Генсек НАТО сподівається на «гнучкість» США у збереженні військової підтримки України
Генсек НАТО сподівається на «гнучкість» США у збереженні військової підтримки України
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що сподівається на певну «гнучкість» з боку Сполучених Штатів, аби Україна отримала необхідні ресурси для самозахисту, після несподіваного призупинення Вашингтоном частини поставок озброєння, пише Bloomberg.
«США мають бути впевненими, що їхні запаси перебувають на належному рівні, адже вони критично важливі для нашої колективної оборони», — сказав Рютте журналістам у п’ятницю. — «Водночас, звісно, ми сподіваємося на гнучкість — треба також подбати, щоби Україна могла рухатися вперед».
Цього тижня Пентагон оголосив протимчасове призупинення передачі Україні артилерійських боєприпасів і систем ППО. Причиною стало оновлення оцінки американських арсеналів на тлі потреб зберегти запаси для реагування на інші потенційні загрози безпеці.
Рішення збіглося в часі зі значним загостренням російських повітряних ударів по Києву та інших великих містах. Масовані атаки дронів і ракет вкотре засвідчили вразливість української системи ППО саме в момент, коли діюча програма фінансування з боку США добігає кінця влітку.
Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом, намагаючись переконати американського лідера відновити постачання і продати Україні більше озброєння.
Напередодні Трампвисловив розчарування підсумками останньої розмови з російським президентом Владіміром Путіним, яка не принесла жодного прогресу на шляху до завершення війни.
«З огляду на небажання Росії працювати над перемир’ям, союзники повинні бути впевненими, що Україна має усе необхідне, аби продовжувати боротьбу», — зазначив Рютте.
Він виступив на території військової штаб-квартири НАТО в бельгійському Монсі після церемонії призначення нового командувача американських сил у Європі й головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО — генерала ВПС США Алексуса Грінкевича.
Грінкевич заявив журналістам, що уважно стежить за обговоренням: «Ми побачимо розвиток ситуації впродовж найближчого тижня чи двох».
Новий командувач пообіцяв у перші 90 днів провести перегляд американських військ у Європі: «Це частина оцінки того, яким може бути майбутнє розгортання сил США».
Очікується, що Вашингтон представить результати цього стратегічного перегляду влітку. За деякими прогнозами, він може передбачати значне скорочення американської військової присутності в Європі, що викликає занепокоєння серед союзників США по НАТО, які залишаються в невіданні щодо цих планів.