MY.UAНовини
Уряд вніс до Верховної Ради Бюджетну декларацію на 2026-2028 роки
Уряд вніс до Верховної Ради Бюджетну декларацію на 2026-2028 роки

Уряд вніс до Верховної Ради Бюджетну декларацію на 2026-2028 роки

Бюджетна декларація (БД) визначає основні бюджетні показники в частині доходів, витрат, дефіциту та його фінансування, держборгу, міжбюджетних відносин тощо, і пріоритети фіскальної політики в різних сферах на середньострокову перспективу (плановий і наступні 2 роки).

За регламентом,  БД розглядається Радою не пізніше 15 липня, утім оскільки строки її внесення були порушені на місяць, ймовірно дата розгляду у парламенті також буде перенесена. Прийняття БД може відбуватись із двома можливими опціями: (1) може бути просто взята до уваги; та/або (2) парламент у доповнення прийме свої пропозиції до неї.

Я вже звертав увагу на проект Бюджетної декларації у травні, аналізуючи недостатні темпи індексації соціальних стандартів. На жаль, змін на краще у цьому питанні я не побачив. Але про все по порядку. Нижче поділюсь основними параметрами і думками щодо цього документу, який по суті є міні-бюджетом і який буде братись Мінфіном за основу для  розробки проекту бюджету на наступний рік, і прогнозів місцевих бюджетів.

Основні параметри проекту державного бюджету-2026 є наступними:

  • Доходи – 2 718,2 млрд. грн. (у т.ч. за загальним фондом – 2 553,0 млрд. грн., за спеціальним фондом – 165,1 млрд. грн.).
  • Видатки – 3 742,3 млрд. грн. (у т.ч. за ЗФ – 3 462,0 млрд. грн., за СФ – 280,3 млрд. грн.).
  • Дефіцит – 1 033,9 млрд. грн. (у т.ч. за ЗФ – 918,7 млрд. грн., за СФ – 115,2 млрд. грн.), що становитиме 9,9% від прогнозованого ВВП (10 443,5 млрд. грн.). У наступні роки передбачається суттєве скорочення дефіциту державного бюджету – до 619,9 млрд. грн. у 2027 році та 511,9 млрд. грн. у 2028 році, або до 5,2% та 3,8% ВВП.

Базовий середньостроковий макро-прогноз передбачає:

  • Прискорення зростання економіки з 4,5% у 2026 році до 5,0% у 2027 та 5,7% у 2028 році.
  • Інфляція за прогнозом уповільниться з 9,7% у середньому у 2026 році до 7,1% у 2027 році та 5,6% у 2028 році (проте так і не увійшовши під планку 5%-го цільового показника).
  • Середньорічний офіційний обмінний курс гривні до долара США послабиться до 44,7 грн/дол у 2026 році, 45,2 грн/дол – у 2027, 45,6 грн/дол – у 2028.
  • Звертає на себе увагу те, що через три роки кількість зайнятих економічною діяльністю у віці 15-70 років збільшиться порівняно з 2026 роком усього на 200 тис. осіб і досягне 13,2 млн. осіб – це дуже мало для амбітних планів з відновлення України, які декларує уряд.
  • Суттєвим залишатиметься дефіцит торгівельного балансу: протягом наступних трьох років він скоротиться з -34,7 млрд. дол. до -33,0 млрд. дол. попри те, що за прогнозом у 2026 році темпи зростання експорту випереджатимуть темпи збільшення імпорту у 5,3 рази, у 2027 році – в 1,7 рази, у 2028 – в 1,5 рази.

За альтернативним сценарієм у разі збереження високої інтенсивності воєнних дій у середньостроковій перспективі передбачається уповільнення темпів зростання ВВП до 2,4% у 2026 році з подальшим більш пригніченим економічним відновленням у 2027 і 2028 роках в середньому щороку на рівні 4,6%, більший рівень інфляції (9,9% у 2026 році, 9,4% у 2027 році, 7,5% у 2028 році), повільніше відновлення експорту товарів та послуг.

