/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F0b741ec79dd1d09ab7d9723e77b6dcb4.jpg)
Генасамблея ООН провела засідання до 30-х роковин геноциду в Сребрениці
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.
«Тільки визнаючи страждання всіх жертв, ми можемо вибудовувати порозуміння, довіру та тривалий мир. Ми повинні забезпечити, щоб голоси тих, хто вижив у Сребрениці, були почуті, аби протидіяти запереченням, спотворенням та ревізіонізму», – зазначив Генсек ООН Антоніу Гутерреш.
За його словами, після Сребрениці світ вкотре сказав «ніколи знову», проте знову стикається з «дискримінацією, екстремізмом і насильством».
Голова Генасамблеї ООН Філемон Янг висловив занепокоєння з приводу дедалі частіших спроб заперечувати геноцидта возвеличувати воєнних злочинців.
«Просвіта залишається нашою найсильнішою зброєю проти втрати пам'яті, – сказав він. – Ми повинні не лише пам’ятати історію, а й учитися на ній, щоб трагедії на кшталт Сребрениці ніколи не повторилися».
На засіданні виступили представники громад боснійських мусульман.
Нагадаємо, геноцид, вчинений армією боснійських сербів, стався під час війни в Югославії в місті Сребрениця, яке було оголошене Радбезом ООН «безпечною зоною». Проте невеликий загін нідерландських миротворців під прапором ООН не зміг зупинити наступ бойовиків, які захопили місто.
За офіційними даними, у Сребрениці було вбито щонайменше 8372 осіб чоловічної статі, тисячі людей були примусово виселені.
Геноцид був визнаний Міжнародним судом ООН та Міжнародним трибуналом щодо колишньої Югославії.
У 2023 році Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, відповідно о якої 11 липня оголошено Міжнародним днем пам’яті геноциду в Сребрениці.
Фото архівне