MY.UAНовини
Алгоритм ненависті. Як соціальні мережі призводять до радикалізації суспільства
Алгоритм ненависті. Як соціальні мережі призводять до радикалізації суспільства

Алгоритм ненависті. Як соціальні мережі призводять до радикалізації суспільства

У травні французький міністр цифрового розвитку пропонувала заборонити в ЄС соцмережі для дітей до 15 років, щоб позбавити їх шкідливого впливу алгоритмів. Дослідження показують, що за останнє десятиліття алгоритмічні рекомендаційні системи стали майже одноосібно вирішувати, який контент користувач бачить, а який ні.

Вгадуючи його захоплення, алгоритми ненавмисно віддають перевагу емоційно зарядженому, неоднозначному, сенсаційному та радикальному контенту – як правило, саме такому, що постять ультраправі спільноти, політики й рухи. Це безпосередньо впливає на сучасну політику. Радикальні пости викликають більше кліків і реакцій і краще враховуються алгоритмами. Але в результаті користувачі опиняються в вельми специфічних інформаційних бульбашках. Причому, кажуть дослідники, це не помилка, а структурна особливість платформ, створених для того, щоб користувачі прокручували пости, ділилися ними і ховалися в ідеологічні ехо-камери.

Джастін Браун-Ремзі, аспірант-історик Браунського університету, ще старшокласником на тлі розлучення батьків 2015 року почав провести дедалі більше часу онлайн. Тоді він натрапив на Джордана Пітерсона – доктора психологічних наук, правого мислителя і блогера. З екрана комп’ютера Пітерсон запропонував Джастіну те, чого йому якраз не вистачало: співчуття, розуміння і прості, здавалося б, поради щодо поліпшення життя. А разом із цим – міркування про “велич західної цивілізації”, шкоду “культури скасування” тощо.

Незабаром алгоритми YouTube стали завалювати Джастіна рекомендаціями інших правих блогерів і політиків. Через деякий час, пише Джастін, весь контент, який він споживав, складався з правих і ультраправих блогерів та авторів. У підсумку він став щодня брати участь у суперечках під відео про рух #MeToo, намагаючись спростувати “ліваків” і активно переймаючи у Пітерсона прийоми полеміки.

Незабаром Джастін посварився з друзями на ґрунті суперечок про расизм, права трансгендерних людей та інше, ще більше ізолюючись у своїй онлайн-ідеології. Вибратися з цієї бульбашки, відновити соціальні зв’язки і перестати радикалізуватися йому допомогла освіта – але так щастить не всім.

Кролячі нори соцмереж

Джастін – приклад людини, яка потрапила на так званий “радикалізуючий конвеєр”. У різних дослідженнях і публікаціях у цього феномена багато назв: наприклад, alt-right pipeline (“трубопровід до альтернативних правих”) або rabbit hole (“кроляча нора”). Суть цих конвеєрів у тому, що на вході людина з іще не усталеними поглядами потрапляє у вир автоматично відібраного контенту і в підсумку значно змінює свій світогляд. Особливо гостро це проявлялося на початку пандемії ковіду – так, за перші місяці кількість передплатників груп антиваксерів зросла на 19%, а самі вони незабаром еволюціонували в повноцінні ультраправі групи теорій змови.

Чому алгоритми діють саме так і просувають вкрай правий контент? Той самий Джастін міг отримувати рекомендації відео інших психологів і коучів для підлітків – адже саме це від самого початку привернуло його до Пітерсона, – але натомість алгоритми поступово рекомендували йому дедалі радикальніший і радикальніший крайній правий політичний контент. Системи рекомендацій створені так, щоб утримувати нашу увагу і змушувати нас проводити якомога більше часу онлайн. Тому на практиці вони просувають найбільш емоційно провокаційні або суперечливі матеріали – просто тому, що це найефективніше. Найчастіше таким контентом виявляються якраз політизовані та радикальні матеріали.

