MY.UAНовини
Грузинський слід. Як російська нафта і нафтопродукти в обхід санкцій надходять на європейський ринок через Грузію
Грузинський слід. Як російська нафта і нафтопродукти в обхід санкцій надходять на європейський ринок через Грузію

Грузинський слід. Як російська нафта і нафтопродукти в обхід санкцій надходять на європейський ринок через Грузію

Багато санкційних механізмів західних країн, запроваджених після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, націлені на обмеження доступу російської економіки до чутливих товарів і технологій. Утім, через схеми паралельного імпорту за участю третіх країн підсанкційні товари продовжують надходити на російський ринок. У відповідь Євросоюз посилює заходи протидії обходу санкцій – наприклад, за допомогою запровадження вторинних заходів проти організацій, підозрюваних у сприянні ухиленню. Однак говорити про ефективність таких заходів поки що не доводиться.

Тим часом дедалі виразніше проявляється і зворотна проблема: продукція російського походження, включно з підсанкційними енергоресурсами, знаходить шлях із Росії на Захід – знову за посередництвом держав, які формально не порушують санкційний режим.

Грузія, яка вже встигла “засвітитися” як канал реекспорту підсанкційних автомобілів в Росію, тепер виявляється задіяна і у зворотній логістиці – як транзитний вузол для російської продукції, що надходить на європейський ринок. Різке зростання обсягів експорту “грузинської” нафти і нафтопродуктів до країн ЄС після початку повномасштабної війни дає підстави підозрювати грузинські структури у сприянні обходу санкцій.

Контекст

З початку повномасштабної війни західні країни запровадили масштабні обмеження на експорт російської нафти і нафтопродуктів. ЄС встановив ембарго на їхні морські поставки з Росії та в коаліції з країнами “Великої сімки” (G7), Австралією, Норвегією, Швейцарією, Албанією та низкою інших країн ввів цінову стелю щодо їхніх поставок до Росії ввів цінову стелю в щодо їхніх поставок до третіх країн ($60 за барель сирої нафти, $100 за барель нафтопродуктів преміальних сортів і $45 за барель нафтопродуктів, які торгуються з дисконтом до сирої нафти). Причому перевезення і страхування російської нафти і нафтопродуктів за ціною, вищою за граничну, заборонені не тільки для європейських компаній, а й для будь-яких операторів, які користуються європейськими послугами.

Згодом заходи лише посилювалися. Так, у рамках 15-го пакета ЄС заборонив захід у свої порти 52 танкерам із третіх країн, запідозреним у порушенні цінової стелі. А на початку 2025 року США оголосили великий санкційний пакет проти російського нафтогазового сектору: під обмеження потрапили “Газпром нафта”, “Сургутнефтегаз”, десятки нафтосервісних компаній, зарубіжні трейдери, а також понад 180 суден, які входять до так званого “тіньового флоту“, сформованого Росією для обходу санкцій. У рамках підготовлюваного 18-го пакета санкцій ЄС пропонується знизити цінову стелю до $ 45 за барель нафти.

При цьому Росія продовжує постачати на світовий ринок значні обсяги енергоносіїв. Згідно з звітом Центру досліджень в галузі енергетики та чистого повітря (CREA), морський експорт російської нафти в травні 2025 року склав понад 23 млн тонн (приблизно 5,5 млн барелів на добу), причому майже 54% поставок здійснювалося на танкерах, зареєстрованих у країнах G7. Одночасно частка “тіньового флоту” впала з 65% у січні до 46% у травні, що може свідчити про зусилля щодо заміни ризикових суден на формально “чисті”. Незважаючи на зниження доходів від експорту – за оцінкою Міжнародного енергетичного агентства, у квітні вони впали на $1,13 млрд порівняно з березнем і становили $13,2 млрд, Росія зберігає стійкі обсяги поставок, що згладжують падіння цін.

