MY.UAНовини
Біля аеропорту та за залізним парканом: що не так з однією із церков Московського патріархату в Швеції
Біля аеропорту та за залізним парканом: що не так з однією із церков Московського патріархату в Швеції

Біля аеропорту та за залізним парканом: що не так з однією із церков Московського патріархату в Швеції

Біля аеропорту та за залізним парканом: що не так з однією із церков Московського патріархату в Швеції

Розвідка Швеції насторожена щодо церкви, поблизу Вестероса.

Неподалік шведського міста Вестерос розташована церква Святої Казанської Божої Матері, що підпорядковується Московському патріархату. Однак, майже все у цій будівлі РПЦ здається дивним: її близькість до аеропорту, вдвічі вищий від запланованого шпиль та невловимий священник, якого нібито схвалила Служба зовнішньої розвідки РФ, пише France 24. Шведська розвідка також попереджає, що Москва, ймовірно, використовує церкву як платформу для шпигунства чи іншої шкідливої для нацбезпеки Швеції діяльності.

Вказано, що територія церкви обнесена високим сталевим парканом, а на самій будівлі є камери спостереження. А непроханих гостей відлякує знак «Прохід заборонено». Дзвінка на воротах немає, а закріплений там телефонний номер не відповідає. Перехожа, яка гуляла із собакою, розповіла журналістам, що рідко когось бачить на території церкви, і там не проводиться багато церковних заходів, крім двох щотижневих служб. Якось, за словами жінки, вона бачила там чоловіка зі сторожовим псом.

Аеродром поблизу

Всього в 300 метрах від церкви розташований цивільний аеродром Стокгольм-Вестерос (VST), який має третю за величиною злітно-посадкову смугу в Швеції. Спочатку аеродром був базою шведських Військово-повітряних сил, а в 1983 році його закрили. Однак, коли Швеція 2024 року вступила до НАТО, VST знову став об’єктом стратегічного військового значення.

Зараз на летовищі регулярно проводять навчання НАТО, під час яких союзники відточують колективну готовність захищати Швецію та весь Північнобалтійський регіон від Росії – найбільшої загрози з часів Другої світової та Холодної війни.

Керівник диспетчерської вежі Андреас Нюквіст занепокоєний тим, що поряд з аеродромом розташована російська церква з настоятелем, пов’язаним із Московським патріархатом різко здобула популярність. 

«Немає нічого нормального в церкві так близько до аеропорту», ​​– каже він та показує на шпиль із золотим куполом, який було б видно з вежі, якби не густе листя навколишніх дерев.

Вигідне стратегічне розташування

Експертів з безпеки непокоїть не лише близькість церкви до аеропорту. Адже споруда розташована близько до міста Вестерос. Від останнього до шведської столиці Стокгольму всього 1,5 години їзди.

Експерт з безпеки та автор книги про гібридну війну РФ Патрік Оксанен, вказує на те, що місто Вестерос розташоване на березі озера Меларен – стратегічно важливого коридору, який з'єднує серце Швеції з Балтійським морем. І через цей важливий водний шлях тут пролягає кілька ключових мостів.

Оксанен також зазначає, що через місто проходить ключова автомагістраль Швеції E18, яка сполучає схід і захід. Шосе з'єднує Стокгольм з Норвегією та проходить через низку важливих об'єктів, зокрема полк командування та управління шведської армії в Енчепінгу, який є вирішальним пунктом військового сполучення. Від церкви до траси E18 можна дістатися за п'ять хвилин. 

«Червоні прапорці»

Вказано, що 2012 року шведська філія Московського патріархату почала виявляти інтерес до території малонаселеного району Хассло, куди веде головна магістраль Вестероса. Вперше з моменту заснування цієї церковної організації у Швеції у 1992 році вона оголосила про будівництво власної церкви у скандинавській країні.

Цю церкву вирішили віддати громаді Вестероса, яка на той момент налічувала близько сотні вірян. Павло Макаренко, який тоді був дияконом, пообіцяв розкішну церкву, збудовану у справжніх російських традиціях.

Журналістка Мікаела Лундблад, яка на той час працювала в регіональній газеті Vestmanlands Lans Tidning (VLT), зацікавилася цим питанням. Вона зазначила, що перші плани щодо будівництва озвучили 2012 року, але відтоді світ і його ставлення до РФ змінилися.

«Були тривожні сигнали… Крим був [незаконно] анексований, а шведська внутрішня розвідувальна служба [SAPO] публічно заявила, що Росія тепер становить одну з найбільших потенційних загроз безпеці країни», – розповідала Лундблад.

Вестерос місто з населенням у близько 160 тисяч осіб, і воно ледве вміщало значну російську популяцію. Тому Лугдблад та Оксанен вирішили провести подальше дослідження.

