/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F5848210983182423d2de05c7fb8ceb32.jpg)
Дуда підписав закон про встановлення 11 липня Днем пам’яті «жертв Волині»
Про це повідомляє канцелярія президента РП, передає Укрінформ.
Зазначається, що Дуда сьогодні підписав закон від 4 червня про встановлення 11 липня «Національним днем пам’яті про поляків – жертв геноциду, здійсненого ОУН і УПА на східних землях Другої Речі Посполитої (нинішньої території Західної України – ред.)».
Як повідомляв Укрінформ, МЗС України розцінило рішення Сейму Польщіщодо встановлення 11 липня Дня пам’яті жертв «геноциду, вчиненого ОУН і УПА» як таке, що йде врозріз із духом добросусідських відносин. У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що Україна послідовно виступає за наукове, неупереджене вивчення складних сторінок спільної історії. Також було наголошено, що шлях до справжнього примирення лежить через діалог, взаємну повагу і спільну роботу істориків, а не через політичні односторонні оцінки.
Кароль Навроцький, реагуючи на привітання Володимира Зеленського з нагоди його обрання новим президентом Польщі, зазначив, що подальша співпраця двох країн потребує не лише хорошого діалогу, а й розв'язання історичних питань.
В липні 2016 року Cейм Польщі ухвалив резолюцію про встановлення 11 липня Національного дня пам’яті жертв «геноциду, здійсненого українськими націоналістами» проти громадян Другої Речі Посполитої.
Фото: ОП