На цьому тлі особливу увагу викликає нова логістична конфігурація щодо транзиту російських енергоресурсів із залученням третіх країн, таких як Грузія. Як показує нещодавнє журналістське розслідування, проведене грузинською командою iFact, російська нафта і & nbsp;нафтопродукти надходять на & nbsp;ринки країн, що приєдналися до & nbsp;санкцій, через територію Грузії, де їхнє & nbsp;походження маскується. Ці канали являють собою новий рівень обходу санкцій – за участю держав, які не входять до санкційних коаліцій, але надають інфраструктуру і юридичне прикриття.

Грузинський слід

Нафта імпортується до країни морським, залізничним та автомобільним транспортом. Навіть офіційна статистика Грузії показує, що імпорт нафтопродуктів залізничним транспортом різко зріс за останні два роки. Фото: ifact.ge

Розслідування вказало на можливу роль Грузії як транзитного вузла в схемі поставок російських енергоносіїв. Про це свідчить різке збільшення обсягів експорту нафти і нафтопродуктів, оформлених як “грузинські”, як до країн ЄС, так і до інших юрисдикцій. За даними Національного статистичного агентства Грузії Geostat, у 2019-2021 роках сумарний експорт нафти і нафтопродуктів становив близько 65 тис. тонн, тоді як у 2022-2024 роках сукупні поставки зросли більш ніж у чотири рази – до 275 тис. тонн (включно з 104 тис. тонн до країн ЄС). Вартість експорту за той самий період збільшилася з $46 млн до $255 млн.

При цьому Грузія не має значних запасів нафти (річний рівень видобутку – близько 35-40 тис. тонн), а внутрішнє споживаннястановить приблизно 1,5 млн тонн на рік і практично повністю покривається імпортними поставками. Це дозволяє припустити, що більша частина експортованої продукції є реекспортом імпортної сировини, головним чином російського походження.

Динаміка імпорту підтверджує це припущення. Основними постачальниками нафти і нафтопродуктів до Грузії традиційно виступають Росія, Болгарія, Румунія, Туреччина і Азербайджан. Однак саме російський імпорт демонструє аномальне зростання: з 225 тис. тонн у 2021 році до 658 тис. тонн у 2022 році, 771 тис. тонн у 2023 році та 698 тис. тонн у 2024 році. Поставки з інших зазначених країн при цьому залишаються відносно стабільними.

Частина російського імпорту потім реекспортується з Грузії. Схема обходу санкцій, за даними iFact, будується на формальній зміні країни походження: російську нафту або нафтопродукти ввозять до Грузії, де вони набувають нового “юридичного статусу” – через оформлення на місцеві компанії, підміну документів або змішання з невеликим обсягом локальної сировини. Ці процедури дають змогу обходити санкційні обмеження, особливо в тих випадках, коли кінцеві одержувачі не вимагають прозорості походження вантажу. У 2024 році найбільші обсяги “грузинської” нафти і нафтопродуктів надійшли до Нідерландів (61 тис. тонн) і Греції (14 тис. тонн), а за січень-травень 2025 року – до Нідерландів (20 тис. тонн).

Крім того, частина поставок може не проходити фізично через територію Грузії: експорт може оформлятися на грузинські компанії, але вантаж йде безпосередньо з Росії. У таких випадках переміщення не фіксується ні в грузинській зовнішньоторговельній статистиці, ні в митних базах. Однак у міжнародній звітності – наприклад, під час імпорту до ЄС – нафта вказується як така, що “походить із Грузії”. Подібні схеми істотно ускладнюють моніторинг і маскують реальні джерела походження сировини, порушуючи тим самим європейські норми, згідно з якими “вантажі, що містять російське пальне, змішане з продуктами з інших країн, можуть підлягати санкціям залежно від частки російського компонента”.