З’ясувалося, що SAPO намагалася зупинити будівництво ще на ранньому етапі та вказувала на ризики для безпеки. Але через низку помилок однієї особи на муніципальному рівні та «неправильне спілкування» на місцевому рівні попередження пропустили, і проєкт все одно реалізували. Серед найбільш тривожних «невдач» було затвердження 22-метрового шпиля, хоча місцевий план зонування чітко вказував, що він не може перевищувати 10 метрів через близькість до чутливої ​​інфраструктури – аеропорту.

З того часу увагу почали перемикати на нині висвяченого священника – отця Макаренка – та сили, що стояли за ним у Москві.

Хто такий Макаренко

До того, як Павло Макаренко 1990 року переїхав до Швеції, про нього мало що відомо. Після переїзду він вів скромне життя з дружиною та донькою у передмісті Стокгольма.

На самому початку проєкту церкви Макаренко без проблем спілкувався зі ЗМІ. Однак все змінилося після того, як його запитали про фінансування церкви, зв'язки будівельника з організованою злочинністю та його власні ймовірні контакти з російськими розвідувальними службами. З того часу він почав триматися в тіні. За останні кілька років Макаренка лише кілька разів ловили на камеру, і ніколи добровільно.

Протягом кількох років, поряд із виконанням релігійних обов'язків, Макаренко також обіймав посаду генерального директора російської імпортно-експортної фірми NC Nordic Control AB. Цю посаду він раптово покинув 2021 року, коли окружний суд Стокгольма визнав Макаренка винним у шахрайстві з бухгалтерським обліком із обтяжувальними обставинами. Такий вирок він отримав за виставлення фальшивих рахунків для компаній у Росії та Білорусі. 

Макаренко заперечував звинувачення, але програв апеляцію. Його засудили до умовного терміну ув'язнення на шість місяців, 160 годин громадських робіт та трирічної заборони на підприємницьку діяльність.  

Але найміцніші зв'язки Макаренка з «батьківщиною» пов'язані з його духовними зв'язками – Московським патріархатом, – а не з сумнівними діловими операціями.

Всі дороги ведуть до Москви

У Швеції Московський патріархат налічує п’ять громад, до яких входять близько 2000 членів. І розширення МП не залишилося непоміченим.

Наприкінці 2023 року, заледве через два тижні після відкриття церкви у Вестеросі, шведська поліція безпеки SAPO опублікувала сенсаційну заяву, що Росія використовує Московський патріархат у Швеції «як платформу для збору розвідувальних даних та іншої діяльності, що загрожує національній безпеці». Також зазначалося, що представники шведського відділення контактували з російськими розвідувальними службами, заохочували підтримку вторгнення Росії в Україну, і що їхня парафія «кілька разів отримувала значне фінансування від російської держави».

Це попередження спонукало шведську владу, яка фінансує релігійні групи, припинити фінансову підтримку всіх громад, пов'язаних з Московським патріархатом, зокрема й громаду отця Макаренка у Вестеросі.

Гроші та медаль

У France 24 вказують, що багато відсутніх частин головоломки почали складатися завдяки офіційному відкриттю церкви 24 листопада 2023 року. По-перше, Фонд підтримки християнської культури та спадщини – траст, заснований та керований російським «Росатомом» – опублікував пресреліз, у якому похвалився своїм фінансовим внеском у «проєкт» вартістю 35 мільйонів крон (3,2 мільйона євро). 

Також фонд перерахував деяких присутніх VIP-персон. Серед них опинилося й одне з найвідоміших імен РПЦ МП: голова відділу закордонних церковних зв'язків митрополит Волоколамський Антоній – голова відділу закордонних церковних зв'язків. Саме цю посаду обіймав патріарх Кіріл до сходження на патріархат у 2012 році. Також серед гостей опинились Дмитро Мирончик, який на той момент був послом Білорусі в Швеції, та другий номер російського посольства в Стокгольмі Владімір Ляпін.

VLT повідомляв, що Макаренка нагородили медаллю за «добру службу» російській службі зовнішньої розвідки. Фотографія медалі опублікована на сайті неурядової організації, яку очолює патріарх Кіріл. Два незалежні експерти з безпеки підтвердили FRANCE 24, що медаль, схоже, справжня.

Коли журналісти FRANCE 24 відвідали недільну службу у Вестеросі, аби зі священником про звинувачення, команду попросили піти, бо члени парафії виявили приховану камеру. Протягом кількох днів FRANCE 24 намагався зв’язатися зі священником – особисто та телефоном – але марно. 

«На наш превеликий жаль, ми не отримали жодних офіційних запитів чи листів від шанованого каналу FRANCE 24 з проханням про інтерв’ю», – згодом відповів Макаренко текстовим повідомленням. 

