/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8878cf57ccd09cbe640e590d73ff1dc9.jpg)
Делегація Міноборони обговорила з німецькими колегами цифровізацію армії
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Міноборони за підсумками візиту до Берліна делегації на чолі із заступницею міністра оборони з питань цифровізації Катериною Черногоренко.
"Українська делегація зустрілася із представниками Міністерства оборони Німеччини, яка є стратегічним партнером України у сфері цифровізації, та НАТО. Було презентовано цифрові рішення, які вже працюють під час війни", - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, Черногоренко провела двосторонню зустріч із генерал-лейтенантом Міхаелем Веттером, генеральним директором з питань кібербезпеки та інформаційних технологій і - за сумісництвом - головним інформаційним директором Міністерства оборони Німеччини у Берліні. А також із Крістіаном Фройдінгом, керівником спеціального штабу з питань України.
Сторони обговорили стратегічне партнерство та поглиблення практичної взаємодії. Зокрема, українська сторона представила повний цикл цифровізації оборонного сектора: від набору до війська і повсякденного забезпечення служби до технологій на полі бою.
Ключові теми зустрічей: застосунок для військовозобов’язаних "Резерв+", що автоматизує облік та оптимізує рекрутинг; застосунок "Армія+", який спрощує проходження служби для військовослужбовців, прибираючи бюрократію та надаючи можливості для розвитку; радіоелектронна боротьба - підходи та рішення, що застосовуються в електромагнітному спектрі на передовій, презентовані представником Головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Збройних сил Павлом Хазаном; кібербезпека - досвід захисту цифрової інфраструктури від тисячі атак щомісяця, архітектура безпеки оборонних систем, представлені фахівцями Центру реагування на кіберінциденти; штучний інтелект та цифрові бойові системи - приклади використання ШІ під час дронових операцій, продемонстровані 412-м полком ОП БпС Nemesis.
Як наголосила під час зустрічі Черногоренко, технології стануть основою майбутнього стійкого миру.
"Україна вже створює ці рішення і має чим поділитися зі своїми союзниками. Сьогодні ми - єдина країна в Європі, де цифрові рішення впливають на перебіг бойових дій у реальному часі", - відзначила вона.
На завершення відбулися робочі зустрічі з департаментами Міністерства оборони Німеччини. Сторони визначили напрями подальшої співпраці та погодили спільний план дій.
Зокрема, партнери з Федерального міністерства оборони Німеччини продовжать підтримку впровадження таких цифрових інструментів для Сил оборони , як застосунки "Армія+", "Резерв+", а також бойова система DELTA та інші проєкти з цифровізації сектору оборони.
Як повідомляв Укрінформ, після обіцянки канцлера ФРН Фрідріха Мерца допомогти Києву з далекобійною зброєю підписаний перший контрактіз виробництва в Україні безпілотних апаратів далекого радіусу дії.
Фото: mod.gov.ua