Сукупність статистичних даних, нестикування в обсягах видобутку та експорту, а також виявлені логістичні схеми дають змогу дійти висновку: значна частина грузинської нафти, що експортується в Європу, насправді має російське походження. У цьому контексті Грузія виступає не як джерело або переробник, а як вузол легалізації вантажу, надаючи інфраструктуру, логістику і юридичне прикриття для обходу санкційних бар’єрів.

Нафтові танкери в порту Кулеві. Фото зроблено у грудні 2024 року. Фото: ifact.ge

Ризики

Залученість Грузії до схем обходу санкцій пов’язана з низкою серйозних загроз.

По-перше, активне використання грузинської інфраструктури та юридичних осіб для реекспорту російської нафти і нафтопродуктів під виглядом “грузинських” може розглядатися як сприяння порушенню режиму санкції і призвести до запровадження вторинних санкцій – як проти окремих компаній, так і проти цілих секторів грузинської економіки, пов’язаних з логістикою, паливною дистрибуцією і фінансовими послугами.

Останнім часом західні країни активно вводять санкції на посередників, трейдерів і тіньових учасників торгівлі з третіх країн. При цьому поки що в багатьох випадках під санкції потрапляють за торгівлю нафтою з Ірану, але у разі подальшого нарощування реекспорту через канали обходу санкцій обмежувальні заходи буде розширено на грузинські структури, які беруть участь у торгівлі російською нафтою і нафтопродуктами.

По-друге, Грузія може опинитися в категорії країн з підвищеним комплаєнс-ризиком для міжнародних банків, страхових компаній і операторів. У разі виникнення підозр у непрозорості поставок, що йдуть через Грузію, зарубіжні контрагенти можуть почати обмежувати грузинським компаніям доступ до ключових фінансових операцій, транспортного страхування і платіжних систем. Це ускладнить зовнішню торгівлю і обмежить приплив інвестицій не тільки в нафтовий сектор, а й в економіку загалом.

По-третє, масштабна участь у логістиці підсанкційних поставок підриває і без того ослаблену довіру до Грузії з боку Європейського союзу. Після різкого згортання процесу євроінтеграції та скатування грузинської влади в авторитаризм участь країни в схемах обходу санкцій ще сильніше ставить під сумнів її європейські перспективи. Незважаючи на отриманий у грудні 2023 року статус країни-кандидата, Грузія ризикує зіткнутися з блокуванням подальших кроків щодо зближення з ЄС.

По-четверте, Грузія ризикує потрапити під так звані “нищівні” санкції США, що передбачають введення мит у 500% на імпорт з країн, які продовжують закуповувати російську нафту і нафтопродукти. Ці санкції, у разі їхнього ухвалення, призведуть до блокування доступу на американський ринок, на який у 2024 році припало $141 млн експорту з Грузії. Оскільки США стабільно входять до трійки найбільших торговельних партнерів країни, реалізація цього санкційного механізму може завдати відчутного удару по зовнішньоекономічних позиціях Грузії.

Відмінність грузинського кейса

Кейс Грузії набуває особливої значущості на тлі вже сформованих схем, за яких нафтопродукти, вироблені з російської нафти, потрапляють на ринки країн, що входять до коаліції з обмеження цін. У більшості випадків йдеться про країни, що володіють власними нафтопереробними потужностями: вони закуповують російську нафту, переробляють її на НПЗ і експортують отримані продукти вже під своїм походженням. З юридичного погляду це продукція з доданою вартістю, що пройшла значну промислову переробку і змінила статус походження, що робить такі поставки формально допустимими в рамках діючих обмежень.

Згідно зі звітом CREA, 2023 року країни, які запровадили санкції проти Росії, імпортували нафтопродукти, вироблені з російської нафти, на суму майже € 8,5 млрд. Постачання з таких країн, як Індія, Китай, Туреччина і ОАЕ, зросли в середньому на 44% у порівнянні з 2022 роком. На сьогоднішній день Індія, наприклад, імпортує близько 1,8 млн барелів російської нафти на добу, а потім експортує вироблені з неї нафтопродукти на мільярди доларів у Європу і США. Так, тільки з індійського НПЗ у Вадінарі (штат Гуджарат), куди поставляє нафту “Роснефть”, що перебуває під санкціями, за період із січня 2024-го по січень 2025-го року до США було відправлено нафтопродуктів на $ 135 млн.

