MY.UAНовини
Як компанії інвестують у шкільну освіту та чому STEM — це нова точка впливу для технобрендів — колонка
Як компанії інвестують у шкільну освіту та чому STEM — це нова точка впливу для технобрендів — колонка

Як компанії інвестують у шкільну освіту та чому STEM — це нова точка впливу для технобрендів — колонка

Олександра Шевченко, керівниця відділу партнерств і комунікацій фонду savED, у колонці для AIN розповідає, як сьогодні ІТ-галузь може ефективно підтримувати освіту в постраждалих від війни регіонах і чому це стає невід’ємною частиною КСВ-стратегій деяких компаній.

У скільки обійдуться Україні нинішні освітні втрати дітей під час війни? Якщо коротко відповісти цифрами з дослідження Світового банку: у понад 5,5 мільярдів доларів.

І цифра щодня зростає.

Це ціна навчальних прогалин і ресоціалізації в учнів, що роками вчаться онлайн у прифронтових регіонах, бо школа або зруйнована, або непридатна для безпечних уроків.

Те, що наслідки розвитку нинішнього покоління зрештою торкнуться різних ринків, які вже зараз потребують нових спеціалістів, усвідомлюють у бізнес-середовищі.

Одними з активних партнерів благодійних проєктів у відновленні освіти та соціального життя в малих громадах стають технологічні компанії.

Коли почуєте, що діти в прифронтових громадах друкують на 3D-принтерах, програмують лазери та створюють штучну чорну ікру в нових шкільних лабораторіях — будьте певні, там не обійшлося без підтримки благодійних проєктів і їхніх технологічних партнерів.

Уже є історії, коли ІТ-компанії системно інвестують у великі інфраструктурні освітні ініціативи в малих постраждалих громадах — підземні школи, STEM-класи та навчальні центри в сільських будинках культури.

Уже можна впевнено сказати, що підтримка освіти важлива для техно-гігантів і філантропій у розвитку власного бренду під час війни.

Це game changer у стратегії впливу, вихід за межі ІТ-бульбашки, крок до прямої роботи з молоддю та видимі результати, якими пишається не лише команда, а й спільнота на ринку.

Розгляньмо детальніше можливості, які відкривають своєчасні й актуальні ініціативи в постраждалих громадах.

Нові пріоритети в КСВ-стратегії Тенденція підтримки освітньої сфери як одного з напрямів розвитку соціально відповідального бізнесу активно формувалася серед технологічних компаній в Україні останні роки.

Загальна мета незмінна — підтримати сталий розвиток людського капіталу, зокрема майбутніх фахівців галузі, через якісну профорієнтацію, інвестиції в талановиту молодь і матеріально-технічне забезпечення шкіл та університетів.

Однак саме умови повномасштабної війни стимулювали появу кардинально нових підходів до цього.

Якщо до 2022 року йшлося про вдосконалення наявних навчальних можливостей і появу нових, то в умовах війни це про відновлення та порятунок бази, на якій в принципі тримається освіта у регіонах.

Це про реальність, де кожен сьомий навчальний заклад в країні зазнав ушкоджень або руйнувань внаслідок обстрілів.

До прикладу, на Харківщині і Миколаївщині є громади, де не лишилося жодної школи чи садочка.

Але нове покоління втрачає не лише стіни, у яких можна навчатися.

Уже четвертий рік поспіль воно втрачає важливі soft skills через тривале дистанційне навчання.

Нині маємо майже 400 тисяч школярів в Україні, для яких усі освітні активності зводяться до спілкування з учителем через екран.

Задачі підтримки освіти зараз геть відрізняються від тих, якими вони були раніше.

Нам потрібні швидкі й гнучкі рішення з повернення офлайнових освітніх сервісів, які працюватимуть уже сьогодні, щоб у наших дітей і підлітків було «завтра».

І ця візія дуже органічно доповнила пазл у стратегічному баченні компаній щодо своєї ролі в соціальних ініціативах під час війни.

Ба більше, у команд є чітке усвідомлення, що благодійні освітні проєкти в нових реаліях дають вихід на ширшу аудиторію, не дотичну до ІТ або технологій, а отже — розвиток меж впливу та нове звучання голосу бренду як соціально свідомого.

Як це працює на практиці? Ефективні й адаптивні рішення як game changer В умовах затяжної війни на часі є «швидка освітня допомога» там, де життя на межі й потребує базового відновлення.

Це деокуповані та прифронтові громади, а також малі містечка та села, які не мають достатнього фінансування для поновлення доступу до офлайн-навчання.

