/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F2a4dc76bda8c1118c7891aa12b84098d.jpg)
Чому вагітним варто слухати класичну музику: науковці відповіли
Вагітність / © Freepik
Класична музикапозитивно впливає на серцевий ритм ще ненародженої дитини. До такого висновку дійшли мексиканські вчені, які провели дослідження на групі з 36 вагітних жінок.
Про це повідомляє Interesting Engineering, пише Зелена газета.
У ході експерименту дослідники вивчали, як заспокійлива музика впливає на варіабельність серцевого ритму плода — один із ключових показників розвитку вегетативної нервової системи. Для аналізу використовували твори Каміля Сен-Санса («Лебідь») та Абундіо Мартінеса («Arpa de Oro»), які транслювали учасницям.
Як розповів один з авторів дослідження Ерік Алонсо Абарка-Кастро, музика викликала миттєві зміни в серцевому ритмі плода, що свідчить про активацію нервової системи. Дослідниця Клаудія Лерма додала, що частота серцебиття ставала стабільнішою і передбачуванішою — це позитивна ознака дозрівання.
Дослідники наголшують, що прослуховування класичної музики під час вагітності може бути простим, природним і доступним способом підтримати здоровий розвиток дитини ще в утробі матері.
Це досягнення стало можливим завдяки дослідникам з Університету Ворвіка та Університетських лікарень Ковентрі та Ворикширського національного фонду охорони здоров’я. Вони зосередили увагу не на ембріоні, як це робилося раніше, а на стані слизової оболонки матки. Саме її аномалії можуть стати «тихою» причиною ранньої втрати вагітності.