MY.UAНовини
Дмитро Лубінець пояснив, як наших полонених використовують у гібридній війні
Дмитро Лубінець пояснив, як наших полонених використовують у гібридній війні

Дмитро Лубінець пояснив, як наших полонених використовують у гібридній війні

Коли українські герої повернулися додому під час обміну полоненими, вся країна раділа. Але у темі українськіх військовополонених є й інший, темний бік. Не лише воїни у полоні страждають від катувань та жахливих умов. Не менше страждають їх родини в Україні. Окремі з них в результаті маніпуляцій з боку спецслужб Кремля фактично опиняються в заручниках у ворога. Часто, погрожуючи життям та безпекою рідних у полоні, їх родичів спонукають до незаконних дій всередині українського суспільства.

Саме на цій, дуже складній темі зосеридився Інформатор під час великого інтервʼю з українським Омбудсманом. Помітно, що Дмитро Лубінець докладно володіє темою щодо обміну полонених, ретельно обирає кожне слово, бо тема дуже чутлива. "Треба захищати родини полонених від психологічного та інформаційного терору, зокрема через інформаційні кампанії", - вважає Дмитро Лубінець.

Дмитро Лубінець дав велике інтерв'ю виданню Інформатор: маніпуляції РФ навколо процесів обміну полоненими; повернення та реабілітація українських дітей - тривала та дуже спеціфічна процедура. Російська Уповноважена з прав людини добре обізнана щодо злочинів проти українських полонених, але її дії свідчать про намагання лише приховати ці злочини… Про все це - в нашому інтервʼю, яке стало своєрідним підсумком великого обміну полоненими, що тривав у червні. Україна повернула додому 5757 своїх громадян, у тому числі 294 цивільних.

- Протягом останніх місяців тривають наймасштабніші обміни полоненими. Нарешті повертаються, зокрема, люди, які пробули в полоні цілих три роки, серед них є і захисники Азовсталі. Водночас ми знаємо, що деяких полонених Росія повертати всі три роки не хотіла, “присудивши” їм значні терміни ув’язнення та звинувачуючи їх у “тероризмі”. Чи йде процес щодо повернення цих людей, і які складнощі на цьому шляху?

- Триває процес щодо звільнення ВСІХ без виключень Захисників і Захисниць України. І отримання ними фейкового вироку — це не означає, що Україна не працює над звільненням своїх громадян.

Раніше нам вдалося повертати оборонців, які були засуджені росіянами (приклад: 18 жовтня 2024 року Україні вдалося повернути понад 40 таких громадян).

Довідково: що раніше з цієї теми казав Коордштаб:

"Коли йде так зване "слідство", то росіяни відмовляються міняти людину, посилаючись на те, що, мовляв, процес не завершений. Були такі прецеденти. Коли вже людина має цей вирок — хоч і величезний, і фейковий, — для судової системи країни-агресорки це вже може не бути перешкодою. Якщо росіяни все-таки захочуть когось зі своїх забрати, то людину, яка має термін, можна буде поміняти. Вирок — це не привід для зневіри, хоч це і важко для родин", — представник Координаційного штабу Петро Яценко.

Родини полонених відчувають шалений тиск з боку Росії

- Які загалом очікування від процесу обміну, чи можемо ми розраховувати на повернення всіх військовополонених у найближчі терміни, чи є ризик що цей процес зупиниться?

- Очікування від процесу обміну — завжди обережні, навіть попри нещодавні масштабні успіхи. Україна прагне повернути всіх без винятку, але реалії війни й політика Росії не дозволяють прогнозувати точні терміни.

Росія використовує тему обміну полоненими, щоб підірвати довіру до українських державних органів. Росія запустила чергову деструктивну інформаційну кампанію, щоб деморалізувати українське суспільство, посіяти недовіру до дій української влади, спровокувати родини полонених і зниклих безвісти українців для дискредитації нашої країни перед світом.

Особливий удар спрямовано на тему обмінів полоненими, репатріації тіл загиблих і повернення незаконно утримуваних цивільних. Росія розповсюджує фальшиві наративи про нібито зупинку Україною процесів обміну чи відмову від репатріації тіл загиблих. Ворог цинічно експлуатує біль і тривогу родин, намагаючись зіштовхнути їх із державою, посіяти ворожнечу, підірвати віру в Україну.