При формуванні прогнозів щодо доходної частини державного бюджету Уряд базувався на діючих нормах бюджетного та податкового законодавства, зокрема передбачивши:

  • відновлення зарахування до державного бюджету ПДФО у розмірі 4%, що тимчасово спрямовувався до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, за рахунок відповідного зниження нормативу відрахування такого податку до загального фонду держбюджету;
  • спрямування ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом у розмірі 75% на відповідній території України (крім території м. Києва) та у розмірі 40% на території м. Києва: у 2026 році – до спеціального фонду державного бюджету; у 2027—2028 роках – до загального фонду місцевих бюджетів;
  • поступове наближення ставок акцизу на тютюнові вироби та пальне до рівня, передбаченого директивами ЄС;
  • пропозицію про внесення змін до бюджетного законодавства щодо спрямування доходів дорожнього фонду до загального фонду держбюджету протягом 2026-2028 років у розмірі 100%;
  • поквартальне нарахування та сплату податку на прибуток банків та фінансових установ за ставкою 25%;
  • зарахування, як і нині, 13,44% акцизу з пального до бюджетів територіальних громад;
  • зарахування 95% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (природного газу, нафти та газового конденсату) до державного бюджету та 5% до місцевих бюджетів за місцем видобутку корисних копалин;
  • застосування ставок оподаткування акцизним податком, екологічним податком і рентною платою, визначених в абсолютних значеннях, без урахування індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції.

Тобто наразі за базового сценарію до кінця 2028 року підвищень податків (окрім індексації акцизів на тютюнову продукцію та пальне, та податку на «солодку воду») – не передбачається. При цьому серед заходів для зменшення дефіциту бюджету також зазначено покращення контролю за звітністю операторів цифрових платформ, що де-факто сприймається як підвищення податків, хоча де-юре таким не є. Мова про урядовий законопроект про так зване оподаткування продажів на olx, яким запроваджується знижена ставка податку на доходи у порівнянні із повною, яка не адмініструється, але діє зараз. Не є адвокатом уряду у цьому питанні, але щоб уникнути непотрібного хайпу вкотре зазначу, що цей законопроект не стосується зокрема продажу особистих вживаних речей й у цілому не системної підприємницької діяльності із використанням цифрових платформ, для чого буде запроваджено достатній поріг за сумою і кількістю відповідних операцій.

Водночас, коротко зупинюсь на окремих політиках у сфері доходів на середньострокову перспективу, наведених у Бюджетній декларації, які вже зараз виглядають дискусійними:

  • У пріоритетних завданнях податкової політики йдеться, що включення нових категорій платників податків до існуючих пільгових режимів, не передбачається. В цілому поділяючи такий підхід, не можу не зазначити, що все ж не вірно застосовувати його «під одну гребінку» для усіх. Очевидно є сфери, розвиток яких є життєво-необхідною потребою, як наприклад ОПК. Зокрема зараз в парламенті зареєстровано пакет законів про Defence city, що передбачає в тому числі спеціальний податковий і митний режим для кваліфікованих підприємств ОПК. Хоч із запізненням, але мусимо вирішити це питання на 4-му році повномасштабної війни.       
  • Передбачається розширення підстав для позасудового доступу податкових органів до інформації про обсяги коштів, що надходять на банківські рахунки платників податків. Мені здається у цьому питанні додаткова комунікація з боку Уряду/ Мінфіну щодо того, як коли і за яких умов це відбуватиметься буде точно не зайвою. Зі свого боку як голова комітету я можу вкотре запевнити, що за цього складу парламенту ніякого розширення позасудового доступу податкової служби до банківської таємниці не буде. Крапка.
  • Щодо стягнення податкового боргу як джерела скорочення дефіциту бюджету. Сприймаю її радше як гарну теоретичну ідею, яка на жаль, має мало шансів на реалізацію і відповідно є примарним джерелом наповнення бюджету. Не раджу сильно захоплюватись нею на відміну від детінізації та розширення легальної податкової бази.   

Щодо фінансування бюджету і боргової політики, уряд розраховує користуватись нині доступними інструментами, зробивши акцент на тому, що до кінця 2028 року планується зниження показника відношення загального обсягу державного боргу та гарантованого державою боргу до рівня, що не перевищує 100% ВВП.

Водночас звертає на себе увагу таке джерело фінансування бюджету, як приватизація державного майна. Від неї протягом наступних трьох років очікується усього 6 млрд. грн. (по 2 млрд. грн. щороку), або у доларовому еквіваленті – лише 133 млн. доларів. Для порівняння – тільки у І півріччі 2025 року приватизаційні надходження склали 5,18 млрд. грн. На практиці такі песимістичні оцінки означатимуть одне з двох: або до кінця 2028 році ми не тільки не наблизимось до завершення приватизаційних процесів в Україні (взагалі поставивши цей процес по суті на довгу паузу та толеруючи неефективну роботу державного сектору економіки), або Уряд, публічно не визнаючи це, вважає високо вірогідним альтернативний сценарій з продовженням фізичної руйнації підприємств та об’єктів інфраструктури та неможливістю реалізувати об’єкти великої та малої приватизації через відсутність попиту.