Звісно, різні онлайн-платформи демонструють різні патерни, але в підсумку, навмисно чи ні, сприяють зростанню саме правого контенту.

Внутрішнє розслідування Twitter, проведене ще до купівлі платформи Ілоном Маском, показувало, що твіти правих політиків і видань посилювалися в алгоритмічних домашніх стрічках більше, ніж твіти лівих джерел, – у шести із семи досліджених країн, включно зі США, Великою Британією та Канадою. У Канаді, наприклад, перевага на користь правого контенту була чотириразовою.

Дослідження Global Witness, проведене в лютому 2025 року, показало, що домашні стрічки (“Для тебе”/For you) у TikTok і Twitter (Х) у Німеччині непропорційно рекомендували ультраправий контент напередодні федеральних виборів. У TikTok, наприклад, 78% усіх політичних рекомендацій стосувалися контенту, пов’язаного з AfD, – тоді як реальна підтримка партії не перевищувала 20%. У Twitter “Альтернативі” було присвячено 63% усього політичного контенту, що просувається. Упередження на рівні платформ очевидне. І воно, звісно, може впливати на громадську думку: регулярне зіткнення з “радикальним контентом” справді призводить до підтримки таких самих радикальних ідей.

Ще одне дослідження показує: алгоритми домашніх стрічок у TikTok не просто виступають як пасивний інструмент, що неупереджено відображає смаки користувача. Навпаки, автори стверджують, що функціонал “конвеєра” вбудований у систему на рівні дизайну. Швидке поширення і вірусність радикального та ультраправого контенту на платформі, вважають вони, не випадковість і навіть не наслідок уподобань користувачів, а цілком очікуваний результат роботи алгоритмів.

У роботі “Алгоритмічний екстремізм?” професор міжнародної безпеки на факультеті політики, філософії та релігії (PPR) Ланкастерського університету Джо Бертон стверджує, що сучасні алгоритми посідають дедалі важливіше місце в політиці. Сьогодні вони самі активно сприяють поляризації, радикалізму та політичному насильству. Бертон вважає, що проблема не тільки в соціальних мережах, а й у філософії використання ШІ та алгоритмів у принципі.

Алгоритми цілком свідомо створюються для експлуатації добре вивчених слабкостей людської психіки. Соціологи і психологи давно запевняють: алгоритми соціальних мереж грають на когнітивних спотвореннях – особливо “упередженості підтвердження”. Тобто на природному прагненні людини шукати і краще сприймати інформацію, що підтримує її вже сформовані переконання.

Тому, щоб підтримувати інтерес і залученість, алгоритми постійно пропонують користувачам контент, що відповідає їхнім позиціям. Користувачі, які цікавляться вкрай правими політиками, отримуватимуть у рекомендаціях такий самий вкрай правий контент, противники вакцин – антиваксерські матеріали тощо. Це часто називають “бульбашкою фільтрів” – штучно створеним інформаційним простором, де всі один з одним згодні, а суперечливу інформацію ігнорують.

Згідно з популярною в психології “моделлю групової поляризації”, такі спільноти згодних одна з одною в усьому людей у підсумку не просто підтверджують і підтримують свої переконання, а й зміцнюють їх, роблять їх ще радикальнішими. Разом із “радикалізуючими конвеєрами” ефект виходить зловісний: алгоритми дедалі сильніше і надійніше зміцнюють користувачів в екстремістських ідеологіях.

Невидимі алгоритми і реальне насильство

Онлайн-екстремізм може перейти в реальність. Масова стрілянина в США в Буффало у 2022 році – один із прикладів. У звіті про розслідування генерального прокурора Нью-Йорка затверджується, що алгоритмічні рекомендації платформ і затримки з видаленням контенту сприяли процесу радикалізації стрілка – і зрештою насильству. У Великій Британії дослідження Bellingcat, присвячене мережам впливу ультраправих, показує, як YouTube і Telegram слугують “вербувальними майданчиками”, скеровуючи новачків на екстремістські форуми та в ізольовані радикальні спільноти.

