/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F26e95b78f7a47cb89f354d79c7135e9a.jpg)
Нафта дешевшає через невизначеність щодо тарифів США
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 53 центи, або 0,77%, до 68,58 долара за барель. Ціна на американську нафту марки West Texas Intermediate зменшилася на 51 цент, або 0,76%, до 66,94 долара за барель.
У середу ціни на обидва контракти зросли до найвищого рівня за один тиждень, оскільки Іран призупинив співпрацю з ядерним наглядовим органом ООН, що викликало занепокоєння, оскільки затяжна суперечка стосовно ядерної програми виробника на Близькому Сході може знову перерости у збройний конфлікт. Крім того, США та В'єтнам досягли попередньої торговельної угоди.
Однак зростає невизначеність щодо торговельної політики США, оскільки 90-денна пауза у впровадженні вищих тарифів завершиться 9 липня без будь-яких нових торговельних угод з кількома великими торговельними партнерами, такими як Європейський Союз та Японія.
Крім того, Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники ймовірно домовляться про збільшення видобутку на 411 тис. барелів на добу на своїй зустрічі цими вихідними.
З огляду на невизначеність навколо обох подій, а також на майбутній День незалежності США 4 липня, «учасники ринку, ймовірно, не захочуть брати на себе занадто великий ризик у довгі вихідні в США», – йдеться у примітці аналітиків ING у четвер.
Посилюючи негативні настрої, опитування приватного сектору, проведене в четвер, показало, що активність у сфері послуг у Китаї, найбільшому у світі імпортері нафти, у червні зростала найповільнішими темпами за дев'ять місяців, оскільки попит знизився, а нові експортні замовлення скоротилися.
Несподіване зростання запасів сирої нафти в США також виявило занепокоєння щодо попиту у найбільшого споживача сирої нафти у світі.
Управління енергетичної інформації США повідомило в середу, що внутрішні запаси сирої нафти зросли на 3,8 мільйона барелів до 419 мільйонів барелів минулого тижня. Аналітики очікували скорочення на 1,8 мільйона барелів.
Попит на бензин знизився до 8,6 мільйона барелів на добу, що викликало занепокоєння щодо споживання в пік літнього сезону руху в США.
Аналітики заявили, що ринок стежитиме за публікацією ключового щомісячного звіту про зайнятість у США у четвер, щоб сформувати очікування щодо глибини та термінів зниження процентних ставок Федеральною резервною системою у другій половині цього року.
Звіт про зайнятість у приватному секторі, опублікований у середу, показав скорочення вперше за два роки, хоча аналітики попереджали, що між цим показником та урядовими даними немає кореляції.
Як повідомляв Укрінформ, Україна закликатиме партнерів боротися з тим, що Москва досі отримує значні доходи на війну завдяки торгівлі, зокрема шляхом санкцій проти тих, хто найбільше купує російську нафту.
Фото з сайту aa.com.tr