MY.UAНовини
Коридори життя. ЗСУ облаштовують антидронові тунелі: як це працює
Коридори життя. ЗСУ облаштовують антидронові тунелі: як це працює

Коридори життя. ЗСУ облаштовують антидронові тунелі: як це працює

«Дрони часто до нас залітають, уже і в Ямполі бачили, а це 25 км від кордону. У селах, що ближче до кордону, типова картина: люди на городах пораються, над ними летить російський FPV, вони піднімуть голову, глянуть на той дрон і продовжують сапати картоплю». 

Українцям з тилових регіонів ця розповідь журналіста з Сумщини, керівника інформагенції «Ямпіль. Інфо» Олександра Соломка може видатися сюрреалістичною. Зауважте, йдеться не про села в районі Юнаківки, на межі з Курщиною, де ЗСУ спинили ворожий прорив і де нині тривають бої, – Соломко говорить про північ Сумської області, де бойових дій немає, але ворожі дрони є, і вони полюють за людьми. 

«Багато випадків, коли б’ють по хатах, напевно, вважаючи, що там наші військові», – розповідає чоловік «Главкому». 

Ворожі БпЛА є реальною небезпекою для прикордоння. За останні кілька місяців у прифронтових регіонах, зокрема, у районах Сумщини, що межують з Курською областю РФ, військові проклали сотні кілометрів протидронових коридорів на логістичних шляхах. Проте сітки для захисту від FPV чомусь досі не стали трендом у наближених до фронту громадах: на Глухівщині та Ямпільщині не побачиш жодної антидронової сітки над цивільними об’єктами Чому? 

Кого і що можуть захистити такі тунелі та чи є вони панацеєю від російських дронів?

Коридори, що не закінчуються стінкою

Сітки, або як їх називають мовою військових, захисні екрани, з’явилися в ЗСУ точково ще наприкінці 2022 року, ними на Бахмутському напрямку прикривали дефіцитні на той час артилерійські установки, надані партнерами з НАТО. У медіа можна відшукати фото російського «Ланцета», який при спробі атакувати британсько-американську гаубицю М777 заплутався у захисному покритті, розтягнутому над гарматою, і розколовся навпіл. Це була звичайна капронова сітка з уплетеним у неї сталевим дротом. 

Захисна антидронова сітка
фото: antidronsitka.com.ua

Проте такий спосіб захисту використовували точково, а ідея масштабувати його до кількакілометрових тунелів над логістичними шляхами належить росіянам.

Перші коридори із сіток росіяни почали встановлювати у грудні 2024 року. Невдовзі пропагандистські Telegram-канали виклали відео, де видно, як окупанти натягують сітки обабіч розбитої важкою технікою ґрунтової дороги. То шлях від раніше захопленого росіянами Бахмута до Часового Яру – якихось десять кілометрів, але яких важливих. 

Це були перші відео встановлення антидронових тунелів. Хтось ще пам’ятає, як насміхалися над цим винаходом росіян користувачі наших соцмереж? 

Тоді вже було очевидним, що звичні засоби радіоелектронної боротьби не дають надійного захисту від безпілотників, які працюють на різних частотах. А смішна, як на перший погляд, банальна сітка, навіть звичайна рибальська, перехоплює дрон, що підлітає, аби атакувати техніку, і він заплутується, мов риба. Сітки значно ускладнюють або взагалі унеможливлюють точне влучання по цілі, особливо звіддалік, коли керувати безпілотником стає складніше.

Ворожий дрон, що заплутався в сітях
фото надано Командуванням Сил підтримки ЗСУ

Донедавна за мірками військової науки вважалося, що 10 км від лінії боєзіткнення – це вже зона тилу. Однак сьогодні БпЛА можуть залітати углиб нашої території на 15-20 км, вони стали одною з головних небезпек для фронтової логістики.

Саме ворожі FPV на оптоволокні, тьма дронів, які атакували дороги забезпечення нашого угруповання на Курщині і врешті перерізали їх, стали тим чинником, що сприяв витісненню ЗСУ з цього плацдарму. Військові вважають: якби ми натягнули сітки над дорогами раніше, ситуація на Курщині могла б розвиватися по-іншому.