У випадку з Грузією ситуація інша. У країні відсутні нафтопереробні потужності, а запуск першого НПЗ планується не раніше 2028 року. Тому експортована з Грузії нафта і нафтопродукти не зазнають значних технологічних змін і в більшості випадків являють собою реекспорт російських енергоносіїв. Використання позначення “країна походження – Грузія” в цьому контексті може вводити в оману.

На відміну від країн, що мають нафтопереробні потужності, Грузія фактично надає лише логістичну та юридичну оболонку, не створюючи промислової доданої вартості, що робить таку схему більш вразливою до зовнішнього контролю та можливих санкційних відповідей з боку західних держав.

Утім, грузинський кейс не є унікальним. Аналогічні схеми ухилення від санкцій, що обходяться без значної переробки сировини, фіксуються і в Туреччині, причому в значно більших масштабах.

Згідно з розслідуванням CREA і Центру вивчення демократії (CSD), з лютого 2023-го до лютого 2024 року через турецькі порти, які не мають у своєму розпорядженні нафтопереробних потужностей (“Джейхан”, “Мерсін” та  “Мармара Ереглісі”), в країни ЄС було поставлено більше ніж 5 млн тонн нафтопродуктів на суму € 3,1 млрд. До 86% нафтопродуктів, що надійшли до цих портів, мають російське походження, а значна частина подальшого експорту прямувала до Греції, Іспанії, Італії, Нідерландів та інших країн ЄС. Незважаючи на відсутність переробки, продукція отримувала нове формальне походження – “вироблено в Туреччині”.

На відміну від схем в Індії чи ОАЕ, ці турецькі термінали фактично використовувалися як перевалочні бази для російських нафтопродуктів, де відбувалося їхнє тимчасове зберігання, мінімальне змішування з місцевою сировиною та легалізація без зміни товарного коду.

Існування таких кейсів свідчить про зростаючу тенденцію зі створення паралельних логістичних маршрутів виведення російської нафти на світові ринки в обхід запроваджених санкцій і демонструє обмежену ефективність поточної санкційної політики.

Автор: Вахтанг Парцванія, економіст, професор менеджменту в Кавказькому університеті

