MY.UAНовини
«Літній наступ»: мрії Росії про «галоп» до Одеси та контроль над вісьмома регіонами України
«Літній наступ»: мрії Росії про «галоп» до Одеси та контроль над вісьмома регіонами України

«Літній наступ»: мрії Росії про «галоп» до Одеси та контроль над вісьмома регіонами України

Які тези просувають пропагандисти про літню кампанію Росії.

Напередодні літа 2025 року Росія оголосила про «масштабний наступ в Україні», супроводжуючи його заявами про «вічну війну» та плани захоплення нових територій. Володимир Мединський погрожував тривалою боротьбою, Путін обіцяв «буферні зони» в Сумській і Харківській областях, а Медведєв і Міноборони Росії хвалилися просуванням у Дніпропетровській області. Пропагандисти мріяли про «галоп» до Одеси та контроль над шістьма-вісьмома регіонами України. Проте реальність виявилася дещо іншою: наступ наразився на український спротив, супроводжується великими втратами серед військ агресора та відбувається на тлі внутрішніх проблем Росії. Навіть повідомлення про «повне звільнення» Луганщини від Леоніда Пасічника було висміяне російськими воєнними пропагандистами, які вказали на фейкову «перемогу».

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов сказав, що недоречно говорити про російський літній наступ, оскільки воєнна кампанія не припинялася взагалі, а окупаційні війська не робили перерв на фронті. Бойові дії тривають без зупинки, тому йдеться не про початок чогось нового, а про продовження вже наявної активності. Він також назвав повідомлення про окремий літній наступ російських окупантів «медійним кліше» і закликав «не робити міфи про якісь речі, які не існують». «Це кампанія, вона не припинялася. Ви бачили якусь паузу? Я особисто не бачив», сказав він.

У цій статті розбираємо, як агітпроп продає «наступ» і чи вірять у нього самі пропагандисти.

Офіційна риторика Кремля щодо «літнього наступу»

Під час чергового раунду мирних переговорів у Стамбулі 16 травня помічник президента Росії Володимир Мединський, який очолював російську делегацію, сказав: «Ми не хочемо війни, але готові воювати рік, два, три — скільки буде потрібно. Ми воювали зі Швецією 21 рік. Як довго ви готові воювати? Росія готова воювати вічно». Це було сказано під час дипломатичної зустрічі, яка не призвела до припинення вогню. Фактично Мединський сказав, що Росія не зацікавлена в негайному перемир’ї, а, навпаки, готова до тривалої війни.

22 травня Путін сказав, що наказав створити «буферну зону безпеки» між Україною та Росією, зокрема в Сумській і Харківській областях, щоб «гарантувати безпеку російських громадян». Ці слова стосувалися посилення бойових дій на північному сході України, зокрема в Сумській області, після української операції в Курській області у 2024 році. Хоча основний акцент Путіна був на північних регіонах, це також сигналізувало про ширші наступальні плани.

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, 8 червня написав, що російські війська «розпочали наступ» та досягли межі Донецької та Дніпропетровської областей. Це сигнал про те, що в рамках літньої кампанії Москва прагне розширити наступ за межі Донеччини, включаючи Дніпропетровську область.

8 червня у телеграм-каналі Міноборони Росії повідомили, що російські війська досягли межі Донецької та Дніпропетровської областей і проводять наступальні операції в Дніпропетровській області. Кирило Буданов 2 липня розповів, що бої точаться на межі Донецької та Дніпропетровської областей.

20 червня на Петербурзькому міжнародному економічному форумі Путін назвав Одесу «російським містом» і вкотре повторив наратив про «Новоросію», яка включає схід і південь України. Що вкотре доводить, що апетити Кремля не закінчуються на кордонах Донеччини та Луганщини, а Москва серйозно розглядає ширші наступальні операції, включаючи південні та східні регіони України.

Реалії російської літньої кампанії

У матеріалі The Washington Post ідеться, що Росія зосередила основні зусилля на захопленні Покровська, Костянтинівки та Часового Яру. В такий спосіб Москва прагне завершити окупацію Донецької області. Аналітики (як-от Микола Бєлєсков із Національного інституту стратегічних досліджень) припускають, що Росія може атакувати Костянтинівку з трьох напрямків, що робить її пріоритетною ціллю для російської армії.

Також у рамках літньої кампанії росіяни посилюють активність у Сумській і Харківській областях, яка спрямована на відтягування українських сил від Донеччини та створення «буферної зони». А спроби просування в Дніпропетровську область є новим напрямком.

За інформацією The Telegraph, попри інтенсивні атаки на кількох напрямках — від Сумської та Харківської до Донецької та Дніпропетровської областей, — Росія досягла лише мінімального просування та зіткнулася з проблемами з підготовкою військ і стратегією. У травні темп наступу був швидшим, ніж у квітні, але вже в червні імпульс згас через брак ресурсів і український спротив.

