/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F06d3a4a4301f79ea42119916c08ba7ac.jpg)
Мін'юст США і ФБР дійшли висновку, що Епштейн не мав «списку клієнтів» - Axios
Про це повідомляє Axios з посиланням на службову записку, в якій детально описуються висновки, передає Укрінформ.
Влада США опублікувала відео, яке, за її словами, свідчить про те, що ніхто не входив на територію манхеттенської в'язниці, де утримували Епштейна, в ніч його смерті у 2019 році. Відео підтверджує висновок судмедексперта про те, що Епштейн покінчив життя самогубством, йдеться у двосторінковій записці.
Видання зазначає, що це перший випадок, коли адміністрація президентаСША Дональда Трампа офіційно спростувала конспірологічні теорії щодо діяльності Епштейна та його смерті. Зокрема, офіційну версію смерті Епштейна ставили під сумнів Кеш Пател і Ден Бонгіно, які згодом були призначені на посади директора ФБР та заступника директора.
Американські слідчі не знайшли «жодного викривального «списку клієнтів» Епштейна, «жодних достовірних доказів ... того, що Епштейн шантажував відомих осіб», і жодних «доказів, які могли б спричинити розслідування проти третіх осіб, яким не було пред'явлено звинувачень», - додається в доповідній записці.
У записці Мін'юст і ФБР заявляють, що ніяке «подальше розкриття» матеріалів, пов'язаних з Епштейном, «не буде доречним або виправданим».
Раніше мільярдер Ілон Маск, який уже довгий час знаходиться у конфронтації із Трампом, у соцмережі Х написав, що ім’я Трампа є у «списку Епштейна». Пізніше Маск видалив своє звинувачення, заявивши, що «зайшов занадто далеко».
Згодом Трамп опублікував у соцмережі Truth Social заяву колишнього адвоката Епштейна Девіда Шоена, в якій говориться, що Трамп не причетний до жодного правопорушення.
Проте, як зазначає видання, питання про те, чи є ім'я Трампа в урядових файлах Епштейна, не зникають, оскільки вони були знайомі, відвідували одні й ті ж вечірки в 1990-х роках. У 2017 році в інтерв'ю письменнику Майклу Вольфу Епштейн навіть стверджував, що в якийсь момент він був «найближчим другом Дональда Трампа». Однак у 2019 році Трамп заявив, що «не розмовляв з ним 15 років». Він також сказав, що заборонив Епштейну відвідувати свої гольф-курорти на початку 2000-х років.
Як повідомляв Укрінформ, Джеффрі Епштейн, засуджений за сексуальні злочини щодо дітей, помер у 2019 році у в’язниці. Його зв’язки з впливовими особами, включаючи Трампа, неодноразово ставали предметом уваги ЗМІ. Однак повний обсяг документів, пов’язаних із його справою, досі не оприлюднено.
Фото: facebook/Jeffrey Epstein