MY.UAНовини
Азербайджан vs Росія: блеф і убозтво диктаторів
Азербайджан vs Росія: блеф і убозтво диктаторів

Азербайджан vs Росія: блеф і убозтво диктаторів

Азербайджан vs Росія: блеф і убозтво диктаторів

Вбивство двох і затримання дев’ятьох азербайджанців співробітниками російських силових структур в Єкатеринбурзі за межами двох країн могли би пройти непоміченими. Адже арешти, побиття, тортури мігрантів у Росії тривають не перший рік і стали складовою тамтешнього повсякдення. Траплялося таке і з азербайджанцями. Правозахисний сайт Гулагу.нет нагадує: в одній із колоній Новосибірська кілька років тому за вказівкою адміністрації було вбито азербайджанця на ім’я Кенан. А 1999 року з Росії було примусово видворено понад десять тисяч його земляків. На тлі війни проти України нинішні жертви стали відомими завдяки різкій реакції офіційного Баку.

Симетрія по-азербайджанськи

Посла РФ Євдокімова викликали до МЗС Азербайджану, де від російської влади вимагали розслідування обставин загибелі азербайджанців і покарання винних. Однак у Баку зробили ставку на симетричні дії, бо добре засвоїли: в Москві розуміють тільки силу. А точніше, насильство. Азербайджанські поліцейські скрутили співробітників російського пропагандистського каналу «Sputnik Азербайджан» так, як їхні російські колеги зазвичай роблять із заарештованими мігрантами. Канал був позбавлений акредитації ще у лютому, але і надалі працював. Слід зауважити, що в Азербайджані ЗМІ працюють в умовах жорсткої цензури, а корпункти BBC і Радіо Свобода в Баку були закриті за рішенням влади. На діяльність російських пропагандистів дивилися крізь пальці з огляду на особливі стосунки двох союзників — Путіна і Алієва.

Глибоку тріщину цей союз дав у грудні 2024 року, коли над Грозним російська ППО підбила пасажирський літак азербайджанської авіакомпанії та заборонила йому аварійну посадку на своїй території. Тоді загинули десятки азербайджанців. Алієв вимагав вибачень і компенсацій, Путін не визнав провини російської ППО в катастрофі й лише пошкодував, що це сталося в повітряному просторі РФ. Замість російського правителя Алієву телефонував московський намісник у Чечні — Кадиров. Як свідчили джерела в Баку, це приниження розлютило президента Азербайджану. Відтоді у відносинах двох країн сталося різке похолодання. І ось новий удар по союзницьких стосунках Путіна і Алієва.

На вимогу Баку провести розслідування і покарати винних у вбивстві братів Сафарових, а також у тортурах інших затриманих вихідців з Азербайджану Москва відповіла брехнею. Нібито причиною смерті стала «серцево-легенева недостатність». А затримані підозрюються в скоєнні замовних вбивств та інших тяжких злочинів у 2001-му й 2011 роках. Такі виправдання насильства та жорсткості переконливі для росіян, однак лише посилюють підозри та обурення за межами РФ. Російська сторона не наважилася поховати або кремувати вбитих Сафарових, тіла були доправлені на батьківщину і пройшли експертизу.

Висновок азербайджанських патологоанатомів і криміналістів: Сафарови загинули внаслідок посттравматичного шоку. Кількість ушкоджень та їхній характер свідчать — ідеться не про «жорстке» затримання, а про побиття та тортури. Азербайджан не обмежився арештом пропагандистів. На заяви російських чиновників про боротьбу із етнічною злочинністю відповіли затриманням двох груп вихідців із Росії, які, за твердженням місцевих правоохоронців, причетні до наркотрафіку з Ірану. Окрім того, їх звинуватили в кіберзлочинах. Підозри необґрунтовані, затримання показові, слідів побиття затриманих не приховують — усе так, як чинили щодо затриманих азербайджанців в Єкатеринбурзі.

Тінь Бастрикіна

Співробітників російського пропагандистського каналу азербайджанські ЗМІ називають офіцерами ФСБ під прикриттям. Спецпризначенці саме цієї репресивної структури були виконавцями акції проти азербайджанців. Щодо розслідування кримінальних справ 14–24-річної давності, які стали офіційною причиною затримань і насильства, є обґрунтовані сумніви.

