MY.UAНовини
Україна все ще може виграти війну: в Foreign Affairs назвали, що для цього потрібно
Україна все ще може виграти війну: в Foreign Affairs назвали, що для цього потрібно

Україна все ще може виграти війну: в Foreign Affairs назвали, що для цього потрібно

Україна все ще може виграти війну: в Foreign Affairs назвали, що для цього потрібно

Недостатня допомога Заходу затягнула війну, але рішучі дії зараз можуть її припинити.

Коли президент США Дональд Трамп обійняв посаду в січні 2025 року, багато хто у Вашингтоні очікував швидкого завершення війни в Україні. Під час передвиборчої кампанії Трамп хизувався, що зможе зупинити війну за 24 години. Хоча мало хто з аналітиків вірив у таку обіцянку, чимало спекулювали щодо можливих умов і термінів майбутньої угоди. Наприклад, інвестиційний банк JPMorgan Chase стверджував, що домовленість може бути досягнута вже в червні.

Проте з плином тижнів і застоєм дипломатії стає зрозуміло, що жодного такого рішення не буде. Як зазначив колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю журналу Foreign Affairs наприкінці травня, ні Росія, ні Україна "не мають особливого стимулу для припинення бойових дій". Україна відмовляється поступитися своїм суверенітетом; Росія не погодиться на щось менше, ніж українська капітуляція, зазначає Майкл Р. Карпентер, член Ради національної безпеки з питань Європи в адміністрації Байдена.

Цей висновок, однак, не означає, що все втрачено. Росія набагато слабша економічно, ніж багато аналітиків вважають, і жорсткі санкції та експортний контроль все ще можуть підірвати її військову економіку. Україна воює розумно і може переломити ситуацію на полі бою, маючи більше високотехнологічних безпілотників, систем протиповітряної оборони, ракет дальнього радіусу дії та боєприпасів.

Змінивши стратегію, Україна все ще може виграти війну в найближчій перспективі — якщо і Європа, і Сполучені Штати вирішать надати їй необхідну допомогу.

Карпентер вважає, що значною мірою передчасний оптимізм щодо врегулювання на початку цього року був зумовлений поширеним переконанням, що Україна програє і незабаром буде змушена піти на переговори з відчаю. Трамп підживлював цей наратив, стверджуючи, що у президента України Володимира Зеленського "не залишилося козирів" для гри.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс пішов ще далі, заявивши, що в України та її іноземних прихильників ніколи не було "шляху до перемоги". Посилаючись на перевагу Росії в живій силі та озброєнні, Венс стверджував, що якщо Сполучені Штати продовжать надавати безпекову допомогу, це лише відтермінує неминучу поразку України.

Цей настрій поразки підкріплюється ще однією хибною тезою: начебто рішучість Владіміра Путіна підкорити Україну неможливо стримати. Колишній аналітик ЦРУ Пітер Шредер у журналі Foreign Affairs ще у вересні описав Путіна як лідера, який "йде ва-банк" — особисто зацікавленого в тому, щоб не допустити перетворення України на європейську демократію за будь-яку ціну.

Хоч у цьому є частка правди, подібне бачення надто зручно узгоджується з російською пропагандою. Воно позбавляє суб’єктності як Україну, так і її союзників, зображаючи перемогу Києва як ілюзію Заходу — і тим самим ризикує перетворитися на пророцтво, що збувається.

Обидві ці припущення базуються на надто вузькому розумінні бойової ситуації та обмеженому уявленні про політичні можливості, які мають союзники України. Попри значні обмеження в допомозі, яку Європа та США надають уже понад три з половиною роки, Україна здобула вражаючі перемоги.

Вона відбила перший наступ Росії на Київ у березні 2022 року, маючи лише переносні протитанкові ракети і велику стійкість, що спростувало прогнози багатьох військових експертів. Пізніше того ж року Україна успішно повернула під свій контроль території в Харківській області, попри відсутність сучасної бронетехніки та авіаційного прикриття.

