/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F27c531426b6232cbbf45313067d7d502.jpg)
Главу УПЦ МП позбавили громадянства України
Онуфрій добровільно отримав громадянство РФ ще у 2002 році і досі підтримує звʼязок з московською патріархією, зазначили в СБУ.
Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій втратив українське громадянство. Про це СБУ в середу, 2 липня.
“За матеріалами СБУ було припинено українське громадянство Ореста Березовського, котрий більше відомий як діяч УПЦ (МП) Онуфрій. Відповідний Указ підписав президент України Володимир Зеленський”, – йдеться в повідомленні.
СБУ встановила, що Березовський (Онуфрій) добровільно отримав громадянство РФ ще у 2002 році. Про це він не повідомив уповноважені органи влади України і продовжував надалі користуватися статусом громадянина нашої Української держави.
За наявною в СБУ інформацією, Березовський підтримує звʼязок з московською патріархією та свідомо протидіяв отриманню канонічної незалежності української церкви від московської патріархії, представники якої відкрито підтримують російську агресію проти України.
“Попри повномасштабне вторгнення, Березовський (Онуфрій) фактично продовжує підтримувати політику рпц та її керівництва, зокрема, патріарха Кирила (Гундяєва)”, – зазначили в СБУ.
В спецслужбі нагадали, що саме Гундяєв “благословив збройну агресію російських військ та проводить пропагандистську політику виправдовування і підбурення до геноциду українського народу”.
Нагадаємо, у квітні 2023 року Онуфрій заявив, що начебто “позбувся” паспорта РФ і вважає себе громадянином лише України. При цьому він згадав про “братні відносини” України та РФ.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Онуфрій та інші священики УПЦ мають громадянство РФ. Стверджувалось, що глава УПЦ МП 20 березня 2002 року отримав у Москві російський паспорт. Через рік, 23 червня 2003 року, він отримав ще й закордонний паспорт громадянина РФ. При цьому в 1998 році Онуфрію вже видавали закордонний паспорт РФ. Це може свідчити про те, що російське громадянство Онуфрій мав набагато раніше, ніж із 2002 року.