/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F0d8d984c287a3aebdf3058d5bd464c59.jpg)
Брюссель вважає, що кластер «Фундаментальні сфери» з Молдовою може бути відкритий
Про це заявив президент Ради ЄС Антоніу Кошта на пресконференції за результатами саміту ЄС-Молдова 4 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Оцінка (Європейської) Комісії чітка: прогрес Молдови на шляху до Європейського Союзу є вражаючим. Лідери Європейського Союзу одноголосно визнали це минулого тижня на засіданні Європейської Ради… Оцінка Комісії - кластер «Фундаментальні сфери» готовий до відкриття. Зараз час пришвидшити нашу роботу та зробити наступний крок», - заявив Кошта.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн своєю чергою зазначила, що має великий досвід у процесах приєднання і вражена тим, як швидко та якісно Молдова просувається та проводить реформи, які є складними та важливим для конкурентоспроможності країни.
«Комісія може рекомендувати Раді ЄС, що Молдова готова відкрити перший кластер (переговорів про приєднання) зараз. М'яч на боці Ради, але я справді глибоко переконана у цих чудових результатах. Знадобиться зовсім небагато часу, щоб завершити цей перший крок до відкриття першого кластера для Молдови», - сказала фон дер Ляєн.
Кошта також наголосив, що зміцнення безпеки та стійкості Молдови є ключовим напрямком підтримки з боку Євросоюзу.
«Ми твердо переконані, що люди Молдови мають робити свій вибір, а не ті, хто прагне маніпулювати, розділяти чи підривати їхню демократичну волю. Ми маємо спільну мету – побудувати вільну, безпечну та мирну Європу; Європу, засновану на демократії, верховенстві права та спільних цінностях…Майбутнє Молдови — в Європейському Союзі. Це наша спільна мета, і Європейський Союз тут, щоб підтримувати Молдову на кожному кроці цього шляху»,- запевнив Кошта.
Він також додав, що ЄС відданий ідеї членства України, Молдови та країн Західних Балкан. При цьому підкреслив, що процес до членства є важким і потребує часу та багато зусиль.
Саміт ЄС-Молдова став першим подібним в історії.
Як повідомляв Укрінформ, речник Єврокомісії 1 липня заявив, що питання роз’єднання України та Молдови у перемовинах про вступ до Європейського Союзу має вирішуватися на рівні держав-членів ЄС, Єврокомісія не наполягатиме на такому розвитку подій.