У хід іде все — фейки, емоційні маніпуляції, викривлені списки загиблих, масове надсилання SMS, повідомлень у месенджерах та дзвінків з дезінформацією; створення і розповсюдження фальшивих наративів про нібито зупинку Україною процесів обміну; провокації та заклики написати шаблонні листи до державних чи міжнародних установ зі скаргами, які ворог згодом планує використати в інформаційній війні.

Також росіяни закликають родини полонених писати листи провокативного характеру за шаблоном, загрожуючи життю та здоровʼю полонених та невключенням їх до списку обмінів. Після чого просять надсилати ці листи до міжнародних організацій, державних органів України та США. Окрім того, російська сторона додатково вимагає пересилати фото листів їм, щоб згодом використовувати це у якості “доказів” для дискредитації українських державних органів перед міжнародною спільнотою.

Україна неухильно дотримується всіх домовленостей і працює над тим, щоб повернути всіх своїх громадян додому.

- Я особисто спілкувався зі звільненими українськими полоненими і знаю з їх розповідей про жахливі умови, в яких утримують наших захисників. Загалом пенітенціарна система Росії роками не дотримується прав людини, але у відношенні наших в’язнів вчиняється показова, надмірна жорстокість. Яка робота ведеться по систематизації та збору фактів порушення прав звільнених полонених, та чи можливі наслідки для країни-агресора за такі факти? Чи готуються позови за фактами порушень прав людини, або, можливо, вони будуть об’єднані в один великий позов?

- Так, ми маємо справу з системною жорстокістю та катуваннями, які Росія застосовує до українських військовополонених. Це не просто нехтування правами людини — це свідомий інструмент приниження, покарання й спроби зламати дух наших Захисників. За даними ООН, понад 95% українських військовополонених зазнали тортур у Росії. Українські військовополонені розповідали про жорстокі побиття, ураження електричним струмом, сексуальне насильство, примусові надмірні фізичні навантаження, позбавлення сну, імітацію страти.

На кожному обміні військовополонених присутні працівники Офісу Омбудсмана. Наш Офіс фіксує в якому стані повертаються наші Захисники і Захисниці, дотримання норм міжнародного гуманітарного права щодо них. Майже всі повертаються в жахливому фізичному стані та мають десятки втрачених кілограмів.

Робота над збором і фіксацією фактів порушень ведеться постійно та багатоетапно:

  • Після звільнення кожен військовополонений проходить опитування та медичне обстеження.
  • Усі свідчення документуються — з дотриманням правових процедур, аби матеріали могли використовуватись у судах.
  • Окрема увага — на фіксацію ознак катувань, сексуального насильства, голоду, відмови в медичній допомозі, психологічного тиску.
  • Матеріали передаються до правоохоронних органів України, ООН та інших міжнародних структур.

Мета — не лише довести факти, а й добитися відповідальності. У тому числі — індивідуальної для конкретних осіб, причетних до катувань.

Російський Омбудсман Москалькова не розслідує знущань над полоненими, а приховує їх

- Чи визнає, зокрема, Москалькова, факти знущань з полонених? Російською стороною такі факти заперечуються повністю, чи видаються за поодинокі виключення?

- Російська сторона, зокрема Тетяна Москалькова як уповноважена з прав людини у РФ, офіційно не визнає фактів системних знущань щодо українських полонених.

Водночас численні докази, зібрані міжнародними організаціями, нашим Офісом, іншими органами свідчать про масштабне, цілеспрямоване застосування катувань, приниження гідності, сексуального насильства, відмови в медичній допомозі та інших грубих порушень прав людини з боку РФ.

Подібна позиція Москалькової є частиною державної інформаційної політики РФ, яка спрямована на уникнення відповідальності та створення хибного уявлення про дотримання міжнародного права. Загалом така позиція є типовою для офіційних представників Росії — системна відмова від відповідальності.

Водночас! Звільнені із полону українці розповідають, що коли до них у місця утримання приходили представники Москалькової — до них на деякий час покращувалося ставлення.

- Чи можуть військовополонені розраховувати на відшкодування від Росії за пережиті у полоні знущання та утримання в нелюдських умовах протягом тривалого часу?

- На жаль, пряме та швидке стягнення коштів з Росії наразі майже неможливе, зважаючи на її відмову визнавати рішення міжнародних судів. Але створення юридичних підстав — ключовий крок для майбутньої компенсації. Україна вже зараз закладає ці основи, документуючи кожен злочин.