У Силах оборони перший антидроновий коридор з’явився на початку березня в прикордонні Сумщини, у тих районах, куди відійшли наші війська з курського плацдарму і де росіяни намагаються вести наступ. Дотепер тут створено розгалужену мережу захисних коридорів, що помічають і військові, і цивільні.

Від середини весни цей досвід масштабують на головні логістичні шляхи по всьому фронту. Солдати, з якими поспілкувався «Главком», бачили антидронові тунелі і в районі Юнаківки на Сумщині, і в Костянтинівці, і на Покровському напрямку на Донеччині.

На запитання про найдовший сітковий коридор начальник відділу комунікацій командування Сил підтримки ЗСУ Максим Кравчук каже, що точні дані не розголошуються з міркувань безпеки, але зазначає, що окремі маршрути мають протяжність у декілька кілометрів.

Окремі маршрути нових антидронових коридорів розтягнулися на декілька кілометрів
фото надано Командуванням Сил підтримки ЗСУ

«Сьогодні ця практика охоплює майже всю лінію фронту – від півночі до півдня. Інженерними військами заплановано встановлення тисяч кілометрів коридорів із захисними екранами по всій території зони бойових дій, – запевняє Кравчук. – Загальна мета – захистити сотні ключових логістичних маршрутів».

Щоб цивільній людині осягнути «щільність» війни дронів, варто подивитися відео 63-ї бригади, на якому весь Серебрянський ліс, крони дерев обплетені павутиною ниток – кабелів оптоволоконних дронів.

Захист, але не панацея

Сітка не гарантує 100-відсотковий захист, проте суттєво ускладнює роботу ворожим дронарям – на одну ціль їм доводиться витрачати більше дронів, ефективність таких повітряних атак суттєво падає, пояснює Максим Кравчук.

За його словами, «сітки встановлюються дуже оперативно. Процес іноді потребує додаткового часу на розвідку та розмінування маршруту. Загалом, інженерні підрозділи працюють мобільно та швидко».

«Плетені» тунелі, звісно, не можна розглядати як панацею, але певний захист вони забезпечують, говорять військові, котрі працюють неподалік «нуля». Так, сітки й опори може легко пошкодити атакуючий безпілотник, артилерійський чи мінометний снаряд, вибухова хвиля, але все-таки це є який-не-який, а захист від дронів.

«Сітки реально рятують важку техніку – танки, БТРи – від влучання кумулєй (дрон-камікадзе з кумулятивним зарядом – «Главком»). Фокусна відстань у кумуля змінюється, він вибухає раніше, відповідно, кумулятивний струмінь не досягає своєї цілі так, як треба. Але якщо вибухне над пікапом чи неброньованим легковиком, то її добряче пошкодить», – розтлумачує Ростислав, дронар одного із підрозділів, котрий воює на Покровському напрямку.

Знищений українським дроном російський танк, що зовсім не мав захисту
фото: mil.in.ua

На питання, чи бачив боєць «у природі» протидронові коридори, Ростислав відповідає, що не тільки бачив, а й «обльотував», тобто брав участь у випробуванні сіток. 

Чи можна fpv-вішкою залетіти під сітку? «Можна залетіти на початку чи в кінці тунелю, але це складно, бо засоби РЕБ не дозволяють цього робити», – каже Ростислав. Ще один спосіб – подвійна атака дронів: перши дрон пробиває сітку, другий влітає у пророблений ним отвір, утім, це значно збільшує час і вартість атаки, адже витрачаються два дрони.

На думку Ростислава, багато хто «неправильно сприймає ці коридори – як постійну протидію, тобто якщо ти один раз натягнув сітку, то цей шлях уже захищено; але ні, сітки доводиться постійно поновлювати». Така собі, свого роду сізіфова праця, що потребує додаткового ресурсу інженерних підрозділів. 

Часто цю роботу доводиться виконувати на ділянках, що перебувають під постійним вогневим впливом -– артилерійським, мінометним, підкреслює речник командування Сил підтримки. Він запевняє, що конструкції довели свою ефективність, і це підтверджується статистикою зменшення влучань по техніці на захищених ділянках. «Навіть якщо дрон намагається підловити автомобіль, його точність і ефективність знижується в рази, що суттєво знижує загрозу для особового складу та техніки і підвищує шанс вижити», – підкреслює Максим Кравчук.