Затримання стрілка після масової стрілянини в Буффало у 2022 році

Популярний міні-серіал Netflix “Отроцтво” присвячений долі підлітка, який потрапив у схожу інформаційну та культурну бульбашку. Дослідження детально описують механізми, що ведуть від звичайного контенту до мізогінії та екстремізму. А спецслужби на кшталт MI5 змушені вести спостереження за підлітками: до 13% людей у групі ризику тероризму у Великій Британії молодше 18 років.

Сегмент інтернету, пов’язаний із цим, отримав назву “меносфера”. Це умовна вільна мережа спільнот, яка об’єднує людей, зацікавлених у захисті прав чоловіків, інцелів, пікап-майстрів – таких як брати Тейт або Арсен Маркарян. Як і інші конвеєри, “меносфера” використовує абсолютно нешкідливі “точки входу” – наприклад, ігрові стріми.

Кадр із серіалу “Отроцтво”

Дослідження Портсмутського університету показує, що найчастіше стереотипні та спрощені уявлення про гендер (і людей загалом) в іграх створюють зручне підґрунтя для деяких інфлюенсерів, яке ті намагаються використовувати для захисту й просування явних антифеміністських і жінконенависницьких ідеологій. Ті самі алгоритми, як і у випадку з психологією Пітерсона, замість рекомендацій звичайного геймерського контенту можуть підштовхувати лише побічно пов’язані з хобі користувача матеріали “меносфери”.

При цьому, хоча чільні особи в “меносфері” можуть стверджувати, що зацікавлені лише в благополуччі та здоров’ї чоловіків, на ділі виявляється навпаки. Так, стаття в журналі Child and Adolescent Mental Health попереджає, що молоді люди, які знайомляться з подібним контентом, наражаються на підвищений ризик депресії, тривоги і соціальної ізоляції, оскільки наратив “чоловічої віктимності (жертовності)”, популярний в онлайн-жінноненависників, поглиблює їхні почуття відчуженості й образи.

Журналісти The Guardian провели експеримент: вони створили порожні акаунти у Facebook та Instagram, вказавши тільки стать і вік (чоловік, 24 роки) – і протягом кількох тижнів стрічки обох платформ виявилися заполоненими сексистськими мемами, “традиційними католицькими” постами і гіперсексуальними зображеннями жінок.

Алгоритми можуть сприяти і політичному насильству. Розслідування The Washington Post на основі внутрішньої документації Facebook (так званих Facebook Papers) показало, як алгоритми компанії фактично прискорили підготовку та мобілізацію учасників штурму Капітолія 6 січня 2021 року. Ще 2019 року дослідники Facebook виявили, що в експериментальному обліковому записі “консервативної матері з Північної Кароліни” вже на п’ятий день у стрічці з’явився конспірологічний контент QAnon, демонструючи прискорену радикалізацію через рекомендаційні алгоритми.

Також Facebook довго не чіпав групи Stop the Steal (“Зупиніть крадіжку голосів” – гасло прихильників Трампа під час виборів 2020 року), які стали основним організуючим центром протестів. Коли в грудні 2020 року компанія все ж заблокувала основну групу, десятки аналогічних пабліків миттєво пережили вибуховий ріст – через автоматичні “суперзапрошення” по 500 осіб кожен, що знову наповнило стрічки агресивними закликами до насильства.

Виверти Трампа

Тим часом бенефіціари алгоритмічних бульбашок теж ними незадоволені. Під гаслом “воук ШІ” друга адміністрація Трампа перетворила давні побоювання з приводу шкідливих алгоритмічних бульбашок на чергове поле культурної війни. На початку 2025 року Конгрес зажадав внутрішні документи від Amazon, Google, Meta, Microsoft, OpenAI та інших компаній на предмет аналізу упередженості алгоритмів, які нібито приділяють занадто велику увагу інклюзивності та лівому порядку денному.