Військовополонені не залишаться наодинці. Держава працює над тим, щоб у майбутньому кожен, хто пережив жахи полону, отримав справедливу сатисфакцію.

- Паралельно з процесом обміну ми бачимо як загострюється ситуація в інформаційному середовищі. Зокрема, Росія через своїх пропагандистів час від часу вкидає ті чи інші списки прізвищ полонених, вочевидь, в рамках тиску на їх рідних. Наскільки це системний процес, якою може бути його кінцева мета?

- Так, інформаційні вкиди Росії про полонених — це системна кампанія тиску. Її мета — викликати паніку серед родичів, підірвати довіру до держави та маніпулювати емоціями суспільства. Росія свідомо публікує фейкові списки, дезінформацію про загибель чи відмову від обміну. Це частина гібридної війни. Україна фіксує ці атаки, працює з родинами й закликає довіряти лише офіційним джерелам.

Росіяне змушують сімʼї полонених робити провокативні заяви та шантажують побиттям та вбивством

- Також раніше були повідомлення про пряме намагання росіян давити на рідних полонених. Зокрема, вимагаючи від них публічних звернень про повернення рідних. Чи фіксують подібні факти на тлі цього обміну? Наскільки це системний процес з боку супротивника? Яка його кінцева мета?

- Так, факти прямого тиску на рідних військовополонених з боку Росії дійсно фіксуються. Як я зауважував раніше, в хід іде все:

  • фейки та емоційні маніпуляції;
  • залученість проросійських ресурсів у Європі;
  • масове надсилання SMS, повідомлень у месенджерах та дзвінків з дезінформацією;
  • створення і розповсюдження фальшивих наративів про нібито зупинку Україною процесів обміну, небажання забирати своїх цивільних громадян чи відмову від репатріації тіл загиблих.

Також росіяни закликають родини полонених писати листи провокативного характеру за шаблоном, загрожуючи життю та здоровʼю полонених та невключенням їх до списку обмінів. Після чого просять надсилати ці листи до міжнародних організацій, державних органів України та США. Окрім того, російська сторона додатково вимагає пересилати фото листів їм, щоб згодом використовувати це у якості “доказів” для дискредитації українських державних органів перед міжнародною спільнотою.

- Військовополонені, фактично, заручники в руках терориста. І ось їх рідним терорист каже “роби що я скажу і тоді з твоїм близьким нічого не станеться”. Що може в цій непростій ситуації робити наша держава для захисту як цих людей від впливу, так і суспільства загалом?

- У такій ситуації наша держава має два завдання:

  1. Захищати самих військовополонених — у тому числі шляхом офіційних переговорів, документування фактів порушення прав людини, тиску на міжнародні організації.
  2. Захищати родини полонених від психологічного та інформаційного терору, зокрема через інформаційні кампанії.

Зазначу, що вся офіційна комунікація з родинами військовополонених та зниклих безвісти українців здійснюється виключно через уповноважені державні органи влади.

Своєю чергою, ми рекомендуємо не відповідати на повідомлення від невідомих або підозрілих контактів, не надавати особисту інформацію та не переходити за жодними посиланнями. У разі такої ситуації потрібно звертатися до Служби безпеки України або поліції.


- Чи можливо взагалі захистити цих людей в інформаційному впливі та що може зробити держава, щоб ці люди не опинились на гачку ворожих спецслужб?

- Повністю захистити від ворожого інформаційного впливу складно, але держава може значно знизити ризики:

  • Інформувати та навчати родини про маніпуляції і як їх уникати.
  • Забезпечувати постійний контакт і підтримку через офіційні канали.
  • Закликати не поширювати непідтверджену інформацію та дотримуватися інформаційної гігієни.
  • Надавати психологічну допомогу для стійкості до тиску.
  • Фіксувати факти тиску і оперативно реагувати.

Головне — створити довіру, щоб родини не потрапляли в пастки ворога.

- Ми з вами спілкувались ще рік тому щодо складнощів у процесі повернення українських дітей. Росія їх повертати не хотіла. Чи змінилась ситуація зараз? З якими складнощами ви стикаєтесь на цьому шляху?