Дронарі полку безпілотних систем «Ахіллес». Щоб залетіти під антидронову сітку, треба не тільки бути вправним пілотом
асоціативне фото з сайту полку «Ахіллес»

«Як на мене, сітки – це хороша задумка. Ми їздимо трасою з Дніпропетровщини на Донбас, і на цій дорозі сіток ще нема, а якби були, то було б все ж таки спокійніше навіть суто психологічно і на трасі, і вздовж інших доріг у «сіряку» (у сірій зоні – «Главком»), де страшнувато їздити, але щоразу їхати треба», – ділиться думками Денис, солдат із 152-ї бригади.

Бізнес «у сіточку»

У Силах підтримки ЗСУ кажуть, що сітки для антидронових коридорів закуповують за бюджетною підпрограмою відповідно до номенклатури інженерних військ, і це гарантує наявність стандартизованих і перевірених матеріалів. Використовують різні типи міцних сіток та інших матеріалів.

Різноманітні сітки стали дуже запитуваним матеріалом на ринку, адже їх централізовано закуповують не тільки Сили підтримки, а й волонтери та окремі підрозділи на рівні взводів – для того, щоб прикрити техніку, вхід у бліндажі та інші локації свого життєвого простору. Отже, сіток треба багато, багато, дуже багато...

Найпростіший і найдешевший варіант – рибальські сіті, на фронті згодяться і відпрацьовані. Деякі волонтерські організації збирають старі сітки тоннами у морських країнах, таке добро іноземні друзі зазвичай віддають безкоштовно. 

Рибальські сітки в промислових масштабах безкоштовно передає ЗСУ, зокрема, Голландія
фото: Артем Деркачов/Frontliner

«Ми намагаємося прикривати сітками бліндажі, зокрема, вхід – або металевими, або рибальськими. Вони не дають FPV залетіти прямо всередину, але проблема в тому, що росіяни запускають не один, а кілька FPV, і якщо перші пару штук ця сітка зупинить, то інші вже ні, бо від сітки на той момент вже нічого не залишиться», – розповідає Денис із 152-ї бригади.

Схоже, «сітковий бізнес» став доволі вигідною справою: одним кліком ви знайдете низку компаній, які виготовляють і продають такий товар з конкретною, дронозахисною метою, – ткані, зі сталевих канатів, дротів, плетених шнурів, сендвіч-сітки і безвузлові...

Та коли ви побачите ціни, то зрозумієте, чому громади, розташовані на уразливих до атак FPV територіях, і тамтешні малі підприємці не поспішають встановлювати таке прикриття від повітряних зайд. Найпростіша коштує 143 грн за кв. м, метало-синтетична – близько 400 грн, сендвіч-сітка (поєднання канатної і шестигранної) – до 730 грн за кв. м. Отже, щоб встановити укриття навіть над найменшим придорожним кафе на Донбасі, де часто спиняються на каву військові, власнику закладу треба щонайменше з пів сотні метрів сітки. Дорого.

Антидронові тунелі, а не скляні автобусні зупинки

На питання, чи варто громадам, розташованим на загрожених територіях, облаштовувати антидронові коридори, у Силах підтримки відповідають, що варто, але радять «такі ініціативи координувати з військовими для максимальної ефективності».

Сумщина: ведуться бойові дії. Військові встановлюють антидроновий захист, цивільні – ні
фото: Сумська ОВА

Проте громади та місцеві підприємці, принаймні дрібний бізнес, не поспішають вкладатися в сітки. Троє військових, з якими спілкувався «Главком», сказали, що не бачили жодного захищеного сітками цивільного об’єкта, що працює в прифронтовій зоні на Донбасі.

«Це клопітно і це дорого, адже треба прикрити досить великі площі, і коштів на це у громад, а тим більше у місцевих підприємців немає», – розмірковує Олександр Соломко, аналізуючи ситуацію в Ямпільському та Глухівському районах Сумської області.

А Микола Торяник, голова Хотінської громади, кілька сіл якої окуповані росіянами, має свою відповідь. Він каже, що «дрони тут літають, як мухи», але для того, щоб наважитися на якісь дії, «треба, щоб хтось «згори» дав команду, взяв на себе відповідальність»: «Чи робити ті сітки, коли робити, кому і за який кошт, – це має вирішити військово-цивільна адміністрація, а не керівники громад».