Віцепрезидент Джей Ді Венс на Паризькому саміті, присвяченому ШІ, публічно присягався, що його адміністрація буде “стежити за тим, щоб системи ШІ, розроблені в Америці, були вільні від ідеологічних упереджень і ніколи не обмежували право наших громадян на свободу слова”. Фактично це було його відповіддю на спроби інших країн і корпорацій якраз зробити ШІ неупередженим – але це означало б позбавлення від правого крену. Що, очевидно, суперечить інтересам Венса. Гарантії відповідальних алгоритмів і ШІ для Трампа і Венса – це загроза, яку вони намагаються виставити як небезпеку для інновацій і свободи.

Це перегукується зі скаргами Ілона Маска до купівлі ним Twitter: нібито соціальна мережа ущемляла консерваторів – всупереч усім доказам зворотного. Зрозуміло, після купівлі ним платформи упередженість на користь правих і ультраправих лише збільшилася: сьогодні відверто неонацистський контент просувається платформою і прекрасно себе почуває.

У 2018 році Трамп звинуватив пошукову систему Google у тому, що та “підлаштована” проти нього, і попередив соціальні платформи, що це дуже серйозна ситуація, яка має бути розглянута його адміністрацією. В основі цієї стратегії лежить поняття, яке журнал Psychology Today назвав “алгоритмом Трампа”: будь-які позитивні дані, що підтверджують його успіх, сприймаються як істина, а будь-яка негативна інформація відкидається як fake news.

Чому платформи не змінюють алгоритми? Залученість продає рекламу, а обурення і радикалізація, своєю чергою, збільшують залученість. Алгоритми, побудовані на часі перебування на сайті та показниках кліків, сприяють підбурювальному контенту – чим гостріше, тим краще. До того ж у того ж Ілона Маска є політичні стимули схиляти платформи на користь ідеологій, яким він віддає перевагу. Оскільки платформи монетизують екстремізм, стимули для реформ зникають: навіщо вкладати гроші в суворішу модерацію, якщо екстремістський контент приносить прибуток?

Що далі?

Закон про цифрові послуги (Digital Services Act) в ЄС вимагає від платформ розкривати, як працюють їхні алгоритми, і проводити незалежні аудити. Він набрав повної чинності в лютому 2024 року. Критики вважають, що він все ще недостатньо прозорий, прихильники жорсткішого регулювання пропонують використовувати “етикетки” для алгоритмів, що розкривають кінцевим користувачам їхні ключові параметри. Хтось же, навпаки, наполягає, що закон обмежує свободу платформ і користувачів.

Однак, як підкреслюється в доповіді генерального прокурора США, правові реформи не встигають за системами штучного інтелекту, що швидко розвиваються.

Щоб повернути курс назад, необхідна колективна воля. Платформи мають змінити стимули, дослідники мають розробити надійні системи аудиту, а політики – гнучкі правила, які змусять технологічні компанії нести відповідальність. Але найголовніше – користувачам необхідно підвищити рівень грамотності та усвідомити, як алгоритми формують їхній інформаційний раціон. Розуміння прихованого коду цифрових каналів – перший важливий крок.