У частині соціальної політики у наступні три роки прогнозується збільшення прожиткового мінімуму з урахуванням підвищення темпів індексу споживчих цін для відповідного року, що становитиме 3 171 грн. на 1 особу у 2026 році, 3 358 грн. у 2027 році та 3 536 грн. у 2028 році.

Під час формування видаткової частини на 2026-2028 роки буде враховано такі показники:

  • мінімальної заробітної плати: з 1 січня 2026 р. – 8 688 грн.; з 1 січня 2027 р. – 9 374 грн.; з 1 січня 2028 р. – 10 059 грн.;
  • посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки: з 1 січня 2026 р. – 3 470 грн.; з 1 січня 2027 р. – 3 744 грн.; з 1 січня 2028 р. – 4 018 грн.

Ніколи не ганявся «за дешевим популізмом», як ніхто інший розумію усі обмеження для економіки і бюджету, непередбачуваність під час війни. Але на жаль, мушу констатувати, що запропонований підхід – це консервація бідності. Ще у травні звертався до Уряду із пропозицією при індексації соціальних стандартів на 2026 рік врахувати цьогорічну інфляцію (що складе 9-10%).

При розгляді бюджетної декларації нам потрібно провести професійну і чесну дискусію щодо реформи прожиткового мінімуму і можливості його поетапного наближення до фактичного рівня. Вважаю, ресурс на справедливу індексацію соціальних стандартів, особливо, але не виключно у випадку настання миру і отримання мирних дивідендів, є. Це ревізія неефективних бюджетних видатків й детінізація та розширення легальної податкової бази, які разом тільки цього року можуть принести більше 5 млрд. дол. додаткового ресурсу до бюджету.

Водночас, як би не розвивались події із мирним треком безумовним бюджетним пріоритетом на найближчі роки залишатиметься сфера безпеки і оборони. Бюджетна декларація дещо розкриваються два сценарії, згадані вище:

За базовим сценарієм, який передбачає припинення вогню та суттєве покращення безпекової ситуації з 2026 року, обсяги видатків державного бюджету на середньостроковий період на відповідні цілі буде скорочено і визначено у сумі 1 817,2 млрд. грн. на 2026 рік, 1 439,1 млрд. грн. на 2027 рік і 1 383,6 млн. грн. на 2028 рік. Видатки на закупівлю озброєння, військової техніки, зброї і боєприпасів складуть 134,3 млрд. грн. у 2026 році, 124,4 млрд. грн. у 2027 році та 10,9 млрд. грн. у 2028 році.

Україна пропонуватиме міжнародним партнерам з Коаліції охочих створити окремий фонд для фінансування потреб сил безпеки і оборони України, завдяки чому планується забезпечити необхідну чисельність військових для упередження поновлення збройної агресії росії проти України, що дозволить стати через це одним з факторів гарантії безпеки для Європейських партнерів.

За альтернативним сценарієм, який передбачає продовження бойових дій чи навіть їх інтенсифікацію, «наявність надзвичайної невизначеності щодо подальшої реалізації безпекових ризиків потребує передбачення окремого розділу, що окреслить коло питань, які потребуватимуть швидкої реакції української влади, міжнародних партнерів України та суспільства в умовах продовження збройної агресії росії проти України».

Продовження збройної агресії росії проти України, посилення її інтенсивності позначиться на параметрах бюджетної політики і потребуватиме відновлення обсягу видатків сектору безпеки і оборони на 2026 рік до рівня 2025 року з урахуванням змін до державного бюджету. Проти базового сценарію видатки на сектор безпеки і оборони повинні бути збільшені на 750-800 млрд. грн. (до 2,6 трлн. грн., або понад 25% ВВП).

За умови спрямування внутрішніх ресурсів, а саме доходів держбюджету та внутрішнього фінансування на покриття видатків сектору безпеки і оборони, Україна потребуватиме збереження зовнішньої фінансової підтримки на рівні не нижче 2025 року для фінансування соціальних програм, підтримки населення.