Прикладом того, як фабрикуються справи за давніми злочинами, можуть стати репресії проти чеченців. В останні кілька років у російських військових судах, де судять і українських полонених, проходять процеси по справах бійців ічкерійського спротиву, які нібито атакували російських військових у нульових роках. Для вироку достатньо вибитих під тортурами самообмов, а також свідчень колишніх російських військових. За командою слідчих ФСБ, «свідки» через 25 років після тих подій «упізнають» обвинувачуваних, попри вікові зміни в зовнішності та відстань у кількасот метрів під час бою. Тож розслідування таких справ — зазвичай лише привід для політично вмотивованих репресій.

Важлива деталь: за старими кримінальними справами, які стали приводом для терору, працюють співробітники Слідчого комітету. Його голова Алєксандр Бастрикін входить до найближчого кола Путіна і є ініціатором створення сучасної «чорної сотні» під назвою «Русская община». Ця організація за підтримки ФСБ займається тим, що тероризує мігрантів і жителів Північного Кавказу. Подібної структури в Азербайджані поки що немає, тож і стовідсоткової симетрії у відповіді бути не може. Проте Баку, вважай — Алієв, цього прагне.

Азербайджанці в Росії: підприємці чи злочинці?

Мені вдалося поговорити із росіянином Абдуллахом Т., який нині мешкає в Туреччині, а в нульових роках проживав в Єкатеринбурзі та мав широкі знайомства в кримінальних колах цього міста. Він розповів, що азербайджанська діаспора традиційно була широко представлена як у торгівлі загалом, так і в торгівлі овочами та фруктами зокрема. «Бували з ними побутові конфлікти, траплялися і випадки застосування ножів у бійках з їхнього боку. Нібито був там у ті часи навіть злодій у законі з числа азербайджанців. Але особливо нахабніти приїжджим місцеві не давали», — сказав колишній житель Єкатеринбурга.

В історії російського криміналу було два помітні вихідці з Азербайджану. Це злодії в законі Надір Саліфов, відомий як Лоту Гулі — Блатне Серце, а також Ровшан Лянкяранський (Джанієв). Вони конкурували за контроль над бізнесом своїх земляків у Росії. Але обидва були вбиті в Туреччині під час кримінальних воєн, Саліфов 2020 року, а Лянкяранський ще 2016-го. Немає жодних даних, що їхня активність мала стосунок до Єкатеринбурга. Тож азербайджанський політолог Аріф Юнус, який проживає за межами своєї батьківщини, радить причини нинішнього загострення між Баку та Москвою шукати не в «кримінальних розборках» минулого, а в геополітичній ситуації на Південному Кавказі та довкола нього.

Південний Кавказ тікає з-під російського «даху»

Сьогодні точкою напруги в регіоні є мирна угода між Азербайджаном і Вірменією, підписання документа очікують найближчим часом. Якщо це станеться, Туреччина — стратегічний партнер Азербайджану — готова відкрити дотепер заблокований кордон для вірменських громадян і товарів із цієї країни. Наразі Вірменія комунікує із зовнішнім світом через територію Ірану та Грузії. Ці шляхи залежать від політичної кон’юнктури в Тегерані та Тбілісі і вважаються ненадійними.

Росія, яка від початку вірмено-азербайджанського конфлікту на початку 90-х років минулого століття підтримувала Вірменію й одночасно постачала зброю Азербайджану, припустилася кількох фатальних для неї помилок. Коли 2018 року уряд Вірменії очолив прозахідний журналіст Нікол Пашинян, Москва поставила собі за мету змінити його. Альтернативою в Кремлі бачили колишнього президента Роберта Кочаряна — лідера карабаського клану. На час перемоги Пашиняна експрезидент перебував під арештом за підозрою в державній зраді.

Путін зателефонував Пашиняну із наполегливою порадою звільнити свого вірного союзника Кочаряна, проте отримав рішучу відмову. Помстою за це стала відмова Росії від підтримки Вірменії. Цим скористалися азербайджанці. У 44-денній війні восени 2020 року вони повернули контроль над сімома районами, прилеглими до Карабаху, та над частиною автономії. Було підписано мирну угоду, за якою вірмени залишалися в регіоні, туди увійшли російські «миротворці». А у вересні 2023-го, коли Росія була зосереджена на війні проти України, азербайджанські війська протягом кількох днів, усупереч угоді 2020 року, відновили суверенітет над усією територією країни. Вірменські частини були роззброєні, а етнічні вірмени виїхали до Вірменії.