Наприклад, ми у фонді savED у таких населених пунктах втілюємо інфраструктурні, освітні та соціальні проєкти, які дають змогу оперативно нормалізувати навчання дітей, а отже — і життя їхніх батьків, тобто працездатного населення громад, яке потенційно обере залишитися вдома, а не покидати своє селище в пошуках кращих умов.

Залежно від безпекової ситуації, це різні моделі проєктів у понад 90 громадах.

На Харківщині через близькість фронту ефективними є лише підземні локації для навчання, а на Дніпропетровщині та Миколаївщині вже маємо кейси, коли в умовах повністю знищеної освітньої інфраструктури вдавалося створити альтернативні простори на базі будинків культури та сільських амбулаторій, які ще кілька років тому було нереально уявити місцем для уроків.

З більшістю рішень, які сьогодні на часі, бізнес-сектор ніколи раніше не стикався як з обʼєктом інвестування, а дехто навіть не знав, що таке існує.

Однак важливо, що свідомі бренди виявляють ініціативу підтримувати те, що працює.

Саме технологічні компанії вже традиційно приходять із запитом на створення таких проєктів, які розв’яжуть проблему відновлення життя в громадах і дадуть чіткі результати: сотні й тисячі дітей, що повертаються на навчання завдяки партнерам, отримують доступ до сучасних технологій і реалізують свій потенціал навіть у тих місцях, де вже немає школи.

Це кейси, які стають першими у своєму роді в портфоліо брендів: як-от облаштування шести центрів позашкілля на Дніпропетровщині та цілої підземної школи на Харківщині з ЕРАМ.

До цього компанія ніколи раніше не втілювала інфраструктурних ініціатив у шкільній освіті.

Пряме залучення громад до технологічного розвитку Незалежно від масштабу пілотних благодійних проєктів — від збору блекаутних рюкзаків для школярів до створення підземних ІТ-класів — після їхньої реалізації фідбек партнерів часто свідчить про бажання розширювати кастомізовані ініціативи в громадах і апгрейдити їх.

Коли є випробувані дієві інструменти для задоволення базових освітніх потреб, з’являється чіткий запит на залучення учнівської спільноти до розвитку технологій та інноваційних проєктів.

Синергія між цим прагненням і комплексним підходом до роботи в громадах у моїй практиці з фондом savED переросла в новий благодійний напрям — створення формату DIY-просторів (у перекладі з англійської «Do It Yourself» — «зроби це сам»).

У 2024 році ми вперше реалізували таку локацію в селищі Березнегувате на Миколаївщині спільно з Mac.

Paw Foundation.

Це формат дослідницької лабораторії для школярів, де учні можуть на практиці випробовувати STEM-навички.

Йдеться про галузі, що є основою розвитку дітей за природничо-технічним напрямом: 3D-моделювання і друк, робототехніка, програмування, гравіювання, біотехнології, наукові та медіапроєкти.

У великих містах України, як-от Київ чи Львів, подібні осередки є успішними кейсами, що зарекомендували себе ще до повномасштабної війни.

Але коли йдеться про малі прифронтові громади — це новаторська відповідь на потребу там, де діти три роки не ходять до школи через регулярні обстріли.

І саме в таких місцях освітянам і школярам критично не вистачає технічних ресурсів і програм наставництва, щоб розвивати практичні навички учнів офлайн.

Цьогоріч навесні два нових таких осередки зʼявилися на Дніпропетровщині за підтримки Tokarev Foundation і міжнародної компанії GEA.

Важлива частина цих проєктів — запит самих громад.

Компанії готові втілювати ідею там, де діти та освітяни самі прагнуть розвивати STEM, але не мають можливостей.

У селищі Царичанка учні разом із вчителем інформатики раніше створювали модель керованого робота-станка для малювання з підручних матеріалів — кулькових ручок і комп’ютерних деталей.

У новому DIY-просторі підлітки вже працюють із професійними лазерами, граверами та 3D-принтерами, а STEM-курси вони опановують за спеціальними освітніми програмами з тьюторами.

Для компаній-партнерів це водночас і участь у компенсації освітніх втрат дітей на технологічному рівні, і профорієнтація та підсилення юних талантів.

Про останнє поговоримо ширше.

Реальна робота з дітьми та підлітками Створити STEM-осередок або підземну школу — це не історія про роздачу ноутбуків і планшетів.

Це про регулярну пряму роботу з учнями різного віку.

До прикладу, у реалізації DIY-осередків технологічні компанії безпосередньо долучаються до змістового наповнення просторів, створення програм розвитку локацій, аналізу запиту громад і молоді.

У результаті формується ширша картина аудиторії та реальні можливості впливати на її залучення в галузь.