Священник, який також натякнув на свій «щільний графік», потім проігнорував офіційний запит на інтерв’ю FRANCE 24.

Спроба МП поглинути інші цекрви

Вестерос — не єдине місце, де Московський патріархат останніми роками намагався вкоренитися у Швеції. Глава найстарішої церкви РПЦ у Швеції отець Ангел розповів, як його церква стала мішенню ворожого захоплення, очолюваного Московським самим патріархатом.

У 2019 році представники МП зайняли центральну церкву Стокгольма. За словами священника, тоді йому довелося «боротися зубами й нігтями», аби захистити свою багатонаціональну парафію – з членами від Албанії до Росії та України – від того, щоб вона стала жертвою «промосковського націоналізму та політизації, організованої патріархом Кірілом».

Отець Ангел згадує, як його буквально за одну ніч засипали десятками запитів на членство. План полягав у тому, щоб скликати загальні збори, на яких нові члени переважною більшістю голосів обрали б перейти під юрисдикцією патріарха Кіріла. 

«Були російські агенти. Звичайно, не всі були агентами, але були агенти, які керували цими зусиллями, спрямованими на захоплення нашої парафії та підпорядкування її Москві», – зазначив отець Ангел. 

Священник зупинив їх. Зокрема, він відмовився розглядати їхні заяви. 

«Вони намагалися влаштувати державний переворот, але я вчасно зрозумів, що вони роблять», – каже отець Ангел. 

Сьогодні парафія отця Ангела пов’язана з Болгарським патріархатом – це тримає її якомога далі як від Путіна, так і від патріарха Кіріла. Невелика табличка, приклеєна скотчем до дошки оголошень церкви, засвідчує її незалежність: «Ця церква не має нічого спільного з російською політикою чи церковною політикою».

Та у France 24 зазначили, що не всім так пощастило. Охоронці невеликої дерев'яної каплиці Святого Зігфріда, розташованої у стокгольмському районі Аспуден, не помітили нападу, поки не стало майже надто пізно. Церква, збудована в 1900 році та протягом десятиліть керована асоціацією дружби «Друзі Святого Зігфріда», стала мішенню для захоплення у 2020 році. Саме тоді та сама група, яка зазіхала на церкву отця Ангела, тимчасово орендувала приміщення каплиці Святого Зігфріда, а потім відмовилась звідти виїжджати. За допомогою іншого орендаря, гіперконсервативної християнської групи, вони завалили асоціацію новими заявками на членство та скликали збори, аби спробувати усунути раду директорів.

Коли через технічну помилку здійснити задумане не вдалося, вороже налаштовані громади створили тіньову раду, змінили замки на церкві та навіть заморозили банківські рахунки початкової асоціації дружби.

«Вони вкрали цю церкву. Вони вкрали її з відкритими очима. Вони забули сьому заповідь: «Не кради»». Я навіть не міг потрапити до своєї церкви. Я не міг дістатися до риз мого священника, які висіли тут, бо вони змінили замки», – розповів Каре Стріндберг, який працює пастором церкви з середини 1990-х років

У якийсь момент син Стріндберга, Йоган, знайшов камеру відеоспостереження в задній кімнаті церкви, і щойно він її розібрав, до нього підійшов чоловік у військовій формі.

«Він розмовляв російською і з’явився нізвідки. Це було сюрреалістично», – згадує він.

Чотири роки по тому початкова асоціація дружби нарешті повернула собі церкву, але лише після того, як винних притягнули до суду. І Каре, і Йохан Стріндберг переконані, що їхня «сімейна церква» стала мішенню через її розташування.

Як і церква у Вестеросі, церква Святого Зігфріда має стратегічне розташування, а її шпиль пропонує захопливий вид на Стокгольм у повному обсязі. Дехто каже, що звідти можна побачити російське посольство.

Але, мабуть, що ще важливіше, він знаходиться лише за крок від великого мосту, який з'єднує Ессінгеледен – головну транспортну артерію Стокгольма та один з найважливіших транспортних коридорів країни. Щодня тут проїжджає близько 150 тисяч автомобілів, вантажівок та автобусів.

«Якщо це вибухне, у нас будуть великі проблеми», – зауважив Стріндберг-старший, киваючи в бік мосту та показуючи FRANCE 24 територію церкви, яка також знаходиться поблизу найбільшого водосховища столиці Швеції.

За словами речника SAPO Габріеля Вернштеда, вилучення активів поблизу чутливих районів та об'єктів інфраструктури є частиною політики Московського патріархату.

