/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F1a0de7cc6084a89831000eda5fa3cf94.jpg)
Проведіть вапнування грядок наприкінці сезону: це дасть небачену користь
На кислих ґрунтах рослини не можуть повноцінно отримувати корисні речовини, тому потрібно підтримувати pH у тих межах, які є сприятливими для овочів, пише 24 Канал з посиланням на "Зелену садибу".
Вапнування слід провести не лише на грядках, але й у квітнику. Від цього методу треба відмовитися лише на тих ділянках, де ростуть рододендрони, гортензії та лохина, оскільки вони люблять рости в кислому середовищі, а вапно їм лише зашкодить.
Які види вапна бувають
Найпопулярнішим є вапняне борошно, яке складається з карбонату кальцію. Воно корисне тим, що знижує кислотність та покращує родючість. У доломітовому борошні є магній, тож він підходить для бідних ґрунтів, де спостерігається дефіцит цього елементу.
Вапнування треба проводити наприкінці сезону / Фото Pexels
Як альтернативу можна обрати деревний попіл, який нейтралізовує кислотність та підживлює землю мікроелементами.
Коли проводити вапнування
Найкращий час – кінець осені, коли на грядках вже немає ніяких рослин, а земля ще не вкрита заморозками. За зиму вапно розподілиться у верхньому шарі ґрунту, а навесні кислотність досягне оптимального рівня.
Вапнувати ґрунт досить просто. Його потрібно розсипати по грядці, перекопавши землю й розпушивши на глибину 20 сантиметрів. Дачники рекомендують процедуру проводити у безвітряний день, щоб вапно не розліталося.
Раніше ми вже розповідали, як боротися з попелицею народними засобами – вони можуть бути надзвичайно ефективні.
На 10 метрів квадратних потрібно вносити від 2 до 8 кілограмів вапна. Слабокислим ґрунтам буде достатньо кілограма на 10 метрів квадратних. Кислим ділянкам норму потрібно збільшити.