Автор: Андрій Смоляков

Джерело: The Insider

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Болить спина - йди на прогулянку: простий спосіб повернути гарне самопочуття
Знай
2025-07-03T20:51:40Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Сумах: медики можуть допомогти безкоштовно, у МОЗ розкрили деталі
Политека
2025-07-03T20:00:29Z
Про це не говорять: які проблеми зі здоровʼям жінки можуть виникнути після пологів
24tv
2025-07-03T19:36:08Z
Не пийте зразу каву й не тягніться до сигарет: ось ранкові помилки, що зі старту псують ваш день
24tv
2025-07-03T19:09:20Z
Як зробити так, аби волосся не ставало сухим влітку
24tv
2025-07-03T19:03:42Z
Піт, спазми, непритомність: як зрозуміти, що організм не справляється зі спекою
360ua.news
2025-07-03T18:12:32Z
Популярні засоби для схуднення виявилися небезпечними: вони можуть бути причиною панкреатиту
Фокус
2025-07-03T17:27:29Z
Як покращити продуктивність, якщо відчуваєте сильну втому
24tv
2025-07-03T17:24:50Z
МВФ відхилив план Пакистану щодо надання пільг майнерам
InternetUA
2025-07-03T19:58:49Z
Долар подешевшав перед вихідними, що з євро
Gazeta UA
2025-07-03T19:54:23Z
Фальшиві долари заполонили Україну: де найчастіше зустрічаються та які купюри підробляють
Знай
2025-07-03T19:06:52Z
Подорожчання бензину в Харкові: які ціни на місцевих заправках
Политека
2025-07-03T19:00:06Z
"Ушастый нянь" під приватизацію: держава продає завод у Вінниці
24tv
2025-07-03T19:00:02Z
Яку нарахують пенсію, якщо є 18 років стажу: як порахувати
Фокус
2025-07-03T18:42:57Z
Картки заблокують не тільки через ліміти: що мають знати українці про моніторинг
Знай
2025-07-03T18:36:03Z
Україна отримає 76 мільйонів євро на будівництво євроколії від Польщі до Львова
24tv
2025-07-03T18:28:31Z
МВФ уточнив, які реформи має виконати Україна для стійкості економіки
УкраинФорм
2025-07-03T18:28:05Z
"Побоюється": у Китаї заявили, що "не можуть дозволити собі" поразки Росії на війні в Україні
Фокус
2025-07-03T20:54:10Z
Китай не дозволить Україні перемогти: китайський міністр зробив цинічну заяву на зустрічі в ЄС
Telegraf
2025-07-03T20:42:45Z
Що приховують у РФ під виглядом нових бомбардувальників: експерт розкрив деталі
GlavRed
2025-07-03T20:42:09Z
Китай заявив ЄС, що не допустить поразки Росії в Україні, – ЗМІ
24tv
2025-07-03T20:30:52Z
Іран більше не передаватиме Росії "Шахеди", але допомога не припиняється - що відомо
GlavRed
2025-07-03T20:27:49Z
У ЦПД чітко відповіли, чи зупинили США постачання зброї Україні
24tv
2025-07-03T20:27:15Z
Тарас Березовець оцінив, чи може Україна провести «Павутину» на території найбільшого союзника рф – КНДР
Знай
2025-07-03T20:21:49Z
Без цього не обійтися: Зеленський зробив нову заяву про зустріч із Путіним
24tv
2025-07-03T20:12:45Z
У Конгресі розпочали розслідування щодо призупинення Трампом санкцій проти Росії
ZN UA
2025-07-03T20:09:02Z
МОН опублікувало проєкт нового держстандарту дошкілля
24tv
2025-07-03T20:24:30Z
Мобілізація осіб з інвалідністю: хто може опинитися на фронті
24tv
2025-07-03T20:18:24Z
Американські розробники представили новітній атомний підводний човен USS Arkansas класу Virginia Block IV
InternetUA
2025-07-03T20:15:53Z
Закордонний стаж врахують для пенсії: українцям пояснили важливий нюанс
Хвиля
2025-07-03T19:48:56Z
МОН спростувало інформацію про "необов'язкову базову військову підготовку для студентів"
24tv
2025-07-03T19:48:36Z
