/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2Fb33c4cb272f3efa71e56d08d5fcbfddf.jpg)
На Європейському органічному конгресі представили кілька сценаріїв розвитку галузі
На Європейському органічному конгресі представили кілька сценаріїв розвитку галузі
Цього року Європейський органічний конгрес відбувся у Варшаві в межах головування Польщі в Раді ЄС. Це перша зустріч органічної спільноти після оприлюднення Комюніке щодо майбутнього сільського господарства та продовольчої промисловості в ЄС до 2040 року, а також низки інших документів ЄС, де органічне виробництво дедалі більше визнається стратегічним напрямом аграрної політики.
Європейська комісія інтегрує органічний сектор у довгострокове бачення агропродовольчої системи, посилює підтримку органічного тваринництва, планує спрощення бюрократичних процедур та підкреслює роль органіки в досягненні водної стійкості й продовольчої безпеки, пише Оrganicinfo.
Однією з ключових дискусій конгресу стало обговорення бачення розвитку органічного сектору до 2040 року — за прикладом візії щодо майбутнього сільського господарства та продовольчої промисловості в ЄС.
IFOAM Organics Europe представив кілька сценаріїв майбутнього розвитку: чи стане органіка мейнстрімом, чи залишиться нішевим сегментом або стане стійким рішенням в умовах глобальної невизначеності. Чи зможе органіка стати новим стандартом, залежить як від виробників, так і від споживачів.
Варто зазначити, що органічний ринок Європи та світу вже понад 25 років демонструє стабільне й динамічне зростання. Зокрема, європейський ринок з 2000 року виріс майже в 7 разів — з 8 млрд євро у 2000 році до майже 55 млрд євро у 2023 році. Глобальний ринок органіки зріс з близько $15 млрд у 2000 році до понад $136 млрд у 2023-му.
Попри стагнацію ринку у 2022-2023 роках, розвиток триває, а попередні дані 2024 року демонструють його відновлення. Зокрема, у Німеччині на 5,7%, в Австрії — на 5,5%, у Нідерландах — на 9,6%, Італії — 2,8%, Іспанії — 3,2%, Данії — близько 2%, Норвегії — на 7,8%. Зростання ринку також фіксується у Великій Британії, Польщі, Угорщині, натомість у Фінляндії та Швеції досі спостерігається падіння продажів.
Європейський органічний конгрес 2025 року підтвердив не лише стабільність органічного сектору. Він також засвідчив дедалі більше політичне визнання його ролі в трансформації аграрної політики ЄС.