Внутрішніми джерелами для покриття додаткових воєнних видатків можуть стати:

  • спрямування на них «фіскального простору», який передбачено на 2026 рік в обсязі 153,1 млрд. грн. (за базовим сценарієм);
  • проведення аналізу видаткової частини з метою визначення її актуальності і пріоритетності в умовах дії альтернативного сценарію – неактуальні та непріоритетні видатки у разі реалізації альтернативного сценарію мають бути скорочені (особисто я вважаю, що це треба робити і за базового сценарію, альтернативі «військовій цензурі видатків нині немає, особливо з огляду на масштаби порушень та неефективності, які за даними Рахункової палати торік перевищили 217 млрд. грн.);
  • збільшення надходження доходів до держбюджету, зокрема перегляд чинних податкових пільг, діючих пропорцій розподілу окремих загальнодержавних податків (податків, які сплачують окремі категорії платників) між державним та місцевими бюджетами;
  • додаткове збільшення дефіциту держбюджету із дотриманням підходів та принципів фіскальної стійкості за результатами проведення відповідного аналізу.

Для цього будуть проведені консультації з міжнародними партнерами щодо можливості отримання Україною необхідної додаткової зовнішньої фінансової допомоги. Водночас разом з НБУ будуть визначені можливості для здійснення додаткових обсягів внутрішнього фінансування, необхідного для забезпечення швидкого закриття фінансових розривів, не ставлячи під загрозу економічну та фінансову стабільність або боргову стійкість.

Буде продовжено реалізацію публічних інвестиційних проектів (ПІП), на які у наступні три роки планується спрямувати 581,4 млрд. грн., у т.ч. у 2026 році – 214,7 млрд. грн. Основними джерелами фінансування ПІП наступного року стануть кошти загального фонду державного бюджету (91,3 млрд. грн.), надання державних гарантій (74,7 млрд. грн.), кошти міжнародних партнерів (46,4 млрд. грн.) та Державний фонд регіонального розвитку (30,0 млрд. грн.). Вважаю, що усі ПІП також мають пройти додаткову оцінку актуальності та пріоритетності в умовах триваючої війни.

Ключовий висновок з поданої Урядом Бюджетної декларації – нас очікує складний процес затвердження головного фінансового документу країни, і взагалі дуже напружений 2026 рік.

Адже один тільки сухий перелік різноманітних ризиків (безпекових, військових, зовнішньоекономічних, бюджетних (на доходній, видатковій та ресурсній стороні), макроекономічних) займає більше двох аркушів 53-сторінкового документу і допускає низку таких моментів, які ми не вважали ризиковими навіть у поточному році.

