Можна порівняти з килимовими бомбардуваннями: авіаексперт пояснив, чому ППО ЗСУ стала менш ефективною
Можна порівняти з килимовими бомбардуваннями: авіаексперт пояснив, чому ППО ЗСУ стала менш ефективною
Ексофіцер ПС та заступник директора компанії-виробника засобів РЕБ Анатолій Храпчинський пояснив, що ефективність роботи української ППО занижують одразу кілька факторів: велика кількість ракет та дронів, яку запускають росіяни, а також їхня постійна модернізація. До того ж окупанти застосовують одночасно різні засоби ураження: крилаті, балістичні та аеробалістичні ракети й ударні БпЛА.
"Жодна країна у світі не зазнавала такого масованого обстрілу. Це можна порівняти з килимовими бомбардуваннями, — пояснив Храпчинський, слова якого цитує РС. — Тільки в повітряному просторі немає бомбардувальників, є крилаті ракети, балістичні ракети та інші засоби ураження, тобто це одночасно більше ніж 500 цілей, і це все треба координувати, перехоплювати, і по цьому всьому треба відпрацьовувати".
Крім того, російські інженери постійно вдосконалюють БпЛА, в тому числі за рахунок встановлення високотехнологічних комп'ютерів NVIDIA. Технології, які в них програмуються, дають змогу коптерам порівнювати фото місцевості з отриманими зображеннями з камери, а після цього — самим зіставляти маршрут.
"Це росіяни використовують для візуальної навігації, що дає їм змогу не використовувати засоби класичної системи навігації. Припустимо, за допомогою модулів «Комета М», — додав Храпчинський.
Нагадаємо, очільник ГУР МО Кирило Буданов розповів, що російські окупанти переходять на 16-канальні антени CRPA для захисту своїх БпЛА від радіоглушіння і спуфінгу сигналу. Хоча ще наприкінці травня фахівець у галузі РЕБ і радіоелектронної розвідки Сергій "Флеш" Бескрестнов розповідав, що у них були лише 4-елементні та 8-елементні антени. На той момент 16-канальні, як і 12-канальні, були у ворога лише в планах.