І тут стається справжній метч із тим, чого сьогодні потребують, власне, школярі.

За даними цьогорічного дослідження «Індекс майбутнього: професійні очікування та розвиток підлітків в Україні», 8 із 10 дітей замислюються про омріяну професію, але тільки 3 з 10 можуть її конкретно назвати.

Шкільна профорієнтація є дуже фрагментарною через брак системності і майже нульове залучення фахівців із компаній, готових поділитися досвідом.

Через це професійні очікування часто формуються ізольовано, без звʼязку з ринком праці.

Якщо ж говорити конкретніше про технічні сфери, то на сьогодні лише один із десяти опитаних підлітків бере участь у STEM-гуртках.

Тобто можна говорити про значну частку школярів, які навіть не взаємодіють із практичними можливостями цієї галузі.

Існує очевидний розрив з очікуваннями дітей щодо майбутньої професії та потребами України в спеціалістах.

Це виклик у профорієнтації на найближчі роки, який накладається на умови війни.

Створити прямий зв’язок між компаніями та підлітками з малих громад ефективно вдається завдяки соціальним благодійним проєктам для молоді.

Як приклад — освітня програма UActive.

Цю ініціативу фонд savED втілює з 2023-го завдяки американській неурядовій організації Spirit of America, а від року до року отримує підтримку різних міжнародних партнерів.

Програма передбачає 15-тижневе навчання школярів проєктного менеджменту та розроблення власних суспільно корисних проєктів у рідних містечках і селах.

За час існування програму закінчили понад 700 учнів з трьох українських регіонів і реалізували понад 30 власних проєктів — від гуртків 3D-друку до кіноклубів і молодіжних центрів у селищах.

Кожна з команд підлітків працює з дорослими менторами, що допомагають їм у підготовці до пітчингу ідеї професійному журі, а в разі отримання стартового фінансування в 5 тисяч доларів від партнерів діти працюють над реалізацією та розвитком своєї ініціативи за підтримки спільноти UActive.

Це про реальний вплив активної молоді на життя своїх громад, розвиток лідерських навичок і профорієнтацію.

На різних етапах учасників програми підтримують технологічні партнери — від фінансування ідей, як це зробили SQUAD у 2023 році для команди з Кагарлика на Київщині, до розвитку потенціалу дітей у широкій перспективі.

Цієї весни школярам із постраждалого села Шпитьки, яка створила свій STEM-простір, компанія Ed.

Pro надала доступ до повного навчального модуля з основ 3D-друку.

А для особистого нетворку з молоддю команда ЕРАМ організувала в межах щорічних освітніх мандрівок UActive візити для 60 підлітків-випускників програми до свого львівського хабу.

Там школярі познайомилися з роботою ІТ-компанії зсередини, дослідили можливості професійного розвитку, різноманіття спеціальностей, які є затребуваними, а також отримали інсайти про лідерські навички у втіленні масштабних технологічних проєктів.

Після цього в наступному сезоні програми фахівці ЕРАМ також стануть менторами нових команд підлітків і допоможуть їм реалізувати ініціативи в громадах.

Тож які ключові бенефіти для компаній дає системна робота з благодійними освітніми проєктами під час війни? Актуальна стратегія соціального впливу бренду.

Компанії долучаються до своєчасних рішень, які закривають потреби розвитку дітей в умовах освітньої кризи та воєнної невизначеності.

Це водночас дає вихід за межі бульбашки: відбувається зростання видимості бренду як свідомого на ринку, а також у полі зору ширшої аудиторії — батьків і підлітків.

Останні впродовж найближчих років стануть частиною українського ринку спеціалістів.

Ефективні результати, які можна прогнозувати завдяки готовим моделям роботи з громадами.

У співпраці з благодійними проєктами стається синергія ідеї бренду та рішення досвідчених імплементаторів з громадського сектору.

Ініціативи працюють кастомізовано — з урахуванням контексту воєнних реалій для конкретних цільових груп.

Робота зі змістовими освітніми рішеннями.

Компанія може безпосередньо брати участь у навчанні школярів, розвитку профільних програм у сфері STEM і забезпеченні необхідних майданчиків для їхнього впровадження — як-от створенні DIY-лабораторій.

Профорієнтація дітей і підлітків ще у школі.

Живий контакт з учнями дає поштовх зламу стіни між молодіжною аудиторією, яка лише почала шлях самовизначення, та ринком фахівців.

Завдяки комплексним освітнім програмам для активних підлітків і соціальним ініціативам у малих громадах можна якомога раніше показати реальні можливості технологічної галузі дітям.

