/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F133%2Fed32279220fe8e7ffdfa0ee1b2868eb4.jpg)
«Сауни, мармур і розкіш за бюджетний кошт»: поліція спростовує звинувачення щодо будівництва кінологічного центру на Київщині
У соцмережах – черговий спалах обурення: емоційні відео, гучні заяви, припущення про «сауни для поліції», «мармурові палаци» та навіть «злив нечистот в озеро». Мішенню критики цього разу став новий кінологічний центр, який зводять під Бучею. Автори відео говорять про марнотратство, розкіш і недоречність такого об’єкта під час війни. Але що з цього правда?
Журналісти «Київщини 24/7» надіслали запит до Головного управління Національної поліції в Київській області, щоби отримати офіційну відповідь: що саме будується, хто фінансує роботи, які функції матиме центр та чи відповідають поширені у мережі твердження дійсності.
Хто фінансує будівництво?
Як повідомляє Головне управління Національної поліції в Київській області, будівництво кінологічного центру відбувається за кошти благодійного Фонду Говарда Баффета (США) – The Howard G. Buffett Foundation.
«Благодійний фонд підтримав кінологічну службу у важкий період та виступив замовником будівництва і розробником проєкту нового сучасного, інклюзивного кінологічного центру. Після завершення будівництва, яке повністю фінансується фондом, об’єкт буде переданий Головному управлінню Національної поліції в Київській області для використання за напрямом утримання, розведення, підготовки та використання службових собак», – зазначають у Нацполіції.
Що буде в новому центрі: факти замість вигадок
У структурі майбутнього центру передбачено:
- адміністративну будівлю з кабінетами для офіцерського складу кінологічного центру та кімнатами відпочинку співробітників, що несуть добове чергування;
- комплекс відновлення співробітників кінологічного центру, який включає спортзал та душові приміщення;
- кімнати для проживання кінологів, які перебувають у відрядженні чи навчанні, у тому числі кімнати, призначені для зустрічей осіб, що потребують надання емоційної підтримки із застосуванням службових собак (каністерапія);
- котельню та господарські приміщення;
- 80 сучасних вольєрів для утримання собак, включно з опалювальними вольєрами для цуценят та карантинними вольєрами;
- майданчики для вигулу;
- ветеринарний комплекс;
- приміщення та відкриті майданчики для дресирування собак;
- гараж для службового автотранспорту.
Найвища будівля на території об’єкта має три поверхи. У ній розміщені ліфти для пересування гостей кінологічного центру, які користуються протезами або візками, а також для привчання собак до ліфтів. Крім того, у поліції підкреслюють, що такий матеріал, як мармур, не використовується під час будівництва.
«В кінологічному центрі будується побутовий комплекс, передбачений інструкцією з організації діяльності кінологічних підрозділів Національної поліції України, затвердженою наказом МВС України від 01.11.2016 №1145», – повідомляють у ГУНП.
Про «озеро і нечистоти»: як виглядає реальність
У своїх звинуваченнях автори відео згадували спуск до водойми й натякали на забруднення чи приватний доступ. Водночас у поліції пояснюють, що будівництво об’єкта передбачає спуск до водойми, який не огороджено парканом або іншими обмежувальними елементами.
«На момент початку робіт схил перебував у занедбаному стані, був завалений сміттям, і дістатися води було неможливо. Проведено роботи з очищення, укріплення схилу та облаштування зручного спуску, зокрема для громадян, які пересуваються з використанням протезів або візків», – зазначають у ГУНП.
Крім того, об’єкт зводиться у місці, де немає житлових будинків або будівель, що належать будь-яким установам. Тому центр не створює дискомфорту для місцевих мешканців.
Не просто тварини: службові собаки, які рятують життя
За рік кінологи Київщини здійснили понад 1400 виїздів, що є найвищим показником в Україні. Службові собаки залучаються до пошуку зниклих людей, дітей у лісах, виявлення ворожих схованок, зброї, вибухівки, наркотиків. Вони працюють на блокпостах, розміновують звільнені території і беруть участь у небезпечних спецопераціях.
Але їхня місія – не лише технічна. Працівники кінологічного центру за участі чотирилапих напарників регулярно проводять заходи емоційної підтримки для військових, поліцейських та дітей. Особливо для тих, хто пережив бойові дії, втрату, окупацію. У таких випадках – там, де безсилі слова, – працює контакт із собакою. Це – реабілітація, яка має терапевтичний ефект і допомагає зцілювати травми війни.
Сьогодні, коли українські військові та служби працюють на межі можливостей, службовий пес – це не розкіш, а критично важлива ланка системи безпеки. Забезпечити йому належні умови утримання – не привілей, а необхідність. Коли міжнародні партнери, як-от фонд Говарда Баффета, інвестують у таку інфраструктуру без вимог і піару, – ми маємо не підозрювати, а дякувати. І не множити безпідставні чутки, а захищати тих, хто допомагає Україні триматися. Бо завтра саме ці собаки розміновуватимуть поля, шукатимуть зниклих і підтримуватимуть тих, хто повернувся з фронту – живим, але пораненим не лише тілом, а й душею.
Фото: поліція Київщини, Кінологічний центр поліції в Київській області.
Tweet