/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F0b48fe4e566566abb2b8124ee9aa09c5.jpg)
В Одесі створюють нову журналістську спільноту – НСЖУ висловила недовіру голові діючої організації
Про це повідомила НСЖУ у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"Голові Одеської регіональної організації НСЖУЮрію Работіну оголошено недовіру. Ці рішення прийнято одноголосно", – йдеться у повідомленні.
Також у НСЖУ наголосили, що підтримують ініціативу створення нової творчої спілки – Одеської місцевої організації НСЖУ.
"Пленум НСЖУ вимагає від голови правління ОРО НСЖУ Юрія Работіна протягом місяця провести засідання правління і розглянути пропозиції щодо проведення позачергової звітно-виборчої конференції. Ігнорування цієї вимоги Пленум буде розцінювати як відвертий крок Юрія Работіна до сепаратистського відриву Одеської регіональної організації від НСЖУ ", – повідомили в Національній спілці журналістів.
Зазначається, що таке рішення покликане сприяти розв’язанню конфліктної ситуації, яка виникла нині в Одесі, й забезпечити журналістам регіону додаткові можливості для вступу до Спілки.
Як повідомляв Укрінформ, скандал навколо одеської організації спілки журналістів спалахнув після публічного звернення групи одеських медійників, які заявили, що очільник організації Юрій Работін передав їхні особисті дані адвокату обвинуваченого керівника проросійського угруповання, яке готувалося до захоплення влади в місті, Олега Мальцева.
Організація Мальцева свого часу чинила тиск на журналістів. Так, щоб приховати статтю "Думської" з результатів пошуку в Google, у мережі з'явилося українське рішення суду, яке насправді виявилося фальшивкою. Автора матеріалів Дмитра Бакаєва переслідували, спеціально створивши для цього десятки блогів і поширивши відео "психологічних експертиз". Також, за даними ІМІ, у 2015 році Мальцев публічно погрожував і оголосив "полювання" на журналістів "7 каналу" та "Третього цифрового", що опублікували журналістське розслідування зі згадкою про нього.
Як повідомляє Детектор медіа, на початку 2025 року журналісти, які постраждали від дій Мальцева, колективно підписали характеристику підозрюваного, за словами однієї з журналісток, на прохання слідчого СБУ, аби їхні свідчення також урахували під час досудового розслідування та судового процесу над Мальцевим. У цьому документі вони описали характер завданої шкоди та залишили певну особисту інформацію.
Документ потрапив і до голови Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрія Работіна. Проте деякі одеські медійники повідомили, що той не просто відмовився підписатися під словами журналістів, а передав документ адвокатам затриманого Мальцева.
Зокрема, Марія Ковальова розповіла, що з власних джерел отримала скрини листування Мальцева та Работіна, де останній повідомляє про підписи журналістів під характеристикою підозрюваного. Також є скрин повідомлення, в якому Мальцев розповідає про отриману інформацію своїй адвокатці Євгенії Тарасенко.
Після тривалого мовчання Работін прокоментував ситуацію і заявив, що повідомлення про "злиття" ним журналістських даних є "безпідставними звинуваченнями". Відповідний відкритий лист він оприлюднив на Фейсбук-сторінці Одеської регіональної організації НСЖУ.
"Прийшов час припинити паузу, яку я тримав протягом усього часу розгортання наклепів та безпідставних звинувачень, заснованих на "скриншотах", тобто малюнках, ще й нібито мого приватного листування. Мій соціальний експеримент надав свої плоди, адже спостерігання зовні, до чого здатна наша журналістська спільнота, привели до висновку, що повна юридична безграмотність та жадоба до "сенсацій", якщо їх не зупинити у правовому колі, можуть мати страшні наслідки для будь-якої людини будь-якого статусу", - йдеться у листі.
Работін додав, що звернувся до суду, який "має поставити крапку у вказаному конфлікті".
У квітні 2025 року НСЖУ призупинила видачу посвідчень через скандал в Одесі.
Фото: НСЖУ