MY.UAНовини
Азербайджан vs Росія: блеф і убозтво диктаторів
Азербайджан vs Росія: блеф і убозтво диктаторів

Азербайджан vs Росія: блеф і убозтво диктаторів

Азербайджан vs Росія: блеф і убозтво диктаторів

Вбивство двох і затримання дев’ятьох азербайджанців співробітниками російських силових структур в Єкатеринбурзі за межами двох країн могли би пройти непоміченими. Адже арешти, побиття, тортури мігрантів у Росії тривають не перший рік і стали складовою тамтешнього повсякдення. Траплялося таке і з азербайджанцями. Правозахисний сайт Гулагу.нет нагадує: в одній із колоній Новосибірська кілька років тому за вказівкою адміністрації було вбито азербайджанця на ім’я Кенан. А 1999 року з Росії було примусово видворено понад десять тисяч його земляків. На тлі війни проти України нинішні жертви стали відомими завдяки різкій реакції офіційного Баку.

Симетрія по-азербайджанськи

Посла РФ Євдокімова викликали до МЗС Азербайджану, де від російської влади вимагали розслідування обставин загибелі азербайджанців і покарання винних. Однак у Баку зробили ставку на симетричні дії, бо добре засвоїли: в Москві розуміють тільки силу. А точніше, насильство. Азербайджанські поліцейські скрутили співробітників російського пропагандистського каналу «Sputnik Азербайджан» так, як їхні російські колеги зазвичай роблять із заарештованими мігрантами. Канал був позбавлений акредитації ще у лютому, але і надалі працював. Слід зауважити, що в Азербайджані ЗМІ працюють в умовах жорсткої цензури, а корпункти BBC і Радіо Свобода в Баку були закриті за рішенням влади. На діяльність російських пропагандистів дивилися крізь пальці з огляду на особливі стосунки двох союзників — Путіна і Алієва.

Глибоку тріщину цей союз дав у грудні 2024 року, коли над Грозним російська ППО підбила пасажирський літак азербайджанської авіакомпанії та заборонила йому аварійну посадку на своїй території. Тоді загинули десятки азербайджанців. Алієв вимагав вибачень і компенсацій, Путін не визнав провини російської ППО в катастрофі й лише пошкодував, що це сталося в повітряному просторі РФ. Замість російського правителя Алієву телефонував московський намісник у Чечні — Кадиров. Як свідчили джерела в Баку, це приниження розлютило президента Азербайджану. Відтоді у відносинах двох країн сталося різке похолодання. І ось новий удар по союзницьких стосунках Путіна і Алієва.

На вимогу Баку провести розслідування і покарати винних у вбивстві братів Сафарових, а також у тортурах інших затриманих вихідців з Азербайджану Москва відповіла брехнею. Нібито причиною смерті стала «серцево-легенева недостатність». А затримані підозрюються в скоєнні замовних вбивств та інших тяжких злочинів у 2001-му й 2011 роках. Такі виправдання насильства та жорсткості переконливі для росіян, однак лише посилюють підозри та обурення за межами РФ. Російська сторона не наважилася поховати або кремувати вбитих Сафарових, тіла були доправлені на батьківщину і пройшли експертизу.

Висновок азербайджанських патологоанатомів і криміналістів: Сафарови загинули внаслідок посттравматичного шоку. Кількість ушкоджень та їхній характер свідчать — ідеться не про «жорстке» затримання, а про побиття та тортури. Азербайджан не обмежився арештом пропагандистів. На заяви російських чиновників про боротьбу із етнічною злочинністю відповіли затриманням двох груп вихідців із Росії, які, за твердженням місцевих правоохоронців, причетні до наркотрафіку з Ірану. Окрім того, їх звинуватили в кіберзлочинах. Підозри необґрунтовані, затримання показові, слідів побиття затриманих не приховують — усе так, як чинили щодо затриманих азербайджанців в Єкатеринбурзі.

Тінь Бастрикіна

Співробітників російського пропагандистського каналу азербайджанські ЗМІ називають офіцерами ФСБ під прикриттям. Спецпризначенці саме цієї репресивної структури були виконавцями акції проти азербайджанців. Щодо розслідування кримінальних справ 14–24-річної давності, які стали офіційною причиною затримань і насильства, є обґрунтовані сумніви.

