Figma розкрила фінансові показники перед IPO — компанія повернулась до прибутку і може залучити $1,5 млрд
Figma, дизайн-платформа, що розробляється однойменною компанією, подала документи для первинного публічного розміщення акцій (IPO) на біржі. Компанія торгуватиметься під тікером FIG і планує подвоїти інвестиції у штучний інтелект.
У 2022 році платформу майже придбав Adobe, розробник Photoshop, за $20 млрд, однак угоду скасували у 2023-му через тиск регуляторів у Великій Британії та Європейському Союзі.
Після цього генеральний директор Figma Ділан Філд натякнув на плани виходу на біржу: «Стартапи з венчурним капіталом зазвичай мають два шляхи: продаж або IPO. Ми ретельно дослідили перший варіант».
У квітні 2025 року компанія конфіденційно подала заявку на IPO, а тепер оприлюднила фінансову звітність.
Основні фінансові показники
За підсумками 2024 року, виторг Figma склав $749 млн — на 48% більше, ніж роком раніше. У першому кварталі 2025 року ріст тривав — +46% у річному вимірі. За останні 12 місяців виторг сягнув $821 млн, а валова маржа — 91%.
Аналітики Renaissance Capital прогнозують, що в межах IPO Figma може залучити до $1,5 млрд. Якщо ці очікування справдяться, це буде одне з найбільших технологічних IPO року — нарівні з CoreWeave.
У регуляторній заяві компанія акцентує на розвитку ШІ-напрямку: Figma вже інтегрує штучний інтелект у свої продукти, зокрема для автоматизації програмування та дизайну, і обіцяє надалі «подвоїти інвестиції» в цей сегмент.
«Витрати на ШІ можуть певний час впливати на ефективність, але саме ШІ визначатиме майбутнє дизайн-процесів», — зазначається в документах.
2023 рік компанія завершила зі збитками у $732 млн, однак пояснила це разовими витратами на компенсаційні виплати працівникам (зокрема, емісією 10,5 млн опціонів на акції). Втім, уже в четвертому кварталі 2024 року та на початку 2025-го Figma знову вийшла на прибуток.
Згідно з документами, у компанії майже відсутній борг, хоча вона має відкриту кредитну лінію. Інформація про можливу кількість акцій, їхню ціну та продаж з боку інвесторів поки не розкривається.
Цікаво, що співзасновник Figma Евен Воллес, який залишив компанію у 2021 році, офіційно передав усі права голосу по своїх акціях Ділану Філду. У результаті Філд наразі контролює близько 75% голосів у компанії.
Також документація компанії свідчить, що рада директорів схвалила придбання біткойн-ETF від Bitwise на суму $55 млн — йдеться про фонд Bitwise Bitcoin ETF (BITB). Станом на 31 березня 2025 року, Figma володіє приблизно на $69,5 млн в одиницях BITB, згідно з поданою звітністю.
Крім того, 8 травня рада схвалила додаткову купівлю біткоїна на $30 млн за спотовою ціною. Грошові кошти для цієї угоди наразі зберігаються в стейблкоїні USDC до визначення дати купівлі.
У документі зазначено: «Компанія має намір повторно інвестувати свої резерви в стейблкоїнах у біткоїн у майбутньому».
Цього року Figma розширила свою бібліотеку інструментів, запустивши нові ШІ-інструменти для створення сайтів, макетів і векторної графіки. Компанія також дозволила ШІ-моделям отримувати доступ до своїх дизайн-серверів для підвищення ефективності кодування.