджуємось ми з цією стратегією чи ні. А в тому, що ця стратегія вже реалізується. Отже, це означає, що європейські столиці, а разом з ними і Київ, мають або швидко адаптуватись, або залишитися просто черговим рядком поміж тих інтересів, які Вашингтон більше не вважає критично важливими.

Цивілізаційна риторика – головний інструмент сучасних популістів

В контексті сучасного американського бачення світу, абсолютно не є дивним брак зацікавленості в долі Європи. Крім зміни пріоритетів у США, все частіше підіймається ідея "зіткнення цивілізацій". Ідея, яка відвертає увагу від глибинних причин конфліктів та надає популістам зручну абстрактну концепцію, згідно якої – вони завжди праві, пише Foreign Policy.

Коли в 1996 році американський політолог Семюел Гантінгтон видав книгу The Clash of Civilizations (Зіткнення Цивілізацій), він запропонував нову мапу світу, але не географічну, а культурну.


Розподіл світу, проілюстрований в книзі "Зіткнення цивілізацій" Семюеля Гантінгтона

Після холодної війни глобальні конфлікти більше не будуть ідеологічними, як "капіталізм проти комунізму". Вони стануть "цивілізаційними" – тобто відбуватимуться між глибоко відмінними спільнотами, об'єднаними релігією, мовою, культурою та історією,
– писав Гантінгтон.

Ідея швидко стала хітом і її одразу ж підхопили політики, генерали і телевізійні аналітики від Вашингтона до Пекіна. Однак критики відразу побачили, що це "вчення" не ґрунтується на аналізі, а просто надає красиву картинку, дуже зручну для політичного вжитку, а зручно в ній абсолютно все:

Захід – це "християнська цивілізація". Іслам – теж окрема цивілізація. Індуїзм – ще одна. А от православ’я чомусь пропонується виділяти окремо від решти християнства. Натомість Китай – "сінічна цивілізація" (тобто така, що ґрунтується на конфуціанських традиціях та історичній китайській державності), Японія – взагалі сама по собі. Африка – незрозуміло що, чи то географічно відділена спільнота, чи то суто расова група.

Словом, мапа цивілізацій виглядає ефектно, але лише до першої спроби зрозуміти, як вона взагалі працює. Чому індуїзм є цивілізацією, а буддизм – ні? Чому іслам – єдиний, а християнство поділено на частини? Чому Японія – окрема категорія, а вся Африка – умовна пляма на мапі?

Політологиня Анжалі Даял влучно порівняла цю типологію з вигаданою енциклопедією китайських тварин, де все змішане й дивне – ніби хтось просто переставляв назви на свій розсуд, не замислюючись, чи матиме це фінальний сенс.

Але саме розмитість і зробила цю ідею надзвичайно зручною. Вона дозволяє пояснювати будь-яку агресію тим, що це просто "зіткнення цивілізацій". Росія ідеальний приклад паразитування на цій ідеї. Є образ Росії як оборонця православної цивілізації, який вона часто використовує в комунікації з Грецією. А ще – як захисника слов’янської цивілізації, що давно стало основою російської риторики на адресу Сербії. В інших політичних умовах це вже частина "євразійської цивілізації", яка протистоїть "атлантичній". І всюди це виглядає як щось більше, ніж просто конфлікт — це нібито історичне зіткнення культур, цінностей та ідентичностей.

Саме через цю рамку Путін часто виправдовував свою агресію, ніби Росія не розв’язує війну, а просто боронить свою "цивілізацію" від зовнішніх зазіхань. Євроатлантичні країни нібито відкидають християнські корені Західної цивілізації. Вони заперечують моральні принципи, національну, культурну, релігійну та навіть сексуальну ідентичність, – саме так час від часу пояснює свої дії російський диктатор.

  • Ця ж логіка активно поширюється і в самій Європі та США. Частина правих популістів на Заході почала говорити про "захист християнської цивілізації", де основна загроза походить від мігрантів, ісламу або "знищення традиційних цінностей".
  • Колишні расові чи класові страхи тепер легко маскуються під цивілізаційні. Подібна риторика дозволяє бути всім одразу. І модерною демократією, і охоронцем "традиційних християнських цінностей". А за потреби – ще й "цивілізацією білих людей", просто про це ніхто не скаже вголос.
  • Інші держави теж підхопили цю гнучку модель. Туреччина відроджує спадщину Османської імперії, говорить про міжрелігійний діалог та паралельно розганяє опозицію.
  • Індія також цивілізаційна держава з глибокими традиціями, але водночас режим, де незручна політикам меншість піддається маргіналізації. Всі ці ролі працюють одночасно, бо цивілізаційна рамка дозволяє бути тим, ким вигідно, у кожен окремий момент часу.

України ж на цій "карті" просто немає. У концепції Гантінгтона вона нібито частина "православної цивілізації", а отже – частина тієї самої зони, де Росія претендує на "історичне право". І саме тому ця мапа настільки небезпечна, адже вона не лише спрощує реальність – вона її переписує. Вона підштовхує до думки, що українці – не самостійний народ із власним місцем у світі, а лише частина великого "православного світу", яка чомусь вирішила вирватися з-під його крила. Такий собі "рускій мір", тільки в профіль.

Цивілізаційна риторика не шукає причин непорозумінь, а ніби розкладає світ по коробках, де є свої, чужі та умовно нейтральні. Абсолютно не цікаво, як саме почався конфлікт чи хто вирішив порушити правила – головне, що сторони нібито приречені конфліктувати. Адже якщо це війна між цивілізаціями, то миру просто не передбачено від початку. Бо за цією логікою вся суть не в діях, а в ідентичностях. Достатньо того, що "вони" не "ми", а "їхня" присутність поруч – це вже виклик та загроза.