Олена Зварич, для «Главкома»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Симптоми, які не можна ігнорувати в спеку
24tv
2025-07-03T08:27:37Z
Як допомогти помідорам швидше почервоніти: що треба зробити городникам просто зараз
TSN
2025-07-03T08:18:57Z
Як уберегти собак і котів від теплового удару: поради ветеринарів
Фокус
2025-07-03T08:06:20Z
Яка будова чоловічого тіла найбільше подобається жінкам
24tv
2025-07-03T07:51:33Z
Як морозиво може викликати нічні жахи: науковці вразили дослідженням
TSN
2025-07-03T06:51:38Z
ВООЗ визначила ще одну глобальну проблему, яка загрожує здоровʼю людей
24tv
2025-07-03T04:27:00Z
Отруйна рослина захоплює Україну: медики попередили про наслідки
Хвиля
2025-07-03T03:27:24Z
Найкорисніша ягода для кишечника: кому і скільки її можна їсти
GlavRed
2025-07-02T19:27:42Z
Зеленський підписав євроінтеграційний закон щодо простежуваності водних біоресурсів
УкраинФорм
2025-07-03T08:30:47Z
В банках спад, а в обмінниках ріст: як змінилися валюти в ціні
24tv
2025-07-03T08:27:46Z
Одна з найбільших критичних цілей, – ЦПД про удар по "Енергії" у Липецькій області
24tv
2025-07-03T08:21:49Z
На Київщині керівника підприємства судитимуть за ухилення від сплати ₴21 млн податків
Украина Криминальная
2025-07-03T08:18:55Z
Частка недобросовісних постачальників ДОТ не перевищує 1%
УкраинФорм
2025-07-03T08:06:49Z
Російська імперія газу падає: Газпром втрачає мільярди
24tv
2025-07-03T08:06:02Z
Нафта дешевшає через невизначеність щодо тарифів США
УкраинФорм
2025-07-03T08:03:43Z
Державне агентство з управління резервами офіційно розпочинає свою діяльність
УкраинФорм
2025-07-03T08:00:47Z
Україна розпочала жнива пшениці з помірною врожайністю та потенціалом для зростання цін
Agravery
2025-07-03T07:51:46Z
Грузія спробувала виправдатись за заступника глави МЗС, який висловив солідарність з Іраном
Европейская правда
2025-07-03T08:39:23Z
Усі російські особи, які підтримують війну проти України, залишаються під санкціями США, — РНБО
Комсомольская правда
2025-07-03T08:31:34Z
The Economist: У Києві стверджують, що США призупинити постачання усієї допомоги, але у Вашингтоні заперечують
ZN UA
2025-07-03T08:28:04Z
Не лише Україні: Пентагон тимчасово зупинив військову допомогу одразу кільком партнерам
24tv
2025-07-03T08:27:58Z
США закриває іноземну допомогу за програмою USAID
Взгляд
2025-07-03T08:27:11Z
Президент Чехії не гарантує збереження військової допомоги Україні після виборів
Европейская правда
2025-07-03T08:24:46Z
«Татко Трамп» продовжує кидати Європу і Україну
GlavRed
2025-07-03T08:15:16Z
Трамп скасував санкції проти Сирії та викреслив із «чорного списку» російські компанії
360ua.news
2025-07-03T08:12:55Z
Політолог назвав 2 варіанти, чому США могли призупинити допомогу Україні
24tv
2025-07-03T08:12:11Z
Постільна білизна буде гладенькою і без праски: засіб з кухні на 2 хвилини
24tv
2025-07-03T08:30:28Z
На Вишгородщині планується запровадити туристичний збір: хто й скільки платитиме
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T08:15:35Z
Смакує так само як свіжа: як закрити кукурудзу на цілий рік
24tv
2025-07-03T07:51:59Z
Сезон без відпочивальників: російська окупація спустошила ще один популярний курорт С
Telegraf
2025-07-03T07:39:28Z
Буде дискомфорт, а не спокій: стюардеса назвала напій, який категорично не замовляти в літаку
24tv
2025-07-03T07:30:03Z
Не завжди погано: 5 знаків зодіаку, які завжди ставлять себе на перше місце
GlavRed
2025-07-03T07:27:18Z