Прикладом того, як фабрикуються справи за давніми злочинами, можуть стати репресії проти чеченців. В останні кілька років у російських військових судах, де судять і українських полонених, проходять процеси по справах бійців ічкерійського спротиву, які нібито атакували російських військових у нульових роках. Для вироку достатньо вибитих під тортурами самообмов, а також свідчень колишніх російських військових. За командою слідчих ФСБ, «свідки» через 25 років після тих подій «упізнають» обвинувачуваних, попри вікові зміни в зовнішності та відстань у кількасот метрів під час бою. Тож розслідування таких справ — зазвичай лише привід для політично вмотивованих репресій.

Важлива деталь: за старими кримінальними справами, які стали приводом для терору, працюють співробітники Слідчого комітету. Його голова Алєксандр Бастрикін входить до найближчого кола Путіна і є ініціатором створення сучасної «чорної сотні» під назвою «Русская община». Ця організація за підтримки ФСБ займається тим, що тероризує мігрантів і жителів Північного Кавказу. Подібної структури в Азербайджані поки що немає, тож і стовідсоткової симетрії у відповіді бути не може. Проте Баку, вважай — Алієв, цього прагне.

Азербайджанці в Росії: підприємці чи злочинці?

Мені вдалося поговорити із росіянином Абдуллахом Т., який нині мешкає в Туреччині, а в нульових роках проживав в Єкатеринбурзі та мав широкі знайомства в кримінальних колах цього міста. Він розповів, що азербайджанська діаспора традиційно була широко представлена як у торгівлі загалом, так і в торгівлі овочами та фруктами зокрема. «Бували з ними побутові конфлікти, траплялися і випадки застосування ножів у бійках з їхнього боку. Нібито був там у ті часи навіть злодій у законі з числа азербайджанців. Але особливо нахабніти приїжджим місцеві не давали», — сказав колишній житель Єкатеринбурга.

В історії російського криміналу було два помітні вихідці з Азербайджану. Це злодії в законі Надір Саліфов, відомий як Лоту Гулі — Блатне Серце, а також Ровшан Лянкяранський (Джанієв). Вони конкурували за контроль над бізнесом своїх земляків у Росії. Але обидва були вбиті в Туреччині під час кримінальних воєн, Саліфов 2020 року, а Лянкяранський ще 2016-го. Немає жодних даних, що їхня активність мала стосунок до Єкатеринбурга. Тож азербайджанський політолог Аріф Юнус, який проживає за межами своєї батьківщини, радить причини нинішнього загострення між Баку та Москвою шукати не в «кримінальних розборках» минулого, а в геополітичній ситуації на Південному Кавказі та довкола нього.

Південний Кавказ тікає з-під російського «даху»

Сьогодні точкою напруги в регіоні є мирна угода між Азербайджаном і Вірменією, підписання документа очікують найближчим часом. Якщо це станеться, Туреччина — стратегічний партнер Азербайджану — готова відкрити дотепер заблокований кордон для вірменських громадян і товарів із цієї країни. Наразі Вірменія комунікує із зовнішнім світом через територію Ірану та Грузії. Ці шляхи залежать від політичної кон’юнктури в Тегерані та Тбілісі і вважаються ненадійними.

Росія, яка від початку вірмено-азербайджанського конфлікту на початку 90-х років минулого століття підтримувала Вірменію й одночасно постачала зброю Азербайджану, припустилася кількох фатальних для неї помилок. Коли 2018 року уряд Вірменії очолив прозахідний журналіст Нікол Пашинян, Москва поставила собі за мету змінити його. Альтернативою в Кремлі бачили колишнього президента Роберта Кочаряна — лідера карабаського клану. На час перемоги Пашиняна експрезидент перебував під арештом за підозрою в державній зраді.

Путін зателефонував Пашиняну із наполегливою порадою звільнити свого вірного союзника Кочаряна, проте отримав рішучу відмову. Помстою за це стала відмова Росії від підтримки Вірменії. Цим скористалися азербайджанці. У 44-денній війні восени 2020 року вони повернули контроль над сімома районами, прилеглими до Карабаху, та над частиною автономії. Було підписано мирну угоду, за якою вірмени залишалися в регіоні, туди увійшли російські «миротворці». А у вересні 2023-го, коли Росія була зосереджена на війні проти України, азербайджанські війська протягом кількох днів, усупереч угоді 2020 року, відновили суверенітет над усією територією країни. Вірменські частини були роззброєні, а етнічні вірмени виїхали до Вірменії.