- Процес повернення українських дітей залишається надзвичайно складним і повільним. Росія, як і рік тому, не визнає своєї провини і продовжує використовувати дітей як політичний інструмент.

Останнім часом з’являються абсолютно цинічні пропозиції з боку РФ — обмінювати викрадених українських дітей на своїх військовополонених. Це пряма маніпуляція та грубе порушення норм міжнародного гуманітарного права. Діти — не предмет торгу.

Попри всі труднощі, ми продовжуємо роботу за підтримки міжнародних партнерів. Один із важливих механізмів — залучення Катару як країни-посередниці у складних перемовинах.

Станом на 18 червня 2025 року вже 1378 дітей повернуто на підконтрольну уряду України територію — з тимчасово окупованих територій, із депортації чи примусового переміщення.

Реабілітація викрадених Росією дітей триває довгий час

- Деякі діти провели значну частину свого малого свідомого життя під інформаційним впливом супротивника, і ми розуміємо, що з кожним роком їх намагаються все сильніше “інтегрувати” в російське середовище та стерти їх ідентичність. Чи пов’язане затягування з їх поверненням саме з цим? Тобто дитина, яка з 5 до 8 років прожила в російській сім’ї, можливо вже і не захоче повертатись. Наскільки це є проблемою?

- Затягування з поверненням дітей пов’язане з тим, що Росія прагне інтегрувати їх у своє середовище та стерти українську ідентичність. Діти, які провели роки в російських сім’ях або під впливом пропаганди, можуть втрачати зв’язок із рідною культурою, мовою.

Окрім того, Росія залучає дітей на ТОТ України до мілітаризованого руху «Юнармія». Цей рух готує українських дітей до служби в армії Росії, пропагує легітимність російської окупації, формує у них викривлене сприйняття власної історії та національної ідентичності. Залучення дітей до подібних рухів на ТОТ є порушенням Женевських конвенцій та воєнним злочином. Така практика "перевиховання" поширена ще з 2014 року і це потребує належної реакції. Для порятунку наших дітей необхідна міжнародна підтримка.

Це велика проблема, адже повернення таких дітей вимагає не лише фізичного повернення, а й довготривалої реабілітації, психологічної підтримки та відновлення їх ідентичності.

Водночас зауважу, що після повернення додому, всі діти відвідують Центр захисту прав дитини. Це — безбар’єрний простір, який створений задля координації органами державної влади зусиль для роботи із дітьми, які є жертвами або свідками воєнних злочинів Росії. Зокрема, й повернутими дітьми, яких раніше РФ депортувала на свою територію або примусово перемістила на тимчасово окуповані території України. Центр також надає дітям та їхнім сім’ям правову допомогу, матеріально-технічне забезпечення, соціальний та психологічний супровід.

Основні функції Центру захисту прав дитини:

🔸 Надання соціальних послуг, а саме проведення повного медичного обстеження, забезпечення логістики, надання тимчасового житла, соціально-психологічної реабілітації дитини та членів її родини.

🔸 Проведення аудіо- та відеофіксації опитування дітей за безпосередньої участі психолога щодо всіх воєнних злочинів, які були здійснені проти них представниками Російської Федерації.

🔸 Поновлення прав постраждалих дітей.

У Центрі створені належні умови для опитування дитини за моделлю «Барнахус». Це зроблено для того, щоб представникам правоохоронних органів не довелось здійснювати багаторазовий допит дитини, що своєю чергою зменшує ризики створення додаткових психологічних травм дитині.

- Повернення цивільних вчергове стало надболючою темою, зокрема, коли ми дізнались про катування та вбивство в російському полоні журналістки Вікторії Рощиної. Цей випадок став не лише доказом, що в російських тюрмах катують українських цивільних, але й демонстрацією, що Росія не переймається через потенційну відповідальність за це. Як триває процес обміну цивільних, чи очікуються в ньому системні зрушення найближчим часом? Яку кількість цивільних полонених ми очікуємо повернути.

Повернення цивільних осіб — надзвичайно болюча і складна тема. Трагедія з Вікторією Рощиною, яка стала жертвою катувань у російському полоні, показала не лише жорстокість російської системи, а й її небажання нести відповідальність.

На відміну від військовополонених, цивільні не обмінюються, їх саме повертають. Процес повернення триває, але часто є дуже затягнутим через політичні і технічні перепони зі сторони Росії. Наразі нам вдалося повернути 294 цивільних.