А кілька тижнів тому світ був здивований операцією "Павутина", під час якої за допомогою недорогих дистанційно керованих дронів Україна завдала значних втрат російській далекобійній авіації.

Насправді, те, що постійно заважало Україні вести війну, було не браком людських ресурсів чи слабкою рішучістю Києва порівняно з Путіним, а радше недостатнім постачанням передового військового потенціалу. Ще довго після того, як Росія розгорнула свої найсучасніші танки, винищувачі п'ятого покоління, системи протиповітряної оборони дальнього радіусу дії та новітні балістичні і крилаті ракети, Україна все ще чекала на постачання аналогічних засобів від своїх західних партнерів.

Коли деякі з цих систем нарешті надійшли, Україні було заборонено використовувати їх по цілях на території Росії, доки США не пом'якшили правила застосування зброї в середині 2024 року.

"Правда цілком протилежна тому, що стверджує нинішня адміністрація. Замість того, щоб продовжувати війну, надаючи Україні надмірну військову допомогу, закордонні союзники Києва затягували конфлікт, надаючи занадто мало підтримки і часто з великими затримками", — стверджує Карпентер.

Коли йдеться про каральні економічні заходи проти Росії, міжнародна реакція також виявилася недостатньо ефективною. На початку війни США та їхні союзники з G7 розробили санкції й експортні обмеження, які, як вважалося, матимуть сильний вплив, але через численні винятки вони втратили свою повну силу.

У квітні 2022 року, відразу після вторгнення Росії, Канада, Велика Британія, США та Європейський Союз виключили сім російських банків зі SWIFT — домінуючої міжнародної платіжної системи. Багато експертів раніше називали це "ядерним варіантом", який міг би завдати нищівного удару по російській економіці.

Однак виключення зі списку було настільки вибірковим — воно торкнулося лише семи банків із сотень у Росії, — що російська економіка насправді зросла у 2023 і 2024 роках. Поступове впровадження експортних обмежень також надало Росії час адаптуватися, як і численні винятки для певних видів російських банків чи операцій.

Попри ці помилки, перемога України — принаймні у вигляді збереження суверенітету та продовження курсу на вступ до НАТО і ЄС — все ще досяжна. Для цього необхідна кардинальна зміна стратегії Заходу, яка поєднує значне збільшення військової допомоги з посиленими економічними заходами для стримування російської воєнної економіки.

Ключовим елементом цієї нової стратегії є мобілізація близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, що зберігаються переважно в ЄС, для підтримки України у війні. Поки адміністрація Трампа не виявляє бажання використовувати кошти, затверджені Конгресом, для допомоги Україні.

Водночас деякі лідери ЄС вважають, що ці кошти варто зберегти для відбудови після закінчення війни, інші ж побоюються створення небезпечного прецеденту для верховенства права через конфіскацію державних коштів — навіть якщо ця держава порушує міжнародне право і вбиває цивільне населення. Якщо Європа хоче допомогти завершити війну, ці побоювання треба відкласти й діяти негайно.

Ці кошти можуть бути використані для кількох цілей. Частина їх може піти на розвиток української оборонної промисловості — зокрема, сектору дронів, який став дуже інноваційним, але потребує додаткових інвестицій для масового виробництва, розробки сенсорів та заходів протидії електронній війні. 

Інша частина може допомогти Україні закуповувати далекобійні ракети та інші системи озброєнь у Європі, сприяючи одночасно розбудові виробничих ліній, що підтримують оборону України та, після завершення війни, стримування НАТО.

Третя частина може бути спрямована на виробництво американських засобів, таких як системи протиповітряної оборони і високоточної стрільби на великі відстані, яких потребує Україна, але яких наразі бракує в Європі в достатній кількості. І, нарешті, решта може піти на розподілену генерацію енергії, захист критично важливої інфраструктури, такої як розподільчі станції і електричні підстанції, а також на гуманітарні потреби.

