/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F370c441abc0a7dfffaae6d1b8988fd0a.png)
На Марсі виявили незвичайні кристали, коли Curiosity випадково розтрощив камінь
Марсохід Curiosity знайшов кристали елементарної сірки / © NASA
Науковці Вашингтонського університету в Сент-Луїсі підтвердили унікальну знахідку, яку випадково зробив марсохід Curiosity. Кристали, які висипалися із розтрощеного під його колесом каменя, виявились елементарною сіркою — елементом, який раніше ніколи не виявляли на Червоній планеті в чистому вигляді.
Про це пише видання Science Alert.
Раніше вже було відомо, що кора і ґрунт Марса збагачені сіркою більше, ніж Земля. Однак досі цей елемент виявлявся у складі сульфатів — сполук сірки з іншими елементами. Вони утворюються під час змішування води з мінералами та випаровування.
Чиста сірка виникає тільки в певних рідкісних умовах, таких як вулканічні жерла або гарячі джерела. Однак місце знахідки, кратер Гедіз-Валліс не має ознак такої активності в геологічному минулому Марса. Тому незрозуміло, який процес призвів до утворення там великої кількості чистої сірки.
У виданні зазначили, що цей елемент є важливим для утворення ключових амінокислот для білків, які є основою органічного життя. Хоча сама її наявність ще не є доказом можливості існування життя на Червоній планеті.
Це відкриття засвідчило цінність фактора випадковості в дослідженні Марса. Curiosity не прямував до цієї місцевості спеціально — лише коли його колесо розчавило саме цей камінь, науковці зрозуміли її важливість.
Відтоді ровер пробурив ще один тутешній камінь, щоб зібрати порошкоподібні зразки для подальшого аналізу.