Як отримати витяг із результатами НМТ і кому обов'язково це зробити
24tv
2025-07-03T19:48:20Z
На Хмельниччині шпигун організував онлайн-трансляцію активності на аеродромі
InternetUA
2025-07-03T19:27:34Z
На Київщині ППО працює по ворожих дронах
УкраинФорм
2025-07-03T19:18:07Z
У Данії Зеленський вперше вручив відзнаку «Майбутнє України» іноземцю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T19:15:30Z
Дешевше за Туреччину і Єгипет: як бюджетно побувати на Канарах
24tv
2025-07-03T20:30:32Z
Це просто "вбиває" страву: поширені помилки при приготуванні літнього салату
24tv
2025-07-03T18:45:24Z
Навіть люди з найгострішим зором не помітять 3 хамелеонів: загадка "із зірочкою"
GlavRed
2025-07-03T18:27:58Z
Як відбілити білу футболку в домашніх умовах: дуже простий спосіб
GlavRed
2025-07-03T18:27:44Z
Як очистити казан від сильного нагару: спосіб, про який багато хто не знає
GlavRed
2025-07-03T18:27:32Z
3 знаки зодіаку, яким у період магнітних бур варто більше працювати
24tv
2025-07-03T18:24:53Z
Не Санторіні: який острів у Греції має пляж із найчистішою водою у світі
24tv
2025-07-03T18:09:08Z
Басейн у дворі: що варто знати, перш ніж встановлювати його
24tv
2025-07-03T18:03:47Z
Забудьте про класику: один несподіваний інгредієнт перетворить деруни на шедевр
Telegraf
2025-07-03T17:54:28Z
Весь час обстрілювали запальними снарядами, – воїн з Білорусі пригадав найжорсткіші бої
24tv
2025-07-03T20:57:40Z
Під час тривоги в Києві – рев моторів: у столиці шукатимуть рішення цієї проблеми
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T20:57:34Z
У Києві посилять боротьбу з "гонщиками" під час тривог
TSN
2025-07-03T20:51:25Z
На фронті - 110 зіткнень, ЗСУ знешкодили майже 120 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-03T20:42:28Z
Сирський відповів на звинувачення комбата 47-ї бригади щодо Курщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T20:36:39Z
Лінія фронту станом на 3 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T20:30:37Z
Рекордні +33,1: синоптики зафіксували температурний рекорд в одному із міст 3 липня
24tv
2025-07-03T20:18:31Z
На Донеччині через російські обстріли п’ятеро загиблих і 12 поранених
УкраинФорм
2025-07-03T20:12:16Z
Війська РФ ударили дроном по автівці на Харківщині, постраждало подружжя
УкраинФорм
2025-07-03T19:54:03Z
Стали зірками України: 6 дітей, які прославилися ролями в кіно
GlavRed
2025-07-03T20:27:10Z
Помер актор Майкл Медсен: зірка "Скажених псів" та культових ролей
TSN
2025-07-03T18:18:02Z
У Франції створили запальничку для сигар за $500 000
360ua.news
2025-07-03T17:36:08Z
"На жаль, це кінець": у Віри Брежнєвої зробили заяву
GlavRed
2025-07-03T17:27:09Z
"Мамського блогу не буде" - Леся Нікітюк показала принади в яскравому купальнику
Gazeta UA
2025-07-03T17:09:47Z
"Парк Юрського періоду: Відродження": ефектні динозаври-мутанти та спортивна Скарлетт Йоганссон
Фокус
2025-07-03T16:27:16Z
У Римі відбудеться допрем'єрний показ українського фільму «Малевич»
УкраинФорм
2025-07-03T15:45:00Z
Полісся представило нову форму на сезон 2025/26: три комплекти — три символи
Football.ua
2025-07-03T15:31:23Z
Омолоджуючі кольори для жінок після 60 років: одяг, який чудово освіжає
24tv
2025-07-03T15:30:24Z
На Полтавщині уламки ворожих дронів травмували двох людей
УкраинФорм
2025-07-03T20:33:40Z
Галицька РГА підтвердила, що її працівник бив людей у центрі Львова
24tv
2025-07-03T20:33:00Z
