/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F8%2Fbc66bd6cc376d7e12f010ef28227e38a.jpg)
За віцепрем’єра Чернишова внесли заставу 120 млн грн
2 липня за віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу в повному розмірі – 120 млн грн
Про це пишуть РБК-Україна та "Українська правда" із посиланням на Вищий антикорупційний суд.
"Заставу внесли у повному обсязі, визначеному в ухвалі слідчого судді", – сказала речниця ВАКС Олеся Чемерис.
Також посадовця зобовʼязали прибувати за вимогою до детектива, прокурора та суду, повідомляти про зміну місця проживання та місця роботи, не виїжджати за межі території України й утриматися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками у справі.
Напередодні Чернишов коментував внесення застави: "Що стосується застави, очевидно, що я маю виконувати рішення суду. Сума дуже значна, я сказав би, космічна. Я займаюся цим питанням".
Що відомо про справу Чернишова
На початку червня в медіа з'явилася інформація, що Олексій Чернишов перебуває за кордоном на тлі корупційної справи. Водночас у пресслужбі віцепрем'єра наголошували, що він перебуває в плановому відрядженні.
20 червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що підписав документи про відрядження Чернишова.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності перебуває в закордонному відрядженні та має кілька завдань.
Уже 22 червня Чернишов повернувся в Україну після відрядження, проте НАБУ та САП повідомили йому про підозру. Міністра підозрюють у зловживанні службовим становищем й одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе і третіх осіб. Чернишов став шостим підозрюваним у справі про масштабну корупційну схему.
Урядовець заявив, що планує дотримуватися "принципу максимальної відкритості" у цій справі.
27 червня у Вищому антикорупційному суді Чернишову обрали запобіжний захід у вигляді застави у 120 млн грн.
Вищий антикорупційний суд 2 липня оголосив рішення не задовольнити клопотання про відсторонення з посади віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова. Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура просили відсторонити посадовця на 2 місяці.