/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F8bcfac663378032697ae23e050950f80.jpg)
Змусять пахати за копійки, а за відмову – покарають: у Європі почали відправляти українських біженців на громадські роботи
У федеральній землі Бургенланд (Австрія) з липня набувають чинності нові правила, згідно з якими біженці будуть зобов’язані виконувати громадсько корисні роботи. Ігнорування цього обов’язку може мати для них серйозні наслідки. Про це пише Bild.
Для шукачів притулку планують організувати такі види робіт, як догляд за зеленими зонами, допомога в установах для людей похилого віку чи прибирання територій. За кожну відпрацьовану годину їм виплачуватимуть 1,6 євро.
У разі, якщо людина без поважних причин двічі відмовиться виконувати ці обов’язки, вона ризикує втратити право на базову соціальну допомогу. У такому випадку замість житла їй нададуть лише місце для ночівлі, вона залишиться без медичного страхування та зможе розраховувати лише на мінімальне харчування й базове лікування.
"Ті, хто постійно отримує підтримку від держави, повинні також брати на себе відповідальність і робити внесок у суспільство" - підкреслила міністр соціальної політики федеральної землі Бургенланд Даніела Вінклер.
Зазначається, що подібна система можлива і в Німеччині, де відповідно до параграфа 5 Закону про надання допомоги особам, які шукають притулку, влада може залучати біженців до громадських робіт уже через три місяці після їхнього прибуття в країну.
Крім того, нагадаємо, що з 12 липня українські біженці в Австрії зможуть користуватися медичним страхуванням лише за умови офіційного працевлаштування або оформлення добровільного страхування за власний кошт.
- Раніше ми розповідали, що їдеш до Польщі – перевір валізу: за що українцям загрожують штрафи на кордоні 2025 року.
- Також, які виплати можуть отримати українські біженці у країнах Європи у 2025 році.