/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb75299e27a8a66ed505a79b4d11c1afd.jpg)
Фатальна помилка, яку роблять всі: чи дійсно блискавка може зайти через розетку
Чи може блискавка зайти через розетку – у цьому розібрався 24 Канал.
Як це працює
Блискавка – це потужний електричний розряд, який може досягати температури понад 30 000 градусів і напруги до мільйонів вольт. Коли вона влучає в будівлю, стовп електричної енергії може пройти через систему заземлення або електромережу, зокрема й через розетки, подовжувачі або навіть вимкнені прилади.
Фахівці з електробезпеки зазначають, що при прямому чи побічному ударі блискавки в будинок або лінії електропередач напруга може проникнути в систему живлення. Це створює ризик ураження струмом, займання або повного виходу з ладу техніки.
Що може постраждати:
- Телевізори.
- Комп'ютери.
- Холодильники.
- Wi-Fi-роутери.
- Зарядні пристрої, які під'єднані до мережі.
Особливо вразливими є пристрої, які одночасно під'єднані до електромережі та інтернету – наприклад, модеми чи телевізори з "розумними" функціями.
Чи може блискавка зайти через розетку / Фото Unsplash
Що радять експерти
- Під час грози вимикати з розеток усі цінні електроприлади.
- Уникати користування дротовими телефонами або зарядними пристроями.
- Не торкатися до металевих частин електроприладів і не стояти біля розеток.
Отже, блискавка цілком може "зайти" через розетку – особливо якщо немає належного заземлення чи захисту від перенапруги. Тому найкращий спосіб убезпечити себе та техніку – вимикати електроприлади з розеток до закінчення грози.
До речі, у народі також побутує думка, що тополя – дерево, яке притягує блискавку. Чимало людей уникають ховатися під нею під час грози, а в сільській місцевості навіть вважають її "небезпечним сусідом".