Дехто перевіряв страви на вміст отрути: Клопотенко зізнався, що готує для світових лідерів
24tv
2025-07-03T07:21:44Z
Найкращі тканини для літа: що не парить у спеку
24tv
2025-07-03T07:06:48Z
Народжені в ці дати з роками розквітають, стають значно гарнішими та щасливішими
TSN
2025-07-03T07:06:14Z
Більшість німців хочуть суворіших законів для захисту молоді від алкоголю
Европейская правда
2025-07-03T08:39:59Z
Чехія передасть Україні мобільну станцію для цифровізації культурної спадщини
УкраинФорм
2025-07-03T08:39:36Z
На «Сі Бриз 2025» українські кораблі відпрацюють протимінні дії - Плетенчук
УкраинФорм
2025-07-03T08:36:50Z
Війна дронів. Стало відомо, які сітки закуповують ЗСУ для захисних коридорів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T08:33:51Z
Микола Чернотицький: У мене для вас погана новина — телебачення є, і воно впливове
Детектор М
2025-07-03T08:31:31Z
Французькі розробники представили новітню крилату ракету FC/ASW
InternetUA
2025-07-03T08:31:24Z
Понад тисячу звернень щодо порушення мовного закону надійшло до омбудсмана у першому півріччі 2025 року
Детектор М
2025-07-03T08:31:11Z
Ключові функції «е-балів» переходять під управління Мінцифри та Міноборони — проєкт масштабують
AIN
2025-07-03T08:30:45Z
Міністерка юстиції Стефанішина живе в незадекларованій квартирі: журналіста, який це зняв, доправили до поліції
ZN UA
2025-07-03T08:28:24Z
Війська РФ за добу понад 80 разів били по Сумщині
УкраинФорм
2025-07-03T08:33:35Z
Після атаки дронів у Полтаві змінили рух транспорту
24tv
2025-07-03T08:27:35Z
Липецьку область РФ атакували БпЛА: внаслідок обстрілу постраждав підсанкційний завод "Енергія"
Фокус
2025-07-03T08:24:02Z
Загальна мобілізація: чи можуть призвати особу з III групою інвалідності
ZN UA
2025-07-03T08:03:59Z
Росіяни вдарили дронами по Конотопу, знищений об’єкт інфраструктури
УкраинФорм
2025-07-03T08:03:52Z
Це найстаріший міст Києва: як він виглядає сьогодні та де його знайти
Telegraf
2025-07-03T08:03:25Z
Обмеження руху в Полтавській області: жителям зробили важливе оголошення
Политека
2025-07-03T08:00:31Z
На Сумщині активність малих піхотних груп ворога знизилася - Демченко
УкраинФорм
2025-07-03T07:42:42Z
Росія знімає ППО з Донеччини, щоб рятувати Крим — партизани
ZN UA
2025-07-03T07:42:29Z
Ніжна й справжня: Lama показала літній фотосет, знятий чоловіком під час відпочинку на морі
Вива
2025-07-03T08:39:25Z
Катерина Осадча відреагувала на закиди, що забрала Юрія Горбунова з родини
Комсомольская правда
2025-07-03T08:36:38Z
Померла заслужена артистки України Тетяна Шеліга, яка останні два місяці перебувала в тяжкому стані
TSN
2025-07-03T08:33:37Z
Померла зірка серіалів "Коли я був дитиною" та "За двома зайцями"
GlavRed
2025-07-03T08:27:39Z
У польському Рибніку з’явилася «Українська книжкова поличка»
УкраинФорм
2025-07-03T08:21:50Z
20-річна донька Олі Полякової виходить заміж і показала, як коханий-іноземець освідчився їй
TSN
2025-07-03T08:12:50Z
5 речей, які варто додати в базовий гардероб на літо: вони стильні та красиві
24tv
2025-07-03T08:12:47Z
Комедійна прем’єра літа: у липні в кіно вийде стрічка «Стюардеса Наташа рятує Мону Лізу»
Вива
2025-07-03T08:09:36Z
Померла відома українська акторка з серіалу "Коли ми вдома"
24tv
2025-07-03T08:06:31Z
Вибухи поблизу Житомира: частині абонентів відновили електропостачання
УкраинФорм
2025-07-03T08:39:27Z
Продавали пальне та посвідчення УБД: на Одещині викрили командування батальйону на корупції
