/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa793bf9af0d344208bc7212d6539879d.jpg)
В Одеському археологічному музеї відкрили унікальну виставку світлин журналістки
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Експозиція складається з понад 50 світлин журналістки. Головна тема виставки – життя музею з етапу консервації експонатів на початку війни до відновлення роботи установи.
«Так вийшло, що в мене є світлини, яких ні в кого немає, деякі з них ще не публікувалися. Звісно, я не єдина людина, яка має фото з археологічного музею. Але мої фото мають ноту «інтимності». До того ж, на виставці представлені фото з перших днів вторгнення, аби нагадати, яка тоді була атмосфера», - сказала Наталя Довбиш.
Окрім того, на виставці представлені світлини авторки, зроблені на деокупованих територіях України.
«На виставці є фото військового, зроблене вже у наполовину неіснуючому Бахмуті. Ця людина ще підлітком мала захищати себе від російської агресії у Грозному, так склалася доля, що він бореться з окупантами й в Україні», - розказала Наталя.
Вона виділяє свою роботу, на якій зображена стара жінка на головній вулиці Одеси у перші дні вторгнення.
«Ця робота для мене особливо важлива. Це фото бабусі на Дерибасівській серед снігу та їжаків. Вона наче поза часом. Час на світлині видають наліпки на вході до підземного переходу та пакет з супермаркету. Все інше – таке відчуття, що ця бабця вийшла сюди з часів Другої світової», - зауважила фотожурналістка.
Авторка виставки зазначила, що має давню дружбу зі співробітниками музею і тому, коли їй запропонували провести персональну виставку, погодилася.
«Я не хотіла ніколи виставки. Я знаю, які це титанічні зусилля: обрати тему, фото, роздрукувати їх та розвісити на стінах. Розвішування займає часу не менше доби. Це фізично важко. Я не хотіла експонуватися, але коли ти маєш таку команду, яка тебе підтримує, вирішила, що треба починати. Тематика виставки вузька, тому світлини було відібрати легко, але для мене це все одно шокуюча подія», - поділилася Довбиш.
Директор ОАМ Ігор Піструіл зазначив, що символічним є те, що виставка світлин проходить у кімнаті музею, яка найбільше постраждала від обстрілів і яку нещодавно відновили співробітники музею власними силами.
«Пані Наталя з нами весь період з повномасштабного вторгнення. Вона фіксувала всю нашу роботу. Вона фоторепортерка і також працювала й в інших локаціях. Ці роботи також представлені на виставці. Нам приємно, що заходи з нагоди 200-ліття музею розпочалися саме відкриттям виставки Наталі Довбиш», - сказав Піструіл.
Як повідомляв Укрінформ, в Одеському археологічному музеї для всіх охочих провели вечір настільних ігор, в які грали в Давній Греції, а зібрані кошти витратять на завершення реставрації однієї з зал, яка постраждала внаслідок російської атаки влітку 2023 року.