/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F69%2Fe05a355d5f350d3f0e18993a4bd112e8.png)
На Кіровоградщині силовики заблокували збір урожаю
На початку липня на Кіровоградщині розпочато слідчі дії на полях ПП «Агрофірма Перспектива» під час збору врожаю. Представники підприємства повідомляють, що силовики без попередження зупинили роботу техніки, не пред’явили належних документів і не склали відповідного протоколу.
Про це повідомляє prcenter.info
Це було здійснено всупереч рішенню Фортечного суду м. Кропивницький, який раніше відмовив слідчим у клопотанні про арешт майна агрофірми. Суд також наголосив, що втручання в господарську діяльність компанії може призвести до міжнародних ускладнень, адже її активи перебувають у заставі Європейського банку реконструкції та розвитку.
Юристи заявили про перевищення повноважень та незаконного втручання у господарську діяльність.
«Будь-які дії поліції щодо приватного майна мають здійснюватися виключно на підставі рішення суду. Але жодного рішення суду, яке б давало санкції на арешт техніки чи врожаю ПП «Агрофірма Перспектива» у поліції немає. Перешкоджання законній, особливо, у період жнив, діяльності завдає підприємству величезних збитків, ставить під загрозу збереження врожаю, який в будь-який момент може бути знищений негодою прямо на полі», - акцентує увагу на порушеннях закону адвокат захисту Андрій Тищенко.
Сторона захисту подала скарги до МВС, ДБР, ВРУ та інших інстанцій, і буде домагатись відновлення справедливості.
Всеукраїнська аграрна рада рішуче засуджує практику використання силових інструментів проти агровиробників. У період збирання врожаю подібні дії несуть пряму загрозу продовольчій безпеці. ВАР закликає владу втрутитися, забезпечити законність та не допустити повторення подібних інцидентів у майбутньому.