"Проте, щоб допомогти Україні перемогти, потрібно більше, ніж просто передати зброю. Західні уряди повинні надати пріоритет угодам про спільне виробництво, обмін інтелектуальною власністю і партнерство у сфері оборонного виробництва — особливо у виробництві ракет і боєприпасів, бронетехніки, технологій безпілотників і протидії безпілотникам, а також кібернетичних систем, систем командування і координації і систем радіоелектронної боротьби", — додає Карпентер.

Такі домовленості зменшать залежність України від іноземних ланцюгів постачання, зміцнять її внутрішній потенціал і сприятимуть довгостроковій оперативній сумісності з силами НАТО. Не менш важливо, щоб ці уряди надали Україні доступ до технологій технічного обслуговування і підтримки життєвого циклу та програмного забезпечення, щоб західні платформи могли бути адаптовані до умов поля бою, що змінюються.

За умови більш стійкої військової, технологічної та економічної підтримки Україна могла б розвинути нові переваги, такі як краща інтеграція безпілотників, наземних мін і вогню з великої відстані, щоб стримати російські сили і вивести з ладу їхні логістичні вузли.

Щоб посилити військові можливості України, Захід також повинен впливати на економічну основу війни Росії. На щастя для України, російська економіка залишається нестійкою. Хоча ВВП країни зріс за останні два роки, у ній існують значні структурні проблеми.

По-перше, Захід має націлитися на основне джерело доходів Росії — експорт енергоресурсів. Наразі Європа імпортує близько 23,5 мільярдів доларів нафти та природного газу з Росії. Якщо Європа хоче серйозно закінчити війну, вона повинна зменшити доходи Москви від енергоринку та приплив валюти.

Крім того, Росія систематично обходить обмеження на ціну на нафту, встановлені країнами G7, що значно знижує ефективність цих заходів. Західні країни мають запровадити повне ембарго або високі тарифи на російську нафту і газ.

Країни G7 мають посилити фінансову ізоляцію Росії. Кремль користується прогалинами в санкціях і може керувати російськими банками для проведення необхідних платежів. Щоб серйозно порушити торгівлю Росії, знецінити рубль і посилити економічну невизначеність, G7 слід виключити всі російські банки з системи SWIFT і накласти на них повні блокуючі санкції, які забороняють будь-які транзакції з підсанкційними організаціями. 

Західні уряди також можуть активізувати контроль за експортом високотехнологічних компонентів — напівпровідників, прецизійних машин, оптики, авіаційних деталей і промислового програмного забезпечення.

Міністерство торгівлі США має ще більше обмежити доступ Росії до товарів подвійного призначення — продукції, корисної як у цивільній, так і в військовій сфері — щоб ускладнити виробництво високотехнологічної зброї та послабити військово-промисловий комплекс Росії. Аналогічно, західні уряди можуть активніше націлюватися на російську оборонну промисловість, вводячи санкції проти компаній, що виробляють ключове оборонне обладнання, зокрема дрони, ракети та бронетехніку.

Проте важливо також визнати, що Росія більше не веде цю війну самотужки: вона отримує допомогу з боку Китаю, Північної Кореї та Ірану. Протистояння цьому союзу агресорів вимагатиме змін у стратегії Заходу. Хоча Європа та США навряд чи зможуть вплинути на Північну Корею, Іран значно ослаб після війни з Ізраїлем і має менше можливостей, особливо враховуючи, що Росія масово виробляє власні дрони.

Найбільше значення має Китай, внесок якого у російську військово-промислову базу набагато вагоміший за внесок Ірану чи Північної Кореї. Для обмеження китайської підтримки Москви потрібен єдиний трансатлантичний підхід, який підвищить ціну такої допомоги, використовуючи торгові відносини та доступ до ринків — сфери, де Європа має унікальний вплив. 