У Фінляндії сталася різанина біля ТЦ , четверо поранених
УкраинФорм
2025-07-03T20:30:13Z
Піймали родину, яка вигадувала народження та смерті людей: що відомо
TSN
2025-07-03T20:21:05Z
Дрони атакували два ТЦК у Полтаві: кількість постраждалих знову зросла
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T19:12:38Z
ЗС РФ атакують Київ "Шахедами": уламки БПЛА впали на дах житлового будинку
Фокус
2025-07-03T19:12:26Z
У Кременчуці чоловік в барі почав бити свою собаку: моторошне відео
24tv
2025-07-03T19:03:53Z
Шансів на порятунок не було: відео перших хвилин після аварії машини Діогу Жоти
24tv
2025-07-03T18:57:08Z
До 7 років ув’язнення засуджено мешканця Київщини, який до смерті побив чоловіка на ґрунті ревнощів
Украина Криминальная
2025-07-03T18:33:38Z
На Нюрбургрингу з’явився новий лідер серед компактних авто
Топ Жир
2025-07-03T20:48:35Z
Якби BMW створили позашляховик на основі свого спідстера?
Топ Жир
2025-07-03T19:48:26Z
Ця непомітна машина здатна полювати на Lamborghini
Топ Жир
2025-07-03T19:33:40Z
У Китаї мандрівник викрав авто на 5,7 млн гривень, щоб не платити за літак
360ua.news
2025-07-03T19:18:45Z
Поліція розкрила нелегальну майстерню, де злочинці розбирали потужні автомобілі та двигуни Hemi
Топ Жир
2025-07-03T18:33:45Z
Світ ще не був готовий до Mercedes EQS, визнає виробник
Топ Жир
2025-07-03T18:18:34Z
Найпотужніший автомобільний двигун Ariel Atom пропонує швидкість на рівні гіперкарів
Топ Жир
2025-07-03T17:18:07Z
Українці менше купують уживані авто: чому впали продажі
360ua.news
2025-07-03T17:03:32Z
Ford Mustang на бензині знову популярніший за Mach-E на тлі падіння продажів електромобілів компанії
Топ Жир
2025-07-03T16:33:13Z
Караман: Робитиму все, щоб закріпитися в першій команді Полісся
Football.ua
2025-07-03T20:40:30Z
Ліверпуль вивів з обігу 20 номер після смерті Жоти
Football.ua
2025-07-03T20:36:59Z
Зіркова українська бійчиня ММА показала ідеальну фігуру у яскравому бікіні
24tv
2025-07-03T20:33:13Z
Чвертьфінали Клубного чемпіонату світу розпочнуться з хвилини мовчання
Football.ua
2025-07-03T20:21:38Z
Болюча втрата: як футбольний світ сумує через загибель Діогу Жоти та Андре Сілви
24tv
2025-07-03T20:06:28Z
Ф'юрі принизив Дюбуа, згадавши гіпотетичний бій
Gazeta UA
2025-07-03T20:00:54Z
Зальцбург підписав 17-річного вінгера Баєра
Football.ua
2025-07-03T19:58:55Z
Лунін вирішив залишитися в Реалі щонайменше ще на сезон
Football.ua
2025-07-03T19:48:46Z
Еланга — пріоритетна ціль для Ньюкасла
Football.ua
2025-07-03T19:30:26Z
Міст із поворотом на 90 градусів: інженери з Індії здивували світ безглуздою конструкцією
Фокус
2025-07-03T20:00:22Z
Вразливість у Bluetooth-навушниках: як зловмисники можуть прослуховувати розмови
InternetUA
2025-07-03T19:30:49Z
Завжди кладіть телефон екраном вниз: одиниці знають причину
24tv
2025-07-03T19:30:18Z
Підніме дрон на висоту 4 км: на 3D-принтері надрукували міні-реактивний двигун
Фокус
2025-07-03T18:45:45Z
Взуття гігантів: археологи знайшли дещо незвичне у римському форті
Фокус
2025-07-03T18:06:10Z
Що таке стартапи-єдинороги та як творець "супергуманоїдів" Dexterity отримав це звання
ZN UA
2025-07-03T17:04:05Z
Google розширила доступ до Veo 3: де вже працює і як створює відео
InternetUA
2025-07-03T17:01:22Z
Вчені поставили під сумнів користь домашніх тварин для психіки
Portaltele
2025-07-03T16:27:05Z
Telegram у чорному списку: експерти назвали найбезпечніші месенджери
Хвиля
2025-07-03T16:21:28Z