/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F033bb64cfe7e539a706856417b929aaa.jpg)
Президент Естонії вдруге не підписав закон про розірвання зв’язків з Московським патріархатом
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Postimees.
«Парламент хоч і вніс деякі зміни до тексту закону про внесення змін до закону «Про церкви та парафії», але їх виявилося замало. Закон, як і раніше, суперечить трьом статтям Конституції та непропорційно обмежує свободу об'єднань та віросповідання», - пояснив Каріс, посилаючись на статті 40, 48 та 11 Конституції.
За словами президента, протидіяти іноземному впливу необхідно, «але для цього потрібно точніше визначити, які саме іноземні зв'язки становлять небезпеку».
18 червня, парламент прийняв у третьому читанні нову редакцію закону «Про церкви та парафії», який, серед іншого, створює підстави для примусового припинення зв'язку між Естонською православною християнською церквою та Московським патріархатом.
Для того, щоб закон набув чинності, його має проголосити президент Естонії Алар Каріс.
Оскільки він не затвердив ухвалену у квітні версію закону, відповідно до деяких його зауважень редакцію закону було змінено.
Проте у четвер, 3 липня, на сайті парламенту було опубліковано повідомлення, що президент знову відмовився проголосити закон.
Як повідомляв Укрінформ, МВС Естонії, аналізуючи текст оновленого уставу Естонської православної церкви Московського Патріархату (ЕПЦ МП), заявило, що він не виправдовує очікування держави повною мірою, оскільки не скасовує вплив Москви на цю церкву, а тільки зменшує його.
Фото: facebook/Alar Karis