Вибудовуйте партнерські відносини з проєктами, які відповідають цінностям вашого бренду та відгукуються вашим глобальним цілям розвитку.

Великі ініціативи заради майбутнього починаються з адаптивних і системних рішень для наших дітей тут і зараз.

Нині маємо ті часи випробувань в Україні, коли підтримка освіти потребує індивідуальних підходів і глибокого розуміння контекстів.

Гайд від керівниці напрямку в Mac.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Кабачки будут вам благодарны: чем полить растения в июле от опасной мучнистой росы
Telegraf
2025-07-05T06:15:34Z
5 признаков того, что вам необходимо обратить внимание на свой метаболизм: советы для тех, кому за 50
Знай
2025-07-05T03:51:11Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Съедать много арбуза летом: польза или вред
Comments UA
2025-07-04T05:21:18Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
НБУ выпустил памятную монету к 10-летию Национальной полиции
Gazeta UA
2025-07-05T08:30:03Z
Консервация получится "золотой": цены на огурцы и помидоры – будет ли дешевле
Знай
2025-07-05T08:21:28Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Массированный удар РФ по Киеву: возросло количество погибших
ZN UA
2025-07-05T08:39:13Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
"Не хочу видеть, как убивают детей", - Трамп рассмотрит вопрос о передаче ракет Украине
Комсомольская правда
2025-07-05T08:52:28Z
Трамп заявил, что ядерная программа Ирана уничтожена, но есть нюанс
Comments UA
2025-07-05T08:48:43Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
Добрались и до тех, кто с отсрочкой: ТЦК могут забрать и многодетных отцов
Знай
2025-07-05T08:36:38Z
Всеобщая мобилизация: сколько будет длиться
ZN UA
2025-07-05T08:03:49Z
День ангела 5 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-04T21:18:14Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Хрустящие рулетики с начинкой и помидорами: интересный рецепт из кабачков
Знай
2025-07-05T08:51:13Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 5-6 июля 2025 года
Фокус
2025-07-05T08:00:41Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Опасный хищник был замечен в центре Львова. Почему от него нужно держаться как можно дальше
Telegraf
2025-07-05T08:45:57Z
Природа удивила: ночь во Львове оказалась холоднее, чем полвека назад
Gazeta UA
2025-07-05T08:42:31Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Дорофеева показалась в постели с Позитивом и заинтриговала фанов видео: "Бывший не выходит из головы"
TSN
2025-07-05T08:51:35Z
Умер актер Джулиан Макмэхон, сыгравший Коула в сериале "Всі жінки вільми"
Комсомольская правда
2025-07-05T08:37:56Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
Атака РФ: в Чугуеве большой пожар, 11 раненых
Корреспондент
2025-07-05T07:03:42Z
В России на трассе сгорела колонна военных машин. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-04T22:51:19Z
В Запорожье в результате авиаударов погиб пожилой мужчина, ранен мальчик
Новости Украины
2025-07-05T08:30:59Z
В Одессе взорвалось авто: за рулем был военный, — СМИ
Фокус
2025-07-05T08:21:00Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Не только парковка в тени: 5 советов, которые помогут предотвратить нагрев авто в жару
Telegraf
2025-07-04T12:48:25Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Дюбуа уже знает, с кем бы хотел сразиться Фьюри, если тот вернется на ринг
Корреспондент
2025-07-05T08:48:27Z
Туран прокомментировал свой первый матч в качестве главного тренера Шахтера
Корреспондент
2025-07-05T07:30:27Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Представители Усика раскрыли, когда начались переговоры о трилогии с Фьюри
Корреспондент
2025-07-05T07:06:44Z
Дэвид Хэй указал на бойца, способного одолеть Александра Усика
Корреспондент
2025-07-05T06:06:40Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Збір урожаю після закінчення договору оренди: чи має орендар таке право
AgroNews
2025-07-05T07:09:58Z
Ученые превратили соляную пещеру в огромный аккумулятор: где его применят
Фокус
2025-07-05T07:00:53Z
Эминем, ИИ и беспредел: как искусственный интеллект загоняет в угол творчество
Фокус
2025-07-05T07:00:30Z
Археологи открыли новую главу в истории Британии: находка позволила узнать о двух забытых эпохах
ZN UA
2025-07-05T06:42:57Z
Исследователи нашли древнейшие деревянные орудия Восточной Азии: на что указывает это исключительное открытие
ZN UA
2025-07-05T05:21:38Z
В Україні цьогоріч рекордно зросли витрати на вирощування ріпаку
AgroNews
2025-07-05T05:03:56Z
The Callisto Protocol от создателя Dead Space привлекла более 7 миллионов игроков
GameMag
2025-07-05T05:01:47Z