Російські війська намагаються створити «буферну зону» вздовж кордону, зокрема в Сумській області, щоб протидіяти українським дронам і транскордонним рейдам. Однак головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що наступ у Сумській області зупинено, а фронт стабілізовано. У Донецькій області Росія намагалася захопити Костянтинівку, логістичний центр, що відкрило б шлях до атак на Краматорськ і Слов’янськ, наближаючи Путіна до контролю над Донеччиною. Проте українські захисники, попри кількісну перевагу ворога (до 20:1 на окремих ділянках), утримують позиції.

Росія посилила удари по цивільній інфраструктурі з січня 2025 року, намагаючись змусити людей покинути міста, щоб полегшити їхнє захоплення. Однак, як пише The Telegraph із посиланням на оцінки Анжеліки Еванс з Інституту вивчення війни, вже за кілька тижнів наступ у Сумській області зупинився.

Попри повідомлення російського Міноборони про просування до Дніпропетровської області, український Генштаб спростував ці твердження, назвавши їх дезінформацією. Опитані The Telegraph аналітики вважають, що Росія не має ресурсів для нових масштабних операцій, а її «літній наступ» виявився неефективним через український спротив і тактичні прорахунки. Наступ ускладнений внутрішніми проблемами Росії: високими втратами (до 1000 осіб щодня), корупцією, поганою логістикою та низькою якістю командування.

«Захопити весь Донбас, а також Одесу»

У травні 2025 року у російських онлайн-медіа «пророкували» стрімке просування путінських військ по всіх напрямках — мовляв, захоплять щобільше українських територій, чим змусять Київ бути більш поступливим. В одному з пропагандистських ресурсів ішлося про те, що поки Кремль вестиме дипломатичні переговори, російська армія влітку «галопуватиме», а тоді «на наступних переговорах можна буде відкрито заявити про шість-вісім регіонів». У цьому ж матеріалі йшлося про «апетити» «літнього наступу»: «Російським командуванням запланована операція з повернення Одеси, щоправда, у такому разі треба буде звільнити й Миколаїв з областю, оскільки саме вони лежать по дорозі з Херсона до Одеси».

Інше пропагандистське медіа публікувало дещо скромніші плани російської офензиви: «Головна мета — розтягнути українські сили на кількох фронтах, щоб посилити просування вглиб Донецької області (ДНР). На сьогодні це стало головною метою Москви. Тут передові частини російської армії розгорнули свої найкращі підрозділи, які управляють безпілотниками».

На відміну від переможних реляцій «воєнних аналітиків», висловлених у традиційних медіа, негативні настрої переважали у сегменті воєнних пропагандистів у телеграмі. Зокрема, один «воєнкор» у своєму каналі на 64 тис. підписників очікує, що російський «літній наступ» 2025 року буде таким же малорезультативним і ресурсовитратним, як і торішній; натомість Україна вміло скористається ситуацією: «ЗСУ дочекаються, коли ЗС РФ почнуть “робити буферну зону” і “застрягнуть” при цьому, не досягнувши значних результатів. А вже потім (як і торік — до кінця літа) розпочнуть власні великі операції, задіявши невитрачені резерви (ті, що залишаться після купірування загроз у буферній зоні). Так вони діяли торік — коли після малорезультативної кампанії наших військ на Донбасі вдарили по Курській області».

Подібні очікування тактична та стратегічна безсенсовність «літнього наступу» і в іншого російського «воєнкора» (канал на 48 тис. підписників): «Швидко перемогти Україну не вдасться, літній наступ нічого принципово не змінить. … Тобто доведеться приймати “непросте рішення”, йти на перемир’я. Щоб хоч якось віддихатися».

Ще в одному каналі пропагандисти бідкалися, що попри повідомлення про успіхи росармії, наступ обернувся тим, що Москва втратила контроль над своїми територіями на Курщині. «Попри успіхи під Сумами, всі, як партизани, мовчать про ситуацію в Тьоткіно Курської області, де наша земля знову під супротивником. Гарнізон Тьоткіно відрізаний і б’ється у повному оточенні», з каналу на 383 тис. підписників.

«Звільнили Курщину, а тепер і Луганщину… але це не точно»

Оскільки нинішні темпи просування ворожої армії не збігаються з очікуваннями пропагандистів від літньої кампанії, агітпроп вочевидь вирішив записати до успіхів «повне взяття» Луганської області. Втім, відбулася «розсинхронізація» офіційних повідомлень луганського окупаційного керівника та російської провоєнної спільноти. 30 червня керівник окупаційної влади Леонід Пасічник запевнив, що «буквально два дні тому доповіли про те, що територія Луганської народної республіки повністю звільнена — 100%». Та слова Пасічника не були підкріплені коментарями російського Міноборони.