«Багато країн Європи недооцінюють загрозу з боку Російської православної церкви. Це єдина [російська] структура, на яку не поширюються санкції, і ми схильні помилятися, дивлячись на неї як на церкву – бо вона схожа на церкву – хоча насправді це щось інше», – каже Оксанен.

Після завершення цього розслідування місто Вестерос схвалило пропозицію щодо розслідування можливої ​​експропріації церкви. 

«Ця власність використовується або може бути використана для шпигунської діяльності, пов’язаної з іноземною державою», – йдеться у заяві  виконавчої адміністрації міста.

Нагадаємо, старший аналітик Центру протидії дезінформації Василь Сачко наголосив, що глава РПЦ патріарх Кіріл (Владімір Гундяєв) — центральна фігура у церковному мілітаризмі та у поширенні тез Кремля, які повинні легітимізувати вторгнення в Україну. За словами експерта, Кіріл є ідеологічним інструментом у руках російської влади. Його завдання — зміцнення підтримки війни та надання релігійного обґрунтування воєнним злочинам РФ. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Рецепт, покоривший хозяек: консервированные кабачки в томатном соке на зиму, которые никогда не остаются в кладовке
Знай
2025-07-27T06:51:01Z
Долго стоять у плиты не придется: как приготовить ленивую лазанью на сковородке
Telegraf
2025-07-27T06:18:25Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Прекрасная идея для питательного завтрака: сохраняйте рецепт испанской фритаты
Gazeta UA
2025-07-27T05:27:33Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Она "разрывала" все чарты в 2018-м: какая украинская песня собрала 480 миллионов просмотров на YouTube
Telegraf
2025-07-27T05:06:44Z
Я сам бы это не надел: интервью с дизайнером Зеленского Виктором Анисимовым
Telegraf
2025-07-27T05:00:59Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Почему петрушка должна быть в рационе каждого: девять причин
Gazeta UA
2025-07-27T05:45:58Z
Безуглая призналась, что имеет синдром Аспергера: что это за расстройство спектра аутизма
Comments UA
2025-07-27T05:15:17Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Трамп может быть доволен: что показал опрос США
Comments UA
2025-07-27T08:51:28Z
Командир Верес резко высказался о мобилизации в Украине
TSN
2025-07-27T08:48:03Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Завтра правительство Шмыгаля представит важные решения для украинцев
TSN
2025-07-13T20:36:33Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Вышла на остановке, а FlixBus со всеми вещами уехал в Гамбург: украинка с ребенком осталась в Польше без телефона и документов
Знай
2025-07-27T08:51:00Z
ТЦК не имеют права требовать: омбудсман прошелся по уличным рейдам с мобилизации
Знай
2025-07-27T08:30:43Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В супермаркете мужчина с ножом напал на людей, ранены более 10 человек
TSN
2025-07-27T08:48:37Z
Греция запросила помощь в ликвидации масштабных пожаров
Корреспондент
2025-07-27T08:00:59Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
На Сумщине восемь пострадавших из-за обстрелов РФ
Корреспондент
2025-07-27T08:45:39Z
Партизаны парализовали железнодорожные поставки россиян на Запорожском направлении — Атеш
Апостроф
2025-07-27T08:27:21Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
"Динамо" – "Хамрун Спартанс": прогноз букмекеров, где и когда смотреть ответный матч квалификации Лиги чемпионов
ZN UA
2025-07-27T08:49:00Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T08:48:16Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Наставник ПСЖ пообщался с украинским футболисту ради трансфера – СМИ
ZN UA
2025-07-27T08:00:11Z
Арнаутович расплакался во время официальной презентации в новой команде
Корреспондент
2025-07-27T07:21:52Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Россия и Северная Корея запускают авиационные рейсы между странами
Апостроф
2025-07-27T08:27:01Z
Цены на топливо 27 июля: сколько стоят бензин, газ и дизель
TSN
2025-07-27T07:36:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
PlayStation анонсировала Titanic Escape Simulator – исторически точный симулятор выживания на "Титанике"
Знай
2025-07-27T07:51:17Z
Китайское кунг-фу и мрачный мир: Более 20 минут геймплея Phantom Blade Zero с S-PARTY 2025
GameMag
2025-07-27T07:01:30Z
Square Enix утратила оригинальный исходный код Final Fantasy Tactics — в The Ivalice Chronicles игра воссоздана в новом виде
GameMag
2025-07-27T06:07:27Z
Circana: Для успеха разработчикам нужно выпускать игры везде, геймеры не бросают любимые платформы ради чужих эксклюзивов
GameMag
2025-07-27T05:04:32Z
Выпустят сразу несколько моделей: Apple запускает глобальное обновление линейки iPhone
Знай
2025-07-27T04:51:44Z
Ученые выяснили, безопасны ли электронные сигареты во время беременности: исследование впечатляет
TSN
2025-07-27T04:21:03Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z