Під час операції шестеро російських «миротворців» були вбиті азербайджанцями, Баку назвав це трагічною помилкою й офіційно вибачився. Слід зазначити, що в той час, коли російська позиція в регіоні змінювалася залежно від настроїв Путіна, Туреччина незмінно підтримувала Баку. Не лише політично, а й військовою технікою, озброєнням і вишколом азербайджанських військових.

А в Єревані бездіяльність Росії сприйняли як зраду. На хвилі антиросійських настроїв уряд країни виступив з вимогою: російські прикордонники мають залишити аеропорт Єревана і пости на іранському кордоні. На сьогодні російські військові залишаються на єдиній базі в місті Гюмрі (колишній Ленінакан). Але виглядає так, що й звідти їм доведеться піти після підписання азербайджано-вірменського мирного договору.

Переговори йшли непросто: Баку як переможець у війні висував вимоги, які багатьом у Вірменії видавалися неприйнятними. Зокрема, одним із каменів спотикання була вимога Алієва відмовитися від взаємних претензій у міжнародних судах. Зрештою в Єревані на це погодилися. «Ключові гравці вже домовилися і готуються підписати мирну угоду між Азербайджаном і Вірменією. Усі деталі угоди Пашинян погодив з Ердоганом і Алієвим під час свого візиту до Туреччини», — зазначив у коментарі ZN.UA політолог і військовий оглядач Орхан Гасанзаде. Експерт наголошує: Москва не може запобігти цьому силою — її в росіян просто немає.

Російський арсенал на Кавказі

Військові важелі впливу на Південному Кавказі в Росії недостатні для втручання. Це бази на окупованій території Грузії — в Південній Осетії та Абхазії. По прямій через територію Грузії майже 300 кілометрів. І вже згадана військова база у вірменському Гюмрі — близько 5000 військовослужбовців, з них половина росіяни, а половина вірмени. Використовувати їх під час великої війни в Україні навряд чи наважаться у Кремлі. Про це свідчить згаданий досвід третьої Карабаської війни, коли «миротворці» із втратами і ганьбою залишили регіон.

Економічні важелі впливу на Азербайджан навряд чи будуть використані Москвою в умовах міжнародних санкцій. Хоча Росія є другим за обсягом товарообороту (близько 4 млрд дол.) партнером Азербайджану після Китаю, Баку не приєднався до режиму санкцій і є шляхом «сірого» імпорту для росіян. Відмовитися від можливостей завозити підсанкційні товари було би для Москви пострілом собі в ногу.

Варто зазначити, що в Росії має активи Ільхам Алієв. Опозиційний азербайджанський журналіст Ганімат Загід з’ясовував, як і де азербайджанський авторитарний правитель купував майно та оформлював права власності. Він стверджує, що в Росії нерухомість і бізнеси Алієва оформлені на його дітей. «Цікаво, що торговельні та бізнес-центри, готелі, ринки, мережі магазинів, вілли належать родині Алієва. Але їх не чіпають, хапають тих, кому не до політики», — зауважив Загід у коментарі ZN.UA. І хоча Алієв ризикує своїми активами в Росії, можливі політичні дивіденди для нього сьогодні важать більше.

Аріф Юнус виключає можливість використання Москвою лезгінської та талишської меншин відповідно на півночі і півдні Азербайджану для дестабілізації країни. Адже це потребує тривалої підготовки. Тому Путін вирішив попередити Алієва про неприпустимість підписання договору і дав команду душити діаспору. «Єдиний реальний важіль тиску на Баку сьогодні — діаспора. Депортація навіть кількох тисяч може створити проблеми для азербайджанської влади», — підкреслив Аріф Юнус у коментарі ZN.UA.

Путін звик блефувати і підвищувати ставки. Попри можливі втрати, цього разу і Алієв підвищує ставки у протистоянні з Росією. Йому не вдалося домогтися вибачень від Путіна за збитий літак. Тепер в інформаційний простір вкинуто документи, які свідчать: катастрофа не була випадковою, російські сили ППО отримали команду збити літак компанії AzAl над Грозним у грудні. Тож у Баку чекають тепер уже на два вибачення. Алієв симетрично відповідає Путіну, бо може собі це дозволити. Путін вбиває азербайджанців, бо не може знайти інших інструментів впливу на Алієва. Остаточно спалити мости з Росією в Баку теж навряд чи наважаться. Адже в компанії європейців Алієв ніколи не стане своїм. У будь-який момент він може почути претензії через порушення прав людини і відсутність демократичних виборів. А Путін не просто вважає це прийнятним, він це практикує давно і послідовно.

