/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2Ff7fdc44e5a2d358c0549d1c0b36aa70d.jpg)
Поняття, що пенсія – це відпочинок, я так розумію, більше не існує: журналістка заявила, що працювати доведеться довше
Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».
«Влада анонсувала нову реформу. І здається, що ми з вами опинились у тій точці, коли вийти на пенсію – це вже не фініш, а новий старт на роботу. Бо тепер працювати доведеться довше і навіть тим, хто має інвалідність», - розповідає Катерина Котенкова.
Як зазначає журналістка, в Україні працює лише 6 млн осіб, і виходить так, що утриманців більше, ніж тих, хто працює. У цій ситуації, констатує вона, держава вирішила, що потрібно не виділити більше грошей з бюджету, а змусити пенсіонерів працювати до 65 років, а також залучати до роботи людей із інвалідністю, і це не рекомендація, а нова соціальна стратегія.
За словами журналістки, тепер пенсія не гарантує відпочинку, якщо хтось раніше думав, що вийде на пенсію і видихне із полегшенням, то тепер такого не буде, тепер доведеться працювати до 65 років. А мотивація, додає вона, полягає у тому, що держава слабка, податків не вистачає, тож треба якось економіку підтримати.
«Що це означає для нас із вами? Звичного поняття, що пенсія – це відпочинок, я так розумію, більше не існує. А маєте інвалідність – готуйтесь до нової реальності. Тобто це не соціальна допомога, а пошук роботи. І влада вже не обіцяє щось дати, вона пропонує самозабезпечення. Це не катастрофа, але це велике навантаження на людину, особливо в умовах війни, особливо в умовах економічної кризи і нестачі роботи», - підсумовує Катерина Котенкова.
Також Politeka писала про те, що Бортник пояснив, чому ціна за вступ до ЄС така висока: кластери, реформи та поступки.