Джерело: Riddle

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Понад 96% випускників медуніверситетів через електронну систему отримали розподіл на бажані місця - МОЗ
УкраинФорм
2025-07-05T02:34:34Z
Як правильно захистити домашніх улюбленців від спеки: поради ветеринарів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T00:00:10Z
Фінгеринг: що це за практика і як вона може приносити задоволення
24tv
2025-07-04T19:51:26Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво: на що звернути увагу при покупці
Хвиля
2025-07-04T19:12:10Z
Як розподілити калорії на день, щоб бути здоровим і струнким
24tv
2025-07-04T18:36:40Z
Знайшли ще одну небезпеку кесаревого розтину для здоровʼя дитини
24tv
2025-07-04T18:24:57Z
Секрети сяйливого погляду: що варто знати про темні кола під очима
TSN
2025-07-04T18:06:05Z
В Україні стартує нова програма для бізнесу – підприємці можуть отримати до 16 мільйонів на руки
24tv
2025-07-05T05:09:07Z
Перейшла на військові рейки: на чому тримається економіка Росії
24tv
2025-07-05T05:06:06Z
Мінімалка в Україні та Європі: наскільки відрізняється та що будуть міняти
Комсомольская правда
2025-07-05T05:03:58Z
Від сьогодні відновлено обов'язкове подання статистичної звітності
AgroPortal
2025-07-05T05:00:05Z
Коливання гривні та новий тренд: НБУ встановив курс євро та долара на 7 липня
Хвиля
2025-07-05T04:30:55Z
Курс валют на вихідні, 5-6 липня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-07-05T04:21:18Z
Якою буде пенсію по інвалідності III групи у серпні 2025 року
24tv
2025-07-05T04:12:50Z
Новий графік поїздів в Одесі: "Укрзалізниця" оголосила про спеціальний рейс
Политека
2025-07-05T04:00:30Z
Головний біль з податками у минулому: для ФОПів запровадили нову функцію
Хвиля
2025-07-05T02:15:53Z
Ти – наші очі в Гостомелі, – інтерв'ю з "Зевсом" про битву за Київ та нові виклики для України
24tv
2025-07-05T05:06:37Z
Міністр-саботажник? ЗМІ виявили винного у зупинці постачань зброї Україні, і це не "політрук" Пентагону
Telegraf
2025-07-05T05:00:33Z
Китай заявив про готовність співпрацювати з Францією у ключових сферах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T04:57:21Z
Генсек НАТО сподівається на "гнучкість" США у питанні постачання допомоги Україні
Лига
2025-07-05T04:51:31Z
Китай готовий координувати мирні зусилля по Україні із Францією - глава МЗС
УкраинФорм
2025-07-05T04:48:30Z
Європа значно сильніша за Росію: в The Telegraph пояснили, як можна "дотиснути" Кремль на мир в Україні
Telegraf
2025-07-05T04:33:37Z
Трамп заявив про "розчарування" від розмови з Путіним: в Кремлі відреагували на слова лідера США
24tv
2025-07-05T04:30:47Z
Рютте закликав США проявити гнучкість у питанні постачання зброї Україні
Gazeta UA
2025-07-05T04:24:45Z
Трамп підписав найскандальніший закон: що не так з документом і як відреагував Маск
Telegraf
2025-07-05T04:24:20Z
Що робити, якщо хтось обробляє вашу землю, не отримавши згоди
24tv
2025-07-05T05:06:11Z
Розкриті технічні характеристики американського розвідувального дрона Triton
InternetUA
2025-07-05T05:01:37Z
"Просто нема слів": чоловік порівняв ціни у супермаркетах Італії та України
Фокус
2025-07-05T05:00:24Z
Субсидії для пенсіонерів у Харківській області: українців попередили, на який період призначається допомога
Политека
2025-07-05T05:00:23Z
Армія РФ втратила на війні в Україні ще 1050 військових
УкраинФорм
2025-07-05T04:54:48Z
У Польщі відкрили “Академію HIMARS”
InternetUA
2025-07-05T04:54:47Z
Дрони атакували військовий аеродром у Воронезькій області — росЗМІ