Для України азербайджано-російське протистояння вигідне: у ворога мінус один союзник. Оскільки азербайджанців у Росії близько 2 мільйонів, а тих, хто має громадянство, — близько 400 тисяч, то спроба зробити із них внутрішніх ворогів призведе, швидше, до внутрішньої дестабілізації, аніж до згуртування росіян.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Понад 96% випускників медуніверситетів через електронну систему отримали розподіл на бажані місця - МОЗ
УкраинФорм
2025-07-05T02:34:34Z
Як правильно захистити домашніх улюбленців від спеки: поради ветеринарів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T00:00:10Z
Фінгеринг: що це за практика і як вона може приносити задоволення
24tv
2025-07-04T19:51:26Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво: на що звернути увагу при покупці
Хвиля
2025-07-04T19:12:10Z
Як розподілити калорії на день, щоб бути здоровим і струнким
24tv
2025-07-04T18:36:40Z
Знайшли ще одну небезпеку кесаревого розтину для здоровʼя дитини
24tv
2025-07-04T18:24:57Z
Секрети сяйливого погляду: що варто знати про темні кола під очима
TSN
2025-07-04T18:06:05Z
Головний біль з податками у минулому: для ФОПів запровадили нову функцію
Хвиля
2025-07-05T02:15:53Z
Нова квитанція за газ у Харкові: українцям доведеться платити більше
Политека
2025-07-05T02:00:10Z
В Україні зареєстровано понад 28 тисяч самозайнятих фахівців - Опендатабот
УкраинФорм
2025-07-05T00:51:13Z
Нацбанк випустив монету на честь Нацполіції
УкраинФорм
2025-07-05T00:03:14Z
В Україні запустять єдину платформу моніторингу зеленого переходу
Хвиля
2025-07-04T21:21:25Z
Укрзалізниця показала щемливе відео повернення захисників додому потягом
24tv
2025-07-04T20:36:19Z
Фахівці «Укренерго» відновили роботу високовольтної лінії, що живить Запорізьку АЕС
УкраинФорм
2025-07-04T20:33:55Z
Нафтова компанія Саудівської Аравії хоче продати частину енергетичних активів - Reuters
УкраинФорм
2025-07-04T20:21:48Z
Від 16 до 43 тисяч гривень: на якій сезонній роботі платять найбільшу зарплату
Фокус
2025-07-04T19:30:04Z
Генсек НАТО сподівається на "гнучкість" США у питанні постачання допомоги Україні
Лига
2025-07-05T03:39:22Z
Вибухи у Росії, атаки безпілотників Україні та запевнення Трампа у зброї: головні новини ночі 5 липня 2025 року
TSN
2025-07-05T03:36:06Z
Як розмова Трампа з Путіним призвела до масованого удару по Києву
GlavRed
2025-07-05T03:27:11Z
Українці пройшли центром Вашингтона на параді до Дня незалежності США
УкраинФорм
2025-07-05T03:06:42Z
ЦАХАЛ: знищено понад 100 терористів і встановлено контроль над 65% сектора Гази
TSN
2025-07-05T03:06:02Z
Атака безпілотників на Росію, закон Трампа: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T02:51:47Z
"Найгірший мирний процес в історії": Трамп дав "зелене світло" для Путіна — The Telegraph
ZN UA
2025-07-05T02:48:56Z
Несподівано: Мелоні спростувала зупинку постачання зброї Україні з боку США
Telegraf
2025-07-05T02:45:39Z
Це серйозніше, ніж контроль над територіями: що Росія хоче нав'язати Україні й Заходу
24tv
2025-07-05T02:33:45Z
Мапа для ударів – киянин «зливав» Росії місця розташування ППО та критичної інфраструктури
InternetUA
2025-07-05T03:27:58Z
Опанасів день: що в жодному разі не можна робити 5 липня
GlavRed
2025-07-05T03:27:17Z
Введено план "Килим", працювало ППО: дрони, ймовірно, атакували кілька аеродромів РФ
Фокус
2025-07-05T03:06:26Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Харківській області: умови отримання виплати у 2 500 гривень
Политека
2025-07-05T03:00:31Z
Ніхто так не розмовляє: українці обурилися наголосами на НМТ – вчителька пояснила найскладніші випадки
Знай