Саме тому подібна риторика та світосприйняття не є аналітикою, здатною пояснити першопричини непорозумінь між різними народами та регіонами світу. Це скоріше зброя для популістів різної політичної направленості, і ця зброя останнім часом використовується все частіше.

Теги за темою
Китай
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Путин приказал строить больше ядерных подводных лодок ради "стабильности"
TSN
2025-07-24T20:48:43Z
Зеленский пообещал "сильные вещи" после доклада Буданова
TSN
2025-07-24T20:48:29Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Иво Бобул рассекретил, как смог повысить себе пенсию и озвучил ее размер: "Стыдно"
TSN
2025-07-24T18:06:15Z
Зловещие аниматроники возвращаются в трейлере фильма "Пять ночей с Фредди 2"
GameMag
2025-07-24T18:03:43Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Орхидеи будут прекрасно цвести все лето, если правильно их поливать: все необходимое есть на каждой кухне
Знай
2025-07-24T20:51:12Z
Какие продукты заменяют сахар, менее калорийны и намного полезнее
Знай
2025-07-24T18:51:23Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 25 июля: кому не повезет в этот день
Comments UA
2025-07-24T18:12:58Z
Августовские счастливчики: три знака Зодиака, которым повезет в августе 2025 года
Фокус
2025-07-24T17:30:03Z
Это может изменить их жизнь: четыре знака Зодиака, которые вернутся в прошлое
Знай
2025-07-24T17:21:05Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Нарушает работу сердца: ученые назвали самое опасное время для еды
Знай
2025-07-24T19:51:13Z
Эти кабачки съедите раньше, чем наступит зима: проверенный рецепт, который не подведет
Telegraf
2025-07-24T19:21:39Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Новый вирус распространяется по миру: есть много случаев в Европе
Comments UA
2025-07-24T18:54:10Z
Что нужно есть, чтобы не заболеть раком мочевого пузыря
Comments UA
2025-07-24T17:42:26Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
На фронте произошел масштабный сбой Starlink: что известно
Comments UA
2025-07-24T20:42:14Z
Обвиняют ли бывших пленных в дезертирстве: разъяснение ЦПД
TSN
2025-07-24T20:21:27Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Екатерина Котенкова ответила, нужно ли оплачивать штраф за необновление данных: «Этот срок уже истек»
Знай
2025-07-24T20:18:01Z
Немецкий производитель РЛС получил заказ для Украины на 340 млн евро
Европейская правда
2025-07-24T19:27:01Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Киеве произошла трагедия с 4-летним ребенком: что известно
Comments UA
2025-07-24T18:18:36Z
Атака на Одессу: из-под завалов деблокировали тело погибшего
Корреспондент
2025-07-24T17:57:03Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Фанаты "Бешикташа" напали на тренеров "Шахтера"
Telegraf
2025-07-24T20:45:39Z
Олександрія зазнала поразки від Партизана
Football.ua
2025-07-24T19:04:06Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Наконец-то: увиденный до времени игрок Валенсии официально стал "канониром"
Корреспондент
2025-07-24T17:30:18Z
Тренер Дюбуа призвал не удивляться, что ради подпитки Дюбуа пригласил людей
Корреспондент
2025-07-24T16:45:28Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
В США рекордно снизился уровень рождаемости
Корреспондент
2025-07-24T20:12:05Z
Подтверждено $22 млрд необходимого внешнего финансирования - глава НБУ
Корреспондент
2025-07-24T19:39:47Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Starlink испытывает сбои по всему миру – что известно
Лига
2025-07-24T20:12:54Z
Американські виробники арматури підвищили ціни на $60/т
AgroNews
2025-07-24T18:09:15Z
В новом iPad Pro будет две фронтальные камеры: для чего они будут нужны
Знай
2025-07-24T17:51:19Z
Capcom представила Resident Evil 2: Dead Shot — аркадный шутер во вселенной ремейка второго хоррора
GameMag
2025-07-24T17:39:01Z
Учёные обнаружили неизвестный миф на шумерской табличке возрастом 4400 лет
Корреспондент
2025-07-24T16:33:13Z
Городники розповіли рецепт універсального добрива для перців і огірків у 2025
AgroNews
2025-07-24T16:21:59Z
Новую часть Metro могут анонсировать на Gamescom 2025: что известно сейчас
Знай
2025-07-24T15:51:55Z
Volkswagen опередила Tesla на рынке электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-07-24T18:21:00Z
Toyota обновила внедорожник Sequoia
Корреспондент
2025-07-24T18:12:36Z
Acura прекращает производство седана TLX из-за низкого спроса
Корреспондент
2025-07-24T16:21:30Z
Tesla отчиталась о падении прибыли на 16%
Корреспондент
2025-07-24T11:15:08Z
Не покупайте авто в этот период, чтобы покупка не превратилась в катастрофу
Comments UA
2025-07-24T10:15:54Z
Honda прекращает выпуск недорогого конкурента Audi A4 и BMW 3 Series: причина известна
Фокус
2025-07-24T06:45:02Z
Ford Mustang Mach-E после трех лет — 400 тыс. км пробега, 92% ресурса батареи и $8700 экономии на топливе
ITC
2025-07-23T17:24:57Z
С навигацией и запасом хода 70 км: в продажу поступает лучший электроскутер Honda
Фокус
2025-07-23T13:30:49Z
Маленький Ferrari: на аукцион выставили раритетный FIAT за $300 000
Фокус
2025-07-23T11:00:37Z