Амбіції Путіна щодо домінування в Україні навряд чи колись зменшаться, навіть якщо російські втрати сягнуть мільйона. Однак змінитися можуть умови на полі бою та військово-промислові фактори, що роблять ці амбіції реальними. Західні країни мають спільні ресурси, щоб створити ситуацію, в якій тенденції складуться на користь України і проти Росії. Коли стратегічні ризики для Кремля зростуть настільки, що він почне сумніватися у здатності Росії захищатися від інших ворогів, йому доведеться переглянути свою тактику.

Зі стратегічної точки зору, Росія вже програла цю війну. Незалежно від того, скільки додаткових територій перейде з рук в руки, українська нація для Росії втрачена назавжди. Скільки б Москва не витрачала грошей на пропаганду, "перевиховання", фільтраційні табори та катівні, вона ніколи не змусить українців визнати її владу законною. Україні зараз потрібен час, ресурси та простір, щоб довести Кремлю, що окупація не лише аморальна, а й несумісна з довгостроковими інтересами безпеки Росії.

"Перемога може не настати швидко, дешево чи просто. Однак вона залишається досяжною і, ймовірно, коштуватиме менше життів і ресурсів, ніж затягування війни у нинішньому стані. Залишається з'ясувати, чи готовий Захід — особливо Європа — виявити політичну волю, щоб забезпечити це світле майбутнє", — підсумував Карпентер.

Раніше в газеті Financial Times писали, що Путін має невгамовний апетит до війни в Україні. Навіть якщо бойові дії в Україні припиняться, переозброєння залишиться в центрі російської економіки.