Під час операції шестеро російських «миротворців» були вбиті азербайджанцями, Баку назвав це трагічною помилкою й офіційно вибачився. Слід зазначити, що в той час, коли російська позиція в регіоні змінювалася залежно від настроїв Путіна, Туреччина незмінно підтримувала Баку. Не лише політично, а й військовою технікою, озброєнням і вишколом азербайджанських військових.

А в Єревані бездіяльність Росії сприйняли як зраду. На хвилі антиросійських настроїв уряд країни виступив з вимогою: російські прикордонники мають залишити аеропорт Єревана і пости на іранському кордоні. На сьогодні російські військові залишаються на єдиній базі в місті Гюмрі (колишній Ленінакан). Але виглядає так, що й звідти їм доведеться піти після підписання азербайджано-вірменського мирного договору.

Переговори йшли непросто: Баку як переможець у війні висував вимоги, які багатьом у Вірменії видавалися неприйнятними. Зокрема, одним із каменів спотикання була вимога Алієва відмовитися від взаємних претензій у міжнародних судах. Зрештою в Єревані на це погодилися. «Ключові гравці вже домовилися і готуються підписати мирну угоду між Азербайджаном і Вірменією. Усі деталі угоди Пашинян погодив з Ердоганом і Алієвим під час свого візиту до Туреччини», — зазначив у коментарі ZN.UA політолог і військовий оглядач Орхан Гасанзаде. Експерт наголошує: Москва не може запобігти цьому силою — її в росіян просто немає.

Російський арсенал на Кавказі

Військові важелі впливу на Південному Кавказі в Росії недостатні для втручання. Це бази на окупованій території Грузії — в Південній Осетії та Абхазії. По прямій через територію Грузії майже 300 кілометрів. І вже згадана військова база у вірменському Гюмрі — близько 5000 військовослужбовців, з них половина росіяни, а половина вірмени. Використовувати їх під час великої війни в Україні навряд чи наважаться у Кремлі. Про це свідчить згаданий досвід третьої Карабаської війни, коли «миротворці» із втратами і ганьбою залишили регіон.

Економічні важелі впливу на Азербайджан навряд чи будуть використані Москвою в умовах міжнародних санкцій. Хоча Росія є другим за обсягом товарообороту (близько 4 млрд дол.) партнером Азербайджану після Китаю, Баку не приєднався до режиму санкцій і є шляхом «сірого» імпорту для росіян. Відмовитися від можливостей завозити підсанкційні товари було би для Москви пострілом собі в ногу.

Варто зазначити, що в Росії має активи Ільхам Алієв. Опозиційний азербайджанський журналіст Ганімат Загід з’ясовував, як і де азербайджанський авторитарний правитель купував майно та оформлював права власності. Він стверджує, що в Росії нерухомість і бізнеси Алієва оформлені на його дітей. «Цікаво, що торговельні та бізнес-центри, готелі, ринки, мережі магазинів, вілли належать родині Алієва. Але їх не чіпають, хапають тих, кому не до політики», — зауважив Загід у коментарі ZN.UA. І хоча Алієв ризикує своїми активами в Росії, можливі політичні дивіденди для нього сьогодні важать більше.

Аріф Юнус виключає можливість використання Москвою лезгінської та талишської меншин відповідно на півночі і півдні Азербайджану для дестабілізації країни. Адже це потребує тривалої підготовки. Тому Путін вирішив попередити Алієва про неприпустимість підписання договору і дав команду душити діаспору. «Єдиний реальний важіль тиску на Баку сьогодні — діаспора. Депортація навіть кількох тисяч може створити проблеми для азербайджанської влади», — підкреслив Аріф Юнус у коментарі ZN.UA.

Путін звик блефувати і підвищувати ставки. Попри можливі втрати, цього разу і Алієв підвищує ставки у протистоянні з Росією. Йому не вдалося домогтися вибачень від Путіна за збитий літак. Тепер в інформаційний простір вкинуто документи, які свідчать: катастрофа не була випадковою, російські сили ППО отримали команду збити літак компанії AzAl над Грозним у грудні. Тож у Баку чекають тепер уже на два вибачення. Алієв симетрично відповідає Путіну, бо може собі це дозволити. Путін вбиває азербайджанців, бо не може знайти інших інструментів впливу на Алієва. Остаточно спалити мости з Росією в Баку теж навряд чи наважаться. Адже в компанії європейців Алієв ніколи не стане своїм. У будь-який момент він може почути претензії через порушення прав людини і відсутність демократичних виборів. А Путін не просто вважає це прийнятним, він це практикує давно і послідовно.

