/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fe60bb99d318fb17d16ca2445b9b40f01.jpg)
Шахраї викрадають кошти через фальшиві Telegram-боти: як захиститися
В Україні шахраї створюють фейкові Telegram-боти, що імітують офіційні чат-боти банків та установ, для викрадення коштів. Вони копіюють логотипи, описи та використовують схожі назви, а також фейкові знаки верифікації.
В Україні шахраї заманюють користувачів у фальшиві телеграм-боти, щоб викрасти кошти. Про те, як з цим боротися, повідомляє УНН з посиланням на Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Деталі
Зловмисники створюють боти, візуально схожі на офіційні чат-боти банків та інших установ. Для цього вони копіюють логотипи, опис тощо.
Також шахраї використовують офіційні назви банків, інших установ з мінімальними варіаціями. Внаслідок цього неуважний користувач може не помітити підміни і не відрізнить, де справжній Telegram-бот, а де – фейковий.
Крім цього, використовуються фейкові знаки верифікації. Завдяки преміум підписці в телеграмі шахраї додають стікери, що імітують офіційний статус акаунту.
Як уберегтися від шахрайства
Варто слідувати за офіційними каналами зв’язку з банками та установами. Це офіційний сайт, номер телефону, мобільний додаток.
Також не рекомендується оформлювати грошову допомогу через чат-бот.