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Кабачки цветут, а плодов нет. Как избежать пустоцветов
Telegraf
2025-07-03T05:03:43Z
Как пережить жару — простые способы
TSN
2025-07-03T03:51:39Z
Опасное заболевание: как уберечься от дифтерии
ZN UA
2025-06-27T22:24:41Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Завтрак, который контролирует уровень холестерина: о каких продуктах идет речь
Gazeta UA
2025-06-27T08:27:43Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Цены на клубнику: может ли подешеветь ягода
ZN UA
2025-07-03T05:03:59Z
Пенсионерам угрожают блокировать карты: как могут потерять доступ к деньгам
Знай
2025-07-03T04:36:59Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Минимальная пенсия: может ли вырасти с 1 июля
ZN UA
2025-06-27T03:43:14Z
Украинцы в этом году купили в банках почти 230 килограммов золота
Корреспондент
2025-06-26T19:51:32Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Конгрессмены США требуют от Трампа возобновить поставки оружия Украине
Апостроф
2025-07-02T22:45:04Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T05:03:05Z
Украина в поиске противодействия «шахедам»: в чем главная сложность
Новости Украины
2025-07-03T05:00:54Z
Зеленский ответил Путину о встрече
Comments UA
2025-06-19T21:00:24Z
Воевать отправят всех: в Украине жестко взялись за уклонистов – к чему готовиться
Знай
2025-06-28T02:30:53Z
Итоги 26.06: Большой обмен и трибунал для РФ
Корреспондент
2025-06-27T04:22:24Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Летний отдых с шашлыками: что стоит знать, чтобы не попасть на штраф
Новости Украины
2025-07-02T18:24:07Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Как понять свою собаку: несколько приемов для дружбы на всю жизнь
Знай
2025-07-03T04:51:16Z
Улучшают сон, память и снимают стресс: пять комнатных растений, которые следует выращивать дома
Gazeta UA
2025-07-02T21:42:06Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
4 июля — какой церковный праздник, который лучше не делать в первую половину дня
TSN
2025-07-03T05:06:50Z
Можно ли застраховать жилье от "Шахедов" и сколько это будет стоить
Знай
2025-07-03T05:06:11Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Без этого пенсию не начислят: тысячи пожилых людей столкнулись с проблемой
Хвиля
2025-06-29T17:15:44Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
В Україні знизились ціни на ріпак
AgroNews
2025-07-03T05:06:59Z
Партизаны анонсируют оккупантам Донетчины "горячее" лето
Gazeta UA
2025-07-03T05:03:30Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Киеве приспустили главный флаг Украины: какая причина
TSN
2025-06-29T06:18:48Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Звезда Лиги смеха вернулась после кровоизлияния в мозг
Корреспондент
2025-06-24T08:24:02Z
Обнаженная Кэндис Свейнпоул поделилась пикантным контентом на пляже
Gazeta UA
2025-07-03T01:15:02Z
Игра в кальмара установила новый рекорд Netflix
Корреспондент
2025-07-02T17:15:58Z
Руслана шокировала подробностями "прилета" возле своего дома: "Пошли трещины"
TSN
2025-07-01T16:21:12Z
Камалия шокировала, какие зависимости помогают ей успокаиваться: "Ужасная привычка"
TSN
2025-06-28T05:03:18Z
"Быстро растет и убивает": Камалия поделилась историей борьбы с раком груди
Апостроф
2025-06-27T15:51:58Z
ОГП: В Одессе нашли убитой 7-летнюю девочку. Задержан 31-летний сосед – видео
Лига
2025-06-19T20:18:17Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
Показали последствия российского удара по 9-этажке в Одессе
Gazeta UA
2025-07-03T04:27:48Z
Удар РФ по Одессе и последствия взрывов под Житомиром: главные новости ночи 3 июля 2025 года
TSN
2025-07-03T04:06:53Z
Удар по Киеву: разрушен подъезд, есть погибшие
Корреспондент
2025-06-23T04:18:26Z
На Закарпатье пограничник сбежал в Словакию, где попросил убежище
Корреспондент
2025-06-28T02:48:46Z
Девятая жертва российской атаки на Киев - 11-летняя девочка
Корреспондент
2025-06-23T16:55:02Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Пересечение границы на авто: как подготовиться к поездке
ZN UA
2025-07-02T22:24:31Z
Tesla рассказала, что влияет на деградацию батарей в электромобилях
Корреспондент
2025-07-02T20:06:14Z
Продажи Jaguar в Европе упали на 97%
Корреспондент
2025-07-02T19:15:54Z
Может вызвать пожар в салоне: 3 вещи, которые категорически нельзя оставлять в машине в жару
Фокус
2025-07-02T17:51:15Z
Bentley обновила логотип
Корреспондент
2025-07-02T16:42:38Z
Преодолевают сотни тысяч километров без проблем: обозреватели назвали 5 самых надежных авто
Фокус
2025-07-02T10:27:57Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Литиевая батарея будет служить рекордно долго: что придумали ученые
Фокус
2025-06-19T08:42:36Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Sega: Консоли испытывают прессинг со стороны ПК и мобильных устройств — их будущее вызывает беспокойство
GameMag
2025-07-03T05:04:17Z
Магнитная буря 3 июля будет сильной: как себя уберечь
TSN
2025-07-03T04:36:33Z
Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на огірки
AgroNews
2025-07-03T04:00:23Z
"Игра в кальмара" – не вымысел? Темная правда, которая пугала еще до выхода культового сериала
Знай
2025-07-03T02:51:22Z
Уран меняет игру: что принесет транзит планеты революций в 2025-2033 годах
TSN
2025-07-02T23:51:18Z
В семье не стало собаки полгода назад: то, что делает теперь кошка, растрогало сеть
Фокус
2025-07-02T23:42:20Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Турки высказались о будущем Тайсона Фьюри, сделав смелое заявление
Корреспондент
2025-07-03T04:24:23Z
Свитолина победила россиянку и вышла в третий круг Уимблдона
Gazeta UA
2025-07-03T02:18:41Z
Ломаченко отреагировал на прекращение украинского гражданства митрополита Онуфрия
Gazeta UA
2025-07-03T01:45:17Z
Фьюри высказался об Усике и Дюбуа перед их реваншем
Корреспондент
2025-07-02T20:00:21Z
Украинский форвард вернулся в Сандерленд после аренды
Корреспондент
2025-07-02T19:24:22Z