2025-07-05T02:51:28Z
5 липня - яке сьогодні свято, традиції та заборони, все про цей день
Комсомольская правда
2025-07-05T02:34:02Z
Пентагон перевірив запаси: критичної нестачі боєприпасів для України немає, – NBC News
24tv
2025-07-05T01:21:11Z
До використання у Силах оборони допустили український безпілотник із лазерним наведенням
УкраинФорм
2025-07-05T01:09:55Z
Україна відчуває серйозний кадровий голод через мобілізацію та переселення: кого шукають і що пропонують роботодавці
Хвиля
2025-07-05T01:06:03Z
Чоловічі парфуми для весілля: ось найкращі аромати для наречених, дружбів та гостей
24tv
2025-07-05T03:39:05Z
Як заморожувати свіжу полуницю, щоб вона не перетворилася на гігантську бурульку
GlavRed
2025-07-05T03:27:55Z
Гороскоп на завтра 6 липня: Левам - наклеп, Скропіонам - приємні новини
GlavRed
2025-07-05T03:27:47Z
Незвичайний ребус: знайдіть на картинці особливу жабу за 21 секунду
GlavRed
2025-07-05T03:27:23Z
Іще один варіант надзвичайної страви з кабачків: потушкуйте їх у сирному соусі
Telegraf
2025-07-05T03:18:02Z
Життя 5 знаків зодіаку перетвориться на казку вже ось-ось: хто у списку
GlavRed
2025-07-05T00:27:30Z
Хвороби, бідність, конфлікти - все це про одну річ в побуті. Чого краще позбутись прямо зараз
Telegraf
2025-07-05T00:18:41Z
5 знаків зодіаку, які занадто добре вміють маніпулювати
GlavRed
2025-07-04T23:27:00Z
Солодка та в міру пʼянка: рецепт вишнівки, яка зігріватиме осінню та літом
24tv
2025-07-04T20:57:34Z
Вибухи в низці регіонів Росії, просування ворога на фронті: хронологія 1228 дня війни
24tv
2025-07-05T03:36:13Z
Нова система оплати за проїзд у Запоріжжі: як тепер здійснюватимуть платежі жителі
Политека
2025-07-05T03:30:50Z
У Чорному та Азовському морях бойові кораблі РФ відсутні
УкраинФорм
2025-07-05T03:27:39Z
Летітиме по 1000 Шахедів на добу: командувач дав невтішний прогноз
GlavRed
2025-07-05T03:27:12Z
В Україні мінлива хмарність: прогноз погоди на 5 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T03:18:34Z
На Житомирщині правоохоронці викрили схему отримання фіктивної інвалідності
УкраинФорм
2025-07-05T03:18:02Z
Обіцяють до +37: коли в Україні вжарить пекельне сонце
Telegraf
2025-07-05T02:33:27Z
Безпілотники атакували Росію: де пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T02:09:49Z
ЗСУ тут змушені "з нічого знаходити нові сили", а росіяни ведуть наступ "на піднесеному настрої": DeepState про ситуацію на Харківщині
ZN UA
2025-07-05T02:09:25Z
100 найкращих фільмів XXI століття за версією NYT: яка стрічка посіла перше місце
24tv
2025-07-04T21:48:43Z
Остання стадія: Раміна Есхакзай поділилася особистою трагедією
GlavRed
2025-07-04T21:27:36Z
Найкращий манікюр на літо: ідеї стильного нейл-дизайну з фруктовими мотивами
24tv
2025-07-04T20:33:54Z
Хіт літа-2025 на бандурі: хлопець розірвав ТікТок особливим виконанням відомого треку
24tv
2025-07-04T19:12:02Z
Після приголомшливого завершення: чи варто чекати на 4 сезон "Гри в кальмара"
24tv
2025-07-04T18:57:06Z
"Гра в кальмара" і драми: Netflix назвав топ-10 найпопулярніших серіалів в Україні
Фокус
2025-07-04T18:45:31Z
Фільм Паоло Соррентіно La Grazia відкриє Венеційський кінофестиваль-2025
Детектор М
2025-07-04T17:45:17Z
Продюсер Нікітін показав маму у її день народження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-04T17:42:34Z
Стипендії для жінок-підприємиць, виставка в Осло та цифрові інновації в агро — можливості тижня
AIN
2025-07-04T16:30:49Z
Раптові повені в Техасі забрали життя понад десятка людей
УкраинФорм
2025-07-05T02:48:07Z
У російському Енгельсі пролунали вибухи
TSN
2025-07-05T01:48:25Z