Варто наголосити, що Росія не мала стабільного та абсолютного контролю над Луганською областю. Так, відбувався повзучий наступ російських загарбників, українські сили періодично проводили контрнаступи, звільняючи окремі території цього регіону. Наприклад, у липні 2022 року Росія офіційно оголосила, що вся Луганська область «звільнена» після захоплення Лисичанська, останнього великого міста під контролем України. Але тоді, за словами глави Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая, путінським військам не вдалося встановити повний контроль, адже масштабні бої за Луганщину точилися безперервно. У вересні 2022 року Україна провела контрнаступ, звільнивши окремі території, зокрема Білогорівку, що підірвало твердження Росії про повний контроль регіону. У травні 2024 року Росія повідомила про захоплення Білогорівки, одного з останніх населених пунктів під контролем України, але український Генштаб спростував повну втрату контролю, повідомляючи про бої, що тривають. Станом на жовтень 2024 року, за оцінками Інституту вивчення війни (ISW), Росія контролювала приблизно 98,5% Луганської області, але невеликі ділянки, переважно поля та малі населені пункти, залишалися під контролем України або були спірними. У березні 2025 року Путін говорив, що Луганщина окупована на 99%. Тож хай залишки української території становили 1% чи менше, але повного контролю росіянам не вдалося досягти через нестабільність фронту.

Попри запевнення Пасічника про стовідсоткове «звільнення республіки», у сегменті так званих російський «воєнкорів» його слова підняли на кпини. Зокрема, в каналі зі 155-тисячною аудиторією порадили Пасічнику, якщо він такий упевнений у своїх словах, проїхатися вздовж лінії бойового зіткнення й пересвідчиться, чи не помилився він.

«Про повне звільнення ЛНР, звісно, загнули — там ще багато; тож не відповідає дійсності», — писав один із російських блогерів-«воєнкорів» із каналом на 185 тисяч підписників. «Виходить, знову глава ЛНР побіг попереду поїзда. Напевно, навіть комусь під шумок дали “Героя ЛНР” (залишимо в таємниці, кому). Повідомлення про повне звільнення території ЛНР, які розповсюджуються в ЗМІ, не відповідають дійсності. Ще не звільнені ділянки у Кремінських і Серебрянських лісах, а також прилеглі до кордону ділянки у районі Надії, Новоєгорівки (Свердлівки) та Греківки», — йшлося у телеграм-каналі на 18 тисяч підписників.

«На жаль, поки що також не звільнено й одного великого населеного пункту — Новоєгорівки. Так, за офіційними даними, його звільнення проходило ще минулої осені. Але воно було фейковим. Цей населений пункт поки що під противником», — писав один із пропагандистів у своєму каналі на 3,1 млн підписників.

Пропагандисти іронізували щодо «повного звільнення» Луганщини, згадуючи схожу ситуацію з Курською областю. Остання також, за словами російського військового керівництва, була повністю «зачищена», хоча українські бійці все ще перебували на території Курщини. «Другий регіон після Курської області, повністю звільнений у рамках СВО на четвертий рік. Яка радість!», — зловтішалися у телеграм-каналі на 261 тис. підписників.

Ще один пропагандистський канал на 391 тис. підписників обурювався через бравурні повідомлення про успіхи російської армії на Луганщині та невідповідність «реаліям на землі». Зокрема, писали, що повідомлення росіян про вихід ЗСУ з Новоєгорівки, останнього населеного пункту Луганської області, виявилося фейковим. Але цей населений пункт з 2024 року Росія офіційно вважає повністю «звільненим», хоча це тільки на папері.

«Виявляється, за офіційними даними, звільнення Новоєгорівки відбулося ще минулої осені. Але воно було фіктивним. Цей населений пункт та інші території поки що під контролем противника. Рік тому фіктивно звільнили населені пункти, а за рік ніхто не виправив інформацію. За рік звільнили вже всю територію республіки. На папері. В нас всяке буває», — писали у каналі з 391 тисячею підписників.

Якщо російські блогери-«воєнкори» сприйняли повідомлення про «повне звільнення» Луганщини зі скепсисом і насмішкою, то у сегменті проросійських телеграм-каналів, які поширюють кремлівську риторику, цієї гучної «перемоги» взагалі не помітили — ні у каналах-мільйонниках, ні в анонімних каналах із меншими аудиторіями.

Використання кліше про «буферні зони» чи «повне звільнення» якоїсь території створює прості, повторювані наративи, які легко засвоюються масовою аудиторією. Такі терміни спрощують складну реальність війни до зрозумілого міфу про «перемогу».

