/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa6560f72fb8ccfa64343d9a44599e8cb.jpg)
Молдова закликає ЄС прискорити переговори про членство, щоб протистояти Росії
Про це заявила віцепрем'єр-міністр країни Крістіна Герасімов в інтерв’ю Reuters, передає Укрінформ.
Як зазначається, і Молдова, і Україна, яка протистоїть повномасштабному російському вторгненну, формально розпочали переговори про членство в ЄС у червні минулого року, але ще не перейшли до предметних переговорів щодо ключових політик.
Хоча виконавчий орган ЄС і майже всі країни-члени заявляють, що Молдова і Україна виконали необхідні для цього критерії, Угорщина блокує прогрес Києва. А члени ЄС неохоче дають добро Молдові, не зробивши того ж для України.
«Ми щиро віримо, що країни-члени ЄС знайдуть рішення, як для Молдови, так і для України, щоб відкрити перший кластер у найближчому майбутньому. Для Молдови час має вирішальне значення. 28 вересня у нас відбудуться парламентські вибори, на яких, на жаль, велику роль відіграє дезінформація, і більша частина цієї дезінформації спрямована проти ЄС», - заявила Герасімов.
Вона додала, що Молдова має показати, що коли вона виконує свої зобов'язання, ЄС відповідає їй взаємністю. «Це допоможе нам заглушити наративи, які хочуть довести протилежне», - сказала віцепрем'єрка.
Як повідомляв Укрінформ, 4 липня Євросоюз вперше проведе двосторонній саміт із Молдовою, що засвідчує поглиблення політичних зв’язків. Відбудеться захід у Кишиневі.
Служба зовнішньої розвідки України заявила, що Кремль посилив гібридні операції проти Молдови напередодні її двостороннього саміту з Європейським Союзом.
Раніше віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що Україна і Молдова виконали всі умови для відкриття переговорів про вступ до Європейського Союзу за кластерами «Фундаментальні сфери», «Внутрішній ринок» і «Зовнішні відносини». Це перший блок «Основи вступу до ЄС», а також найважливіший кластер, що стосується участі України у внутрішньому ринку ЄС, і блок, який стосується зовнішньої і безпекової політики.
Фото з сайту euneighbourseast.eu