ZN UA
2025-07-05T04:54:09Z
Ця війна триває понад три сотні років, – цитати Романа Ратушного, які завжди будуть актуальні
24tv
2025-07-05T04:06:38Z
Яке церковне свято 5 липня: що сьогодні не можна категорично робити
24tv
2025-07-05T04:06:16Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 5 липня 2025 року
Фокус
2025-07-05T05:00:04Z
Що не так на картинці: помилку треба знайти всього за 7 секунд
GlavRed
2025-07-05T04:27:02Z
Подолав 6400 кілометрів за добу: турист придумав, як зекономити у Римі
24tv
2025-07-05T04:15:16Z
Чоловічі парфуми для весілля: ось найкращі аромати для наречених, дружбів та гостей
24tv
2025-07-05T03:39:05Z
Як заморожувати свіжу полуницю, щоб вона не перетворилася на гігантську бурульку
GlavRed
2025-07-05T03:27:55Z
Гороскоп на завтра 6 липня: Левам - наклеп, Скропіонам - приємні новини
GlavRed
2025-07-05T03:27:47Z
Незвичайний ребус: знайдіть на картинці особливу жабу за 21 секунду
GlavRed
2025-07-05T03:27:23Z
Іще один варіант надзвичайної страви з кабачків: потушкуйте їх у сирному соусі
Telegraf
2025-07-05T03:18:02Z
Життя 5 знаків зодіаку перетвориться на казку вже ось-ось: хто у списку
GlavRed
2025-07-05T00:27:30Z
Втрати ворога станом на 5 липня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T05:09:42Z
Росія втрачає по тисячі окупантів на день і гори техніки
Gazeta UA
2025-07-05T05:09:30Z
Безпілотники атакували Росію: де пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T05:06:54Z
Зливи, грози, шквали, град і навіть зниження температури: в яких областях буде негода
24tv
2025-07-05T05:06:13Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Сумській області: місцевим озвучили нові ціни
Политека
2025-07-05T04:30:44Z
Масований удар по Києву, можливо, коригували російські диверсанти, дислоковані поруч зі столицею
ZN UA
2025-07-05T04:27:37Z
Ворог упродовж доби завдав 469 ударів по Запорізькій області, є загиблий і поранені
УкраинФорм
2025-07-05T04:21:17Z
Був найбільшою спорудою Харкова, де збиралися місцеві: як виглядає театр-цирк Муссурі у Харкові і що про нього відомо
Telegraf
2025-07-05T04:06:23Z
В одній із бригад з'явилися "провідники": чим займаються ці військові
TSN
2025-07-05T04:06:07Z
Хвороба забрала його життя: від чого у 56 років помер зірка "Зачарованих" Джуліан Макмехон і як він виглядав перед смертю
Telegraf
2025-07-05T05:06:31Z
100 найкращих фільмів XXI століття за версією NYT: яка стрічка посіла перше місце
24tv
2025-07-04T21:48:43Z
Остання стадія: Раміна Есхакзай поділилася особистою трагедією
GlavRed
2025-07-04T21:27:36Z
Найкращий манікюр на літо: ідеї стильного нейл-дизайну з фруктовими мотивами
24tv
2025-07-04T20:33:54Z
Хіт літа-2025 на бандурі: хлопець розірвав ТікТок особливим виконанням відомого треку
24tv
2025-07-04T19:12:02Z
Після приголомшливого завершення: чи варто чекати на 4 сезон "Гри в кальмара"
24tv
2025-07-04T18:57:06Z
"Гра в кальмара" і драми: Netflix назвав топ-10 найпопулярніших серіалів в Україні
Фокус
2025-07-04T18:45:31Z
Фільм Паоло Соррентіно La Grazia відкриє Венеційський кінофестиваль-2025
Детектор М
2025-07-04T17:45:17Z
Продюсер Нікітін показав маму у її день народження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-04T17:42:34Z
В МЗС розповіли про стан українців, які постраждали у ДТП з автобусом в Німеччині
Комсомольская правда
2025-07-05T05:10:17Z
У Херсоні внаслідок атаки ворожого безпілотника постраждала жінка
УкраинФорм
2025-07-05T05:09:07Z
Під Воронежем зафіксовано пожежу в районі військового аеродрому Борисоглебськ після атаки БпЛА
Лига
