/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F103a202b50c28755051b28e24a2ea94d.jpg)
Чи можна купатися в озері Синевир
В озері Синевир кришталево чиста вода, але купатися у водоймі – заборонено. Чому не можна купатися в озері Синевир – розповідає 24 Канал.
В озері Синевир заборонено купатися
Існує відразу кілька причин, чому людям заборонено купатися в озері Синевир.
По-перше, озеро Синевир розташовується на території Національного природного парку "Синевир". Це охоронна зона, яка має заповідний статус, а тому відповідно до правил парку, купання, риболовля, миття посуду, використання хімії у воді заборонені.
Схожі правила стосуються інших озер Карпат, де купатися також заборонено.
По-друге – Синевир включено до списку Рамсарської конвенції як водно-болотне угіддя міжнародного значення. Озеро має надзвичайну екологічну цінність. Будь-яке втручання у його природні процеси може мати негативні наслідки для біорізноманіття.
Оглядовий майданчик на березі озера Синевир / Фото Вікіпедія
Третя причина, чому в озері не можна купатися, стосується безпеки людей. Купання в озері Синевир небезпечне, оскільки температура води навіть у розпал літа не перевищує 13 градусів. Також озеро досить глибоке – близько 22 метрів.
Через крижану воду існує ризик переохолодження, судом та утоплення. Також у воді можуть утворюватись підводні вири.
Четверта причина полягає у тому, що Синевир – це унікальне озеро, а тому місія людей зберегти його первозданність. Втручання людини може порушити екосистему озера.
У Синевирі водяться форель, раки, інші чутливі до забруднення види. Креми для тіла, миючі засоби або просто контакт людини з водою можуть порушити екологічну рівновагу.
За порушення заборони на купання в озері Синевир порушникам загрожує штраф від 510 до 1 700 гривень.