З урахуванням зазначених зауважень і ризиків готуватиму пропозиції до бюджетної декларації на 2026-2028 рр.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Вакцинация собак — какие прививки делать и когда
TSN
2025-07-03T13:06:44Z
Стоматолог раскрыл 500-летний секрет Леонардо да Венчи о мужском теле
TSN
2025-07-03T13:06:36Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Опасное заболевание: как уберечься от дифтерии
ZN UA
2025-06-27T22:24:41Z
На чем жарить: диетолог назвала масла, которые подходят для этого и которых надо избегать
UAToday
2025-06-23T09:00:41Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Как платить за газ меньше: в "Нафтогазе" предложили новое решение
Знай
2025-07-03T13:12:03Z
Курс валют на 4 июля: сколько будут стоить доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T13:06:42Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Субсидия на коммуналку: некоторые украинцы получат выплаты задним числом
Знай
2025-06-23T17:36:40Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Euractiv: в Европе начали тайно готовиться к сокращению военного присутствия США
Европейская правда
2025-07-03T12:15:10Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T13:24:39Z
Януковича не существует, а к Зеленскому есть вопросы: Притула высказался обо всех президентах Украины
Telegraf
2025-07-03T13:36:54Z
Путин анонсировал разговор с Трампом сегодня
ZN UA
2025-07-03T13:36:17Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Воевать отправят всех: в Украине жестко взялись за уклонистов – к чему готовиться
Знай
2025-06-28T02:30:53Z
Зеленский ответил Путину о встрече
Comments UA
2025-06-19T21:00:24Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Украинское "Мертвое море", образовавшееся от взрыва: где найти удивительное озеро
Telegraf
2025-07-03T13:24:44Z
Единственный трюк, который поможет быстро охладить квартиру в жару без кондиционера
TSN
2025-07-03T12:51:57Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Летний отдых с шашлыками: что стоит знать, чтобы не попасть на штраф
Новости Украины
2025-07-02T18:24:07Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
В Киеве простились с погибшим пилотом F-16 Максимом Устименко
TSN
2025-07-03T13:30:29Z
Украина начала эксперимент с муниципальным арендным жильем: детали
Хвиля
2025-07-03T13:24:44Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Без этого пенсию не начислят: тысячи пожилых людей столкнулись с проблемой
Хвиля
2025-06-29T17:15:44Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Взрыв в Луганске: в центре города подорвали "экс-мэра"
Апостроф
2025-07-03T13:36:12Z
Дополнительные ограничения вводят в Киеве: возможны проверки транспорта
Comments UA
2025-07-03T13:33:28Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Киеве на месте разрушенного подъезда многоэтажки произошло повторное разрушение
ZN UA
2025-06-23T09:57:04Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Звезда Лиги смеха вернулась после кровоизлияния в мозг
Корреспондент
2025-06-24T08:24:02Z
"Он сгорел очень быстро": Притула вспомнил последние слова отца перед смертью
Telegraf
2025-07-03T13:15:41Z
Не вспоминает о родной Украине и прослыл в России "балаболом": как сейчас выглядит актер Бадюк
Telegraf
2025-07-03T13:12:40Z
Руслана шокировала подробностями "прилета" возле своего дома: "Пошли трещины"
TSN
2025-07-01T16:21:12Z
Камалия шокировала, какие зависимости помогают ей успокаиваться: "Ужасная привычка"
TSN
2025-06-28T05:03:18Z
"Быстро растет и убивает": Камалия поделилась историей борьбы с раком груди
Апостроф
2025-06-27T15:51:58Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
ОГП: В Одессе нашли убитой 7-летнюю девочку. Задержан 31-летний сосед – видео
Лига
2025-06-19T20:18:17Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Убийства и пытки в Буче: будут судить четырех военных РФ
Корреспондент
2025-07-03T13:30:46Z
Правоохранители обезвредили наркокартель из Кривого Рога
Корреспондент
2025-07-03T13:07:44Z
На Закарпатье пограничник сбежал в Словакию, где попросил убежище
Корреспондент
2025-06-28T02:48:46Z
Девятая жертва российской атаки на Киев - 11-летняя девочка
Корреспондент
2025-06-23T16:55:02Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Чего не стоит оставлять в авто в жару: 10 вещей, которые могут стать опасными
Комсомольская правда
2025-07-03T06:45:11Z
Пересечение границы на авто: как подготовиться к поездке
ZN UA
2025-07-02T22:24:31Z
Tesla рассказала, что влияет на деградацию батарей в электромобилях
Корреспондент
2025-07-02T20:06:14Z
Продажи Jaguar в Европе упали на 97%
Корреспондент
2025-07-02T19:15:54Z
Может вызвать пожар в салоне: 3 вещи, которые категорически нельзя оставлять в машине в жару
Фокус
2025-07-02T17:51:15Z
Bentley обновила логотип
Корреспондент
2025-07-02T16:42:38Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Итальянский футбол потерял Брешиа: клуб растратился и не восполнился
Корреспондент
2025-07-03T13:06:50Z
Фьюри высказался о возвращении: мечтает побить Усика и Джошуа
Gazeta UA
2025-07-03T12:48:06Z
Стародубцева - Самсонова: онлайн-трансляция матча "Уимблдон-2025"
Telegraf
2025-07-03T12:00:29Z
Усик признался, кого среди соперников не любит
Корреспондент
2025-07-03T11:21:12Z
Соперник Усика возобновил свою карьеру, чтобы выйти на ринг в последний раз против украинца
Comments UA
2025-07-03T11:15:18Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Трейлер Contraband от авторов Just Cause пропал с канала Xbox на YouTube
GameMag
2025-07-03T13:30:59Z
Microsoft отменила финансирование нового неанонсированного шутера от основателя id Software Джона Ромеро
GameMag
2025-07-03T13:30:53Z
Українська компанія Gaderia представила лінійку унікальних бальзамічних оцтів
AgroNews
2025-07-03T13:12:45Z
Летняя распродажа в Steam в разгаре: какие игры можно купить буквально за копейки
Знай
2025-07-03T12:51:59Z
Космический сверхзвуковой самолет: производитель истребителей показал, как он выглядит
Фокус
2025-07-03T12:36:48Z
Новая угроза: авторитарные режимы могут "завербовать" искусственный интеллект противников
Лига
2025-07-03T12:18:39Z
Україна уже втратила 40% працездатного населення
AgroNews
2025-07-03T12:16:28Z