Наприкінці ще раз відмічу - попри всі маніпуляції та провокації з боку РФ Україна здійснює системну роботу щодо повернення цивільних громадян та військовополонених з російського полону із дотриманням принципів прозорості, гуманності та міжнародного права. При цьому ми завжди наголошуємо про важливість міжнародної підтримки в цих питаннях, яка має вирішальне значення. Світ має діяти спільно, адже російська агресія становить загрозу не лише Україні, а й глобальній безпеці!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Как легко справиться со стрессом: научное открытие
TSN
2025-07-04T20:09:59Z
Секрет мягких пяток и нежных рук: аптечное чудо за копейки
Знай
2025-07-04T19:51:04Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Подача электроэнергии на ЗАЭС восстановлена
Корреспондент
2025-07-04T22:03:11Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": у кого Пенсионный фонд потребует деньги в июле
Знай
2025-07-04T18:36:48Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
Европа снова обеспокоена: Макрон и Стармер собирают "коалицию желающих"
TSN
2025-07-04T22:42:43Z
Мелони: США не прекращали поставки оружия Украине
Корреспондент
2025-07-04T22:01:49Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Воевать отправят всех: в Украине жестко взялись за уклонистов – к чему готовиться
Знай
2025-06-28T02:30:53Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
На популярном курорте в Черном море заметили дикого зверя: он может быть очень опасным
Telegraf
2025-07-04T22:33:52Z
Что не стоит говорить тем, кто переживает потерю близких
Gazeta UA
2025-07-04T21:42:40Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
День ангела 5 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-04T21:18:14Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Почему нельзя звать душу умершего: объяснение церкви, приметы и последствия
Comments UA
2025-07-04T21:57:56Z
Могут ли атеисты и сатанисты попасть в рай: мнения религии, философии и морали
Comments UA
2025-07-04T21:18:32Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Загрязненный воздух: как защититься
ZN UA
2025-07-04T22:24:56Z
"Выделено ноль": Безуглая раскритиковала Кличко и местную группировку ПВО за защиту Киева
Фокус
2025-07-04T21:51:47Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
Россия атаковала Украину беспилотниками: где раздались взрывы
TSN
2025-07-02T03:51:06Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер Марк Сноу - автор музыки к "Секретным материалам"
Новости Украины
2025-07-04T20:51:49Z
Дизайнер Зеленского раскрыл секрет костюма президента на встрече с Трампом
Telegraf
2025-07-04T16:33:05Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
В России на трассе сгорела колонна военных машин. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-04T22:51:19Z
В Чехии восстановили электроснабжение после масштабного блэкаута
ZN UA
2025-07-04T22:27:53Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
В Одессе снова увеличилось число пострадавших из-за атаки РФ
Корреспондент
2025-06-28T07:21:48Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Не только парковка в тени: 5 советов, которые помогут предотвратить нагрев авто в жару
Telegraf
2025-07-04T12:48:25Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Мотоспорт в скорби: испанец Борха Гомес погиб на тестах
Новости Украины
2025-07-04T20:39:19Z
"Шахтер" победил в первом матче под руководством Турана
ZN UA
2025-07-04T20:30:28Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Первый спарринг Шахтера удачный: команда добивается минимальной победы
Корреспондент
2025-07-04T19:27:22Z
Условно наказанные: гранды европейского футбола пошли на финансовый обман
Корреспондент
2025-07-04T18:24:52Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Археологи открыли, как ловили рыбу в каменном веке
Gazeta UA
2025-07-04T22:39:10Z
Забег продолжается: Netflix и CD Projekt RED анонсировали аниме Cyberpunk: Edgerunners 2
GameMag
2025-07-04T22:33:02Z
"Межзвездный путешественник": ученые обнаружили в Солнечной системе загадочный объект
TSN
2025-07-04T20:51:04Z
Экс-глава Rockstar North обвинил «вредителей» в саботаже MindsEye
GameMag
2025-07-04T20:45:36Z
В США продадут камень за 4 миллиона долларов: что в нем необычного
Comments UA
2025-07-04T19:39:47Z
ТОП-10 лучших бесплатных хорроров в Steam
Знай
2025-07-04T17:51:11Z
Tesla построила полностью автономную зарядную станцию для электромобилей
Корреспондент
2025-07-04T16:48:32Z