2025-07-05T05:06:41Z
В Ірландії засудили 8 чоловіків, серед яких є українці, у справі про найбільшу партію кокаїну
УкраинФорм
2025-07-05T04:45:45Z
В Чехії відновили електропостачання після масштабного блекауту: відома причина знеструмлення
24tv
2025-07-05T04:39:04Z
Дрони атакують Енгельс: у Саратові та сусідніх аеропортах призупинили рейси
Gazeta UA
2025-07-05T04:36:58Z
Раптові повені в Техасі забрали життя понад десятка людей
УкраинФорм
2025-07-05T03:54:36Z
У російському Енгельсі пролунали вибухи
TSN
2025-07-05T01:48:25Z
Сміливе викрадення Rolls Royce за пів мільйона доларів з парковки призвело до масштабного розкриття злочину
Топ Жир
2025-07-05T01:18:28Z
Не для краси чи "статусу": чому шкіряні сидіння в авто мають отвори
GlavRed
2025-07-05T03:27:43Z
Mercedes не встигає задовольнити попит на нову компактну модель седана
Топ Жир
2025-07-04T23:48:50Z
Машину ще можна врятувати: що буде, якщо залити бензин у дизельний двигун
GlavRed
2025-07-04T23:27:35Z
Ця розкішна седан за $2000 може стати або вигідною угодою року, або справжнім жахом
Топ Жир
2025-07-04T21:48:24Z
Електричний Porsche Cayenne оснащений чотирма дисплеями та мінімумом кнопок
Топ Жир
2025-07-04T20:18:15Z
Цей DeLorean отримав потужний V8 від суперкара і тепер готовий до швидкісних пригод
Топ Жир
2025-07-04T18:33:22Z
Xpeng представив доступного конкурента Tesla Model Y
AutoCentre
2025-07-04T18:24:00Z
Що буде, якщо повністю розрядити Tesla?
360ua.news
2025-07-04T17:03:25Z
Форд заявляє, що приховані записи викривають порушення у справі про 2,5 мільярда за перекидання авто
Топ Жир
2025-07-04T16:48:31Z
Флуміненсе — Аль-Хіляль 2:1 Відео голів та огляд матчу КЧС-2025
Football.ua
2025-07-05T05:03:33Z
Клубний ЧС-2025 з футболу. "Челсі" переміг "Палмейрас" в 1/4 фіналу
УкраинФорм
2025-07-05T05:03:07Z
Це його шоу, – Ф'юрі дав цікаву пораду Дюбуа перед реваншем проти Усика
24tv
2025-07-05T04:21:02Z
Лунін отримає шалену премію: Реал пообіцяв нагороду своїм гравцям за однієї умови
24tv
2025-07-05T04:15:47Z
Від авіакатастрофи Браянта до Жоти, який згорів живцем: найжахливіші трагедії в історії спорту
24tv
2025-07-05T02:09:15Z
Бразильський клуб сенсаційно вийшов у півфінал Клубного чемпіонату світу-2025
ZN UA
2025-07-04T21:45:04Z
Арсенал через журналіста BBC виступив із заявою щодо серйозних звинувачень Парті у зґвалтуванні
Football.ua
2025-07-04T21:42:38Z
ПСЖ — Баварія: цікаві варіанти ставок на поєдинок Клубного чемпіонату світу
Football.ua
2025-07-04T21:39:46Z
Туран — про перший матч на чолі Шахтаря: Хлопці приємно здивували, побачене дуже обнадіює
Football.ua
2025-07-04T21:25:02Z
Арктика не завжди була замерзлою — життя існувало навіть у найхолодніші епохи
Portaltele
2025-07-05T04:36:15Z
Магнітна буря 5 липня: яка буде її активність
TSN
2025-07-05T04:03:38Z
Європейські геймери зібрали мільйон підписів із вимогою «зупинити знищення відеоігор»
InternetUA
2025-07-05T04:03:13Z
Продюсер Xbox порадив звільненим працівникам спілкуватися з ШІ
InternetUA
2025-07-05T03:01:08Z
Hubble показав кольорове скупчення зірок у Чумацькому шляху
УкраинФорм
2025-07-05T02:21:29Z
Насолоджується літом: кадри відпочинку золотистого ретривера змусили позаздрити користувачів
Фокус
2025-07-05T01:42:45Z
IT-інженер продав доступи хакерам в одній з найбільших кібератак Бразилії
InternetUA
2025-07-04T23:03:15Z
Чому зникає мобільний інтернет і як це виправити: головні причини та рішення
InternetUA
2025-07-04T20:04:54Z
Планети гойдаються, як коники на каруселі: дивовижне відкриття астрономів
TSN
2025-07-04T19:36:06Z