Сміливе викрадення Rolls Royce за пів мільйона доларів з парковки призвело до масштабного розкриття злочину
Топ Жир
2025-07-05T01:18:28Z
У Липецькій області внаслідок ДТП згоріла колона авто окупантів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T01:09:28Z
Жахлива повінь у Техасі: є загиблі, щонайменше 20 дітей з літнього табору зникли безвісти
24tv
2025-07-05T00:33:51Z
У вбивстві 4-річного хлопчика на Дніпропетровщині підозрюють матір та її співмешканця
Украина Криминальная
2025-07-04T23:36:03Z
$11000 за відстрочку по догляду за «хворим» батьком: в Одесі двох чоловіків викрили у зловживанні впливом
Украина Криминальная
2025-07-04T22:45:26Z
Уманчанина засуджено до 4 років ув’язнення за зґвалтування
Украина Криминальная
2025-07-04T21:57:31Z
Ціла колона авто російських військових згоріла у Липецькій області: що сталося
24tv
2025-07-04T21:54:55Z
Не для краси чи "статусу": чому шкіряні сидіння в авто мають отвори
GlavRed
2025-07-05T03:27:43Z
Mercedes не встигає задовольнити попит на нову компактну модель седана
Топ Жир
2025-07-04T23:48:50Z
Машину ще можна врятувати: що буде, якщо залити бензин у дизельний двигун
GlavRed
2025-07-04T23:27:35Z
Ця розкішна седан за $2000 може стати або вигідною угодою року, або справжнім жахом
Топ Жир
2025-07-04T21:48:24Z
Електричний Porsche Cayenne оснащений чотирма дисплеями та мінімумом кнопок
Топ Жир
2025-07-04T20:18:15Z
Цей DeLorean отримав потужний V8 від суперкара і тепер готовий до швидкісних пригод
Топ Жир
2025-07-04T18:33:22Z
Xpeng представив доступного конкурента Tesla Model Y
AutoCentre
2025-07-04T18:24:00Z
Що буде, якщо повністю розрядити Tesla?
360ua.news
2025-07-04T17:03:25Z
Форд заявляє, що приховані записи викривають порушення у справі про 2,5 мільярда за перекидання авто
Топ Жир
2025-07-04T16:48:31Z
Від авіакатастрофи Браянта до Жоти, який згорів живцем: найжахливіші трагедії в історії спорту
24tv
2025-07-05T02:09:15Z
Бразильський клуб сенсаційно вийшов у півфінал Клубного чемпіонату світу-2025
ZN UA
2025-07-04T21:45:04Z
Арсенал через журналіста BBC виступив із заявою щодо серйозних звинувачень Парті у зґвалтуванні
Football.ua
2025-07-04T21:42:38Z
ПСЖ — Баварія: цікаві варіанти ставок на поєдинок Клубного чемпіонату світу
Football.ua
2025-07-04T21:39:46Z
Туран — про перший матч на чолі Шахтаря: Хлопці приємно здивували, побачене дуже обнадіює
Football.ua
2025-07-04T21:25:02Z
"Флуміненсе" обіграв "Аль-Хіляль" і вийшов до 1/2 фіналу клубного ЧС-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-04T21:12:10Z
Флуміненсе вибив Аль-Хіляль на шляху до півфіналу КЧС-2025
Football.ua
2025-07-04T21:09:15Z
Швеція обіграла Данію на футбольному Євро-2025 серед жінок
УкраинФорм
2025-07-04T20:57:37Z
Кайл Вокер на порозі переходу в Бернлі
Football.ua
2025-07-04T20:54:21Z
Продюсер Xbox порадив звільненим працівникам спілкуватися з ШІ
InternetUA
2025-07-05T03:01:08Z
Hubble показав кольорове скупчення зірок у Чумацькому шляху
УкраинФорм
2025-07-05T02:21:29Z
Насолоджується літом: кадри відпочинку золотистого ретривера змусили позаздрити користувачів
Фокус
2025-07-05T01:42:45Z
IT-інженер продав доступи хакерам в одній з найбільших кібератак Бразилії
InternetUA
2025-07-04T23:03:15Z
Чому зникає мобільний інтернет і як це виправити: головні причини та рішення
InternetUA
2025-07-04T20:04:54Z
Планети гойдаються, як коники на каруселі: дивовижне відкриття астрономів
TSN
2025-07-04T19:36:06Z
Не російська чи американська: яка пісня вперше зазвучала у космосі
GlavRed
2025-07-04T19:27:57Z
Смартфон у салоні, чому не можна залишати його на сонці
360ua.news
2025-07-04T19:15:25Z
Чи безпечно спати поруч із телефоном, що заряджається?
360ua.news
2025-07-04T18:33:38Z