Перебільшення масштабів наступу — «галоп» до Одеси чи захоплення «шести-восьми» регіонів — має на меті нав’язати українцям враження неминучої поразки та підірвати бойовий дух.

Створення ілюзії невідворотності російських успіхів через повторення гучних повідомлень у медіа також може мати вплив і на міжнародну спільноту, стимулюючи її засумніватися в доцільності подальшої підтримки України.

Фото: tsn.ua

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
5 признаков того, что вам необходимо обратить внимание на свой метаболизм: советы для тех, кому за 50
Знай
2025-07-05T03:51:11Z
До +35 и выше: как пережить лето без вреда для здоровья
Gazeta UA
2025-07-05T00:00:37Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Заначка уйдет на коммуналку: к платежке за газ добавится почти 2000 грн
Знай
2025-07-05T04:36:59Z
Украинцы забудут вкус рыбы: в супермаркетах дорожает карп, селедка и скумбрия
Знай
2025-07-05T04:21:08Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
От чего теперь зависит, сможет ли Украина продолжать борьбу: Рютте сделал прямое заявление
Comments UA
2025-07-05T04:36:25Z
ХАМАС принял предложение о прекращении огня с гарантиями США
TSN
2025-07-05T04:33:13Z
Духовный советник Трампа категорически высказался об ударе по Киеву и поставил ультиматум миру
Comments UA
2025-07-04T06:45:24Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
День ангела 5 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-04T21:18:14Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Экоинспекция получила инструмент, обнаруживающий смертельный асбест: впервые в Украине
Знай
2025-07-05T04:27:21Z
Деньги придут отдельно от пенсии: украинцы могут получить помощь, о которой мало кто знает – инструкция
Знай
2025-07-05T04:06:19Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Гороскоп на сегодня 5 июля: зависть, скрытые интриги и оригинальные идеи – прогноз для всех знаков Зодиака
Знай
2025-07-05T01:33:23Z
На популярном курорте в Черном море заметили дикого зверя: он может быть очень опасным
Telegraf
2025-07-04T22:33:52Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Шквалы, град и жара до +33°C: синоптики удивили прогнозом на субботу
Gazeta UA
2025-07-05T04:33:58Z
Без света сидели, теперь без воды: в Украине вводят почасовые графики водоснабжения
Знай
2025-07-05T03:36:16Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
Россия атаковала Украину беспилотниками: где раздались взрывы
TSN
2025-07-02T03:51:06Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер актер Джулиан Макмэхон, сыгравший Коула в сериале "Всі жінки вільми"
Комсомольская правда
2025-07-05T04:22:25Z
Дэвид Дастмалчян сыграет Байсона, а Коди Роудс — Гайла в фильме Street Fighter
GameMag
2025-07-05T04:09:26Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В России на трассе сгорела колонна военных машин. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-04T22:51:19Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Воронежской области в результате атаки БПЛА вспыхнул пожар в районе военного аэродрома — росСМИ
Апостроф
2025-07-05T04:36:19Z
Россия атаковала дронами Чугуев и Купянск, среди раненых - 12-летний подросток
Комсомольская правда
2025-07-05T04:30:19Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Не только парковка в тени: 5 советов, которые помогут предотвратить нагрев авто в жару
Telegraf
2025-07-04T12:48:25Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Украинский баскетболист получил шанс проявить себя в Летней лиге НБА
Корреспондент
2025-07-05T04:42:00Z
В клубе изменили статус Рэшфорда, лишив его культового номера
Корреспондент
2025-07-05T04:15:04Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Мотоспорт в скорби: испанец Борха Гомес погиб на тестах
Новости Украины
2025-07-04T20:39:19Z
"Шахтер" победил в первом матче под руководством Турана
ZN UA
2025-07-04T20:30:28Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
EA сворачивает поддержку Anthem — серверы закроют в начале 2026 года
GameMag
2025-07-05T03:45:53Z
Официально: Условно-бесплатный шутер Destiny: Rising выйдет 28 августа на iOS и Android
GameMag
2025-07-05T03:39:37Z
Археологи открыли, как ловили рыбу в каменном веке
Gazeta UA
2025-07-04T22:39:10Z
Забег продолжается: Netflix и CD Projekt RED анонсировали аниме Cyberpunk: Edgerunners 2
GameMag
2025-07-04T22:33:02Z
"Межзвездный путешественник": ученые обнаружили в Солнечной системе загадочный объект
TSN
2025-07-04T20:51:04Z
Экс-глава Rockstar North обвинил «вредителей» в саботаже MindsEye
GameMag
2025-07-04T20:45:36Z
В США продадут камень за 4 миллиона долларов: что в нем необычного
Comments UA
2025-07-04T19:39:47Z