Для України азербайджано-російське протистояння вигідне: у ворога мінус один союзник. Оскільки азербайджанців у Росії близько 2 мільйонів, а тих, хто має громадянство, — близько 400 тисяч, то спроба зробити із них внутрішніх ворогів призведе, швидше, до внутрішньої дестабілізації, аніж до згуртування росіян.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
И сладкий, и соленый, и кислый, и острый. Какие соусы можно купить вместо кетчупа к шашлыку
Telegraf
2025-07-27T11:27:49Z
"Неплохо зарабатывают": Лабубу стимулировали появление "врачей" для кукол
Фокус
2025-07-27T10:21:10Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Секретная кнопка в стиралке, которая поможет избавиться от запаха, плесени и остатков порошка
TSN
2025-07-27T10:09:15Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Заметно похудевший Юрий Ткач восхитил романтикой с женой и показал подросшую дочь
TSN
2025-07-27T09:06:17Z
Она "разрывала" все чарты в 2018-м: какая украинская песня собрала 480 миллионов просмотров на YouTube
Telegraf
2025-07-27T05:06:44Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
Безуглая ответила на упреки, что из-за синдрома Аспергера не может иметь доступ к гостайне
Комсомольская правда
2025-07-27T11:42:53Z
Пять продуктов, которые задерживают воду в организме
Gazeta UA
2025-07-27T11:27:25Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Трамп неожиданно высмеял Джей Ди Венса: что опубликовал
Comments UA
2025-07-27T11:06:00Z
Нейтральная Австрия рассмотрит вступление в НАТО из-за России
Корреспондент
2025-07-27T11:00:29Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Средняя пенсия обычного украинца и судьи: сравнились ли выплаты после пересчета
Знай
2025-07-27T11:12:49Z
Что будет с нашей армией в ближайшие годы?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T11:09:47Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Австрии на 6 часов застрял в туннеле немецкий скоростной поезд
Европейская правда
2025-07-27T11:36:07Z
В Киевской области спасатели деблокировали тело погибшего водителя после ДТП
Апостроф
2025-07-27T11:03:27Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Из-за обстрелов РФ переместили все ТЦК в одном регионе Украины: как это повлияло на мобилизацию
Comments UA
2025-07-27T11:42:07Z
Россия применяет тактику "камикадзе" на востоке Украины — The Guardian
Апостроф
2025-07-27T11:33:05Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T11:39:51Z
Украинка Бакастова победила титулованного майора армии РФ, агитатора за Путина. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-27T11:18:51Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Усик заявил, что хотел бы изменить гимн Украины: какая причина
Comments UA
2025-07-27T11:15:22Z
Украинские теннисистки узнали соперниц по стартовому раунду в Монреале
Корреспондент
2025-07-27T11:06:19Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
В Украине масштабируют производство собственной взрывчатки
Лига
2025-07-27T11:21:34Z
Идентификация пенсий по-новому: кто должен пройти процедуру и как это сделать
Знай
2025-07-27T10:30:34Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Ученые обнаружили червей, которые ели динозавров: уникальные находки на дне океана
TSN
2025-07-27T11:36:27Z
На Земле появились ранее неизвестные времена года: почему это плохо
Фокус
2025-07-27T11:30:44Z
Вот это кабель-менеджмент: как выглядит "начинка" суперкомпьютера для обучения ИИ
Фокус
2025-07-27T10:00:57Z
PlayStation анонсировала Titanic Escape Simulator – исторически точный симулятор выживания на "Титанике"
Знай
2025-07-27T07:51:17Z
Китайское кунг-фу и мрачный мир: Более 20 минут геймплея Phantom Blade Zero с S-PARTY 2025
GameMag
2025-07-27T07:01:30Z
Square Enix утратила оригинальный исходный код Final Fantasy Tactics — в The Ivalice Chronicles игра воссоздана в новом виде
GameMag
2025-07-27T06:07:27Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z