/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F2069c4bf0d8aa065cb6ea1ce1d4698d6.jpg)
"Зараз таких немає": історик розкрив, як називали жінок за часів Київської Русі
Про що йдеться у матеріалі:
За часів Київської Русі жінки носили імена, які сьогодні звучать як з епохи міфів — красиві, сильні, династичні. Про це у відео на YouTube розповів новопризначений голова Інституту національної пам’яті України, професійний історик Олександр Алфьоров, наголосивши, що ці імена не лише історично цінні, а й глибоко символічні для нашої культури.
Главредз'ясував, які є старі українські імена жіночі.
Як називали жінок за часів Київської Русі
"А які імена були у наших княгинь доби Русі? Друзі, це надзвичайно красиві та рідкісні імена, яких ми зараз і не почуємо", – зауважує Алфьоров.
Він пояснює, що кожна княгиня у Київській Русі мала два імені: династичне (сімейне) та християнське (отримане під час хрещення). Це явище було типовим для княжих родин.
"Наприклад, як Володимир Великий мав Володимир ім'я династичне, а христильне – Василь. Ярослав Мудрий – Георгій христильне, а династичне – Ярослав", – пояснює історик.
Дивіться відео про те, які жіночі імена були в Україні в давнину:
Алфьоров наводить перелік унікальних жіночих династичних імен княгинь, які згадуються у давньоруських літописах. Серед них: Верхуслава, Вишеслава, Городислава, Геремислава, Доброніга, Дубровка, Кунегунда, Звенислава, Інгеборг, Предслава, Переслава, Рогніть, Ростислава, Святослава, Примислава, Прибислава, Малфрідь, Ольга.
"І це красиво", – підсумовує Алфьоров, акцентуючи на культурній та естетичній цінності імен предків.
Вам також може бути цікаво:
Про персону: Олександр Алфьоров
Олександр Анатолійович Алфьоров (нар. 30 листопада 1983, Київ) — український історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, Голова Інституту національної пам’яті України, майор запасу ЗСУ, передає Вікіпедія.