24tv
2025-07-03T08:34:43Z
На Криті – масова евакуація туристів через неконтрольовану лісову пожежу
Европейская правда
2025-07-03T08:33:56Z
Декілька пасажирських літаків не могли сісти у Вільнюсі через польоти ВПС
Европейская правда
2025-07-03T08:31:51Z
Майже ₴7,5 млн збитків на облаштуванні дитячих майданчиків: у Дніпрі судитимуть сімох учасників ОЗГ
Украина Криминальная
2025-07-03T08:27:45Z
Росіяни тероризували Полтаву дронами зранку: моторошні фото наслідків атаки
24tv
2025-07-03T08:27:36Z
"Я не поїду, поки ця жінка не вийде": у Сумах водій маршрутки висадив дружину загиблого воїна
24tv
2025-07-03T08:27:36Z
Загарбники атакували з дрона чоловіка у Херсоні
УкраинФорм
2025-07-03T08:21:59Z
Удар по Полтаві: з’явились фото наслідків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T08:15:52Z
Неякісна збірка і несправності: яких моделей слід уникати, шукаючи вживане авто
Фокус
2025-07-03T08:27:16Z
З електричними гальмами: суперкар Ferrari Amalfi показали офіційно
AutoGeek
2025-07-03T08:21:47Z
480 к.с. та повний привід: Porsche представила оновлений 911 Carrera 4S
AutoCentre
2025-07-03T08:13:16Z
Новий Duster стане зовсім іншим, але збереже повний привід
ЗаРулем
2025-07-03T07:45:46Z
Звук і музика швидкості: як створювався культовий саундтрек до фільму "F1: ФІЛЬМ"
24tv
2025-07-03T07:39:29Z
Дебютував 850-сильний американський гіперкар із генами Porsche
AutoCentre
2025-07-03T07:15:43Z
Названо ТОП-10 найпопулярніших авто Європи: цікавий рейтинг
ЗаРулем
2025-07-03T06:27:07Z
Mitsubishi показала практичний кросовер на базі Renault
AutoCentre
2025-07-03T06:15:55Z
Фармацевт звинувачується у шахрайстві з держкоштів для фінансування колекції розкішних авто на мільйони
Топ Жир
2025-07-03T01:18:53Z
Фінтех-джунглі: виживання на межі хаосу у високоризиковому середовищі
Корреспондент
2025-07-03T08:36:43Z
Microsoft звільнила 9 000 працівників — майже 50% у студіях Xbox
ITC
2025-07-03T08:34:12Z
Вийшов складаний Honor Magic V5 за $1250 — смартфон став тоншим, а батарея більшою
ITC
2025-07-03T08:16:14Z
OpenAI зупинила роботу на цілий тиждень через гігантську проблему
24tv
2025-07-03T08:06:33Z
Чому варто вже зараз оновитися до Windows 11
InternetUA
2025-07-03T08:04:44Z
Розробник Amazon вже рік працює по 30 хвилин на день — через «дискримінацію» від колег з Індії
ITC
2025-07-03T08:00:41Z
На Марсі виявлено блискавки в несподіваному місці: марсоходи NASA перебувають під загрозою
Фокус
2025-07-03T07:51:52Z
Зрозуміє навіть двієчник: учені розробили безвідмовний метод навчання математики
Фокус
2025-07-03T07:42:57Z
Більшість кішок у світі сплять на лівому боці: вибір пози виявився життєво важливим для тварин
Фокус
2025-07-03T07:42:38Z
Комо домовився про перехід із вінгером АЗ
Football.ua
2025-07-03T08:36:46Z
Діогу Жота загинув в автокатастрофі
Football.ua
2025-07-03T08:36:39Z
Гравці Національної хокейної ліги виступатимуть на Олімпіаді-2026
УкраинФорм
2025-07-03T08:21:23Z
Ф’юрі викликав Усика на третій бій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T08:15:45Z
Сотні людей бігали в костюмах тиранозаврів: у США відбувся "Чемпіонат світу з бігу T-Rex"
24tv
2025-07-03T08:06:47Z
Усик показав несподіваного гостя у своєму тренувальному таборі
24tv
2025-07-03T08:06:33Z
Атлетіко готовий купити Ромеро
Football.ua
2025-07-03T08:06:11Z
Еліна Світоліна прокоментувала перемогу у другому колі Вімблдона
УкраинФорм
2025-07-03T08:00:31Z
Рому зацікавив плеймейкер Лілля
Football.ua
2025-07-03T07:58:55Z