/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fc5fe9c729e54356a38fd8f58b31a0b02.jpg)
Найбільше худнемо, коли спимо: що для цього потрібно зробити
Уночі в організмі людини відбуваються важливі процеси, гормони "виходять на зміну", тому до цього моменту важливо підготуватися.
Про схуднення під час сну розповіла лікарка-ендокриног та дієтологиня Наталя Самойленко в інтервʼю Марічці Падалко.
Стрес, а саме гормон кортизол, сприяє набору ваги. Також факторами для цього є зменшення фізичної активності, зменшення рівня енергії, погіршення рівня сну та зміщення прийомів їжі.
Нічні обстріли збільшують кортизол, що у свою чергу впливає на розлади харчової поведінки.
Найбільше ми худнемо, коли спимо
Наталя Самойленко наголосила, що вночі ми худнемо не від того, що не їмо, а через роботу цілої низки гормонів.
"Схуднення відбувається переважно вночі під дією цілого коктейлю гормонів. Тут важливі не тільки високі рівні гормонів, а й низькі також. Повинен бути низький гормон кортизол ввечері і низький рівень інсуліну. Тоді на арену виходить інший гормон, він називається соматотропін. Це гормон росту. Він в нас дорослих, хоча ми всі виросли, він у нас також синтезується. Він якраз впливає на процес жироспалювання. Він впливає на якість тіла. Його ще вважають гормоном молодості. Тобто щоб ми класно зранку виглядали, у цьому соматотропін також бере участь. І він працює в протифазі з інсуліном. Тобто якщо ми молочкою, солодким, фруктами піднімаємо рівень інсуліну, соматотропін буде низький", — наголосила лікарка.
Як посилити дію гормону: не заважати йому працювати, своєчасно лягати спати (до 00:00, а краще ще раніше).
Соматотропін синтезується під час сну, у конкретні години (до першої ночі). Ведуча Марічка Падалко запитала, чи отримаємо ми цей гормон, якщо заснемо о другій ночі і поспимо до десятої дня.
"Години мають значення. У кожного гормону є період його роботи. Є ті, що в перші зміни працюють, є ті, що в другі", — відповіла лікарка.
Наталія Самойленко — лікар-дієтолог, ендокринолог, спеціаліст із розробки програм здорового харчування. Засновниця і головний лікар Клініки дієтології Самойленко.
Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.
Нагадаємо, Фокус раніше писав, що:
- Високий рівень кортизолу протягом тривалого часу шкідливий для здоров'я, проте є ціла низка продуктів, які допомагають його знизити.
- Науковці виявили 6 природних "таблеток" проти старіння, які ми просто вживаємо з їжею і, ймовірно, навіть не підозрюємо про це.
Крім того, пити каву перед сніданком може бути не найкращою ідеєю. Це може призвести до підвищення кислотності шлунка.